Autor Wątek: Chiny  (Przeczytany 15328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline apss

• FT Member
  • Opinii: (139)
Odp: Chiny
« Odpowiedź #40 dnia: 08-03-2011, 21:16:16 »
swietne fotki  8D

ciekawi mnie jak reagowali Chinczycy na to, ze robisz im zdjecia ?
daj mi bussiaka na dobranoc ;)

sprzedam  noze

Offline shao

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: 08-03-2011, 21:18:06 »
Najczesciej wszyscy uciekali z kadru :rotfl: za to zolnierze na szczescie musieli stac w miejscu wiec moglem ich focic do woli :rotfl: Ale jezeli zdjecie bylo zakonczone moim usmiechem to najczesciej wszystko sie dobrze konczylo, ogolnie na 5mld prob mialem moze dwie zakonczone lekkim darciem sie na mnie ;)

Offline mathu

• Opinii: (28)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #42 dnia: 08-03-2011, 21:31:30 »
Czy tam jest bezpiecznie?

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 08-03-2011, 21:45:50 »
Bezpieczniej w jakim sensie? Nikt mnie nigdy nie napadl, nawet nie probowal, a bylem w najrozniejszych miejscach o najrozniejszych porach.

Czulem sie bezpieczniej niz w PL, nie balem sie chodzic ze sprzetem foto na wierzchu (a czasami mialem sporo na szyi). Nie zebym sie z tym obnosil czy cos, ale w PL jakos gorzej mi sie chodzi wieczorami z aparatem.

Ale zeby nie bylo, ze jest superkolorowo... mialem 2 proby kradziezy w ciagu calego pobytu. Raz kieszonkowiec, proba udana. Skapnalem sie z godzine pozniej, na szczescie chwycil tylko troszke gotowki bo nic innego nie mialem przy sobie (nie liczac aparatu). Stalo sie to podczas imprezy gdzie bylo ze 100tys osob w duzym scisku - wszyscy chcieli obejrzec sztafete z ogniem olimpijskim bo akurat tak sie trafilo, ze trasa przebiegala przez Nankin :) Pozniej wrzuce foty z tego... oczywiscie gostka z pochodnia nie udalo sie trafic, ale cala otoczka mysle warta pokazania ;)

Druga proba w Oceanarium w Szanghaju, z pewnoscia nie bylem jedynym celem - gostek mial plecak na klacie otwarty i co udalo mu sie zdobyc od razu do niego pakowal. Babki z obslugi powiedzialy, ze mam otwarty plecak, wiec ja szybko na glebe zeby obejrzec, patrze do srodka a tam nie ma aparatu i cieplo w portkach mi sie zrobilo... na szczescie 5s pozniej aparat odnalazl sie na mojej szyi :D czyli proba nieudana. Namierzylem goscia wzrokiem, jak mnie zobaczyl to od razu sie teleportowal z Oceanarium  :rotfl:

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 12-03-2011, 14:32:01 »
Cicho sie zrobilo wiec lecimy dalej ;) wspomnialem o sztafecie z ogniem olimpijskim wiec wrzuce troche zdjec z tej akcji. Wspomnialem tez, ze nie udalo mi sie trafic ludzi z pochodnia wiec zajalem sie cala otoczka ;)

59. Dobra okazja do sprzedawania flag i naklejek ;)

60.

61.

62.

63. Olimpiada zbiegla sie z dosc waznym wydarzeniem w chinskiej historii - trzesieniem ziemii w Syczuanie...

64. Zegarek odliczajacy czas do Olimpiady...

65. Telewizja robila wywiady...

66. Mlodziez sie bawila...

67. Tlum ruszyl przed siebie jak sie okazalo, ze pochodnia przebiegnie z drugiej strony ronda ;)

68. Czasami bylo ciasno :D

69. Ale niektorzy sobie jakos radzili ;)

70. Znaczek na rondzie, kazdy chcial miec z nim zdjecie ;) takie znaczki byly w wielu miejscach w Chinach - np. w klasztorze Shaolin (tak, tym klasztorze) :rotfl:

71. Bylo cieplo i policjanci troche sie pocili ;)

72. Wielu ludzi bylo z plakatami, na ktorych napisane bylo - sichuan tingzhu, zhongguo jiayou czyli Syczuanie trzymaj sie (po trzesieniu ziemi), Chiny gazu/dalej! (takie zawolanie dopingujace bo jiayou to olej tak naprawde :D)

73. Niektorzy policjanci nawet pozowali ;)

74. Jak zobaczyli ze robie zdjecie to zbili sie w grupe i krzyczeli ZHONGGUO JIAYOU! ZHONGGUO JIAYOU! :D

75.

76. Groznie wygladajacy pan ;)

77. Caly dzien sie kisilo cos w chmurach, az w koncu strzelilo... wracalem na piechote do domu (bo tak jak pisalem post wczesniej, kieszonkowiec mnie zloil na pare rmb) i zrobila sie masakra... tu chwile przed atakiem megadeszczu, potem trzeba bylo pryskac, a nie focic ;)

O i tyle w tym tygodniu ;)

Offline Geriatryk

• Opinii: (73)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Dla Naszych 20% rabatu !
« Odpowiedź #45 dnia: 12-03-2011, 14:37:05 »
Świetnie, czekamy , czekamy  8D
MAZOWIECKIE  TOWARZYSTWO  PRZYJACIÓŁ NOŻY
http://ntn.knives.pl/  NÓŻ TO NARZĘDZIE

Polak w demokracji źle się odnajduje. Jest tradycjonalistą i jak dwa X dziennie w pysk nie dostanie, to jest chory .... Cytat z klasyka.

Offline Graveer

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
  • Lo and Behold!
« Odpowiedź #46 dnia: 12-03-2011, 18:07:18 »
Uwielbiam takie fotoreportaże :)
Również czekam na więcej :D
Governments of the Industrial World, you weary giants of flesh and steel, I come from Cyberspace, the new home of Mind.
On behalf of the future, I ask you of the past to leave us alone.
You are not welcome among us.
You have no sovereignty where we gather.

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #47 dnia: 01-06-2012, 07:58:52 »
Nie bylo mnie tu chwile ale zycie tak pokierowalo, ze znowu jestem w Chinach (tym razem do minimum wrzesnia, a moze i do lutego 2013).

Teraz mieszkam w Szanghaju wiec wrzuce Wam pare fotek z tego miasta bo nie kazdy tu byl, a mysle ze maja co pokazac :D

78.

79.

80.

81.

82.

83.

84.

Wieksza wersja ->
http://iv.pl/images/47459472659098451448.jpg

Pozdr!

Offline kezsel

• knifemaker
  • Opinii: (40)
  • *
  • gutta cavat lapidem, non vi, sed saepe cadendo
    • LB Knives
« Odpowiedź #48 dnia: 01-06-2012, 09:56:37 »
Bajecznie i kolorowo 8D więcej proszę :D

Offline Krawcio

• Opinii: (15)
  • Użytkownik knives.pl
  • Bractwo Rycerskie KUŹNIA
« Odpowiedź #49 dnia: 01-06-2012, 13:20:30 »
Świetne miejsce - piękne zdjęcia :)

Dołączam się do prośby - chcemy więcej :)

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 02-06-2012, 09:51:36 »
Dobra, macie jeszcze pare strzalow bo na razie musze sie wziac do pracy i pewno przez tydzien nie bede robil zdjec...

85.

86.

87.

88.

89.

Inne wersje kolorystyczne :D
http://img109.imageshack.us/img109/7305/mur0210.jpg

90.

Niedlugo dobijemy do stowki :D

Offline Krawcio

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #51 dnia: 02-06-2012, 10:46:19 »
Wow :) kolory wgniatają w ziemię, kardy super dobrane

Dzięki i owocnej pracy życzę :)

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #52 dnia: 03-06-2012, 16:23:04 »
Dzieki za komentarz Krawcio ;)

To ja zanim mnie praca porwie dorzuce Wam kolejna porcje, za tydzien lece do Hong Kongu i do tego czasu nie bede nic focil bo nie bede mial kiedy... Mam nadzieje, ze po powrocie cos bedzie do pokazania - w koncu HK to tez Chiny :D

Tym razem Shanghaj, ktorego raczej prozno szukac w ulotkach turystycznych, a to co zobaczycie to coraz rzadszy widok na szczescie (jeszcze 4 lata temu takich miejsc bylo duuuzo wiecej). Tam caly czas zyja ludzie (oczywiscie nie w kazdym z tych domkow, ale w wielu...).
91.

92.

93.

94.

95.

96.

97.

98.

99.

100.

101

I stowka pekla... :D

Offline Krawcio

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #53 dnia: 03-06-2012, 20:15:38 »
Takie połączenia biednych dzielnic z nowoczesnymi elementami rozwoju miast zawsze ruszają. Miałem chwilkę na przejrzenie całego Twojego wątku i aż się dziwię, że wcześniej tutaj nie trafiłem. Cały wątek bardzo ciekawy, dużo kontrastów społecznych, uliczna reporterka na wysokim poziomie :) Fotografią bawię się rzadko i totalnie amatorsko także moja opinia jest subiektywna :)

Pytanko techniczne: wydaje mi się czy te kadry z ostatniego posta są w większości szkłem Sigma 10-20/4-5.6 robione (wymienionym przez Ciebie wcześniej) ? Kiedyś byłem nakręcony na kupno tego obiektywu (w końcu kupiłem pierścień odwrotnego mocowania, tego lata był nadmiar owadów i zamiast robić zdjęcia krajobrazowe skupiłem się na makro - decyzja o zakupie przesunęła się w bliższą lub dalszą przyszłość), z tego co u Ciebie widać bardzo dobrze się ta Sigma sprawuje (jeśli dobrze myślę, że to ona).

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: 04-06-2012, 02:31:56 »
Pytanko techniczne: wydaje mi się czy te kadry z ostatniego posta są w większości szkłem Sigma 10-20/4-5.6 robione (wymienionym przez Ciebie wcześniej) ? Kiedyś byłem nakręcony na kupno tego obiektywu (w końcu kupiłem pierścień odwrotnego mocowania, tego lata był nadmiar owadów i zamiast robić zdjęcia krajobrazowe skupiłem się na makro - decyzja o zakupie przesunęła się w bliższą lub dalszą przyszłość), z tego co u Ciebie widać bardzo dobrze się ta Sigma sprawuje (jeśli dobrze myślę, że to ona).

Te nowe zdjecia (czyli od 78) to Nikkor 14-24/2.8 czyli troche wyzsza polka ;) ale Sigma 10-20 to swietne szklo, uzywalem go 4 lata i bylem bardzo zadowolony. Zmienilem tylko dlatego, ze zmienilem aparat na pelna klatke i stac mnie bylo na cos lepszego ;)

Obie Sigmy (stara i nowa czyli f3.5) to swietne szkla. Pytanie jaki masz korpus bo np. do Canonow z aps-c sa lepsze rzeczy niz ta Sigma (co nie znaczy, ze w tej samej cenie).

Offline Pajlot

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #55 dnia: 04-06-2012, 06:41:53 »
Też swego czasu myślałem intensywnie nad sigmą 10-20.. Trzeba było kupić, świetnie wyglądają tak szerokie kadry. Btw Shao, gdzie mogłem już widzieć Twoje zdjęcia? Nie na fotoprzyrodzie przypadkiem? Bo gdzieś widziałem na pewno, zapadają w pamięć :)

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: 04-06-2012, 06:53:25 »
Dawno temu wrzucalem zdjecia na cyberfoto, plgnioto i obiektywnych, potem (w sumie caly czas) na digart, czasem na forum Nikona i odrobine tutaj, pewnie jakies inne sajty tez sie znajda ale sam nie pamietam co gdzie wsadzilem kiedys ;)  Dzieki za wizyte :)

Offline arnarnpl

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #57 dnia: 04-06-2012, 07:40:22 »
Swietne zdjecia!!! Tak patrzac na Twoje zdjecia wydaje mi sie ze to my jestesmy za murzynami a nie oni :)

Offline shao

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: 04-06-2012, 07:49:36 »
Tak patrzac na Twoje zdjecia wydaje mi sie ze to my jestesmy za murzynami a nie oni :)

Bo tak jest niestety w wiekszosci przypadkow... :D chociaz nie wiem czy sie smiac czy plakac... ;) Dzieki za wizyte!

Offline Pajlot

• Opinii: (2)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #59 dnia: 04-06-2012, 08:43:47 »
Dawno temu wrzucalem zdjecia na cyberfoto, plgnioto i obiektywnych, potem (w sumie caly czas) na digart, czasem na forum Nikona i odrobine tutaj, pewnie jakies inne sajty tez sie znajda ale sam nie pamietam co gdzie wsadzilem kiedys ;)  Dzieki za wizyte :)

A więc musiało to być cyberfoto :)