Autor Wątek: Delica vs Cuda EDC  (Przeczytany 4380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MaC

• Opinii: (18)
  • Użytkownik knives.pl
Delica vs Cuda EDC
« dnia: 10-07-2004, 12:34:40 »
Cześć,

Który z nożyków wybrać? Spyderko Delica i Camillus Cuda EDC kosztują podobnie w Stanach.

W moim mniemaniu pluseami Delici jest stal VG10, waga; minusami to to, że nóż jest nitowany a nie skręcany śrubami.

Plusy Cuda to stal (ktora wkońcu jest lesza VG10 czy 154CM?), skręcany śrubami, konstrukcja stalowa. Jedyny minus to chyba waga.

Który wybrać? Nie mam gdzie ich pomacać wiec muszę zdać się na zdjęcia w necie i Waszą opinię :) .

PS czytałem już opis Piotra na guns.com.pl .

Offline juga

• Opinii: (1)
  • Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 11-07-2004, 22:17:36 »
Tylko Spyderco.
Cuda EDC miałem (odlatywały śrubki od klipsa, znaczne bladeplay)- pozbyłem się szybko.

juga

Offline MaC

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 11-07-2004, 22:26:53 »
Hmm aż tak źle? Bladeplay od nowości?

Wygląda na niezły nożyk, jeśli jest tak jak piszesz będę musiał zrezygnować z tego cuda  :|

Offline wojtek22

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 12-07-2004, 00:33:23 »
Mam EDC i moim cichym marzeniem jest 3,5 " z warsztatu pana Ralph'a. Prawdą jest, że jakość wykonania nie jest najwyższa. Ja mój model wybrałem z sześciu. Ni mam żadnego blade-kiwania. Jest to mimo niedociągnięć mój faworyt w tej klasie cenowej. Może trochę wkórzę miłośników Spyderco ale dla mnie Delica to tandeta, choć nie odmawiam jej ergonomi. Mam Military i nie mogę się nim nacieszyć więc nie nalężę do krytyków Spyderco jako firmy.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 12-07-2004, 20:49:33 »
Cytat: wojtek22
dla mnie Delica to tandeta, choć nie odmawiam jej ergonomi.

Moglbys to rozwinac, prosze?
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline wojtek22

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 13-07-2004, 00:14:43 »
Obmacałem sporo noży Spyderco, są wśród nich modele które mi się podobają i takie które nie.
Co mam przeciw Delice
1. niski szlif ostrza - wolę płaskie i wysokie
2. nity - śróbę można łatwo zastąpić nitem nawet w warunkach polowych
3. rękojeść troszku jarmarczna
Porównaj Rybak Endurę i Military jakby był ofercie Spyderco nóż na poziomie Military w kształcie Delicy to bym go kupił.
Miałem kiedyś dylemat trzymając w ręce Native i EDC który wybrać wziełem EDC i jestem zadowolony.

Offline TloluviN

• Tlolopitek
  • Szef
  • Opinii: (26)
  • *
  • ULTRALIGHT SOFTIE
    • Knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 14-07-2004, 21:04:28 »
hmmm... rozmiar dloni - to klucz przy takim dylemacie. EDC to STRASZNE malenstwo! STRASZNE!!
I'm stronger than any and every enemy, predator, virus, disease or sickness.

Offline Felini

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 15-07-2004, 22:15:45 »
Hyba że, nosisz dwa : jeden większy i drugi np EDC który (tak przy okazji) też mi się podoba - zwłaszcza w wykończeniu stone wash.
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 15.07.2004r.- 22:19 ]</span>
Vaya con Dios Amigos

Offline TloluviN

• Tlolopitek
  • Szef
  • Opinii: (26)
  • *
  • ULTRALIGHT SOFTIE
    • Knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 15-07-2004, 22:55:26 »
noszenie 2 EDC moim zdaniem ma sens jak nosi sie fixed + jakis cywilny folderek - co by nie straszyc postronnych ;-)
I'm stronger than any and every enemy, predator, virus, disease or sickness.

Offline wojtek22

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 16-07-2004, 00:21:11 »
Felini dokładnie tak. Małe EDC bez względu na marke jest to coś co się ma zawsze, to jest właśnie to co wielu kolegów opisuje w zastosowaniach biurowo - kawiarnianych i magazynowo - kulinarnych, cięcie kartoników, cytrynek, taśm klejących itd itp. Dlaczego ja zachwalam Cudę EDC bo mi pasuje, ale z nią mam Cuda Maxx lub Spyderco Military. Kiedyś napisałem, że Cuda EDC jest najlepszym 3" składanym nożem do smarowania masełkiem :p oczywiście w tej kategorii cenowej

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 16-07-2004, 09:26:48 »
Prawilna !!! Ja noszę Corsican Vendette ;ostrze ok 6cm z pieknymi bolsterami z brązu manganowego  :? ,  okładziny  z dzrewa Amourette( "...tak estetyka może być pomocna w życiu nienależy zaniedbywać nauki o pięknie..." ) i jako drugi 10 cm navaje Mueli lub balisonga albo coś o podobnych rozmiarach i zastosowaniu  ;)
Vaya con Dios Amigos

Offline MaC

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 16-07-2004, 16:54:42 »
Dobra, więc wiem, że Delicia będzie OK  ;) Są szanse, że będę mógł kupić trochę droższą zabawkę - mój dłużnik się odezwał  :) . Od paru dni moco myślę nad Microtechem mini Socom Elite wersja clip point, stonewash. Hmm którą wersje (jeśli będę go kupować  ;) ) wybrać? Auto czy manuala? Różnica w stanach to ok 20$. I tu związane z tym kolejne pytanie - czy jeśli wybiorę automata to czy wyślą mi to bez problemów do Polski? Jak wygląda sprawa z "gwarancją"? Jeśli coś się stanie (raczej nie) to czy Dr Piter weźmie pacjenta do swojej kliniki czy muszę odesłać go do Stanów? Są jakieś większe różnice (pomijam design) między Socomem Elite a "normalnym" Socomem?

Wogóle mini Socom nadaje się jako EDC?

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 16.07.2004r.- 18:34 ]</span>

Offline Felini

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 19-07-2004, 16:06:45 »
Pogadaj z Piterem a myślę że załatwi Ci w podobnej cenie lub niewiele drożej .A wtedy jak się coś skopie to napewno pomoże ( również w sprawach gwarancji) .
PS popraw mnie Piter jeżeli sie mylę 8)
Vaya con Dios Amigos

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (581)
  • *
  • Życie jest proste, po prostu nie jest łatwe
    • WAR's Shop of Knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 19-07-2004, 23:52:54 »
Moni Socom jk najbardziej nadaje sie na EDC, jednak zapomnij o auto. Chyba, że po prostu lubisz sobie poklikać. Jednak w używaniu na co dzień lepiej sprawdza się manual. Czy warto dawać za Mini Socoma dwa razy tyle co za Delice ? Jeśli nie jesteś wiernym fanem MT, to nie. Tandetna Delica służyła mi dużo dłużej niz Mini Socom.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 22-07-2004, 19:13:18 »
"Tandetna Delica", ekhm, ekhm...

Mam nadzieje, ze tego nie uznacie za reklame forum - znalazlem cos takiego, jak ponizej.

Jak ktos chce, to moze zgadnac, skad to ;)

Pozdrawiam

###########

Author    Topic: 705 v/s Delica    
John Puckett
Blue Class
Member # 660

Rate Member     posted 12-27-2000 07:14 PM                    
I have a Delica and I want to buy a 705, but first I would like to know how cloose in size they are. I have gone to some other web sites to try to get the specs but they are never the same. I mean it says the 705 blade is 2.95 inches and the Delica blade is 2&7/8 inches long. So how close is that? I know thats pretty close, but which ones blade is the longest? Thanks for all of your help.
Posts: 128 | From: Alabama | Registered: Nov 2000  |  IP: Logged |     

RussB
Blue Class
Member # 688

Rate Member     posted 12-27-2000 08:54 PM                    
John, math is your friend.  7/8" (7 divided by 8=.875") .950"-.875"=.075" that's almost 5/64"(.078125"), which is almost 2m/m(.07874"). Therefore, the 705's blade is 75 thousandths of an inch longer than the Spyderco's. I'll bet your were playing with a knife instead of listening to the Math Teacher!  
Posts: 79 | From: Thompson, CT. USA | Registered: Dec 2000  |  IP: Logged |     

John Puckett
Blue Class
Member # 660

Rate Member     posted 12-27-2000 09:07 PM                    
Thanks RussB. I never liked math in the first place, so you are right I was always thinking about something else. Thanks again for your help.

dweikum

Gold Class
Member # 281

Member Rated:
     posted 12-28-2000 10:08 AM                        
John, here?s a thought?forget the math, head on down to the local knife shop, and have a look at the 705?see how it compares to the Delica directly. Once you handle the 705, the Delica will go straight into the glove box for those scraping dog doo off your shoe type of jobs. Not trying to be a wise-ass (really) it?s just that there really is no comparison. While you?re there check out the 705?s daddy, the 710.
Posts: 826 | From: SF, CA | Registered: Mar 2000  |  IP: Logged |     

John Puckett
Blue Class
Member # 660

Rate Member     posted 12-28-2000 02:29 PM                    
Thanks Dweikum, but I already have a 710. There is no knife shop within 45 miles of my home so I can't just go whenever I want. I wish there was one closer. Thanks again.

sniper7369
Gold Class
Member # 580

Member Rated:
     posted 12-28-2000 04:13 PM                    
Trust me the Delica is a POS. Complete POS!! There is no comparison at all to the 705. Buy a delica and use it for the same thing I use my endura for, scraping dog mess off my boots. It's all it's good for.  
Posts: 1160 | From: Tucson, Arizona | Registered: Oct 2000  |  IP: Logged |     

Richard Gerard
Blue Class
Member # 719

Rate Member     posted 12-28-2000 05:18 PM                    
I strongly agree with the above comments, however, the 705 will put a considerably bigger bite into your knife budget. Is it worth it? Absolutely. The delica is a "throwaway" Dick.
Posts: 108 | From: NY | Registered: Dec 2000  |  IP: Logged |     

sniper7369
Gold Class
Member # 580

Member Rated:
     posted 12-28-2000 10:32 PM                    
Throwaway is a good term. I'm on endura number four or five. I finally smartened up and replaced it with a BM 750 for tool box use. All the money spent on cheap throwaways could be better invested in a blade that wil last.
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 22.07.2004r.- 19:14 ]</span>
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن