Reklama

Chiny

Zaczęty przez shao, 26-02-2011, 23:26:11

apss

swietne fotki  8D

ciekawi mnie jak reagowali Chinczycy na to, ze robisz im zdjecia ?

daj mi bussiaka na dobranoc ;)

sprzedam  noze

shao

Najczesciej wszyscy uciekali z kadru :rotfl: za to zolnierze na szczescie musieli stac w miejscu wiec moglem ich focic do woli :rotfl: Ale jezeli zdjecie bylo zakonczone moim usmiechem to najczesciej wszystko sie dobrze konczylo, ogolnie na 5mld prob mialem moze dwie zakonczone lekkim darciem sie na mnie ;)


mathu

Czy tam jest bezpiecznie?


shao

Bezpieczniej w jakim sensie? Nikt mnie nigdy nie napadl, nawet nie probowal, a bylem w najrozniejszych miejscach o najrozniejszych porach.

Czulem sie bezpieczniej niz w PL, nie balem sie chodzic ze sprzetem foto na wierzchu (a czasami mialem sporo na szyi). Nie zebym sie z tym obnosil czy cos, ale w PL jakos gorzej mi sie chodzi wieczorami z aparatem.

Ale zeby nie bylo, ze jest superkolorowo... mialem 2 proby kradziezy w ciagu calego pobytu. Raz kieszonkowiec, proba udana. Skapnalem sie z godzine pozniej, na szczescie chwycil tylko troszke gotowki bo nic innego nie mialem przy sobie (nie liczac aparatu). Stalo sie to podczas imprezy gdzie bylo ze 100tys osob w duzym scisku - wszyscy chcieli obejrzec sztafete z ogniem olimpijskim bo akurat tak sie trafilo, ze trasa przebiegala przez Nankin :) Pozniej wrzuce foty z tego... oczywiscie gostka z pochodnia nie udalo sie trafic, ale cala otoczka mysle warta pokazania ;)

Druga proba w Oceanarium w Szanghaju, z pewnoscia nie bylem jedynym celem - gostek mial plecak na klacie otwarty i co udalo mu sie zdobyc od razu do niego pakowal. Babki z obslugi powiedzialy, ze mam otwarty plecak, wiec ja szybko na glebe zeby obejrzec, patrze do srodka a tam nie ma aparatu i cieplo w portkach mi sie zrobilo... na szczescie 5s pozniej aparat odnalazl sie na mojej szyi :D czyli proba nieudana. Namierzylem goscia wzrokiem, jak mnie zobaczyl to od razu sie teleportowal z Oceanarium  :rotfl:


shao

Cicho sie zrobilo wiec lecimy dalej ;) wspomnialem o sztafecie z ogniem olimpijskim wiec wrzuce troche zdjec z tej akcji. Wspomnialem tez, ze nie udalo mi sie trafic ludzi z pochodnia wiec zajalem sie cala otoczka ;)

59. Dobra okazja do sprzedawania flag i naklejek ;)

60.

61.

62.

63. Olimpiada zbiegla sie z dosc waznym wydarzeniem w chinskiej historii - trzesieniem ziemii w Syczuanie...

64. Zegarek odliczajacy czas do Olimpiady...

65. Telewizja robila wywiady...

66. Mlodziez sie bawila...

67. Tlum ruszyl przed siebie jak sie okazalo, ze pochodnia przebiegnie z drugiej strony ronda ;)

68. Czasami bylo ciasno :D

69. Ale niektorzy sobie jakos radzili ;)

70. Znaczek na rondzie, kazdy chcial miec z nim zdjecie ;) takie znaczki byly w wielu miejscach w Chinach - np. w klasztorze Shaolin (tak, tym klasztorze) :rotfl:

71. Bylo cieplo i policjanci troche sie pocili ;)

72. Wielu ludzi bylo z plakatami, na ktorych napisane bylo - sichuan tingzhu, zhongguo jiayou czyli Syczuanie trzymaj sie (po trzesieniu ziemi), Chiny gazu/dalej! (takie zawolanie dopingujace bo jiayou to olej tak naprawde :D)

73. Niektorzy policjanci nawet pozowali ;)

74. Jak zobaczyli ze robie zdjecie to zbili sie w grupe i krzyczeli ZHONGGUO JIAYOU! ZHONGGUO JIAYOU! :D

75.

76. Groznie wygladajacy pan ;)

77. Caly dzien sie kisilo cos w chmurach, az w koncu strzelilo... wracalem na piechote do domu (bo tak jak pisalem post wczesniej, kieszonkowiec mnie zloil na pare rmb) i zrobila sie masakra... tu chwile przed atakiem megadeszczu, potem trzeba bylo pryskac, a nie focic ;)

O i tyle w tym tygodniu ;)


Geriatryk

Świetnie, czekamy , czekamy  8D

MAZOWIECKIE  TOWARZYSTWO  PRZYJACIÓŁ NOŻY
http://ntn.knives.pl/  NÓŻ TO NARZĘDZIE

Polak w demokracji źle się odnajduje. Jest tradycjonalistą i jak dwa X dziennie w pysk nie dostanie, to jest chory .... Cytat z klasyka.

Graveer

Uwielbiam takie fotoreportaże :)
Również czekam na więcej :D

Governments of the Industrial World, you weary giants of flesh and steel, I come from Cyberspace, the new home of Mind.
On behalf of the future, I ask you of the past to leave us alone.
You are not welcome among us.
You have no sovereignty where we gather.

shao

Nie bylo mnie tu chwile ale zycie tak pokierowalo, ze znowu jestem w Chinach (tym razem do minimum wrzesnia, a moze i do lutego 2013).

Teraz mieszkam w Szanghaju wiec wrzuce Wam pare fotek z tego miasta bo nie kazdy tu byl, a mysle ze maja co pokazac :D

78.

79.

80.

81.

82.

83.

84.

Wieksza wersja ->
http://iv.pl/images/47459472659098451448.jpg

Pozdr!


kezsel

Bajecznie i kolorowo 8D więcej proszę :D


Krawcio

Świetne miejsce - piękne zdjęcia :)

Dołączam się do prośby - chcemy więcej :)


shao

Dobra, macie jeszcze pare strzalow bo na razie musze sie wziac do pracy i pewno przez tydzien nie bede robil zdjec...

85.

86.

87.

88.

89.

Inne wersje kolorystyczne :D
http://img109.imageshack.us/img109/7305/mur0210.jpg

90.

Niedlugo dobijemy do stowki :D


Krawcio

Wow :) kolory wgniatają w ziemię, kardy super dobrane

Dzięki i owocnej pracy życzę :)


shao

Dzieki za komentarz Krawcio ;)

To ja zanim mnie praca porwie dorzuce Wam kolejna porcje, za tydzien lece do Hong Kongu i do tego czasu nie bede nic focil bo nie bede mial kiedy... Mam nadzieje, ze po powrocie cos bedzie do pokazania - w koncu HK to tez Chiny :D

Tym razem Shanghaj, ktorego raczej prozno szukac w ulotkach turystycznych, a to co zobaczycie to coraz rzadszy widok na szczescie (jeszcze 4 lata temu takich miejsc bylo duuuzo wiecej). Tam caly czas zyja ludzie (oczywiscie nie w kazdym z tych domkow, ale w wielu...).
91.

92.

93.

94.

95.

96.

97.

98.

99.

100.

101

I stowka pekla... :D


Krawcio

Takie połączenia biednych dzielnic z nowoczesnymi elementami rozwoju miast zawsze ruszają. Miałem chwilkę na przejrzenie całego Twojego wątku i aż się dziwię, że wcześniej tutaj nie trafiłem. Cały wątek bardzo ciekawy, dużo kontrastów społecznych, uliczna reporterka na wysokim poziomie :) Fotografią bawię się rzadko i totalnie amatorsko także moja opinia jest subiektywna :)

Pytanko techniczne: wydaje mi się czy te kadry z ostatniego posta są w większości szkłem Sigma 10-20/4-5.6 robione (wymienionym przez Ciebie wcześniej) ? Kiedyś byłem nakręcony na kupno tego obiektywu (w końcu kupiłem pierścień odwrotnego mocowania, tego lata był nadmiar owadów i zamiast robić zdjęcia krajobrazowe skupiłem się na makro - decyzja o zakupie przesunęła się w bliższą lub dalszą przyszłość), z tego co u Ciebie widać bardzo dobrze się ta Sigma sprawuje (jeśli dobrze myślę, że to ona).

shao

Cytat: Krawcio w 03-06-2012, 20:15:38

Pytanko techniczne: wydaje mi się czy te kadry z ostatniego posta są w większości szkłem Sigma 10-20/4-5.6 robione (wymienionym przez Ciebie wcześniej) ? Kiedyś byłem nakręcony na kupno tego obiektywu (w końcu kupiłem pierścień odwrotnego mocowania, tego lata był nadmiar owadów i zamiast robić zdjęcia krajobrazowe skupiłem się na makro - decyzja o zakupie przesunęła się w bliższą lub dalszą przyszłość), z tego co u Ciebie widać bardzo dobrze się ta Sigma sprawuje (jeśli dobrze myślę, że to ona).

Te nowe zdjecia (czyli od 78) to Nikkor 14-24/2.8 czyli troche wyzsza polka ;) ale Sigma 10-20 to swietne szklo, uzywalem go 4 lata i bylem bardzo zadowolony. Zmienilem tylko dlatego, ze zmienilem aparat na pelna klatke i stac mnie bylo na cos lepszego ;)

Obie Sigmy (stara i nowa czyli f3.5) to swietne szkla. Pytanie jaki masz korpus bo np. do Canonow z aps-c sa lepsze rzeczy niz ta Sigma (co nie znaczy, ze w tej samej cenie).


Pajlot

Też swego czasu myślałem intensywnie nad sigmą 10-20.. Trzeba było kupić, świetnie wyglądają tak szerokie kadry. Btw Shao, gdzie mogłem już widzieć Twoje zdjęcia? Nie na fotoprzyrodzie przypadkiem? Bo gdzieś widziałem na pewno, zapadają w pamięć :)


shao

Dawno temu wrzucalem zdjecia na cyberfoto, plgnioto i obiektywnych, potem (w sumie caly czas) na digart, czasem na forum Nikona i odrobine tutaj, pewnie jakies inne sajty tez sie znajda ale sam nie pamietam co gdzie wsadzilem kiedys ;)  Dzieki za wizyte :)


arnarnpl

Swietne zdjecia!!! Tak patrzac na Twoje zdjecia wydaje mi sie ze to my jestesmy za murzynami a nie oni :)


shao

Cytat: arnarnpl w 04-06-2012, 07:40:22

Tak patrzac na Twoje zdjecia wydaje mi sie ze to my jestesmy za murzynami a nie oni :)

Bo tak jest niestety w wiekszosci przypadkow... :D chociaz nie wiem czy sie smiac czy plakac... ;) Dzieki za wizyte!

Pajlot

Cytat: shao w 04-06-2012, 06:53:25

Dawno temu wrzucalem zdjecia na cyberfoto, plgnioto i obiektywnych, potem (w sumie caly czas) na digart, czasem na forum Nikona i odrobine tutaj, pewnie jakies inne sajty tez sie znajda ale sam nie pamietam co gdzie wsadzilem kiedys ;)  Dzieki za wizyte :)

A więc musiało to być cyberfoto :)