Autor Wątek: Cięcie pierwsze - obrona przed nożem  (Przeczytany 2919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (387)
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
Cięcie pierwsze - obrona przed nożem
« dnia: 25-04-2012, 17:49:19 »
Jeśli ktoś nie miał okazji przeczytać w "Sztukach Walki", można się zapoznać z pierwszą częścią mojego artykułu poświęconego obronie przed nożem:
http://bladebrothers.pl/roznosci/ciecie-pierwsze-obrona-przed-nozem/
:)
Błogosławieni są ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie odczuwają potrzeby, żeby ubrać to w słowa (George Elliot).

Offline wojtas13

• Opinii: (76)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
Odp: Cięcie pierwsze - obrona przed nożem
« Odpowiedź #1 dnia: 25-04-2012, 18:55:11 »
Co sprawia, że nóż jest tak niebezpieczny?

Dostępność
    Każdy ma nóż w domu, a na bazarze lub w sklepie można kupić jakikolwiek za 5 zł, nie ma żadnych ograniczeń w dostępie. Nie trzeba mieć pozwoleń jak na broń palną, cena nie stanowi żadnej zapory w dostępie. Realia są takie, że każdy może mieć nóż.
    Łatwość ukrycia
    Siekiera ma większą siłę niż nóż, podobnie szabla czy miecz. Jednak raczej sobie nie wyobrażamy aby ktoś chodził po ulicy z mieczem bez wzbudzania zainteresowania, prawda? Tymczasem nóż jest łatwy do ukrycia i jednocześnie gotowy do natychmiastowego użycia.
    Szybkość
    Szybkość z jaką można zaatakować nożem jest wypadkową jego rozmiarów, wagi i dystansu ataku jaką ten rozmiar wyznacza. Czyli zwykle jest to odległość 1-2m. Pozostawia to niezwykle mało czasu na akcję obronną, która na dodatek musi być szybsza niż atak.
    Skuteczność
    Ataki ręką czy nogą, nawet jeśli nie uda nam się obronić, nie wyrządzą nam trwałej szkody (zazwyczaj, jeśli mamy pecha, możemy zginąć), przepuszczony atak nożem to praktycznie zawsze ciężka rana, która upośledza naszą zdolność do obrony. Tu nie da się zamortyzować, przyjąć na gardę, wyblokować. Trafiony – krwawisz i z każdą chwilą słabniesz.

Brzmi nieciekawie, prawda?

Przerażony obywatel zaczyna zatem szukać możliwości obrony. Kursy, kluby sztuk walki, sekcje combat, walka bronią…

Dla mnie to woda na młyn wprowadzenia zakazu noszenia ;p .

Offline MAXIM

• Nieprzekupny Użytkownik Glocka
  • Opinii: (20)
  • Użytkownik knives.pl
    • POLICJA
« Odpowiedź #2 dnia: 25-04-2012, 19:04:08 »
ej..War...ujawnij te tajemnicze techniki a nie tu ściemniasz , że jak mi nóż w windzie wyjmie to nie mam szans...a wykręcenie żarówki ? po ćmoku możemy go zaskoczyć światłem naszej taktycznej latarki najlepiej mrugającym dezorientatorem a najlepiej marki surefire ...wniosek : ciemna winda jest bezpieczniejsza niż jasna...
..." nóż przy szyi
skruszy nawet najtwardszy imidż "...

POLICJA  MEMBER

Offline ag111ga

• Opinii: (2)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 25-04-2012, 19:41:26 »
Dla mnie to woda na młyn wprowadzenia zakazu noszenia ;p .
Zgadzam sie z tym 1000%
Dostepnosc narzedzia, czy jego cena, nie czyni go niebezpiecznym!
Na litosc boska, przeredaguj to, nim jakis politykier wyciagnie i wykorzysta przeciwko nam.
Nie mam zamilowania do pouczania, nawracania czy udawadniania swojej racji na sile.
Moje wypowiedzi sa wyrazeniem mojej opinii na dany temat, na moja modle.
Nie rozumiesz? Who Gives a Shit?

Owning a handgun doesn't make you armed any more than owning a guitar makes you a musician.

Offline MAXIM

• Nieprzekupny Użytkownik Glocka
  • Opinii: (20)
  • Użytkownik knives.pl
    • POLICJA
« Odpowiedź #4 dnia: 25-04-2012, 20:11:08 »
jak teraz wprowadzą zakaz noszenia to już wiemy kogo to będzie wina...

a tak na poważnie to czy wy nie wiecie, że ONI wiedzą, że nóż jest dostępny ?? pewnie każdy ma †aki w kuchni nawet poseł...nie panikujcie...;)..
..." nóż przy szyi
skruszy nawet najtwardszy imidż "...

POLICJA  MEMBER

Offline ag111ga

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 25-04-2012, 20:27:43 »
jak teraz wprowadzą zakaz noszenia to już wiemy kogo to będzie wina...

a tak na poważnie to czy wy nie wiecie, że ONI wiedzą, że nóż jest dostępny ?? pewnie każdy ma †aki w kuchni nawet poseł...nie panikujcie...;)..
To nie jest kwestia, tego, "co kto wie", tylko tego, jak mozna to wykorzystac do wlasnych celow. Jesli mozna sie podeprzec takim artykulem, napisanym przez autorytet, ze "srodowiska", to mozesz byc pewien, ze ktos to wykorzysta.
Niema to nic wspolnego z logika, niema nic wspolnego ze skutecznoscia takich przepisow - czysta polityka. Zaznalem tego, niejako, na wlasnej skorze, tylko, ze u mnie, tym autorytetem byl importer Victorinoxa, ktory wypowiadal sie w mediach w podobny sposob, za kazdym razem kiedy byly incydenty z uzyciem noza. Politycy lykneli i rezultatem jest zakaz noszenia czegokolwiek.
Kazda taka wypowiedz, choc nie taki jej cel, jest igraniem z ogniem.
Nie mam zamilowania do pouczania, nawracania czy udawadniania swojej racji na sile.

Owning a handgun doesn't make you armed any more than owning a guitar makes you a musician.

Offline junasz

• Opinii: (43)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 25-04-2012, 20:28:55 »
Panikujecie, Pany. Nie o dźganiu nożem, a o obronie przed nim (bez użycia własnego noża) wszak War pisze - to raz. Dwa - nie czyńmy z tematu swoistego tabu stwarzając tym samym na NICH wrażenie zamkniętego kręgu wtajemniczonych, który już tylko przez swą tajemniczość wydawać się może potencjalnie niebezpiecznym. Nóż to codzienność - wraz ze związanymi z nim zagrożeniami.
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wqrwiają...

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #7 dnia: 25-04-2012, 21:35:43 »
Tak jak to napisał junasz, tekst traktuje o obronie przed nożem, nie widzę zatem niczego niestosownego w napisaniu, że nóż jest groźny. Bo jest.
Zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, liczy się jak zawsze człowiek który go trzyma i intencja użycia.
Błogosławieni są ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie odczuwają potrzeby, żeby ubrać to w słowa (George Elliot).

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 25-04-2012, 21:40:45 »
Ja sobie zażartowałem, a tu spięcie...

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #9 dnia: 25-04-2012, 21:46:43 »
Widać wiosna jakaś nerwowa  :rotfl:

Offline ag111ga

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 26-04-2012, 11:23:01 »
Tak jak to napisał junasz, tekst traktuje o obronie przed nożem, nie widzę zatem niczego niestosownego w napisaniu, że nóż jest groźny. Bo jest.
Zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni, liczy się jak zawsze człowiek który go trzyma i intencja użycia.
Tak, to prawda, pisales o obronie przed nozem, tylko czy nie zdajesz sobie sprawy, ze ci, ktorzy mosza noze (my), sa potencjalnymi bandytami w oczach zdecydowanej wiekszosci?
Nie zauwazacie, ze aby uzyc noza, trzeba go przy sobie miec? Kogo, myslisz, ci przeciwni obecnemu prawu, chca "bronic", nas, grupke entuzjastow, czy miliony, ktorym wmowia, ze maja sie noza bac, bo jest niebezpieczny? Itd, itp.......
Mnie tam kalafior, ja w Polsce nie mieszkam, od dawna, i pewnie juz nigdy mieszkal nie bede, jesli Wam nie zalezy, to ja sie spinal nie bede. Pamietajcie tylko, ze Polska, to ostatni kraj na swiecie, gdzie panuje tak liberalne prawo, na razie. Poprawnosc polityczna, naciski ze strony UE, media i poj...ni politycy chca Wam to odebrac, nie ulatwiajcie im zadania.

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #11 dnia: 26-04-2012, 11:39:43 »
Idąc Twoim tokiem rozumowania, w zasadzie każdy user tego forum jest bandytą a samo istnienie tego forum jest pretekstem do wprowadzenia najróżniejszych zakazów.
Nie dajmy się zwariować.

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (9)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #12 dnia: 26-04-2012, 11:42:41 »
wiesz ag111ga (jak to wymówić? ;)  my mieszkańcy piekieł (moje jest mniejsze ale prawo to samo) gdzie nie wolno nosić noży prawie w każdym wydaniu prasy codziennej  możemy przeczytać " man sabbed on .... " więc prawo jakie będzie nie zmieni prawd zawartych w artykule Wara.
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline warhead

• Opinii: (12)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 26-04-2012, 11:56:24 »
Wojtku, nie popisałeś się. Artykuł jakiś z dupy, motoryka ??? Czy Ty wiesz o czym rozmawiasz ???

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/zartowalem-pl-ffffff
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline ag111ga

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #14 dnia: 26-04-2012, 12:15:25 »
Idąc Twoim tokiem rozumowania, w zasadzie każdy user tego forum jest bandytą a samo istnienie tego forum jest pretekstem do wprowadzenia najróżniejszych zakazów.
Nie dajmy się zwariować.
To wszystko zalezy od punktu widzenia, jesli noz jest niebezpieczny, to jestesmy potencjalnymi bandytami, jesli jest narzedziem, ktore kazdy powinien przy sobie miec, to jestesmy entuzjastami.

@kooniu
Prawda, ktora ja wynioslem z artykulu Wara brzmi:
"Noz jest niebezpieczny, to ulubione "narzedzie" przestepcow, ze wzgledu na skutecznosc, dostepnosc i cene"
Czy tak chcecie przedstawic nasze hobby ogolowi?
Prawo zmieni bardzo duzo, po pierwsze, uczyni ze zwyklych ludzi, chcacych nosic przy sobie noz, przestepcow, za samo posiadanie, ale to nie koniec. Negatywne przedstawianie noza, jako narzedzia zbrodni, powoduje efekt odwrotny do zamierzonego, coraz wieksza liczba prawdziwych przestepcow zaczyna po noz siegac, co widac, dokladnie, na przykladach z UK, Irlandii i Danii, gdzie panuje najbardziej restrykcyjne prawo.

Offline kgrzesiek

• Opinii: (101)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 26-04-2012, 12:21:50 »
A ja zadam pytanie w temacie:
Około Świąt BN na bodajże Discovery zapodali filmik o Mosadzie. Oglądałem 2 razy.
Był tam wątek o obronie przed nożem.
Instruktor pokazywał techniki odbierania noża, obrony i ataku.
Kamera stosowała duże zwolnienie, a i tak nie można było dokładnie zobaczyć co gość robi 8D
Teraz pytanie:
- czy to kwestia wyćwiczenia, wytrenowania, wyuczenia technik, trzeźwości umysłu, logiki, czego?
Film był dość realistyczny, gość wyglądał poważnie, mając w ręku miecz wbiłbym w ziemię jak Krzyżak przed Jagiełłą i odszedł  :)
Czy nauka walki w "profesjonalnej" armii tak znacznie odbiega od filozofii WARa.
Nie podejrzewam, że to był film propagandowy.
Nie jestem też entuzjastą, że można, tylko na spokojnie chciałbym się dowiedzieć czy obrona jednak może być skuteczna?
« Ostatnia zmiana: 26-04-2012, 12:28:01 wysłana przez greg76 »

Offline wojtas13

• Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 26-04-2012, 12:22:21 »
To wszystko zalezy od punktu widzenia, jesli noz jest niebezpieczny, to jestesmy potencjalnymi bandytami, jesli jest narzedziem, ktore kazdy powinien przy sobie miec, to jestesmy entuzjastami.

@kooniu
Prawda, ktora ja wynioslem z artykulu Wara brzmi:
"Noz jest niebezpieczny, to ulubione "narzedzie" przestepcow, ze wzgledu na skutecznosc, dostepnosc i cene"
Czy tak chcecie przedstawic nasze hobby ogolowi?
Prawo zmieni bardzo duzo, po pierwsze, uczyni ze zwyklych ludzi, chcacych nosic przy sobie noz, przestepcow, za samo posiadanie, ale to nie koniec. Negatywne przedstawianie noza, jako narzedzia zbrodni, powoduje efekt odwrotny do zamierzonego, coraz wieksza liczba prawdziwych przestepcow zaczyna po noz siegac, co widac, dokladnie, na przykladach z UK, Irlandii i Danii, gdzie panuje najbardziej restrykcyjne prawo.

Teraz trochę nadużyłeś, bo nie tak wygląda nasze hobby.
Natomiast może to być rzeczywiście głos w dyskusji za wprowadzeniem zakazu.
Nie mniej to są fakty i trudno się z nimi spierać.

Offline ag111ga

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #17 dnia: 26-04-2012, 12:32:08 »
No, wlasnie o to chodzi, zeby propagowac, jak naprawde wyglada, a nie straszyc!
Jak, myslisz, ludzie przestraszeni przez media i politykierow i z gory przeciwni, wszystkiemu co kroi albo strzela, beda to odbierac?

Offline warhead

• Opinii: (12)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 26-04-2012, 13:03:06 »
Wojtku, nie popisałeś się. Artykuł jakiś z dupy, motoryka ??? Czy Ty wiesz o czym rozmawiasz ???

http://pl.memgenerator.pl/mem-image/zartowalem-pl-ffffff

To byl zart jakby ktos niezauwazyl ;)
----------------------
KFF - \"Knives For Fun\"
KSS - Knife Shadow System

Offline kgrzesiek

• Opinii: (101)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 26-04-2012, 13:05:53 »
Temat jest o obronie przed nożem!
No to obrońcie się przed nożem nie krojąc chleba, pomidorów, nie strugajcie ołówków, kijków na ognisko, nie rozetnijcie zgrzewki z piwem, albo zabawką dla dziecka.
Ludzie, zranić można czymkolwiek. Po co czepianka akurat do noża?!