Reklama

Moje toporki / Hawki/ siekierki PawełRomeo-Kowalstwo

Zaczęty przez PawełRomeo-Kowalstwo, 09-07-2015, 19:54:00

PawełRomeo-Kowalstwo

Witam Wszystkich bardzo serdecznie :) Zajmuje sie kowalstwem artystycznym i chciałbym sie z wami podzielić moimi niektórymi pracami :) będe bardzo wdzięczny za ewentualną ocene , wyrażenie opinie i co sie podoba a co nie :) Zapraszam również na mojego Facebooka https://www.facebook.com/pawelromeokowalstwo
pierwszy bedzie toporek wzorowany na tych wikińskich/skandynawskich z X-XI w .  ostrze 12cm, całość 13.5cm , stylisko bukowe 60cm stal 50 HS







Krug

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

hendaye

ostrze bardzo ładne. świetne proporcje.
oprawa nie zachwyca, stylisko jak rulon papieru pakowego, klin do - co najmniej - wyrównania.


PawełRomeo-Kowalstwo

Cytat: hendaye w 09-07-2015, 20:12:36

ostrze bardzo ładne. świetne proporcje.
oprawa nie zachwyca, stylisko jak rulon papieru pakowego, klin do - co najmniej - wyrównania.

Tak masz racje ale z drugiej strony jest to topór do rekonstrukcji historycznej i nie można zapominać iż w X-XI wieku były inne wzory. Stylisko miało wygladać jak typowe strugane bez zbedenego przepychu . Co do klinu to zgadzam sie :/ nie pomyślałem, mogłem go wyrownać do styliska ;>


Luminous65

Jak miał być strugany to mogłeś se ośnikiem pomóc i wtedy osiągnąłbyś najlepszy efekt


hendaye

Cytat: PawełRomeo-Kowalstwo w 09-07-2015, 20:24:05

Tak masz racje ale z drugiej strony jest to topór do rekonstrukcji historycznej i nie można zapominać iż w X-XI wieku były inne wzory. Stylisko miało wygladać jak typowe strugane bez zbedenego przepychu . Co do klinu to zgadzam sie :/ nie pomyślałem, mogłem go wyrownać do styliska ;>

no nie kłócę się; jeżeli tak ma być, to ok. jeżeli ma to być siekierka użytkowa (a po stalowym klinie wnoszę, że tak), to rozważ klin na skos. 

PawełRomeo-Kowalstwo

Cytat: hendaye w 09-07-2015, 20:42:16

no nie kłócę się; jeżeli tak ma być, to ok. jeżeli ma to być siekierka użytkowa (a po stalowym klinie wnoszę, że tak), to rozważ klin na skos.

Klin nie jest stalowy, klin jest zwykły sosnowy. najlepiej to byłoby zabić na "krzyż" dwa kliny , w sensie nabić na ten co jest teraz stalowy.
Ale nie robiłem tego żeby można było ewentualnie jeszcze zdjąć stylisko jakby sie nowemu właścicielowi nie spodobało.


Bartek_Wojciechowski

Robota piękna, ale strach tym i pracować czy też machać historycznie, osadzenie do poprawki. Poza tym ekstra, brawo.


depravedsouls

Oglądałem twoje prace na fb,na ile hartujesz obuchy?

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

PawełRomeo-Kowalstwo

Toporki (ostrza)  hartuje metodą "kowalską" z jednoczesnym odpuszczaniem i obuch nie jest zahartowany w takim wypadku. Ale hartuje też normalnie z tym że zawsze staram sie aby obuch nie popękał i był elastyczny wiec nie hartuje go.


Paweł Romeo

A oto moja siekiera leśna :)  wzorowana na tych z Gransfors bruks.  Siekiera jest przeznaczona do ścinania drzew lub innych prac leśnych, ostrze o dł .11cm idealnie pasuje do wiekszosci prac wykonywanych w lesie . waga głowicy to 1300gr a obsadzona jest na 90cm stylisku z Hikory . całosć waży blisko 2kg , Stylisko jest olejowone specjalnie przygotowaną mieszanką olei roślinych i syntetycznych. Ostrze jest wykute z stali 50 HF hartowane do 57-58HRC oraz klasycznie poczernione podczas hartowania w oleju











P.S siekiera nie zabita klinem , robiłem to później .

Polub na FB
www.facebook.com/pawelromeokowalstwo

Paweł Romeo

A tutaj jeszcze moje dwie customowe ciupagi :)  Bycie góralem jest w modzie:)





Nadrabiam zaległości :) wiecej zdjec u mnie na FB

Polub na FB
www.facebook.com/pawelromeokowalstwo

***kuki***

chetnie bym obejrzał filmik jak pracuje ta siekiera ala GB, wydaje mi sie że ucho ma za szzerokie w stosunku do reszty i to jakoś szkodzi całości

Pig & Elephant DNA just won't splice!!

http://forum.knives.pl/index.php/topic,173283.0.html
siekiery na sprzedaż

Krug

Dla mnie wszystkie bardzo OK. Znawcóf zadowolisz jak będziesz rozdawał za friko i to nie wszystkich.

Krug-Noże.

Nie odpowiadam na PW? Pisz Pan: krugknivesmalpagmailcom
Na pohybel odchodom bolszewickich odchodów!
***** *******. :)
Śmiesznie jak jebacy popierają jebanych. :)
TRZYNASTU SPARTAN ŻYJE! WOT CHUJNIA.

Mad Boar

Bardzo mi się podoba ta wzorowana na Gransforsie.
Lubię bardzo siekiery tego typu - doskonale się wcinają w rąbane drewno.
Ucho w tej rzeczywiście wydaje się być bardzo szerokie, ale jeżeli Tobie taka pasuje to najważniejsze :)


FORESTER1973

Oj przydałaby mi się taka ciupaga zaczepna oj przydała  :P
Dorób jeszcze zakończenie toporzyska,okucie ze szpikulcem antypoślizgowym do podpierania  :slini:


Ajron

Fajne ciupaski  :D. Dopisuję się, żeby nie przegapić kolejnych.

"Złomiarz umysłów"

eddieiron


Paweł Romeo

Panowie przyznaje sie bez bicia że to ucho było ciut przy szerokie :(  ale jak sie zabardzo rozciagnie materiał to juz po ptakach :(  co do ciupagi to jedna była robiona na zamówienie i od spodku była podkuta stalową  śrubą z stożkiem i dużą podkładką na całą szerokość styliska.

Polub na FB
www.facebook.com/pawelromeokowalstwo

Paweł Romeo

a teraz coś z mojej obecnej produkcji :) Nowa seria tomahawkow . Wykonane z stali 50hf (ostrza hartowane na 57-58hrc ) rekojesci z stali konstrukcyjnej (również hartowana) . ciemniejsza rekojesc jest z akacji , jaśniejsza z wiśni(trzonki toczyłem na tokarce )  .drugie rekojeści są w oplocie z paracordu i sznurek konopny(nie wyglada może najlepiej ale w reku leży idealnie, moge polecić wszystkim )  Waga od600g do 800g. ostrza 6.5cm całość ma 42cm(najdłuższy)









Polub na FB
www.facebook.com/pawelromeokowalstwo