Autor Wątek: Nożowe krótkie pytania i szybkie odpowiedzi  (Przeczytany 702313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karcharot

• Opinii: (6)
  • Nowy użytkownik
  • *
    • JUKA kram Wszystko dla nożorobów
Odp: Nożowe krótkie pytania i szybkie odpowiedzi
« Odpowiedź #9720 dnia: 10-07-2017, 12:09:43 »
Jaka stal jest lepsza O1 czy D2, nie ma dla mnie znaczenia nierdzewność.

Nie ma czegoś takiego jak już koledzy pisali. I ta i ta dobra :D

Ah, no i dzięki za odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: 10-07-2017, 12:16:41 wysłana przez Karcharot »
https://www.jukakram.pl/  Sklep z materiałami dla nożorobów. Zapraszam serdecznie! :)

Offline Wojowoda

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #9721 dnia: 10-07-2017, 14:03:10 »
Czyli jakbym chciał małego fixa do lasu to lepiej D2?

Online kuba306

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9722 dnia: 10-07-2017, 14:34:23 »
To zależy co byś chciał nim robić. Ja wybrałbym O1 ze względu na lepszą udarność i moim zdaniem O1 łatwiej się ostrzy od D2.

Offline SOJER

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9723 dnia: 10-07-2017, 22:19:59 »
Panowie mam pytanie do Was.
Kupiłem dziś nóż za 200zł w sklepie militaria.pl ( RealSteel Knives E771 Sea Eagle Carbon/G10 ) i jest już problem - w sklepie tego tak nie zauważyłem, ale po przyjściu do domu zczaiłem, że detent ball na linerlocku praktycznie ledwo co go trzyma.. wystarczy nim delikatnie machnąć i się otwiera co w nożu z łożyskami powoduje z automatu otwarty nóż no i już się delikatnie ciachłem przez to.. poza tym linerlock zapada praktycznie do końca ( już nie wspomnę o twardym i sztywnym jak cholera klipsie.
Jutro jadę go zwrócić i tutaj to pytanie do Was wymienić go może na nóż "  Real Steel H7 Snow Leopard  " czy brać kasę i może jakiś inny mi polecicie do 200zł może być każda blokada  itd ( Rata-1 już miałem - myslałem nad rat-2 , ka-bar dozier czy coś, ale no nie wiem jakoś ten RS H7 Snow Leopard bardziej do mnie przemawia chociaż cieżki jak nie wiem.)
Szukam czegoś w miare konkretnego do normalnego EDC bez mocnych nadużyć ( jakiś grill pocięcie papierów kartonów itd )
A no i zależy mi na czasie do piątku chciałbym już jakiś mieć :)
« Ostatnia zmiana: 11-07-2017, 00:29:36 wysłana przez SOJER »

Offline brony_

• WKRÓTCE...
  • Opinii: (55)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • "Odpowiem wymijająco wprost"
« Odpowiedź #9724 dnia: 10-07-2017, 23:34:36 »
Kupiłem dziś nóż za 200zł w sklepie militaria.pl ( RealSteel Knives E771 Sea Eagle Carbon/G10 ) i jest już problem - w sklepie tego tak nie zauważyłem, ale po przyjściu do domu zczaiłem, że detent ball na linerlocku praktycznie ledwo co go trzyma.. wystarczy nim delikatnie machnąć i się otwiera co w nożu z łożyskami powoduje z automatu otwarty nóż no i już się delikatnie ciachłem przez to.. poza tym linerlock zapada praktycznie do końca ( już nie wspomnę o twardym i sztywnym jak cholera klipsie.
Jutro jadę go zwrócić i tutaj to pytanie do Was wymienić go może na nóż "  Real Steel H7 Snow Leopard  " czy brać kasę i może jakiś inny mi polecicie do 200zł może być każda blokada  itd ( Rata-1 już miałem - myslałem nad rat-2 , ka-bar dozier czy coś, ale no nie wiem jakoś ten RS H7 Snow Leopard bardziej do mnie przemawia chociaż cieżki jak nie wiem.)
Szukam czegoś w miare konkretnego do normalnego EDC bez mocnych nadużyć ( jakiś grill pocięcie paierów kartonów itd )

Dodaj trochę i kup sobie używkę CS z blokadą Tri Ad Lock. Wersja ze stali AUS 8 będzie tańsza.
K O Ł O B R Z E G   ---> www.rezydencja.fajnewczasy.com

Offline misiojedzie

• Opinii: (24)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9725 dnia: 11-07-2017, 00:29:15 »
Może bzdurne pytanie ale co tam. Nie wiem czy uda mi się to opisać słowami :P ale spróbuję. Zauważyłem (już któryś raz przy którymś z kolei nożu) że sprawdzając paznokciem krawędź tnącą z jednej strony jest gładka a z drugiej jakby rozwarstwiona. nie wiem jak to inaczej opisać. mogę wsadzić paznokieć w tą niewidoczną gołym okiem mikroszczelinę i jeździć wzdłuż całej kt. miałem tak już w różnych nożach, od stali z niższej półki po s35vn.
W pogoni za tytanami, wyjebolitami chyba faktycznie większość z nas zapomina, że nóż ma być prostym, utylitarnym narzędziem które ma ciąć i dłubać.

https://www.strava.com/athletes/12245910

Offline tomi2000

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9726 dnia: 11-07-2017, 07:23:16 »
Z tego co opisujesz, to zrobił Ci się drut w czasie ostrzenia i to po nim jeździsz paznokciem.

Online kuba306

• Opinii: (28)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9727 dnia: 11-07-2017, 08:39:50 »
Jak już kończysz ostrzyć to spróbuj parę razy lekko przeciągnąć nóż po ostrzałce pod nieco większym kątem.

Online Calot

• Opinii: (45)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Up the Irons!
« Odpowiedź #9728 dnia: 11-07-2017, 08:54:44 »
Szukam czegoś w miare konkretnego do normalnego EDC bez mocnych nadużyć ( jakiś grill pocięcie papierów kartonów itd )

Nie lepiej po prostu wymienić na inną sztukę tego samego i sprawdzić/poprosić żeby sprawdzili jak to w nowym wygląda? Jeśli przestał pasować, to na dobrą sprawę kup cokolwiek, co Ci się podoba. W zakresie 100-200 chyba nie ma złych wyborów w sklepach.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2017, 08:58:18 wysłana przez Calot »
Rzezimieszki

Projektuję na zamówienie, wystawiam faktury
Projekty na własność lub kooperacje

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

Offline misiojedzie

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9729 dnia: 11-07-2017, 10:57:01 »
Jak już kończysz ostrzyć to spróbuj parę razy lekko przeciągnąć nóż po ostrzałce pod nieco większym kątem.

Rozumiem że tą stroną na której jest załamanie?
W pogoni za tytanami, wyjebolitami chyba faktycznie większość z nas zapomina, że nóż ma być prostym, utylitarnym narzędziem które ma ciąć i dłubać.

Online marcin90-70

• Przestaję się rozczulać nad nożami.
  • Opinii: (271)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Jestem cham i walę wprost :)
« Odpowiedź #9730 dnia: 11-07-2017, 11:04:05 »
Rozumiem że tą stroną na której jest załamanie?

tak. A mozesz na zmianę, jedna raz i druga. Nie wiecej.
Sprzedam:

http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Co mam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,57901.msg1321472.html#msg1321472

Komuś noz przerobić? Rękojeść foldera, fixa? Nowa KT? Złamany czubek? Mechanikę foldera? Zapraszam na PW

Offline misiojedzie

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9731 dnia: 11-07-2017, 11:11:28 »
Próbuję ale ciągle czuję pod paznokciem że jest. Może trzeba cierpliwości lub niższej gradacji. Ostrzę na turnboxie z brązowymi i białymi prętami. Pacjent to zt 0095.

Online marcin90-70

• Przestaję się rozczulać nad nożami.
  • Opinii: (271)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Jestem cham i walę wprost :)
« Odpowiedź #9732 dnia: 11-07-2017, 11:48:39 »
Próbuję ale ciągle czuję pod paznokciem że jest. Może trzeba cierpliwości lub niższej gradacji. Ostrzę na turnboxie z brązowymi i białymi prętami. Pacjent to zt 0095.

misiek, a pasek skórzany to Ty masz?
Jak tak to wyjmij ze spodni, rzuć na stół, i na skórze przejdź pare razy.
Sprzedam:

http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Co mam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,57901.msg1321472.html#msg1321472

Komuś noz przerobić? Rękojeść foldera, fixa? Nowa KT? Złamany czubek? Mechanikę foldera? Zapraszam na PW

Offline misiojedzie

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9733 dnia: 11-07-2017, 11:52:46 »
Mam ale to juz wieczorem sie bede bawil.

Offline mornenksan

• Świeża krew
  • *
    • kuracje wspierające wątrobę
« Odpowiedź #9734 dnia: 11-07-2017, 11:56:09 »
Hej! Czy w Polsce jakiegoś rodzaju noże są zabronione? :) Takie może głupie pytanie, ale nie jestem "wyedukowany".
:D

Online Madmartigen

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9735 dnia: 11-07-2017, 12:00:44 »
O ile wiem, nielegalne są ukryte w przedmiotach niemających wyglądu broni (w laskach na przykład). No i w przedmiotach samych w sobie nielegalnych (kastety).

"Normalne" noże nie są bronią i nie są zabronione/nielegalne.

Oczywiście wszystko z głową, wniesiesz nóż do sądu czy na koncert i zaczniesz nim machać to będzie przypał na własne życzenie.

Offline Karcharot

• Nowy użytkownik
  • *
    • JUKA kram Wszystko dla nożorobów
« Odpowiedź #9736 dnia: 11-07-2017, 12:08:44 »
morneksan z tego co mi wiadomo, jedynie ostrza ukryte są w Polsce zabronione. Tak to hulaj dusza :)
https://www.jukakram.pl/  Sklep z materiałami dla nożorobów. Zapraszam serdecznie! :)

Offline SOJER

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9737 dnia: 11-07-2017, 13:53:08 »
Nie lepiej po prostu wymienić na inną sztukę tego samego i sprawdzić/poprosić żeby sprawdzili jak to w nowym wygląda? Jeśli przestał pasować, to na dobrą sprawę kup cokolwiek, co Ci się podoba. W zakresie 100-200 chyba nie ma złych wyborów w sklepach.
Sprawdzili, i jest to losowe..  Ale zwróciłem, bo klips tak sztywny, żeby włożyć do kieszeni trzeba się naszarpać, poza tym jest dość kiepsko wykonany jak na 200pln ( blade play góra-dół i prawo-lewo..
Chyba kupie sobie Ka-Bar dozier taki prosty lekki nożyk w sumie, pomyślę jeszcze.
« Ostatnia zmiana: 11-07-2017, 13:55:01 wysłana przez SOJER »

Online Calot

• Opinii: (45)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Up the Irons!
« Odpowiedź #9738 dnia: 11-07-2017, 18:10:35 »
Ja miałem na myśli żeby dobrą sztukę wybrać.
Rzezimieszki

Projektuję na zamówienie, wystawiam faktury
Projekty na własność lub kooperacje

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

Offline misiojedzie

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #9739 dnia: 12-07-2017, 00:13:06 »

misiek, a pasek skórzany to Ty masz?
Jak tak to wyjmij ze spodni, rzuć na stół, i na skórze przejdź pare razy.

słuchajcie... nie wiem o co tu chodzi ale jak wcześniej było wszystko ok tak teraz nie mogę naostrzyć tego noża do takiego stopnia żeby golił. ostrzyłem go na turnboxie dobrą GODZINĘ, później tak jak piszecie przejechałem pod nieco większym kątem + mizianie po pasku i dupa. próbowałem również płytek diamentowych. mnie szlag jasny trafi krew nagła zaleje. naostrzenie przykładowego sanrenmu 710 którym robiłem chyba wszystko oprócz cięcia albo kuchenniaka z ikei zajmuje mi max 15 minut i można się ogolić a tu wielki chuj. oczywiście załamanie na kt jak było tak jest. miałem wcześniej inny nóż z s35vn i takich jaj nie było. dodam że ta zetka nie jest jakoś intensywnie używana. w zasadzie to takie klikadło do noszenia w kieszeni. coś musi być nie tak. Nie miałem takich problemów z innymi nożami. Może po prostu chodzi o ten drut którego nie umiem zdjąć?
« Ostatnia zmiana: 12-07-2017, 01:13:46 wysłana przez misiojedzie »