Reklama

Dobry, zły i brzydki - Lista użytkowników Pass Around

Zaczęty przez MichaelD, 18-01-2012, 07:31:34

MichaelD

Integralną częścią Pass Around jest opisanie swoich wrażeń z używania  przedmiotu na łamach forum. W większości przypadków to zaledwie 100 słów, czyli naprawdę niewiele. Smutne jest, iż na zdecydowaną większość zorganizowanych Pass Around tylko w trzech przypadkach użytkownicy forum wywiązali się w całości z swoich zobowiązań.

Poniższa lista przedstawia osoby które wzieły udział w Pass Around: kolorem zielonym oznaczone są które napisały recenzję/ opinię, a kolorem czerwonym osoby które tego nie zrobiły.

Jeśli twój nick jest oznaczony kolorem innym niż zielony to NIE MOŻESZ wziąć udziału w nadchodzących Pass Around, do momentu gdy się rozliczysz z swoich zobowiązań. Proszę o prywatną wiadomość jeśli uważasz że znajdujesz się tutaj niesłusznie lub jeśli napiszesz zaległy Pass Around, wtedy też usunę Ciebie z poniższej listy.

Gyuto od Tchibo SG2 Stan na dzień 31.03.2015
Katz
Baw
Zamkeram
Orlik1967

Vindexus

Masazumi Carbon Steel Stan na dzień 24.02.2015
Jucho
Kam6
Baw

Clever
Wolfun

Chiński Tasak / Chinese Cleaver Suien Stan na dzień 27.04.2013
Strzyż
janusz.dabro 
Szuja

Elmax od Pumy Stan na dzień 22.07.2013

Szuja
mamcar
Ramrege
katz
WhyDuck

Fallkniven U2 Stan na dzień 22.12.2012
amper
Glaca
Ramrege
Mario
Ripper
chief/eng

kojak81
Jan

Fiskars Edge Stan na dzień 22.12.2012
mr_soze
Ramrage
mr_neox
Prosty
Sawim
Ripper
Puma

Glaca

Fiskars Takumi Sanotku Stan na dzień 31.12.2012
killrathi
Kagemusha
ptr
Byniek
miguel
bemben
yetisize
Beer

Gerber Bear Grylls Stan na dzień 14.04.2013
kajtek
grisza

Klucha
everlast1986

Hiromoto Aogami Super Gyuto 240mm Type II Stan na dzień 18.12.2012
killrathi
bemben

Ramrege
kajtek

Hiromoto Aogami Super Petty 150mm Stan na dzień 27.04.2013
kajtek
shdart
gdi
malkontent
sawim
apss

JCK Gekko Gyuto 240mm Stan na dzień 27.12.2012
yetisize
mr_soze
wat93
gie

Czarny_II

Konosuke Sakai HD2 Gyuto 240mm  Stan na dzień 03.02.2013
janusz.dabro
Prosty
Ramrege

Rico

Leatherman Wingman
Użytkownicy tego Pass Around nie mieli obowiązku napisania testu/ recenzji/ opinii.

Mifune Pro 33 Layers VG-10 Gyuto 200mm Stan na dzień 22.12.2012
miguel
Ramrege
mr_soze
Czarny_II

Wyca
homer

Mora Cook's Knife 4171PG Lime Stan na dzień 27.12.2012
janusz.dabro
mamcar
gdi
ghandi20
paproch
HavoC
peterskin

Sakai Ichimonji-Kichikuni Yanagiba 300mm Stan na dzień 18.12.2012
bemben
Ramrege
kajtek
MichaelD
Czarny_II

Sakai Yusuke Swedish Stainless Wa-Gyuto 240mm Stan na dzień 22.12.2012
miguel
Gyros
boliron

Shapton Pro 8000 Stan na dzień 27.04.2013
szuja
MichaelD
kajtek

Tojiro DP Cobalt Alloy by 3-Layers Gyuto 210mm Stan na dzień 22.12.2012
Sawim
mr_neox
Wyca
HavoC
mr nobody
Ramrege
kajtek
miguel

Kagemusha
bemben
Logan
ptr
homer
Renifer

TRC TR 12-S Stan na dzień 28.03.2013
Rybulek
Asmodeus

przeszczep
ordo
kajtek

Victorinox Fibrox 5.2003.25 Stan na dzień 24.01.2012
Renifer
adonay

miguel
logan
bemben
HavoC
Beer

Yahoo Fusion Stan na dzień 21.01.2013
jabberwocky
XkondorX
bemben
dziab
wat93

W. Irving
pawelsz
kajtek
yetisize
Kagemusha
homer
hejtyniety
paproch
rubicon

Yamawaku Wa-Gyuto 210mm Stan na dzień 18.12.2012
bemben
Byniek

Yoshihiro Kuro-uchi Wa-Gyuto 240mm Stan na dzień 27.04.2013
gdi

Zensho Nakiri 180mm Stan na dzień 22.12.2012
szuja
paproch
Ramrege
MichaelD
rubicon

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

mrnobody

Sorki MichaelD ale nie miałem Fiskars Takumi Santoku bo z niego zrezygnowałem  przecież .


MichaelD

Zgadza się. Lista została poprawiona/zaktualizowana. 

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

miguel

Michał

Moje prace na Instagramie: www.instagram.com/michaldms/

MichaelD

Lista została poprawiona/zaktualizowana.

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Kagemusha

Moja culpa, przyznaję się bez bicia, z tego też powodu nie pcham się do żadnych PA  :special:

slice of life
Obecne EDC: MT Scarab, Camillus CQB1, LM Surge, Olight i3 EOS, Victorinox Compact

MichaelD

Ale ja chce aby ludzie się pchali do PA, wszystko jest to zorganizowane dla Was !!! Tylko że parę osób zrezygnowało z użyczenia noża na rzecz PA, ponieważ osoby testujące nie wywiązywały się pisania swoich spostrzeżeń.

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Puma

Moim zdaniem ostatnie 2 listy są nie na miejscu. To jest oczywiście Twoja lista, ale IMO lepiej by było, gdyby znajdowały się na niej osoby ZALEGAJĄCE z recenzjami, a nie te które mają dopiero w przyszłości dostać nóż i nawet nie rozpoczął się okres przeznaczony na pisanie recenzji ;)


sawim

Dokładnie. Proszę o skreślenie z tej listy, ja z niczym nie zalegam!

"Cofnij do tyłu..."

Prosty

no właśnie, jak mam zalegać jak jeszcze PA się nie rozpoczął


MichaelD

Przepraszam serdecznie za zaistniałe zamieszanie, poniższe wpisy już zostały usunięte.

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

Mario


PiotrB.

Ano smutne to. Bo w swoim czasie myslalem zeby dac pare nozy, ale jak widze, to wiekszosc bierze, "bawi" sie i nie pisza. Szkoda nozy.

To bedzie chyba, nastepne moje nowe hobby

Ramrege

Tak się kiedyś zastanawiałem czy ona jest aktualna?


jabberwocky

To ja po raz kolejny zapytam - po co miałem pisać recenzję noża otrzymanego w stanie w którym nie nadawał się do podstawowych zadań...
I nie, nie chodziło o to że tępy.

-Is there anything worn under the kilt?
-No, nothing worn, everything in perfect working order!

Mario

Cytat: Ramrege w 09-12-2012, 22:50:07

Tak się kiedyś zastanawiałem czy ona jest aktualna?

Pewnie nie. Myślę, że zapewne kilka osób do niej trzeba by dopisać.

A może jakieś przypomnienia na PW?
Wszak widzę, to znanych i poważnych userów.


MichaelD

Cytat: Mario w 10-12-2012, 19:35:10

Pewnie nie. Myślę, że zapewne kilka osób do niej trzeba by dopisać.

A może jakieś przypomnienia na PW?
Wszak widzę, to znanych i poważnych userów.

Już wielokrotnie wysyłałem. Wiadomości w większości zostały zignorowane,  na jeden monit odpowiedziano mi abym się odpierdolił (tj odczepił). 
www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

jabberwocky

Cytat: MichaelD w 10-12-2012, 23:39:03

Już wielokrotnie wysyłałem. Wiadomości w większości zostały zignorowane,  na jeden monit odpowiedziano mi abym się odpierdolił (tj odczepił).

Z całym szacunkiem, brzmisz jakbyś sugerował że to ja poleciłem Ci powyższe 'to jest odczepił'.
Będę wdzięczny za wskazanie w w którym liście lub wyjaśnienie że nie o mnie chodziło.
Moje pytanie pozostaje w mocy - co recenzować w nożu szefa z krawędzią pofalowaną na boki o więcej niż milimetr...
-Is there anything worn under the kilt?
-No, nothing worn, everything in perfect working order!

Ostap

Cytat: jabberwocky w 11-12-2012, 00:25:21

Moje pytanie pozostaje w mocy - co recenzować w nożu szefa z krawędzią pofalowaną na boki o więcej niż milimetr...

Chociażby to co napisałeś  ;) Opisać co się podoba a co nie (pofalowanie) i jaki to ma ewentualny wpływ na użytkowość. Da się wogóle z takim babolem pracować czy może troche to utrudnia robote?

PA to chyba nie tylko ochy i achy ale opisywanie baboli także?


jabberwocky

#19

Ta, teraz mam wytłumaczyć że nie jestem wielbłądem.
Bo pewnie w ogóle o tych uszkodzeniach nie pisałem, a MichaelD w ogóle tego nie przeczytał.

(nieśmiało podpowiem,Ostap, że możesz poszukać _skąd_ wzięło się uszkodzenie i że akurat, powiedzmy, nie była to wina nożoroba
więc trudno opisywać to jako 'babol')

-Is there anything worn under the kilt?
-No, nothing worn, everything in perfect working order!