Autor Wątek: Chiny  (Przeczytany 15195 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yetisize

• Opinii: (257)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pozdrawiam Rafał
Odp: Chiny
« Odpowiedź #20 dnia: 27-02-2011, 19:34:17 »
Świetne zdjęcia z przyjemnością oglądam!
Dawaj jeszcze!  :D
Sprzedam:

Noże
Klamoty

Offline SebaNH

• Opinii: (45)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 27-02-2011, 20:01:41 »
Zajefajne foty ,dawaj wiecej 8D

Offline LUCYFER

• Opinii: (94)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • KREW ZA KREW
« Odpowiedź #22 dnia: 28-02-2011, 07:00:16 »
I ładnego gromka chwyciłeś... ;)
Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...

Offline W. Irving

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Pokażmy, że potrafimy pomagać :)
« Odpowiedź #23 dnia: 28-02-2011, 09:24:45 »
Piękne fotografie - masz talent i potrafisz złapać w kadr to, co nieuchwytne dla większości "pstrykaczy".

Prawie tak ładne widuje się czasem w NG  ;>

dzięki i poproszę o jeszcze

pozdrawiam
Tomek
wiem k...a wszystko... jako rzecze kosiarz ;>

(tu http://forum.knives.pl/index.php/topic,156717.msg1501352.html#msg1501352 )

Offline shao

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: 28-02-2011, 15:11:15 »
Dziekuje wszystkim za mile slowa :) z tym talentem bym nie przesadzal, ot udalo sie pare zdjec i tyle :)

Teraz male pytanie - chcecie ogladac prawdziwe Chiny czy turystyczne cukierki jak wczesniej?:D Wiem, ze pewnie odpowiecie, ze chcecie wszystko ale przyjmijmy, ze pytam o to co pokazywac najpierw ;)

Offline W. Irving

• Mieszkaniec knives.pl
    • Pokażmy, że potrafimy pomagać :)
« Odpowiedź #25 dnia: 28-02-2011, 15:13:25 »
Czoł(gi)em  8D

wszystkie  ;> , ale z przewagą "prawdziwych"

Pozdrowionka
Tomek
wiem k...a wszystko... jako rzecze kosiarz ;>

(tu http://forum.knives.pl/index.php/topic,156717.msg1501352.html#msg1501352 )

Offline tenzin

• Opinii: (61)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #26 dnia: 28-02-2011, 15:22:38 »
Świetne. Dzięki!
tylko pozory nie mylą

PODAJ DALEJ: www.psy.centaurus.org.pl
Dziękuję.

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 04-03-2011, 21:58:55 »
Nie bylo mnie tu chwile wiec nadrabiamy zaleglosci ;) Skoro ma byc przewaga prawdziwych to najpierw cos odrobinke pomieszam ;) Skoro bylismy w Szanghaju to zostaniemy tu na chwile, pokaze Wam kilka rzeczy ciekawych lub nie :D Shanghai to wielka metropolia, taka chinska 'warszafka', ogrom ludzi z prowincji tu przyjezdza i walcza o przetrwanie.

33. Kiosk pod jednym z wielu wiaduktow Shanghaju... obwodnic i takich kombinacji drogowych tu jest pewno wiecej niz autostrad w PL :D

34. Rolexy i inne cuda po 50RMB za sztuke czyli srednio 20zl za sikora, niektore tak podrobione ze na pierwszy i drugi rzut oka ciezko odroznic od ori zegarkow ;)

35. W jednej ze swiatyn...

36. Muzulmanie - najwieksza mniejszosc wyznaniowa w Kitaju. Praktycznie cale zachodnie Chiny sa muzulmanskie.

37. CRH - China Railway High-speed czyli jak 350km/h po torach... Polacy moga sie od nich uczyc jak rozwijac koleje... dystans Wroclaw-Warszawa przejezdzalem w 2h15m... w PL - 5-6h ;)

38. Metro w Shanghaju rowniez swietnie rozwiniete, ogrom linii, skuteczny sposob na omijajanie korkow (a te sa przeogromne w godzinach szczytu) :D

39. Szybki (i dosc waski :D) rzut oka na Pudong od drugiej strony niz to co bylo wyzej.

40. Autobus komunikacji miejskiej, tu jeden z nowszych modeli, w Nankinie gdzie mieszkalem sztuki majace 5 lat wygladaly jakby mialy 20 (tak zuzyte)...

41. Rzeczony autobus z zewnatrz ;)

42. Odpoczynek w jednym z korytarzy przy dworcu kolejowym, najwiekszym labiryncie jaki znam - gubilem sie tam za kazdym razem, a bylem tam z 500 razy :D

Tyle na dzis ;) Ogolnie bedziemy zbaczac troche z super zdjec ;) na normalne i srednie, ale sami chcieliscie prawdziwe Chiny :D Jezeli ktos ma jakies pytanie zwiazane z Kitajem to moge tu odpowiedziec ;)

Offline rambo

• Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • سكاكين رر
« Odpowiedź #28 dnia: 04-03-2011, 22:04:35 »
rewelacyjne  8D
picie to jest życie, a nie zabawa, bo zabawa to kurwy i strawa!

Offline maba

• Opinii: (544)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 04-03-2011, 22:23:20 »
Jezeli ktos ma jakies pytanie zwiazane z Kitajem to moge tu odpowiedziec ;)
Mógłbyś/chciałbyś mieszkać tam na stałe?

Zawsze zastanawiało mnie jak może się tam zaaklimatyzować biały człowiek. To już nie tylko bariera językowa, kulturowa, ale też i pewnie przede wszystkim.. "wyglądowa". Całkiem inny świat od naszego 8D

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #30 dnia: 04-03-2011, 22:38:55 »
O ! Dopiero tu trafiłem - bardzo fajne. Wrzucaj !

> przytrafil mi sie kiedys pewien incydent (padl mi dysk) i stracilem 10k zdjec...

Róbcie zdjęcia "na papierze" tylko te przetrwają globalny kataklizm. Będzie ich 100 razy mniej - za to 100 razy lepsze ...

Forum offtopowo-polityczne: http://www.platformawymiany.fora.pl/index.php Prof. nieaktywny? Pisz PW!

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Offline upj

• knifemaker
  • Opinii: (148)
  • *
  • nie robię noży na zamówienie ... robię je bo lubię
    • ....takie tam moje robótki
« Odpowiedź #31 dnia: 04-03-2011, 22:59:16 »
Fajne foty dawaj dalej .... :)

Offline Geriatryk

• Opinii: (73)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Dla Naszych 20% rabatu !
« Odpowiedź #32 dnia: 04-03-2011, 23:49:50 »
No jeszcze takich tu nie było. Frajda dla oczu  :special:
MAZOWIECKIE  TOWARZYSTWO  PRZYJACIÓŁ NOŻY
http://ntn.knives.pl/  NÓŻ TO NARZĘDZIE

Polak w demokracji źle się odnajduje. Jest tradycjonalistą i jak dwa X dziennie w pysk nie dostanie, to jest chory .... Cytat z klasyka.

Offline Szabas

• Opinii: (107)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Sympathy for knives.
« Odpowiedź #33 dnia: 04-03-2011, 23:52:41 »
Zaglądam tutaj z przyjemnością.
Zawsze.
Dylu dylu na winylu...

>El Solo Lobo<

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 05-03-2011, 00:04:32 »
Mógłbyś/chciałbyś mieszkać tam na stałe?

Zawsze zastanawiało mnie jak może się tam zaaklimatyzować biały człowiek. To już nie tylko bariera językowa, kulturowa, ale też i pewnie przede wszystkim.. "wyglądowa". Całkiem inny świat od naszego 8D

Odpowiadajac na pierwsze - 2x tak, moze to 'chcialbym' bylo by mniej lub bardziej na tak w zaleznosci od tego gdzie dokladnie mialbym mieszkac, ale ogolnie nie widze problemu w przeprowadzce na stale do Kitaju ;)

A jak sie moze zaaklimatyzowac bialy w Azji...? To zalezy od wielu czynnikow, np. od samego bialego ;) Jak dobrze wiecie nie ma wyznacznika, na podstawie ktorego mozna ocenic, ze ten i ten sie zaaklimatyzuje, a ten i tamten nie ;). Oczywiscie ja moge sie wypowiadac tylko o aklimatyzowaniu w Chinach, bo tylko ten kraj znam (+Hong Kong, ale to tez sa Chiny od 14 lat, mimo ze to zupelnie inny swiat tak naprawde ;)) Sa tacy, ktorzy kochaja Chiny, sa tacy ktorzy nienawidza, sa tez tacy ktorzy maja neutralne podejscie czyli jak ze wszystkim ;)

Chinczycy to narod, ktory lubi trzymac sie w kupie, wiec jezeli ktos jest samotnikiem to zawsze ma gorzej ;) jezeli do tego nie mowi po chinsku to jeszcze wiekszy problem ;) Znajomosc jezyka bardzo ulatwia kontakty miedzyludzkie. Ale jezyk to nie problem bo jak ktos bardzo chce to dogada sie z kazdym i wszedzie. Do tego dochodza roznice kulturowe, wiele spraw jest tak innych niz to co znamy i robimy w Europie, ze niektorzy moga tego nie przetrwac ;) Roznice zaczynaja sie na jedzeniu (zarowno sposobie spozywania jak i samej kuchni), przelatuja przez religie, prace, przetrwanie itd, a koncza na wydalaniu ;) Jeszcze do niedawna praktycznie wszystkie kible byly kucane, teraz jest coraz wiecej porcelany do siedzenia wiec bialy da sobie rade ;) Do tego dochodzi wyglad - zawsze nas wypatrza w tlumie, nawet jesli to zatloczone turystycze miejsce (oczywiscie w takim miejscu najszybciej nas wylapia naganiacze/wciskacze badziewia :D). Im mniejsze miasto tym wieksze zdziwienie pojawia sie na ich twarzach gdy nas widza ;) ale nigdy nie spotkalem sie z jakas agresja, brakiem zyczliwosci... zawsze milo i grzecznie, czesto wykorzystywany jako model do zdjecia :D itd...

To jest oczywiscie mocno skrocona i dosc plytko ugryziona wersja bo gdyby tu zaczac sie rozpisywac na temat roznic kulturowych to trzeba by zmienic domene z knives.pl na kitaj.pl ;)

Kazdy powinien sam sprobowac pomieszkac chwile w Kitaju... wtedy bedzie mogl stwierdzic czy sie zaaklimatyzuje czy nie... ja dalem rade i dobrze mi z tym :D z pewnoscia bede tam wracal, albo zostane na dluzej jak ostatnio ;)
« Ostatnia zmiana: 05-03-2011, 00:08:13 wysłana przez shao »

Offline elkrakerso

• Scrapper
  • Opinii: (59)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • ...cut 'em like it's butter man...
« Odpowiedź #35 dnia: 08-03-2011, 10:46:53 »
Bardzo fajny wątek - przyjemnie się ogląda :)
Jeśli można spytać - długo zajęło Ci opanowanie języka na tyle żebyś mógł dogadać się w prostych codziennych kwestiach?
I am Ripper... Tearer... Slasher... Gouger...
I am the Teeth in the Darkness, the Talons in the Night!
Mine is Strength... and Lust... and Power!
-_-

Offline kezsel

• knifemaker
  • Opinii: (40)
  • *
  • gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo
    • LB Knives
« Odpowiedź #36 dnia: 08-03-2011, 14:50:31 »
Piękne zdjęcia 8D poczułem się jak bym tam był, dziękuję i proszę o więcej. Umiesz wydobyć piękno z szarej codzienności :D :D

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 08-03-2011, 19:24:28 »
Bardzo fajny wątek - przyjemnie się ogląda :)
Jeśli można spytać - długo zajęło Ci opanowanie języka na tyle żebyś mógł dogadać się w prostych codziennych kwestiach?

Mozna spytac ;) u mnie sprawa z chinskim wygladala tak - zanim pojechalem do Chin to cos tam niby kojarzylem, ale wiadomo ze najlepiej uczy sie obcego jezyka bedac w kraju gdzie tego jezyka sie uzywa. Jako, ze moi nauczyciele (od ang, niem, rus) twierdzili zawsze ze mam dobre ucho do jezykow to niby mialem latwiej ale i tak nigdy nie doszedlem do zadowalajacych mnie efektow... na szczescie wiem dlaczego tak bylo - bo nigdy mi sie nie chcialo przysiasc i nauczyc tego co trzeba  :rotfl: Teraz musialbym sie znowu osluchac bo to szybko wypada z glowy jezeli sie nie cwiczy, ale domyslam sie ze nie zginalbym gdybym sie zgubil ;)

Jezyk gramatycznie jest prosty jak drut, gorzej z nauka znakow i osluchaniem sie bo jednak 4 tony sa problemem dla zwyklego smiertelnika z Europy ;) plus taki, ze urzedowym jezykiem jest mandarynski (putonghua) i dialekt ten jest 100x prostszy do przyswojenia niz kantonski, ktorym mowi cale chinskie poludnie (z HK wlacznie).

Do zycia w miescie wystarczy kilkanascie/kilkudziesiat zwrotow, liczebnikow, znajomosc znakow (pisma) w stylu liczby, nazwy ulic, nazwy miast i... adresy Kerfurow i Tesco :D
To tak w skrocie ;)

A teraz pare zdjec... tym razem pokaze Wam odrobine Nankinu, miasta w ktorym spedzilem 90% swojego pobytu w Kitaju :) Nankin to jedno z najwazniejszych miast w chinskiej historii. Oprocz tego, ze jest to aktualnie stolica prowincji Jiangsu to przez ogrom lat byl stolica Chin - za dynastii Ming, za czasow dr. Sun Yat Sena (czyli goscia, ktory wykopal cesarza ze stolka i przejal wladze w Chinach, potem jego nastepcow pogonil Mao). W Nankinie znajduje sie grob pierwszego cesarza Ming (to dynastia, ktora skopala tylki dynastii Yuan czyli Mongolom, ktorych nie powstrzymal mur chinski, obeszli go dookola :D i przejeli wladze w Chinach, ale na krotko ;)), mauzoleum dr. Sun Yat Sena i wiele innych ciekawych miejsc, ale zaczniemy od Fuzimiao czyli miejsca, ktore mozna porownac do naszego Rynku/Starowki ;)

43. Mala panoramka jak to wyglada mniej wiecej w centrum.

44. Panorama z innej strony.

45. Podobny rzut oka ;)

46.

47. Wiekszosc budynkow w tamtej okolicy jest obklejona lampkami, w roznych kolorach, zupelnie inny klimat niz w PL ;)

48. Stara architektura

49. Jedna z bram prowadzacych do Fuzimiao, oczywiscie taksy zbierajace klientow 24h/dobe ;)

50.

51. To o czym wspominalem wyzej - czyli kanal, po ktorym zasuwa sie lodkami, bardzo przyjemna wycieczka.

52. Zeby nie bylo, ze chwale lodki,  a pewnie na zadnej nie bylem ;)

53. Fuzimiao podczas obchodow festiwalu latarni, swieta konczacego chinski nowy rok. Tamtego wieczora przeszlo przez Fuzimiao jakies 300tys ludzi... miazga!

54. Chlopaki rozdzielali tlum na dwa kierunki, ciezka fucha przy takim ogromie masy ludzkiej.

55.

56.

57. Autobus w Nankinie

58. Autobus w Nankinie czesc 2 ;)

I tyle na poczatek watku nankinskiego ;)
« Ostatnia zmiana: 08-03-2011, 19:35:25 wysłana przez shao »

Offline traceur

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #38 dnia: 08-03-2011, 20:58:01 »
super, głównie zdjęcia nocne, chociaż w zasadzie wszystkie. Można spytać czym robione?

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 08-03-2011, 21:08:35 »
Wiekszosc zdjec, ktore tu bede wrzucal zostala zrobiona D70s, czasem trafi sie cos z D300, a szkla rozne beda sie przewijac - Sigma 10-20/4-5.6, Tamron 17-50/2.8, Nikkor 35/2, Nikkor 85/1.8, Sigma 150/2.8, Sigma 100-300/4. Nocne oczywiscie ze statywu (nie liczac tych z zolnierzami bo to bylo dopalane SB800 i robione z reki) ;)