Autor Wątek: Extrema Ratio Shrapnel  (Przeczytany 6801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (82)
  • *
  • WKMN
Extrema Ratio Shrapnel
« dnia: 30-10-2005, 01:48:20 »
Ehh, jak ja lubię fotografować ten nóż...   B)

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 30-10-2005, 07:33:45 »
Torturuj mnie jeszcze ! Skąd masz zieloną gumę ? Bo, 525 jest twój prawda?
edyta/
Zapomniałem o wazelinie....... piękne fotki itp   ;)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 30.10.2005r.- 07:34 ]</span>

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 30-10-2005, 11:10:35 »
525 jest mój! Zieloną gumę nałożyć pomógł oczywiście Mars. Pięknie wygląda prawda?

Dzięki za wazelinkę Kangoorku!!!!   !ill
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 30-10-2005, 11:19:46 »
Już wiem co zrobię !!! Kupię sobie najpierw zieloną gumę i położę na monitorku  ,a to zmotywuje mnie do nabycia Shrapcia na powrót .   !amazed Jak już  go będę miał ,to nigdy nie oddam .

PS- nie ma ktoś Shrapcia na raty (małe)   ?!

Offline buzz

• Ursus americanus ;)
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • bydle niedobre
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 30-10-2005, 11:25:04 »
Masz Jumbo podejście do fotografii!! :) Zdjęcia rewelacja - zwłaszcza to w kwiatkach i  te z parką na trawce ;) ;) ;) Ostro musiało być ;) Pozdro
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 30.10.2005r.- 11:25 ]</span>
Tak, jestem nietolerancyjny i bardzo proszę to uszanować.

Offline rybak

• rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • Cro Magnon
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 30-10-2005, 13:09:20 »
A idz Pan w ch...oinki, abo jakie pokrzywy - ja tu splukany jestem tak, ze nawet w BMkach planu rocznego nie jestem w stanie wyrobic, a ten mi tu jakies Shrapnele, kwiatki... To ma byc kolega...  ~:(

Od kiedy mi WAR dal pomacac swojego Shrapnela, to choc na kolama mnie nie powalil, jednak za mna lazi od czasu do czasu.
Glowny problem ludzi mowiacych, ze "nie maja nic do ukrycia"...? Nie daja sobie wytlumaczyc, ze to nie oni o tym beda "w razie czego" decydowac...
---------------------------------------------------
The legacy is more intimidating than any opposition... WGFM

Offline lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 30-10-2005, 13:52:24 »
I pomyslec ze jeszcze kiedys uwazałem Shrapnela za brzydki noz... Jumbo jak jest z trzymaniem ostrosci u ER? Jak wyglada sprawa z podwazaniem? Czubek nie za delikatny?
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 30-10-2005, 14:06:16 »
Cytat: lepermessiah
I pomyslec ze jeszcze kiedys uwazałem Shrapnela za brzydki noz... Jumbo jak jest z trzymaniem ostrosci u ER? Jak wyglada sprawa z podwazaniem? Czubek nie za delikatny?

Ja nie Jumbo ale Ci powiem :

Po porąbaniu jednej deski z europalety na drzazgi ,chciałem pokazać bratu "cięcie włosa w locie" . Przytrzymując kłaka lewą ręką w pozycji pionowo do góry ,kciukiem i palcem wskazującym ,prawą machnąłem shrapnelem .Włos oczywiście został zcięty ,a po chwili zauważyłem ,że razem z czubeczkiem opuszka kciuka .   :O  Używałem shrapnela do różnych celów ,kiedyś po pocięciu na desce b.dużej ilości obgotowanej świńskiej skóry nadal był ostry wystarczająco by ciąć papier . Nie wiem czy to kwestia jakości stali ,czy perfekcji obróbki ,ale byłem bardzo zadowolony z trzymania ostrości Shrapcia i jestem zadowolony z dwóch innych ER . Ogólnie polecam w ciemno wszelkie ER z uwagi na to ,iż firma ta robi wszystkie noże z tej samej stali . N 690 nie jest może cudem metalurgii ,jednak w wykonaniu "makaroniarzy" jest naprawdę pierwszorzędnym materiałem na noże.
edyta / czubek jest cienki i diabelnie tnie ,nie przeszkadza to jednak w np: rozbieraniu palet na opał .

PS- sorry Jumbo za wtręt :)

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 30.10.2005r.- 14:08 ]</span>

Offline Ignus

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 30-10-2005, 14:33:30 »
Jumbo, Extrema zaplacila ci jednorazowo, czy jestes u nich teraz na etacie?   :)

Po tylu zachetach nawet ja zaczynam pozadliwie na niego spogladac...

Nie potrzebuje takiego noza...Nie potrzebuje takiego noza...Nie potrzebuje takiego noza...Nie potrzebuje takiego noza...Nie potrzebuje takiego noza... (Mantra)
Tym? - zapytał (...), Nie - ten jest na ludzi...
DAGA - Requiescat In Pace...
Uslyszane od Alicji: "Noz to tez bron a od rakiety balistycznej rozni sie glownie zasiegiem"

Offline logan

• FT Member
  • Opinii: (65)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 30-10-2005, 19:08:43 »
Jak dla mnie ER sa paskudne,ale im wiecej czytam o ich zaletach użytkowych tym bardziej mam ochotę cos sprzedac i stac sie włascicielem jeszcze przed gwiazdką :)
Los sprzyja gotowości umysłu.......

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 30-10-2005, 21:07:27 »
Powiem tak.

Shrapnel jest ze mną już ponad rok. Praktycznie po jego zakupie, skończyło się rozglądanie za innymi nożami fixed. Oczywiście Konus i Elephant Killer uzupełniają Shrapnela, którego wielkość nie pozwala na noszenie do garnituru, gdzie do tego stroju Konus i EK doskonale się sprawują.

Shrapnel pracuje u mnie dość sporo. Począwszy od prac na działce, jak wycinanie krzaków, rąbanie gałęzi, poprzez szykowanie jedzenia w warunkach terenowych, aż po takie prace jak rąbanie eternitu, czy też cięcie zużytych opakowań blaszanych. W sumie często sięgam po ten nóż, nie bojąc się o jego wytrzymałość.
Ostrość tego noża jest znakomita. Extrema Ratio naprawdę solidnie podeszła do tematu obróbki cieplnej i nóż dobrze naostrzony długo trzyma ostrość. Przy swojej pancerności nie ostrzę go na stan golenia, bo cienka krawędź tnąca mogłaby pokruszyć się przy takich pracach jak wyciąganie gwoździ ze ściany. Ostrzę go tak, że przecina kartkę papieru swobodnie wiszącą, bez problemu.
Ten nóż spełnił moje oczekiwania w kwestii fixeda. Nie jest duży, także spokojnie można go nosić nawet na codzień. Teklok na pasek i nóż pięknie leży w poprzek, albo rękojeścią w dół. Pochwa wykonana doskonale, nie ma się w sumie do czego przyczepić.
Na dobrą sprawę, nie ma rzeczy, którą chciałbym zmienić w Shrapnelu. Dla mnie to ideał mocnego noża i gdyby nie fakt, iż mnie po prostu nie stać, na pewno kupił bym drugiego i zawinął w ciepłe gacie.

Owszem, ten nóż nie jest piękny. Nie ma w nim finezji, artyzmu, bo ... to narzędzie jest.

Co mi się podoba bardzo to fakt, że można Shrapnela włożyć do pochwy ostrzem w jedną bądż w drugą stronę. Dzięki temu nie muszę macać po ciemku czy dobrze wkładam nóż, tylko go po prostu chowam.

Zresztą co tu dużo gadać, pisałem już reckę Shrapnela, więc kto jej nie zna, zapraszam:

http://www.swiatnozy.home.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=106&Itemid=64

W sumie noże ER zachwycają mnie prostotą, a zarazem przemyśleniem konstrukcji. Tu nie ma miejsca na jakieś czary mary konstrukcyjne. To po prostu kawałk mocnego i dobrego noża.

To co mnie powaliło, to rękojeść Shrapnela. W niecałą minutę wymienia się ją na nową i jest to zabieg tak prosty, że nawet moja córka potrafi to zrobić. Jest to rewelacja, zwłaszcza dla tych, którzy wyjeżdżają na długi i nóż stanowić będzie podstawowe narzędzie. W wielu nożach, uszkodzenie rękojeści powoduje, że nóż nie nadaje się do użytku. A w Shrapnelu, wyciągamy nową rękojeść i zmieniamy w momencik. Rewelacja!!

Naprawdę polecam ten nóż z czystym sumieniem i ciesze się, iż są ludzie, którzy się zarazili Shrapnelem!!!
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline bagnet

• Opinii: (161)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 30-10-2005, 21:07:33 »
Miałem, badałem, jeszcze do nich wrócę. Ale trzeba przyznać, że coś w sobie mają.  Jednak polecam bez górnego jelca. Bardziej użytkowy.

Offline Jumbo

• NTN
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 30-10-2005, 21:18:26 »
Cytat: bagnet
Jednak polecam bez górnego jelca. Bardziej użytkowy.

No to już jest kwestia indywidualna. Mi jelec nie przeszkadza i bez jelca sobie pracy nie wyobrażam. Ale to oczywiście kwestia własnego gustu, przyzwyczajenia.
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 30-10-2005, 21:53:25 »
Cytat: bagnet
Miałem, badałem, jeszcze do nich wrócę. Ale trzeba przyznać, że coś w sobie mają.  Jednak polecam bez górnego jelca. Bardziej użytkowy.

Niekoniecznie , górny (płasko zakończony ) jelec świetnie nadaję się do wbijania gwożdzików , dociskania różnych rzeczy itp .

Offline lepermessiah

• Małpa z lasu
  • Opinii: (48)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Lubię słowo "pierś"
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 30-10-2005, 22:20:49 »
Jumbo, KO dzieki za odpowiedzi! Tylko po co ja sie wogole pytałem... Teraz Shrapnel bedzie za mna chodził ciagle a kasy ni ma  :| Nawet nie wiem co by tu sprzedac...

BTW. Kojarzy ktos piosenke "Szrapnel" zespołu Pogodno?
Jestem rozsądnym człowiekiem, wiem że lenistwo popłaca

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 31-10-2005, 08:17:41 »
SHRAPNEL  :)   :D   8)   :p  nic dodać nic ująć. Chce go mieć.
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 31-10-2005, 08:19:12 »
Cytat: Hakas
SHRAPNEL  :)   :D   8)   :p  nic dodać nic ująć. Chce go mieć.

Przeca masz!   :)

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 31-10-2005, 08:26:36 »
Pojechał w trase z moim kolegom i tęsknie za nim.  :(  Zapomniałem dopisać "z powrotem"

Ja myślę , ze ci z ER dodają coś do rękojeści , jak raz go w łapkę weźmiesz to coś cie uzaleznia od ER już choruję na Kolmo.
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline jawor

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 31-10-2005, 08:35:50 »
Świetne foty. Diewiąta dla mnie super, super!
.......jakie bydlaki z tych shrapneli to na zbliżeniach widać wyjątkowo.

Pozdrowionka
>THINK TWICE CUT ONCE<

Offline mrozik

• Opinii: (9)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 31-10-2005, 12:40:13 »
Jumbol ja się do was chyba na macanko wybiorę.
BM Osborne 943 - porządam, oddam co mam za niego.

Usługi tokarskie, nietypowe srubki, pivoty, thumb study, piny, nity Cr-Ni, moletowanie, wytaczanie, nietypowe prace tokarsko-frezarskie - masz problem - pisz do mnie.