Autor Wątek: Śliwkowa  (Przeczytany 3012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Long Tom

• Szef działu
  • Opinii: (45)
  • *
Śliwkowa
« dnia: 28-01-2012, 09:18:29 »
Pochewka na Śliwkowego. Szyta na mokro z juchtu 2mm, wkładka z kruponu.

Pozdrawiam LT
Long Tom Custom Sheaths
http://www.knives.pl/forum/index.php/board,190.0.html

Offline Pikom

• Opinii: (234)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Kilka noży do kupienia
Odp: Śliwkowa
« Odpowiedź #1 dnia: 28-01-2012, 09:25:17 »
Fajna :) Maluszek nabrał powagi w takim wdzianku ;)
Na stanie, sprzedam: Na zbyciu kilka noży
Pozdr,
Pikom

Offline WojaK

• Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • www.extreme-survival.pl
    • Zapraszam do obejrzenia mojego nowego programu "Zapomniane miejsca" W którym będę zapoznawał was z historią różnych opuszczonych miejsc
« Odpowiedź #2 dnia: 28-01-2012, 12:08:39 »
Wykonanie fajne, jednak mnie osobiście taki kształt pochewki zupełnie nie odpowiada. Troszkę przypomina mi but klauna  ;-) ;-) Jednak wykonanie pierwsza klasa :D
W imieniu wytwórni filmowej "Wild Mountain"i"Wieczorek Expeditions Team" zapraszam do oglądania filmów i seriali o tematyce Survivalowej, Turystycznej i Ekspedycyjnej.
Wszystkie nasze filmy znajdziecie na www.wildmountain.republika.pl oraz www.extreme-survival.pl Posiadamy kanały na "FB" i "YT"

Offline malkontent

• knifemaker
  • Opinii: (77)
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 28-01-2012, 16:24:04 »
Cieszę się, że "Śliwkowy" nie tylko znalazł dobrego właściciela ale też ładny domek.
Dodajmy domek ładniejszy niż sam nożyk.

Offline Long Tom

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 28-01-2012, 21:26:06 »
Wykonanie fajne, jednak mnie osobiście taki kształt pochewki zupełnie nie odpowiada. Troszkę przypomina mi but klauna  ;-) ;-) Jednak wykonanie pierwsza klasa :D
Jednym się może kojarzyć z butem klowna, innym z sandałem Chrystusa, czy dłonią Buddy niemniej moim zdaniem jest to najwygodniejszy typ pochwy dla bezjelcowych noży o głowni nie szerszej niż rękojeść. Pochwa wygodnie sobie dynda przy pasie, nie przeszkadza w siadaniu, a nóż wewnątrz jest osadzony pewnie, za to na tyle lekko, ze dobycie nie sprawia najmniejszego problemu.
Pozdrawiam LT
Long Tom Custom Sheaths

Offline WojaK

• Opinii: (61)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • www.extreme-survival.pl
    • Zapraszam do obejrzenia mojego nowego programu "Zapomniane miejsca" W którym będę zapoznawał was z historią różnych opuszczonych miejsc
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01-2012, 23:16:14 »
Jednym się może kojarzyć z butem klowna, innym z sandałem Chrystusa, czy dłonią Buddy niemniej moim zdaniem jest to najwygodniejszy typ pochwy dla bezjelcowych noży o głowni nie szerszej niż rękojeść. Pochwa wygodnie sobie dynda przy pasie, nie przeszkadza w siadaniu, a nóż wewnątrz jest osadzony pewnie, za to na tyle lekko, ze dobycie nie sprawia najmniejszego problemu.
Napisałem z czym mi się skojarzyła :D Nie ujmuję jej nic w wykonaniu, funkcjonalności czy wygodzie :D
W imieniu wytwórni filmowej "Wild Mountain"i"Wieczorek Expeditions Team" zapraszam do oglądania filmów i seriali o tematyce Survivalowej, Turystycznej i Ekspedycyjnej.
Wszystkie nasze filmy znajdziecie na www.wildmountain.republika.pl oraz www.extreme-survival.pl Posiadamy kanały na "FB" i "YT"

Offline Bartek_Wojciechowski

• Opinii: (132)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 29-01-2012, 19:20:28 »
A jak wygląda sprawa z wkładaniem noża do pochwy, nie trafia czubek ostrza w krawędz wstawki? i można wkładać nóż pod każdym kątem? bo ja nie mogę tego problemu u siebie rozwiązać (wkładki strugam z miękkiego drewna)

Offline Long Tom

• Szef działu
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 29-01-2012, 20:28:17 »
Wejście do wkładki jest sfazowane w kształcie lejka.
Pozdrawiam LT
Long Tom Custom Sheaths

Offline Pikom

• Opinii: (234)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Kilka noży do kupienia
« Odpowiedź #8 dnia: 29-01-2012, 21:45:45 »
Dziś trafiła do mnie pochewka wraz z nożem. Nie ma problemów z wkładaniem. Wygląda mi na to, że zarówno kształt wstawki jak i fakt że to skora (ustępuje i lekko nakierowuje ostrze ale nie zatrzymuje go) pozwala na swobodne wkładanie ze sporym marginesem błędu. Oczywiście nie udaje się za każdym razem jeśli wprowadzam ostrze szorując czubkiem po wewnętrznej stronie pochewki, ale jeśli nie zapieram ostrza o wnętrze to wchodzi praktycznie zawsze swobodnie.
Na stanie, sprzedam: Na zbyciu kilka noży
Pozdr,
Pikom