Autor Wątek: Blade & Kopromed  (Przeczytany 5356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Seiken

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
Blade & Kopromed
« dnia: 02-06-2005, 18:54:56 »
W lipcowym numerze Blade w cyklu "factory focus"pokazal sie bogato ilustrowany pozytywny artykul o Kpromed.O ile pamieta jest to juz 2 w tym magazynie.
Bravo !!!

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06-2005, 19:31:16 »
dasz rade jakos skan zrobic tego artykulu?

Offline Seiken

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 03-06-2005, 02:58:53 »
...w poniedzialek

Offline Hakas

• Opinii: (6)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 03-06-2005, 07:52:07 »
 Panowie nie wierzcie temu artykułowi. Kopromed jest tragiczny. Wygląda nawet znośnie ale jakość materiału z jakiego produkuje noże to tandetna nierdzewka (stal hirurgiczna) kiedyś się naciąłem na tą firmę i powiem nigdy więcej. Niedawno kupiłem drugi nóż od Kopromedu aby sprawdzić jakość wyrobu i niestety nie ma poprawy. Głownie cienkie w czasie pracy faluje się krawędz tnąca. Fakt firma wprowadziła nową serię między innymi mocarza o 5mm grubości głowni. Ostatnio trafiłem na internetowy sklep Kopromedu. Poprostu porażka . Kopromed zrzyna co się da od wzorów a la Busse i Strider po konstrukcję ala nasz kochany Guldan. Poprostu Kopromed szuka linii ale coś mu nie wychodzi. Pozdrawiam Hakas.
Wędruję poprzez świat polując, walcząc
 i uzdrawiając

Przeklęty, kto miecz swój trzyma z dala od krwi - Bellicosa anima
Damnatus, qui gladio suo ab sanguem reservat - Bellicosa anima

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • Opinii: (96)
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 03-06-2005, 09:05:54 »
widzialem kopromedy, ktore byly gorsze od najtanszych chinskich nozy z bazaru. ale sa tez modele (np. backlock hunter, nie chce mi sie szukac numeru) ktore smialo moga rywalizowac z zachodnimi nozami tej klasy.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Seiken

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 03-06-2005, 18:12:46 »
hmmm , to moze nie robic tego skanu ?

Offline Guldan

• knifemaker
  • Opinii: (16)
  • *
  • wykwalifikowany pierdolec
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 03-06-2005, 18:19:47 »
rob, rob... ja chetnie przeczytam.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 03-06-2005, 19:18:01 »
Cytat: Seiken
hmmm , to moze nie robic tego skanu ?

dlaczego nie? :(
FP

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 03-06-2005, 21:39:05 »
Seiken, rób skan!! Z wyjątkiem Hakasa, dla którego tylko Eka W11 robi, Wszyscy poczytamy. Mam parę numerów Blade z przed paru lat i już tam pokazywały się migawki o kopromedzie, mówiące, że jest to najbliżej hand made, co można dostać za rozsądną cenę. Jeśli naszej firmie uda się wejść na tak nasączony rynek jak USA, to będzie naprawdę coś.
Faktem jest, że wybór rodzaju stali i obróbkę termiczną mogą jeszcze troszki poprawić, ale nie wymagajmy wszystkiego od razu.

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 04-06-2005, 16:07:02 »
A ja gdzies kiedyś słyszałęm pogłoskę, że Kopmromed "exportowy" i "krajowe" to dwie zupełnie różne sprawy.... ale dawno to było i nie pamiętam gdzie.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 07-06-2005, 12:32:09 »
http://www.kopromed.com.pl/sklep/artykulLista.php

tu sa tylko starsze artykuly ale poczytajcie sobie :)
[ Redagowany dnia 07.06.2005r.- 12:38 ]
FP

Offline Hakas

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 07-06-2005, 13:34:54 »
 Witam Kubek! No nie tylko Eka W11 ale Wiesz bardzo ta koska mi do serca przypadła i dlatego ją chwale na każdym kroku to coś takiego jak  Ontario - Wysza czy straidery lub BM- ki kolegów. A Kopromed to porażka miałem urzywałem i zawoiodłem się na maksa. A poza tym mam zatargi z gościemale to inna historia. Czołem.
 i uzdrawiając

Offline StaszeK

• Opinii: (4)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 08-06-2005, 17:20:42 »
Hakas, zgadzam się z Tobą. Mam Kopromeda wz. 25 i jak już kiedyś pisałem krawędź  tnąca uległa pofalowaniu  przy obcinaniu bocznych gałązek ze świątecznej choinki. Sprzedawca w sklepie myśliwskim mówił mi, że jego koledze podobna rzecz się stała przy sprawianiu zająca.
Myśle jednak, że niektóre noże Kopromedu świetnie nadają się do gablotki.

Seiken, jeżeli możesz to zeskanuj.  

Offline bataki

• Opinii: (90)
  • Użytkownik knives.pl
    • www.genshin.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 08-06-2005, 20:08:55 »
Hej,

albo ja mam po prostu szczeście albo mówimy o różnych nożach. Używam od roku Kopromed 10M, do wszelkich prac obozowo - kuchennych (łącznie z wyłupywaniem zawartości orzecha kokosowego, przy której to czynności ten łobuz wbił mi się w dłoń przecinając tętnicę) i jestem z niego bardzo zadowolony - jak na nóz o grubości klingi 2,5 mm. Z definicji nie jest to łom. Nic się nie działo mimo, że jest to najbardziej eksploatowany przeze mnie nóż nieskładany. Teraz kupiłem model 200 LM o grubości klingi 4,5 mm (obie wartości mierzone z natury) i jeśli chodzi o jakość i precyzję szlifu to jest REWELACJA! Testów poważniejszych jeszcze (z braku czasu) nie udało mi się przeprowadzić ale wygląda jak najlepsze noże naszych znakomitych nożorobów z knives.pl. Czego można chcieć więcej?

Jeszcze w czerwcu przygotuję serię zdjęć mojego egzemplarza 200LM, żeby każdy mogł także nacieszyć swoje oczy...

Ekspertem oczywiście nie jestem ale moim zdaniem noże z tej firmy są coraz lepsze = dobra klasa średnia.

Pozdrawiam

Bataki

Offline Hakas

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #14 dnia: 10-06-2005, 13:39:31 »
 Ale3 dzięki czemu stają sie lepsze? I cena spada bo gość zaczyna forum czytać i się ustosunkowuje do potrzeb.  Pozdrawiam.
 i uzdrawiając

Offline Pusia

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #15 dnia: 15-06-2005, 22:53:44 »
Seiken -no i gdzie ten artyuł (scan)o Kopromedzie w Blade Magazine -chyba  Cię Hakas zastraszył , bo On wszędzie zamyka dyskusję o Kopromedzie- chyba się boi konkurencji dla Eki.....

Offline Seiken

• knifemaker
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #16 dnia: 16-06-2005, 00:18:53 »
Zapomnialem.........moj dzien to skompresowane 30 godzin w normalnych 24.

Offline Kobra

• Nowy użytkownik
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #17 dnia: 16-06-2005, 14:14:59 »
Odnosnie kopromedów to ja posiadam wz 27 i bardzo sobie chwalę. Nie wyczyniam nim niczego niezwykłego, nóż służy mi tylko do prac domowo-kuchennych i do tego nadaje sie bardzo dobrze. Na jakość stali nie narzekam. A ogólnie jak na nóż przy tej cenie to jest ok.

Offline Hakas

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #18 dnia: 16-06-2005, 15:04:55 »
 Witaj Pusia!   :D Nie boje się konkurencji dla EKI ze strony kopromedu bo to nie ta klasa noża ani pod względem materiału jak i wykonania. Nabyłem kiedyś nóż W25 od kopromedu i to była totalna porażka. Głownia uległa sfalowaniu przy sprawianiu tuszy, pochwa była tak skonstrułowana, ze nóż wisiał rękojeścią w dół. Kiedy zacząłem lekkie rąbanie niegrubych gałązek to zaczeły wyłazić nity z jelca. Poza tym stal używana do produkcji noży to zwykła stal nierdzewna ( stal hirurgiczna    !ill )teraz może to huż sie powoli zmienia ale dużo jest do zrobienia choćby nacięcia na rękojeści tego nożowego łoma ale straider kopromed o grubości głowni 5mm. To już lepiej by wyszło od ręki fleksem naciąć. Fakt nadeszły nowe zmiany kształtu rękojeści i znów noze kopromedu zaczynają przypominać noże innych firm. Co do folderów to jak głownia otwiera się z dużym oporem to znów lata jak żyd po pustym sklepie. To noże do gabloty jak ktoś napisał a nie w teren. A dlaczego piszę o tych nożac same krytyczne uwagi? Bo chce uchronić ludzi przed kupowaniem kiepskich noży. Lepiej dołożyć do zakupu niż wydać dwa razy. Mam w domu da kopromedy w 25 ma teraz mój synek - jemu starczy, a zwykły nie pamiętam symbolu ma moja żona do kuchni - za taką cenę to naprawde lepszego kuchenniaka sie nie dostanie  :) Pozdrawiam.
 i uzdrawiając

Offline Pusia

• Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #19 dnia: 16-06-2005, 22:07:35 »
Zawsze myślałam,że chłopom to wszystko kojarzy się z d,,,, , a tu proszę Hakasowi wszystko z Kopromedem.
Jak postawię temat: ulubione gacie nożoholików, to i tak Hakas napisze , że  Kopromed jest be, a Eka cacy.
Uprzejmie przypominam , że Seiken postawił temat o arykule na temat Kopromedu w Blade Magazine,a tu o wszystkim tylko nie o artykule.
Hakas ostatnio gdzieś czytałam, że z Kopromedów to masz wz 9 czyli z rękojeścią z gumy i nóż kuchenny, a teraz piszesz , że masz wz 25 czyli z rękojeścią z poroża i kuchenniak- nie rozumię....