Autor Wątek: [Mikrorecka] ZT0160  (Przeczytany 2292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
[Mikrorecka] ZT0160
« dnia: 07-01-2012, 23:23:24 »
Na wstępie sory za jakość fotek, niestety ostatnio dysponuję tylko telefonem  :/

Dane techniczne producenta:
Klinga: 5" (12.7 cm)
Długość całkowita: 10" (25.4 cm)
Waga: 8 oz. (227g)
Stal: Sandvik 14C28N
Powłoka: DLC
Rękojeść: czarne, trójwymiarowo kształtowane G10
Pochwa: kydex
MSRP: 130$

Gdzieniegdzie dla tego modelu pojawia się nazwa "Shifter" ale strona KAI tego nie potwierdza.

Co mogę o nim powiedzieć po dłuższym macaniu?
Zwarty, jędrny, kompaktowy.
Klinga lekko szpilowata - niski profil, dość gruba. Krawędź też nie za cienka, a i geometria szlifu przy tej grubości nie sprawi, że będzie to kuchenniak. Typowe "wszystko w jednym" o kompromisowym rysunku. Czubek z rodzaju średnio grubych, wystarczająco precyzyjny do rzeźb w papierze ;) Ktoś będzie marudził że 14C28N, a nie S30V czy inny wyjebolit... Oj tam. Z doświadczenia wiem że KAI raczej dobrze hartuje Sandvika więc powinien znieść sporo i łatwo się ostrzyć. Szlify są płaskie, fałszywka obecna.
Rękojeść - dwa grube, sążniście rzeźbione kawały czarnego jak noc G10. Trzymają nóż w dłoni mocno ale nie są zbyt agresywne, więc bez rękawic można będzie jako-tako popracować.

Dupka masywna, lekko zaostrzona, w kształcie trójkąta + nacięcia -> wychodzą fajterskie korzenie w postaci improwizowanego impact-toola. Wyważenie też odwołuje się raczej do robienia bliźniemu ziazia, aniżeli rąbania drew na opał. W ręku czuć że klinga jest bardzo lekka w stosunku do rękojeści i nóż - na kanapowe machanie - ładnie "chodzi" w ręku. Mega wyraźnych jelców czy ramp - brak. Jest tam jakiś pseduo-jelec i niby-subhilt. W teorii powinny wystarczyć ale do klasycznych "gard" trochę tu brak. Co do rozmiarów i wygody, to mam raczej średnią dłoń i miejsca jest w sam raz. Jeśli komuś rozmiarami łap bliżej do goryla, a nie homo sapiens, polecam wcześniejsze macanie.
Pochwa - jak zwykle drażniąca. Niby kydex, niby trzyma dobrze, ale po grzyba się uparli na gumowy pasek zabezpieczający to nie wiem.

Wkurzało mnie toto przy 0150, wkurza i tu. Mam swoja teorię o noszeniu noża na kamizelce tip-up i zasadności tego zabezpieczenia, ale przecież można to zrobić inaczej. W ten sposób ci którzy noszą na lewym boku będą skazani na wyciąganie noża w rewersie. W zestawie jest też to śmieszne zapięcie - MZ mniej wszechstronne od tekloka, ale z drugiej obsługuje się je łatwiej i wygodniej zapina na MOLLE (sprawdzone na Falconie Maxa).

Ogólnie noż fajny, wygodny, w miarę uniwersalny z lekkim skrętem w stronę fajterstwa. Jak na ZT całkiem przystępny cenowo.

Dzięki jak zwykle dla TOGO w osobie kunbo, który to nóż mi wypożyczył :)
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline Teuril

• Dzielny wojak Student.
  • Opinii: (25)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: [Mikrorecka] ZT0160
« Odpowiedź #1 dnia: 07-01-2012, 23:41:19 »
Krótko, zwięzłe i rzeczowo- dzięki śliczne. ;)

T.
Apartamenty w Chorwacji -> PM.

Offline Renifer

• Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 08-01-2012, 00:35:31 »
Jeden z niewielu noży, nie wiem czy nie jedyny, które tak mocno zyskały w kontakcie na żywca że o mało co go nie kupiłem przy pierwszym macanku. Na fotkach zrobił na mnie wrażenie okrutnej, szkaradniej i nieproporcjonalnej paskudy. Gdy tylko wziąłem go do ręki po prostu mi leżał, trochę zbyt ciężki na dupkę ale bez tragedii.
Gdzieś mi chodzi po głowie ten nóż, wraca i odchodzi, kiedyś chyba zostanie...
NINDŻA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKA!

Offline kermit78

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 08-01-2012, 14:16:14 »
Dzięki za reckę Amper!
Co do noża - chyba nadal wolę jego "braciszka" czyli 0170. Nie mówiąc już o 0100 (ten ostatni kiedyś zdrenował mi kieszeń ;))
Może musiałbym obmacać żeby się do niego przekonać, kto wie...
ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Offline spuud

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (58)
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 11-08-2012, 17:08:25 »
Troche odkopie ;)....ktos posiada...uzywa opisany model? Jesli tak to jakie wrazenia? Z gory dzieki za odpowiedz.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 11-08-2012, 17:10:01 wysłana przez spuud »
spośród wszystkich nieważnych rzeczy na świecie...noże są najważniejsze...

Offline tbarth

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 11-08-2012, 19:54:32 »
Też będę wdzięczny bo chodzę obok tego noża i chodzę. Szczególnie zastanawia mnie stal bo tak naprawde to nie wiem jaki bedzie jej odpowiednik. 12C ... to czysty i jakby trochę lepszy 440A , a tu 14C... więc ??

Szczególnie zależy mi na info odnośnie obciązeń jakie znosi
"są tylko trzy prawdziwe sporty: alpinizm,automobilizm i walki byków, reszta to gry" Ernest Hemingway

Offline amper

• RAMoholik
  • Szef działu
  • Opinii: (122)
  • *
    • To mam
« Odpowiedź #6 dnia: 12-08-2012, 23:39:16 »
Jak dla mnie 14C28 to duuużo więcej niż 440A. Mam w RAMie, używam na codzień, nie sprawia większych problemów. Ostrość trzyma nadzwyczaj dobrze (aż sam jestem zaskoczony), rudego fleka (o dziwo) nie łapie, ostrzy się średnio trudno/łatwo (zależy jak spojrzeć). Jak do tego noża to jest aż nadto MZ, nie warto przy takich romiarach i przeznaczeniu pchać się w CPM czy inne dziwa :)

@obciążenia jeszcze
W 1910 mam KT na 20/20st i wklęsły szlif. Wyciągam zszywki z dokumentów i nie widzę by coś się złego działo :)
Z tego co pamiętam to 0160 ma ca 3,5 więc nie jest to łom ale też i nie fileciak. Jak się bardzo postarasz to i tak zepsujesz, choć klinga jest na oko całkiem solidna.
« Ostatnia zmiana: 12-08-2012, 23:41:50 wysłana przez amper »
KAI: FAQ | Recenzje

Nie ma mnie i nie wiem kiedy wrócę...

Offline tbarth

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 12-08-2012, 23:57:47 »
Podziękował bardzo. To mi wiele pomoże

Pozdr
"są tylko trzy prawdziwe sporty: alpinizm,automobilizm i walki byków, reszta to gry" Ernest Hemingway

Offline wsadhs

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 17-09-2012, 18:48:39 »
Recenzja bardzo dobra. Nie ma w niej niepotrzebnych dyrdymałów. Krótko i na temat.

Właśnie zamówiłem ten nóż na TOGO. To mój pierwszy tego typu nóż. Mam nadzieję że przypadnie mi do gustu.