Autor Wątek: Pomysł na modyfikacje tych zacnych noży  (Przeczytany 3998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krasny

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
Pomysł na modyfikacje tych zacnych noży
« dnia: 15-11-2011, 00:09:42 »
Mam pytanie/pomysł czy w lini noży FG nie było by dobrze kończyć rękojeść jakieś 3-4mm przed końcem tang'a. Skoro to noże robocze przydałoby to im jeszcze jedną funkcjonalność. Taka krawędź mogła by służyć do uderzenia (rozłupania) czegoś bez ryzyka uszkodzenia okładzin. Dodatkowo umożliwiła by podważanie stosując dźwignię. Nie bez znaczenia jest też fakt że bardzo ułatwiłoby to otwieranie piwa w terenie ;)  :idea:
Znowu noże oglądasz! Rozbierz się to może wyłączę kompa ;P

Codziennie na nowo uświadamiam sobie że jestem nożoholikiem i dobrze mi z tym!!!

Offline Sybir

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (111)
  • **
  • Cepeliarz i konserwa, Tata Prosiaczka
Odp: Pomysł na modyfikacje tych zacnych noży
« Odpowiedź #1 dnia: 15-11-2011, 11:28:52 »
A tylną krawędzią ostrza to nie umiemy?  ;>

Offline Vick

• sheathmakers
  • Opinii: (66)
« Odpowiedź #2 dnia: 15-11-2011, 12:08:31 »
Niektóre miały taki wystający tang, np. część serii Ms TNT.
Zależy od noża, nie do każdego takie coś wizualnie pasuje.

Offline Krasny

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 15-11-2011, 12:31:49 »
@Sybir
umiemy umiemy ale tak byloby wygodniej zreszta zlociste to bym z musu w terenie nawet zebami otworzyl ;) ale czasami taka dzwignia badz mloteczek moglyby sie przydac.

@Vick
Napewno nie pasuje do wszystkich nozy ale mialem tu na mysli woly robocze jakimi niewatpliwie sa dropki pikutki bushcrafty i nessmuki serii FG od Tlima
« Ostatnia zmiana: 15-11-2011, 12:33:22 wysłana przez Krasny »

Codziennie na nowo uświadamiam sobie że jestem nożoholikiem i dobrze mi z tym!!!

Offline Vick

• sheathmakers
« Odpowiedź #4 dnia: 15-11-2011, 12:37:24 »
Pogadaj z Mistrzem, może zrobi Ci "wykonanie specjalne" standardowego wzoru z niestandardowymi okładkami. A jak nie będzie chciał, to możesz wyhaczyć okazję, Tlim czasami sprzedaje same blanki, możesz taki kupić i oprawić po swojemu.

Offline Sybir

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (111)
  • **
  • Cepeliarz i konserwa, Tata Prosiaczka
« Odpowiedź #5 dnia: 15-11-2011, 13:06:44 »
Z tego co wiem Mariusz jest niechętny wszelakim "zamówieniom". On raczej robi swoje wzory i sprzedaje. Ale jako sugestia konsumenta możesz mu zawsze pomysł podesłać i liczyć, że zrobi taką serię.

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #6 dnia: 15-11-2011, 13:17:28 »
zawsze mozesz wziąsc piłke do metalu i upierdzielic kilka milimetrów okladziny  ;P
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline Krasny

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 15-11-2011, 13:48:29 »
Na pewno sobie z tym poradzę porozmawiam z Mistrzem oszlifuję sam itd itp
Ale zakładałem ten wątek właśnie z myślą o dyskusji jeśli Tlim zobaczy że jest potrzeba pomysł trafiony i dość łatwy w realizacji to kto wie może modyfikacja wejdzie do produkcji ;)
Tym bardziej że osoby nie widzące takiej potrzeby raczej nie powinny mieć za złe że taki patent jest, w końcu to malutka zmiana konstrukcyjna ;)  

@Vick
MS TNT mają to super rozwiązane wystający tang to również oczko do przewleczenia linki. Ale w nożach o których pisałem nie szedłbym tak daleko ze zmianami wystarczyły by te marne mm
« Ostatnia zmiana: 15-11-2011, 14:18:28 wysłana przez Krasny »

Offline Vick

• sheathmakers
« Odpowiedź #8 dnia: 15-11-2011, 14:17:36 »
Ale zakładałem ten wątek właśnie z myślą o dyskusji jeśli Tlim zobaczy że jest potrzeba pomysł trafiony i dość łatwy w realizacji to kto wie może modyfikacja wejdzie do produkcji ;)
Tlim robił takie noże
http://www.tlim.net/111.php
To raczej dla Niego nie ameryka  ;)
Skoro nie robi musi być powód, może klienci narzekali że wystający tang uwiera w rękę, a może zaważyły względy czysto estetyczne, nie mam pojęcia, poczekamy aż Mistrz sam się w temacie wypowie  ;)

Offline Krasny

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 15-11-2011, 14:32:27 »
Tlim robił takie noże
http://www.tlim.net/111.php
To raczej dla Niego nie ameryka  ;)
Skoro nie robi musi być powód, może klienci narzekali że wystający tang uwiera w rękę, a może zaważyły względy czysto estetyczne, nie mam pojęcia, poczekamy aż Mistrz sam się w temacie wypowie  ;)

dość dużo ten tang wystaje myślałem raczej o połowie tego lub mniej
przemyślałem i jeśli Mistrz nie zaakceptuje pomysłu to po zakupie napewno nic nie będę szlifował na własną   rękę bo powiadam wam że nie godzien jestem !!!

Offline AS skiper

• knifemaker
  • Opinii: (178)
  • *
  • If I dare I already won
« Odpowiedź #10 dnia: 15-11-2011, 20:15:04 »
a może większym problemem jest profilowanie okładzin. bo kończąc je kilka mm przed dupka muszą być idealnie zakończone/ obrobione - tak jak w przypadku ich czoła przy klindze. A jak sie nakleja większe i później kształtuje to jest dużo szybciej i łatwiej. Czytaj więcej czasu/pracy więcej kasy, a to tanie nożyki miały być :D

Offline Krasny

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 15-11-2011, 20:19:57 »
a może większym problemem jest profilowanie okładzin. bo kończąc je kilka mm przed dupka muszą być idealnie zakończone/ obrobione - tak jak w przypadku ich czoła przy klindze. A jak sie nakleja większe i później kształtuje to jest dużo szybciej i łatwiej. Czytaj więcej czasu/pracy więcej kasy, a to tanie nożyki miały być :D

no możliwe szlif po tangu na pewno jest mniej pracochłonny tylko pytanie czy właśnie tak się to odbywa
gdybamy tylko a najwięcej do powiedzenia i tak ma MM (Mistrz Mariusz)

Online hendaye

• Opinii: (32)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #12 dnia: 15-11-2011, 22:37:12 »
taki nóż może będzie nadawał się do otwierania piwa, ale puszek (konserw) już nie...

Offline Krasny

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 15-11-2011, 23:00:53 »
taki nóż może będzie nadawał się do otwierania piwa, ale puszek (konserw) już nie...

oczywiście że nie, ale nikt nie chce zrobić z noża fulltang Vicka, nie o to chodzi
biega o to żeby możliwie niewielką zmianą konstrukcji uzyskać nowe możliwości
swoją drogą jakoś wszyscy myślą tylko o otwieraniu piwa ;) a przecież jest chyba sporo ciekawych zastosowań dla tego dynksa a które ciężko nawet tu przytoczyć tak na szybko
podważanie z zastosowaniem dźwigni, krzesanie iskier, wbijanie uderzanie, zbicie szyby itd itp
« Ostatnia zmiana: 16-11-2011, 09:12:27 wysłana przez Krasny »

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (216)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #14 dnia: 16-11-2011, 12:52:28 »
@Krasyny
Nie planuję tego typu elementów w większości noży FG gdyż to taka trochę egzotyka. Mało kto używa, a i moje podejście do noża jest takie że ma przede wszystkim ciąć.... bo jak pokazuje doświadczenie kilku ostatnich lat, gdy ludzie nie tną, tylko zastanawiają się w co jeszcze innego zrobić z nożem (np. podważyć) noże się łamią, użytkownicy kaleczą, same nieszczęścia   :special:
Noże FG są robione ze stali 3mm, podważanie wystającym dynksem prędzej czy później skończyło by się tym że okładziny zaczęłyby odpadać. Krzesać iskry można grzbietem, poza tym wszyscy piszą o krzesaniu, a na które ognisko fanów noży nie pójdę, to głównie zapałki i zapalniczki w obiegu są  ;P Zbić szybę można kamieniem, a ma to ten plus że można zrobić z dystansu  :D

Eeeeee i dajcie spokój z tym Mistrzem :P
A MM to chyba Might&Magic ;P
« Ostatnia zmiana: 16-11-2011, 12:56:20 wysłana przez tlim »

Offline Bródkes

• knifemaker
  • Opinii: (105)
  • *
  • PODOBNO nie przyjmuję zamówień na noże, ale kto wi
    • Bródkes Custom Knives
« Odpowiedź #15 dnia: 16-11-2011, 12:57:17 »
No nie wiem, czy tak wygodnie będzie się krzesało iskry dupą noża. Osobiście preferuję grzbiet ze względu na rozłożenie masy  :D

+1 to co Skiper napisał: więcej jest przy tym roboty, a więc i nóż będzie droższy.

Offline Krasny

• Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: 18-12-2011, 22:24:12 »
No i masz... Mistrz wykonał nóż jak dla mnie idealny mowa tu o nowych bushcraft mają wszystko o czym marzyłem już się zesmażyłem a tu znowu klops nie można ich kupić u Tlima sprzedawać będzie ktoś inny, niestety coś mi mówi że jak ten ktoś dorzuci swoją marżę to już na pewno mnie nie będzie stać na niego jak mówi klasyk "... i tak ku**a do zaj**ania ..."
ehh załamka