Autor Wątek: Ar digicammo  (Przeczytany 2286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline thorneb

• Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
  • Mad Dog addict
Ar digicammo
« dnia: 26-05-2005, 21:01:09 »
Poniżej troszkę fotek Stridera AR. Różni się on jednak od zwykłego, katalogowego modelu.
Przede wszystkim rękojeść to wyrzeźbione G-10 -jest  znacznie wygodniejsza od tej zwykłej. Nie męczy ręki i nie ma tak agresywnej faktury jak rękojeść EB-LS, nie muszę chyba wspominać że i sam nóz wygląda dużo atrakcyjniej :). Kolejna ciekawosta to podpalany klips z tytanu. Podpalane są również linersy. Kolejny plus jeśli chodzi o wygląd :) Pokrycie ostrza to nowość w ofercie firmy tzw. digicammo. Z początku byłem do niego dość sceptycznie nastawiony. Do dzisiaj uważam że jest to tylko czysty chwyt marketingowy, taki krok w stronę komercji :? , ale to pokrycie wydaje  się bardzo wytrzymałe. Na nożu widać zaledwie kilka rysek, ale żadna nie jest na tyle głęboka by odsłonić gołą stal. Na digicammo nie widać również śladów palców, czy smug pozostawianych przez cięcie tektury, czego nie można powiedzieć o pokryciu black ti w wykonaniu microtecha :wink: . Digicammo na żywo wygląda duuużo lepiej niż na zdjeciach, jeśli mamy więcej pieniędzy to można zainwestować w nóz z takim właśnie pokryciem, może sam tak kiedyś zrobie, ale pamiętajcie to tylko gadżet :)
Reszta już bez niespodzianek: S30v, potężna wysoka i gruba klinga, pewna i mocna blokada, grubaśny liners, zero blade play i nad wyraz płynna mechanika jak na nóz takiej wielkości

Kolejną ciekawostką o której trzeba wspomnieć jest ręcznie szyta skórzana pochewka wykonana przez znanego na USN Liftera. Jej wykonanie jest po prostu perfekcyjne. Nóż siedzi w niej pewnie, jego wyjęcie również nie sprawia trudności. Jej obecność rozwiązuje problem noszenia tak dużego noża na codzień. Zamiast strzępić kieszeń, AR ląduje w pochewce na pasku.  Wygoda i jeszcze raz wygoda :) Pomimo wysokiej ceny takiej pochewki (ok. 50 $), myślę, że jednak warto w nią zainwestować. Może w terenie, w wilgotnym środowisku skóra się nie sprawdza, jednak na mieście bije kydex na głowe. Do pochewek ze skóry podchodziłem zawsze sceptycznie, ale dzieło Liftera zmieniło moje zdanie na zawsze

Nóz nie jest mój ,więc nie bede testował to były tylko takie ogólne wrażenia :)

Offline Kajk

• Normalny inaczej
  • Opinii: (12)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 26-05-2005, 22:15:53 »
No normalnie zajebiscie mi sie podoba... :-)
Ten digicammo jest strasznie smieszny, w kazdym razie przypadl mi do gustu... :-)
Łoś Tracker Team; KNAK
Ut aliquid fecisse videamur

Offline amur15

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 26-05-2005, 22:43:38 »
To digicammo jakoś mi się nie podoba ze względów czysto praktycznych: jak zapapram nóż np. podczas obierania jabłka to trudno będzie go doczyścić ze względu na słabą widoczność tego co na ostrzu (lubię czyste ostrza) - tutaj będzie problem z optyczną oceną, czy pozbyliśmy się wszystkich śmieci.

Offline Liczmistrz

• Nozownik Karateka
  • Opinii: (6)
  • Użytkownik knives.pl
  • Twoj Stary!
    • Warszawski Klub Kyokushin Karate
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 26-05-2005, 22:49:07 »
Alez on jest super...
To chyba najlepszy digicamo jaki widzialem na nozu.
KFP - Knives For Pleasure ;-)
GuldanoGeocamo & Stary Szczepana Fan :D
9/23

Offline smoku

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Get inSpydered!
    • Stronka domowa, ale jest galeria noży ;D
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 26-05-2005, 23:32:50 »
Cytat: Liczmistrz
Alez on jest super...
To chyba najlepszy digicamo jaki widzialem na nozu.

Będę okrutny   :p

Ile pokryć digicamo widziałeś w swoim życiu??   8)

Pozdr,
Smoku
Think once, cut twenty times ;>
Officially Spydered :P

Offline peterskin

• Powracający powoli do życia
  • FT Member
  • Opinii: (15)
  • zakręcony ;)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 26-05-2005, 23:48:24 »
Ładna rzecz  8)  Można obierać jabłuszka, kroić serek, wybebeszyć natrętnego sąsiada
Słowem nóż roboczy Szkodam że mnie nie stać bo to jeden z niewielu striderów który mi się podoba (nie samym abusingiem człowiek żyje) Drugi to CPS  %-6

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 27-05-2005, 00:20:11 »
AR to śliczny folderek i faktycznie doskonałe narzędzie.

Ale w tym powyżej, za diabła mi się ta digizupa nie podoba. Ani to ładne, ani to praktyczne, ani nie ma zastosowania. Wygląda trochę jak odpustowe coś, a dokładając do tego zwykły kołek, kolorowe linersy, klips i zmodyfikowane g-10, całość tworzy kiczowaty nóż. Tak jakby osoba customizująca go, chciała się pochwalić co potrafi zrobić. Brak smaku, wyczucia. Trzeba było jeszcze dołożyć białe przekładki, zrobić spacer z aluminium i śrubki tytanowe na niebiesko zanodyzować.

Za to pochewka! Miód. Perfekcja i jak sądzę daleko posunięte właściwości praktyczne!!
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline qkiel

• defetyszytystyczny rzepa imitator
  • Opinii: (26)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • awatar "Blue Vampire" by Adam Rakowski
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 27-05-2005, 00:47:39 »
cala customizacja jest w jedna strone - taktikal madafaka
moze jest troche przegieta, ale trzyma styl, zadnych diod niebieskich itp. takze z ta odpustowoscia to bym nie przesadzal
ogolnie fajne bydle, choc nie do konca w "dezajnie" jaki lubie   :p
"A mądrość zawsze oznacza brak pewności czegokolwiek. Poza tym może, że niczego się nie wie." Jacek Sobota "Głos Boga" str. 132
Wiedza jest jak spirytus, tylko tęgiej głowie sluży.
Czas to Szczescie.

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 27-05-2005, 01:08:06 »
No właśnie, nie jest to w moim stylu. Samo camo mnie się podobywa, ale reszta noża już mniej. Jak by chcieli tej dobroci tam za dużo wsadzić. Poza tym do takiej taktyczno-nuklearnej maszyny, to mogli już dać jakiś kydeksik zamiast skórki.

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 27-05-2005, 03:12:15 »
Pochwa od Liftera - zajebioza. AR w Digi - co kto lubi.
Ale jak by nie patrzć - zajebisty sprzęt. (Choć niewyszowy)
Gratuluję stary! Naprawdę!

Offline Ragabash

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 27-05-2005, 07:43:58 »
Jakby odjac z tego to digicamo i dac normalne, to bylby nozyk piekny. Obok slcc jeden z niewielu Striderow, ktory mi sie choc odrobine podoba. To, co najbardziej pasi mi w tym nozu, to okladziny. Naprawde fajne. No... pochwa tez miodzio.
Do tego ztuningowany Hummer 2, albo inny SUV i w ogole metrotactical bedzie ;)

A mimo wszystko, uwazam, ze nozyk klasa. Nawet to digicamo przezylbym, biorac pod uwage reszte elementow tego cacka. :)
Vae victis!

------------------------------

DAGA - niechciane dziecko

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 27-05-2005, 08:25:49 »
Do mnie digicamo w ogole nie trafia.

Bawilem sie pare razy tymi nowymi AR-ami i sam noz jest super, jak to AR - choc do mojej dloni troche za klocowaty i duzy (moze pomoglyby te rowki) - ale camo ni hu-hu.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 27-05-2005, 10:18:52 »
kurcze fajny jak na Stridera - jak na niego patrzę to zaczynam chorować na sng digicamo no i koniecznie z pochewką Liftera bo rzeczywiście jest zajebista.
Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline thorneb

• Moderator
  • *
  • Mad Dog addict
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 27-05-2005, 11:18:06 »
Macie racje gusta są rózne :) mnie akurat taki zestawik się bardzo podoba....szczególnie rękojeść która jest wygodniejsza od zwykłej. Co do digicamo to polecam zobaczyć na żywo. Wiadomo, że nie każdemu będzie się podobać, ale ja po kontakcie na żywo zmieniłem zdanie, choć wcześniej też uważałem je za odpustowe :) Wiadomo, że to pokrycie jest drogie i nic praktycznego nie daje, ale tu już decydują osobiste preferencje :)

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 27-05-2005, 12:42:36 »
Cytat: thorneb
Co do digicamo to polecam zobaczyć na żywo.

Przecie pisze, ze sie nimi bawilem :P

Offline thorneb

• Moderator
  • *
  • Mad Dog addict
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 27-05-2005, 12:49:14 »
Nie no wiem ale to mówiłem do innych   :p  Rybak a miałeś w ręku SMF?? Może napiszesz jakieś małe porównanko?  ;)

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 27-05-2005, 13:19:32 »
Miec mialem, ale nie na tyle, zeby sie czuc kompetentny do jakichs opisow, bo nie uzywalem.

Stridera nie mam zadnego i jeszcze dlugo nie bede mial - jesli w ogole, bo ergos SnG/SMF/PT mi pasuja srednio, tylko w jednym uchwycie jest poezja, a reszta tak se w porywach do "wcale", AR znowu za wielki troche... - a "bawienie sie" polega na to, ze przy piwie czasem jakiemu koledze zabiore takiego lomika i obracam dziesiec minut na wszystkie strony, a czasem i dluzej.

Jako, ze paru znajomych "stridologow" mam, to i juz wiekszosc mozliwych modeli mi sie przez rece przewinela, od najmniejszych do najwiekszych - ale pisac cos na temat moglbym dopiero, jakbym pouzywal, na co sie jak juz wspomnialem, nie zanosi na razie.

Dlatego pisze tylko ze mi "sie podoba", albo "nie podoba" ;)