Autor Wątek: trawienie "doświadczenie"  (Przeczytany 2184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Tui

• knifemaker
  • Opinii: (6)
  • *
trawienie "doświadczenie"
« dnia: 31-05-2005, 10:17:04 »
Powtórze sie może pytając jeszcze raz o trawienie ale jak zwykle bywa mam z tym pewne kłopoty teorie niby znam a tu "gówno wychodzi" tzn otłuszczam acetonem ostrze pokrywam woskiem pszczelim zmiesznym z terpentyną, kwas azotowy mieszam z octem no i. No i właśnie nie mam zdolności plastycznych żeby w wosku "od ręki" zrobić pikny rysunek coby go wytrawić, moze macie jakieś wypracowne sposoby na trawienie logo lub innego prostego rysunku żeby go za każdym razem "paskudnie" nie robic odręcznie. Widziałem że Seiken bardzo ladne logo zrobił ciekawi mnie czy ma na to szblon czy ręka mu nie lata :-) Jeżeli macie na to jakąś radę lub sposób to proszę o podpowiedź, ja próbowałem już zrobić jakiś szblon i przykladać go do powoskowanej powierzchni ale się przyklejał do wosku i odrywal razem z nim.

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 31-05-2005, 15:21:36 »
Tui , ja nie robie trawienia , wykonuje napisy elektrochicznie.Szablony czyli stencils dalem do zrobienia fachowca.
Jdnak zbudowanie maszynkii do wykonywania szblonow jaki do samego i wykonywania nie jest szczegolnie skomplikowane ani kosztowne , sluze linkami.

PS
Sliczne logo to sobie "wylaserowal" nasz Saber , moze wam pokaze ?

Offline sabertooth

• knifemaker
  • Opinii: (1)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 31-05-2005, 18:57:46 »
...Dzięki Seiken..   :)  cieszę się że Ci się podobało!

Ale do rzeczy - co do nanoszenia loga na klingę ... to faktycznie poczyniłem eksperyment i oddałem własne "rękodzieło" do laserowego grawerowania. Efekt możecie obejrzeć poniżej na załączonym zdjęciu.

A teraz kilka uwag technicznych:

- Firma wykonująca grawerowanie - wymaga dostarczenia wzoru w Corel Draw ver.9. Cała grafika powinna być przekonwertowana na spline-y (krzywe). logo powinno być zeskalowane do orginalnej wielkości jaka ma byc grawerowana. Oczywiście firma jest w stanie wykonać powyższe czynności samodzielnie, lecz wtedy musimy doliczyć do usługi koszt "przygotowania"... Na pocieszenie mogę powiedzieć, że goście są dość elastyczni i na pewne rzeczy można się z nimi umówić   :)

- Koszt takiej imprezy to ok.25zł za 1 logo wielkości do 2cm kwadratowych.

- Głębokość takiego wygrawerowania to kilka/kilkanaście (?) mikronów, a więc pod palcem prawie "nie czuć", choć jak się uprzemy to można poprosić o grawer głębszy (więcej przebiegów lasera)

- Kolor - odcienie czarnego - mogą być bardzo różne - od skrajnie czarnego koloru, do bardzo jasno szarego.

- Wytrzymałość na ścieranie - dość dobra - osobiście bardzo zbliżona trwałością do tego jak są nanoszone loga takich firm jak benchmade czy kershaw.

A tak to wygląda na nożu...

A tak w przybliżeniu... choć to nie macro...

Co jeszcze...? nie wiem, jak ktoś ma pytania - służe pomocą.

pozdrawiam
Saber

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 31-05-2005, 23:18:31 »
osz kurwa... logo tez ladne... ale noz!!!!!!!    !dodge  :O   !amazed  
wiecej fotek i szczegolow!
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Online Tui

• knifemaker
  • Opinii: (6)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 01-06-2005, 11:18:44 »
O KURDE LUDZIE Z MOIMI NOZAMI 100 LAT ZA MUZYNAMI HEHE Jak będę robił takie cuda to sie zgłoszę gdzie laserem to robią narazie kontynułuje zabawę z kwasem w piwnicy.

Offline sabertooth

• knifemaker
  • Opinii: (1)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 01-06-2005, 13:04:38 »
Bez przesady... panowie! Owszem - noż kosztował masę czasu, wysiłku i pracy. Szczegółów dam więcej - ale za chwilę...

Wierzcie mi natomiast, że logo na własnym nożu nadaje mu całkiem inny wygląd.

A koszt naprawde jest relatywnie tani w porówaniu do czasu jaki trzeba przeznaczyć na jego wykonanie oraz w stosunku do ceny materiałów....

pozdrawiam
Saber