Autor Wątek: Kershaw TG1  (Przeczytany 2946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ypoznan

• Niemłody, niewykształcony, z wielkiego miasta
  • Zasłużony dla knives.pl
  • Opinii: (61)
  • *
  • WKMN, PSTNiBB
    • Navaja.pl
Kershaw TG1
« dnia: 26-01-2011, 17:06:33 »
W imieniu Redakcji Knives.pl zapraszam do zapoznania się z tekstem, którego autorem jest rotpin.

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,106279.0.html
Ponieważ "Ypoznan" w konwersacji brzmi tak jakoś bardzo oficjalnie, dopuszczam także: Januszku, Jasiu, Jachu i inne miłe określenia. ;)

http://www.navaja.pl/

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
Odp: Kershaw TG1
« Odpowiedź #1 dnia: 26-01-2011, 17:14:39 »
Dzięki za reckę.

Szkoda że nie dałeś mi go zmacać.

Jak zachowały się śruby przy rozkręcaniu? Wszystkie cale?
Bo w którymś z kreshawów miałem takie dość miękkie. Fakt, że lepsze niż w pająkach ale mimo wszystko.
A po skręceniu zaklejałeś śrubę na osi czy nie? Luzowała się?

Offline rotpin

• Moderator
  • Opinii: (131)
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 27-01-2011, 09:48:38 »
Dzięki za reckę.

Szkoda że nie dałeś mi go zmacać.

Nie złożyło się jakoś :)

Jak zachowały się śruby przy rozkręcaniu? Wszystkie cale?
Bo w którymś z kreshawów miałem takie dość miękkie. Fakt, że lepsze niż w pająkach ale mimo wszystko.
A po skręceniu zaklejałeś śrubę na osi czy nie? Luzowała się?

Rozkręcałem już wiele Kershawów i nigdy żadna śrubka się nie uszkodziła. W końcu to poważna firma ;P A oś zawsze podklejam. Przy wspomaganiu śruby mają tendencję do szybkiego luzowania.

Offline Vick

• sheathmakers
  • Opinii: (66)
« Odpowiedź #3 dnia: 27-01-2011, 10:49:35 »
Dzięki za reckę  :)
Nożyk podoba mi się najbardziej z nowszych Kershawów.
Stylistyka kojarzy mi się troszkę z nożami Cubixa  ;-)
Gruby liner, G10 i 14N28 to dobre zestawienie.
Kołek ładniejszy był w pierwowzorze, tu jest po prostu kołek.
Dobrze że jest detent ball i otwór pod niego, jeśli pęknie speed safe, folder nadal nadaje się do użytku.
Rozmiar głowni 83 mm  :rolleyes: Dla mnie byłby OK, ale w świetle nowych przepisów jest najgorszym z możliwych. Głupie 3 mm mogą spowodować że nie będzie go można legalnie nosić  :mad:  Ale oczywiście trudno wymagać żeby amerykańska firma dostosowywała się do polskiego rynku, poza tym przepis jeszcze nie obowiązuje i miejmy nadzieję że nigdy nie będzie  :special:

Offline WojaK

• Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • www.extreme-survival.pl
    • Zapraszam do obejrzenia mojego nowego programu "Zapomniane miejsca" W którym będę zapoznawał was z historią różnych opuszczonych miejsc
« Odpowiedź #4 dnia: 27-01-2011, 11:16:33 »
dzięki recka długa obszerna pełna informacji po przeczytaniu każde pytanie wydaje się zbędne polecam lekture :D
W imieniu wytwórni filmowej "Wild Mountain"i"Wieczorek Expeditions Team" zapraszam do oglądania filmów i seriali o tematyce Survivalowej, Turystycznej i Ekspedycyjnej.
Wszystkie nasze filmy znajdziecie na www.wildmountain.republika.pl oraz www.extreme-survival.pl Posiadamy kanały na "FB" i "YT"

Offline AdamsKi

• Opinii: (18)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 27-01-2011, 11:50:30 »
recka wyczerpująca, przynajmniej dla mnie :) jakbym miał się zdecydować to tyle informacji by mi wystarczyło :)
co do samego noża, to szkoda że tyle zmienili w stosunku do pierwowzoru, ale pewni wtedy byłby odpowiednio droższy...kształt głowni bardzo fajny chociaż płetwa trochę za bardzo sterczy, no ale pewnie taki jest wymagany do poprawnego działania flipera...
no i w końcu mogliby się opanować z tym darciem gaci  ;P

a tak w ogóle to dzięki za reckę :D
– Na moim sihillu–warknął Zoltan, obnażając miecz–wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie.
– Więc to są te słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
– „Na pohybel skurwysynom!”

Offline Kagemusha

• Moderator
  • Opinii: (132)
  • *
  • tak, ten maniak od Gamer'ów to ja ;)
« Odpowiedź #6 dnia: 27-01-2011, 12:06:15 »
Dzięki za reckę :) sympatyczne nożydło, szkoda tylko, że niszczyciel kieszeni...
BTW - klips zdaje się ma taki zam jak Oso Sweet... w moim egzemplarzu Oso klips miał nieco za duże otwory pod śrubki i się gibał na boki mimo mocnego dokręcenia do okładzin... W TG1 nie było takiej wpadki?
slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

Offline rotpin

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 27-01-2011, 13:10:54 »
Dzięki :)

BTW - klips zdaje się ma taki zam jak Oso Sweet... w moim egzemplarzu Oso klips miał nieco za duże otwory pod śrubki i się gibał na boki mimo mocnego dokręcenia do okładzin... W TG1 nie było takiej wpadki?

Śrub od klipsa nie ruszałem i nie wiem czy otwory były zbyt wielkie ale w tym egzemplarzu nie było tego problemu.

Online yetisize

• Opinii: (283)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam Rafal
« Odpowiedź #8 dnia: 27-01-2011, 16:49:32 »
Nóż do mnie co prawda nie przemawia, za to recka świetna, dzięki.

Offline kabaddon

• de la Autostradon
  • Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
  • Warmaster ov Chaos
« Odpowiedź #9 dnia: 27-01-2011, 22:03:37 »
No ładna recka jak zwykle, a próbowałes może złożyć go bez sprężyny? Jakby działał bez speedsejfa to bym chyba miał kolejnego Kershawa  :heart:
Well Long Tall Sally she's built for speed, she's got everything that Uncle John need

Offline rotpin

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 27-01-2011, 22:48:08 »
No ładna recka jak zwykle, a próbowałes może złożyć go bez sprężyny? Jakby działał bez speedsejfa to bym chyba miał kolejnego Kershawa  :heart:
Nie probowalem ale jest detent ball ktory ma trzymac glownie zlozona wiec sadze, ze bez sprezyny powinien dzialac.

Offline mamcar

• Opinii: (614)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 27-08-2013, 21:07:54 »
Wiem że "W tym wątku nie pisano od 120 dni." Mam pewność, że chcę tu odpowiedzieć :)
Przejrzałem cały dział Kershawa szukając info o Turbulence, nie znalazłem. Może warto by ten temat tam przenieść i wspomnieć, że to Kershaw 1790 Turbulence, a nie zagadkowe TG1 :winky: .

Muszę przyznać, że recenzja Rotpina jest kompletna, poruszył właściwie każdy aspekt.

Warto wspomnieć o dwóch rzeczach.

- O grubości. Tak samo jak w Random Tasku, jest to 13mm. Sporo ale nóż, podobnie jak Random Task, naprawdę fajnie leży w ręce.
- O detentballu. Co prawda jest, ale nie jest tak jak pisał Vick. Nie ma pod niego otworu, ten w głowni to otwór na torsion bar. Skręciłem nóż bez wspomagania i nóż nie jest blokowany w pozycji złożonej. Trzebaby nawiercać lub wyfrezować.

Możnaby zrobić fajną customizację: Wywalić wspomaganie i liner od niego, nawiercić pod detent, grube G10 zamienić na okładzinę cieńszą przy blokadzie i grubszą jak w skylinie, np z CF. Odchudzi to nóż o kilka mm i powinien fajnie wyglądać :) Będzie gentleman combat folder.

Mój turbulence nie ma powłoki. Zdjęcia w znacznej mierze będą się pokrywać z rotpinowymi, ale tych nigdy nie za wiele. Dochodzi porównanie wymiarów.

« Ostatnia zmiana: 27-08-2013, 21:12:33 wysłana przez mamcar »