Autor Wątek: Zmiany w regulaminie/ zasadach Pass Around.  (Przeczytany 11038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glaca

• Zetka jest lepsza niż setka.
  • Opinii: (159)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pies to świnia
Odp: Zmiany w regulaminie/ zasadach Pass Around.
« Odpowiedź #20 dnia: 19-02-2012, 21:57:54 »

Proponuję wprowadzić do regulaminu zapis o OBOWIĄZKOWYM losowaniu kolejności udziału w PA, chyba że ewentualny ofiarodawca zażyczy sobie inaczej. Audaces fortuna iuvat  :D

Obowiązkowe losowanie jest IMO  bez sensu. Kolejność powinna być dostosowana do użytkowników - nie każdy chce być pierwszy / ostatni chociażby z powodu zajętych terminów. Podobnie lepiej ustawić osoby mieszkające w tym samym mieście obok siebie żeby mogły sobie przekazać nóż, nie płacąc za wysyłkę.

MAJSTER ===>

Offline Prosty

• Opinii: (79)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 20-02-2012, 09:02:40 »
Proponuję wprowadzić do regulaminu zapis o OBOWIĄZKOWYM losowaniu kolejności udziału w PA, chyba że ewentualny ofiarodawca zażyczy sobie inaczej. Audaces fortuna iuvat  :D
a czemu to ma służyć ?
jak jest możliwość przekazania noża osobiście, bez tracenia czasu i pieniędzy na pocztę, to dlaczego z tego nie skorzystać ?

Offline forester

• Opinii: (19)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Spirit Of The Forest
    • flickr
« Odpowiedź #22 dnia: 20-02-2012, 09:23:32 »

Też czytam powyższe i zastanawiam się, co obowiązkowe losowanie kolejności może zmienić? Oprócz tego, że może utrudnić pewne sprawy?
Pozdrawiam, Kamil.

Offline sawim

• Pauper Comiliton
  • Szef działu
  • Opinii: (94)
  • *
  • Non nobis, non nobis ...
« Odpowiedź #23 dnia: 20-02-2012, 13:29:34 »
Obowiązkowe losowanie jest IMO  bez sensu. Kolejność powinna być dostosowana do użytkowników - nie każdy chce być pierwszy / ostatni chociażby z powodu zajętych terminów. Podobnie lepiej ustawić osoby mieszkające w tym samym mieście obok siebie żeby mogły sobie przekazać nóż, nie płacąc za wysyłkę.

Ok, a jak miałoby się takie dostosowanie odbywać? Na podstawie konsultacji społecznych? To na dzień dobry mamy miesiąc dysput o tym kto ma być gdzie na liście kolejkowej ;P
Argument finansowy w ogóle do mnie nie trafia - większość uczestników PA płaci za przesyłki, mogą więc i inni. Ostatecznie, najtaniej jest w ogóle nie brać udziału w PA - bilety czy paliwo zużyte na przekazanie przedmiotu też kosztują.

a czemu to ma służyć ?
jak jest możliwość przekazania noża osobiście, bez tracenia czasu i pieniędzy na pocztę, to dlaczego z tego nie skorzystać ?

Ogólnemu usprawnieniu to ma służyć. A jeśli idzie o tracenie czasu, to chyba i tak najwięcej pożera go nie poczta, a np. osoby opóźniające przekazanie przedmiotu PA. Losowanie daje szansę na znalezienie się przed takimi osobami. Lub nie, zależy od Fortuny  :D

Też czytam powyższe i zastanawiam się, co obowiązkowe losowanie kolejności może zmienić? Oprócz tego, że może utrudnić pewne sprawy?

Niespecjalnie wiem co losowanie mogłoby utrudnić? Ale oczywiście chętnie się dowiem :)

Mówiąc szczerze nie jestem jakoś specjalnie przywiązany do tego pomysłu, i nie będę go ze wszystkich sił bronił - była to propozycja, która jak widać nie została przyjęta najlepiej, choć mówiąc szczerze, większość argumentów contra uważam za bałamutne :)
"Cofnij do tyłu..."

Offline forester

• Mieszkaniec knives.pl
  • Spirit Of The Forest
    • flickr
« Odpowiedź #24 dnia: 20-02-2012, 13:44:18 »
Niespecjalnie wiem co losowanie mogłoby utrudnić? Ale oczywiście chętnie się dowiem smile

Mówiąc szczerze nie jestem jakoś specjalnie przywiązany do tego pomysłu, i nie będę go ze wszystkich sił bronił - była to propozycja, która jak widać nie została przyjęta najlepiej, choć mówiąc szczerze, większość argumentów contra uważam za bałamutne smile

Co może utrudnić, to koledzy napisali powyżej.
A argumenty contra są bałamutne?
To w takim razie jak można nazwać ten argument:

Losowanie daje szansę na znalezienie się przed takimi osobami. Lub nie, zależy od Fortuny  :D

Taką samą szansę daje dogadanie się.
Jak ktoś zalega i kręci, to jest zawieszony w pa, dopóki nie ureguluje zaległości. Z tego, co zauważyłem.

A cała akcja pa ma chyba charakter koleżeńsko-informacyjny a nie zarobkowo-czasowo-finansowy, żeby trzeba było wszystko co do sekundy zgrywać, bo inaczej generuje się straty...
Takie moje zdanie.
Pozdrawiam, Kamil.

Offline sawim

• Pauper Comiliton
  • Szef działu
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: 24-02-2012, 01:05:55 »
Co może utrudnić, to koledzy napisali powyżej.

Zauważyłem głównie argument taniości  :rotfl: I nie przekonał mnie.

A argumenty contra są bałamutne? To w takim razie jak można nazwać ten argument...

Sensowniejszym.

Taką samą szansę daje dogadanie się.

No, raczej niekoniecznie.

Jak ktoś zalega i kręci, to jest zawieszony w pa, dopóki nie ureguluje zaległości. Z tego, co zauważyłem.

Chyba źle zauważyłeś. Regulamin piętnuje osoby opóźniające recenzje, nie wysyłki.

A cała akcja pa ma chyba charakter koleżeńsko-informacyjny a nie zarobkowo-czasowo-finansowy, żeby trzeba było wszystko co do sekundy zgrywać, bo inaczej generuje się straty...

Co nie znaczy chyba, że nie może być przeprowadzona porządnie? Za darmo zawsze musi być bez sensu?

Takie moje zdanie.

Ok, i fajnie. A takie jest moje.
"Cofnij do tyłu..."

Offline Glaca

• Zetka jest lepsza niż setka.
  • Opinii: (159)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pies to świnia
« Odpowiedź #26 dnia: 24-02-2012, 08:50:55 »
Sawim, z całym szacunkiem,  Twoje gadanie jest bez sensu bo:

Zrobimy tak, iż jeśli nikt tutaj nie ogłosi przez 7 dni sprzeciwu od daty propozycji, to wtedy wejdzie to w życie od następnego Pass Around.

A sprzeciw wyraziła więcej niż jedna osoba :)

MAJSTER ===>

Offline sawim

• Pauper Comiliton
  • Szef działu
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 24-02-2012, 09:10:25 »
A sprzeciw wyraziła więcej niż jedna osoba :)

No... miliardy much nie mogą się mylić ;P ?
"Cofnij do tyłu..."

Offline forester

• Mieszkaniec knives.pl
  • Spirit Of The Forest
    • flickr
« Odpowiedź #28 dnia: 24-02-2012, 09:36:50 »
Chwilka, bo jeszcze mnie męczy jedna sprawa:

Usprawnienie, które proponujesz, ma polegać na tym, że losowanie da możliwość znalezienia się przed osobami opóźniającymi przekazanie przedmiotu. Lub nie.
I to jest sensowniejszy argument?
Pozdrawiam, Kamil.

Offline sawim

• Pauper Comiliton
  • Szef działu
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: 24-02-2012, 09:59:11 »
Tak :) Bo daje Możliwość (a to dużo). A nie każe polegać na czyjejś arbitralnej decyzji...
"Cofnij do tyłu..."

Offline Prosty

• Opinii: (79)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #30 dnia: 24-02-2012, 10:32:01 »
sawim  teraz jest możliwość podania swjej propozycji kolejności i dogadania się jakie terminy komu pasują.
"arbitralna" kolejność w PA fiskarsa wisiała przez tydzień można było w tym czasie się pozamieniać ale nikt nie oponował. Ty tez nie zgłaszałeś zastrzeżeń aż do momentu wysłania noża, naprawdę nie wiem czemu chcesz grzebać w systemie który pasuje większości uzytkowników.