Autor Wątek: Rainbow Spyderfly  (Przeczytany 3331 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
Rainbow Spyderfly
« dnia: 10-05-2005, 08:04:09 »
ot, taki teczowy motylek:

mi sie nie podoba, ale gusta sa rozne.
od jakiegos czasu (wystarczajacego zeby w NG juz wykupili wszystkie ;) ) mozna go kupic za niewiele wieksze pieniadze, niz zwykly.
a gdzie 3" spyderfly i Szabofly?
oczywiscie zdjecie zasponsorowalo New Graham Knives, dystrybutor nozy prawie-ze-oficjalnie reprezentowany na knives.pl ;)

zapomnialem - edit:
ogromne fotki teczowego motylka znajdziecie tutaj: http://balisong.theasylum.org/Blade-Addict/RainbowSpyderfly/
[ Redagowany dnia  ]
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Bad Angelus

• Opinii: (91)
  • Użytkownik knives.pl
  • Oto ja.. wasz BRO'waropijca i MEN'el..
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 10-05-2005, 09:09:16 »
  :?
zgadzam się z przedmówcą i jego kwestią gustu.. nożyk jest za słodki...
ale jak już ktoś pisał przy okazji szukania nazwy dla naszego hobby:
"mamy modę na słodkie ksywki itp".
Więc może jakiś "blade-miłośniczek" zakupi sobie ten sliczny nozyk którego barwy mi lizaka przypominają.. nie wolno tylko ostrza lizać...
  :p Pozdro!!
... warto rozmawiać...

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 10-05-2005, 09:20:15 »
Nożyk w ogóle jest... cienki. Emocje opadają po wzięciu do ręki. To paskudztwo nawet się nie zamyka po rozłożeniu... Sztuka to tylko!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 10-05-2005, 09:41:24 »
że się nie zamyka po rozłożeniu to akurat dobrze   ~:(  ale rzeczywiście balisongi BM bardziej do mnie przemawiają, chociaż taki Spyderfly rainbow może fajnie się mienić jak lata w ręku...
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 10-05-2005, 09:55:05 »
to ze sam sie nie zamyka po rozlozeniu to dobrze, ale ze wogole nie mozna o zamknac, to juz gorzej. np. nie mozna go wbic w drzwi mlotkiem :]
FP

Offline Ragabash

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 10-05-2005, 13:58:46 »
Coz... moze pare slow od goscia, ktoremu na zlocie banda okrutnikow tyrala malenstwo kochane   8)

Po pierwsze, to ten teczowy wyglada mocno tak sobie. Naprawde, mogli sie bardziej wysilic, jesli chcieli jakos ten nozyk urozmaicic.

Teraz o samym Spyderfly'u. Przyznaje, ze kupilem go za wyglad i tak juz raczej pozostanie. Do walki sie zbytnio nie nadaje. Rekojesc, ktorej nie mozna zablokowac w pozycji otwartej powoduje, ze trzeba caly czas mocno trzymac noz i dbac o solidny chwyt. Do tego rekojesci ,ktore sie nie stykaja ze soba w pozycji otwartej powoduje, ze  noz "plywa" przy rece pracujacej na nim (przy zaciskaniu dloni ma tendencje do przesuwania rekojesci w bok, wzgledem siebie). Do tego jest ciezki i dosc dlugi, tym samym "chodzi" wolniej i potrzeba troche wiecej czasu, by go otworzyc. Na treningach do cwiczen z ostrym nozem preferuje cos lepiej zrobionego. Jedyne, co jest fajne w takiej konstrukcji, to ciezar rekojesci i rozlozenie tegoz. W walce, mozna tego uzyc na dosc ciekawy sposob do chwilowego wydluzenia zasiegu reki. Motyw pokazal mi Ignus i czasami go cwicze sobie. Bardzo prosty klimat, ale skuteczny,  nie smiercionosny i szybki jak blyskawica.

Jesli chodzi o machanie, to powtorze swoje zdanie ze zlotu: Kwestia przyzwyczajenia. Ja zaczynalem cwiczyc (jak wszyscy, zapewne) na bazarowym badziewiu. Jak wyciagnalem Spyderka z pudelka, to niemal od razu sie pocialem i nic nie wychodzilo. Ale potem sie okazalo, ze zabawka chodzi pieknie. Rekojesci ciezsze przy koncach powoduja, ze noz duzo lepiej trzyma predkosc i reaguje na manipulacje. Rekojesci szersze przy koncach pomagaja utrzymac noz przy dluzszym machaniu, gdy rece jzu sie poca. Rekojesci dlugie, wiec przy przerzutach, czy obrotach wokol palcow daja duzo wiecej miejsca do ponownego chwytu. Wierzcie mi, wspaniala cecha :) Jedyny bol, jaki mnie spotkal przy poznawaniu nowych rzeczy to wlasnie cholerny brak blokady przy otwartej pozycji. Pivoty nie wychodza. Mozna je robic na zamknietym, ale co to za radosc.

Ja osobiscie, noza bede bronic. Moze nie tej teczowej wersji, ale tego oryginalnego jak najbardziej. Noz jest doskonale wykonany i plywa w dloniach cudnie, ale trza sie przyzwyczaic. Mi jest teraz pieronsko ciezko machac zwyklym balkiem. Mysle, ze wiekszosc rzeczy by mi nie wyszla na klasycznym balku.

No i ten cudny wyglad   !amazed
Vae victis!

------------------------------

DAGA - niechciane dziecko

Offline gacman

• Opinii: (7)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 10-05-2005, 16:58:04 »
Hmmm zawsze mozna kupic normalnego spyderfly'a + jubilerski palnik ,ktory drogi nie jest ....i zrobic po swojemu ;)
Taniej wyjdzie ;)

A mi sie nie podoba :P
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damntation. Amen.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 10-05-2005, 17:47:47 »
stal palnikiem? barwy nalotowe chyba nie sa az tak trwale... czy jednak sa?
o upieczeniu glowni nawet nie wspominam z wiadomych powodow ;)
FP

Offline uwak

• biodigitalmechanoid
  • Opinii: (8)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • psychopata
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 10-05-2005, 18:30:06 »
ja to wogole motyli nierozumiem .........zeby se pomachac tylko chyba to jest
ty już wiesz co ....

Offline gacman

• Opinii: (7)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 10-05-2005, 19:02:33 »
Ale kogo obchodza skutki ,to ma ladnie wygladac , po co jakiemus gejowi uzyteczny noz :P
a tak jak sie bawilem to troche papiurem sciernym trzeba posmigac zeby sie tego pozbyc....ale jak mowilem ^ ;)
Tylko kurna zeby takim mini palnikiem zrobic jednolity kolor-zapomnij ,yhsz chcialem led lensera v8 miec w ladnym niebieskim kolorze a mam gej-tecze ;) ...do tego jednak lepsza sa inne "narzedzia" :)
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damntation. Amen.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 10-05-2005, 23:19:59 »
Cytat: uwak
ja to wogole motyli nierozumiem

nikt tego od Ciebie nie wymaga ;)
[ Redagowany dnia 10.05.2005r.- 23:20 ]