Reklama

Dezinfekcja używanej brzytwy

Zaczęty przez RNL, 07-11-2011, 22:54:54

Bihać


zebrox

Ja brzytwe zdezynfekowalem virusolve w roztworze 1:20 plus myjka ultradzwiekowa.

Sprzedam: Benchmade Pika, Cold steel Recon1, Cold Steel Code 4

<font size="20">KOLEGO OD KERSHAWA ZAGUBIONEGO ODEZWIJ SIE DO MNIE ZGUBILEM DO CIEBIE KONTAKT.</font>

CICHY_S

_______
https://www.facebook.com/cichyknives/
www.ostrze.com.pl

waldekski

mam ten specyfik, i sobie chwale. Osobiście używam tylko do maszynek, ale znajomi, którym użyczyłem do brzytew są bardzo zadowolenie  ;)


MJW

Moje doświadczenie z aldewirem i brzytwami pokazuje że trzeba uważać na okladki. Ostatnie które wykąpałem lekko się rozpuściły i stały się lepkie. Inne lekko się odbarwił. Sama stal niestety potrafi też się odbarwić więc trzeba uważać na jak długo wsadza się delikwenta do roztworu. Maszynki są cacy i nic nigdy im się nie stalo


Lewy

To fakt. Kiedyś kolega wykąpał całą brzytwę razem z oryginalnymi, czarnymi okładkami. Wizualnie nie ucierpiały za bardzo ale śmierdziały kwasem.


MJW

No to tak jak u mnie. A dokładnie te które ostatnio załatwiłem przy roznitowywaniu  :(


pawelpksa


tepy sierpak

Metoda tradycyjna - umyc i wysuszyc
Metoda tradycyjna lux - umyc i wymoczyc w spirytusie 70%
(po procesie spirytus zuzyc oralnie)
Metoda paranoiczna 2020 "Swirus" - wymoczyc w formaldehydzie
(nie oblizywac)

Jak sie usuwa to dyletanckie forum ???

Mattia

Witam,
też używam Aldewiru. Jak na razie nie miałem problemu z przebarwieniami metalu i rozpuszczaniem innych materiałów. Stosowałem do maszynek, brzytew i scyzoryków.
Preparat rozcieńczałem według wskazówek podanych na opakowaniu.
Pozdrawiam


teodor33

Chyba spirytus salicynowy wystarczy do tego.


gerard36856

Jaki jest sens dezynfekcji brzytwy, bez dezynfekcji okładek?

Mój błysk przebije ciemności, moja jasność mroki rozproszy.

cprosacco

Zgadzam się z propozycjami wyżej, że do dezynfekcji najlepiej użyć czystego spirytusu, min. 70% i już ;). Mi się to lepiej sprawdza, niż inne jakiekolwiek płyny specjalnie do tego przeznaczone