Autor Wątek: SEBENZA CRKT...  (Przeczytany 15589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mathu

• Opinii: (28)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: SEBENZA CRKT...
« Odpowiedź #20 dnia: 06-02-2012, 20:38:29 »
Imitacja ale nie podróbka. Na pierwszy rzut oka widać, że to nie Sebenza. Są inne Sanremu będące podróbkami (EKI Commander).

Offline Mikko

• Opinii: (42)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 06-02-2012, 20:42:49 »
Który Sanrenmu? I czy na pewno Sanrenmu a nie Navy, bo to oni najbardziej zrzynają. Ten co Kolba sprzedaje? Jak dla mnie słabe podobieństwo, jeśli to ten. http://kolba.pl/noz-sanrenmu-skladany-gc4-734-outdoor-p2878.html

Jakbym był złośliwy, to bym napisał, że EKI Commander bardziej przypomina Blackwooda, niż ten SRM Commandera. :P

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #22 dnia: 06-02-2012, 20:44:05 »
Już ciiii....
Nie psujmy tego bardzo ciekawego tematu.
Każdy ma swoje zdanie i nie przekonamy się więc nie ma sensu.

Offline mathu

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 06-02-2012, 20:47:26 »

Offline maba

• Opinii: (649)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 06-02-2012, 20:48:15 »
Imitacja ale nie podróbka. Na pierwszy rzut oka widać, że to nie Sebenza.
Dokładnie o to mi chodzi.

Są inne Sanremu będące podróbkami (EKI Commander).
No właśnie, podróbki czy kopie? Nie mają loga oryginału, nikt ich nie próbuje sprzedawać jako oryginał, więc wypadało by, że.. chamska kopia? Chodzi wyłącznie o definicje, nie o nasze przekonania.

Już ciiii....
Sam zacząłeś, w sumie to aż sam się zdziwiłem. Ale rozumiem, że to takie słowne uproszczenie jakie niesłusznie i bez zastanowienia stosuje większość ;P

A Sebenza od CRKT obrzydliwa. Krzyśkowi chyba dupa odpadła ze śmiechu jak toto wziął w dłonie :D

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 06-02-2012, 20:56:24 »
Nie da się tego ukryć, że ten CRKT wygląda jak podróbka podróbki Sebenzy, warta tyle co hamburger z budki na ulicy, a oni chcieli za to 60 dolców.  :rotfl: Wzbogacenie się jak najtańszym kosztem na sukcesie Sebenzy im nie wyszło.

Offline count_martin3z

• Opinii: (51)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Szmeje...
    • Już popingowałeś?
« Odpowiedź #26 dnia: 06-02-2012, 22:35:29 »
Dobra, to ile to, to kosztuje? Wiem, że dżentelchamy o takie rzeczy nie pytają, ale ja ze wsi spod Irkucka i niewykształcony :P

EDIT:

Aaaa... Jumbo, wziąłem piwko na Twoją reckę, bo wiedziałem, że się szybko nie skończy i wypiłem pół :( Opuszczasz się ;)
Na serio, dzięki bo nie wiedziałem kilku rzeczy!
Wiele user'ów forum knives.pl to EGOnacjonalno-centryczno-onanistyczne dziffffki!!

Dobrze, że jesteście! Bez Was forum upadnie...

Offline Jumbo

• NTN
  • Opinii: (86)
  • *
  • WKMN
« Odpowiedź #27 dnia: 08-02-2012, 10:46:08 »
Mnie zastanawia co było przyczyną, iż spece z CRKT, którzy przecież mieli już na koncie sporo noży, a więc i doświadczenie, tak podeszli do tego projektu. Nawet laik na słowa "blokada z plastiku" będzie wyczuwał, iż coś jest nie tak.
Wielkopolski Klub Miłośników Noży
Arma Virumque Cano
opiewam oręż i męża
Zdjęcia z gór

Offline graf

• Opinii: (57)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • Noże do rzucania
« Odpowiedź #28 dnia: 08-02-2012, 10:52:43 »
Nie da się tego ukryć, że ten CRKT wygląda jak podróbka podróbki Sebenzy, warta tyle co hamburger z budki na ulicy, a oni chcieli za to 60 dolców.  :rotfl: Wzbogacenie się jak najtańszym kosztem na sukcesie Sebenzy im nie wyszło.

Nie wiem czy wzbogacenie. Szukali rozwiązań technologicznych na zrobienie framelocka w rozsądnej cenie. Poszli w plastik co okazało się absolutną porażką.
Ale ich celem raczej nie było niecne wykorzystanie "legendy" Sebenzy.
Najlepsze polskie noże do rzucania
http://grafknives.pl
Polub na FB
https://facebook.com/grafknives

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #29 dnia: 08-02-2012, 12:50:02 »
Jak dla mnie "w rozsądnej cenie" nie usprawiedliwia chęci wypuszczenia na rynek tandety. Tylko sprzeciw Krzysia ich zatrzymał, bo mieli już jakąś partię zrobioną, zamiast kilku testowych egzemplarzy. A powinni to zrobić ich pracownicy w fazie testów - panowie to jest gówno, wycofujemy się albo robimy ze stali.
« Ostatnia zmiana: 08-02-2012, 12:51:38 wysłana przez Mikko »

Offline jast

• fanatyk cienkiej KT
  • Opinii: (63)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Veritas in omnibus quaerenda est
« Odpowiedź #30 dnia: 08-02-2012, 14:18:43 »
Recka jak zwykle super - ale nóż to...  :rzyga:
Sanrenmu 710 to przy tym jakieś pieprzone arcydzieło. Aż dziw, że w swoich zapędach chłopaki ostrze ze stali zdecydowali się zrobić...

Offline AndrzejMick

• Opinii: (117)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 12-04-2012, 18:53:06 »
Gdzieś kiedyś na ebayu widziałem coś podobnego do Sebenzy z zytelem na rękojeści i zastanawiałem się czy to było dorobione po pijaku, bo jakoś sobie nie mogłem wyobrazić, by ktoś sam z siebie tak oszpecił Sebenzę. Co ja mówię! Po prostu nóż oszpecił! :special:

I się wyjaśniło. Dzięki za tą wiadomość. :shy:

Offline Rufus

• Opinii: (0)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #32 dnia: 12-04-2012, 19:56:12 »
I piękny i straszny. Zdecydowanie do klasera.

Offline porcelanowy

• Opinii: (132)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #33 dnia: 25-11-2012, 13:06:49 »
Powitoł
Wszyscy mają Sebenzę? Mam i ja ;)
CRKT 6513 czyli duża z ząbkami:

Zaraz pod numerem kilka rys - na obydwu moich egzemplarzach są takie same: ostrze w tym miejscu ociera o listek blokady:

Nad sensem zastosowania takiego a nie innego rodzaju materiału blokady rozwodzić się nie będę. Nie ma nad czym ;)
W listku jak pisał Jumbo jest metalowa wstawka - mam nadzieję że widać choć trochę jej czoło:

Natomiast w drugim punkcie podparcia jest tylko plastik:

U mnie trzeba lekko docisnąć kołek żeby zaskoczyła. Najpierw zapada tak jak na fotce niżej, natomiast po mocniejszym naciśnięciu na KT dochodzi do drugiej okładziny:

Ostrze natomiast bardzo ładnie wykonane i podoba mi się (poza ząbkami, ale to moje upodobanie ;) ).
Fajna powierzchnia płazów głowni - coś jakby przepolerowana magnesówka :)

Ładnie wyoblony grzbiet:

Kołek podoba mi się bardziej niż ten niebieski z benzy i chyba bardziej funkcjonalny:

W ręku siedzi natomiast ciutek gorzej niż benza CRK, ale też fajnie:

Ostrze chodzi bardzo płynnie i mięciutko, i tak też się blokuje. Natomiast zamknięte raz siedzi idealnie centralnie raz minimalnie schodzi na bok - w sumie bardzo dobry wynik jak na nóż bez podkładek:

Edyta - jeszcze jedna brzydka fotka porównawcza z moimi ulubieńcami - stryker i stara miniPika:

Edyta2 - jeszcze kilka fotek przedsprzedażowych ;)
Śruby nie tak ładne jak w CRK ;) Ta od klipsa z ładnym sznitem i jak patrzę na zdjęcia innych egzemplarzy nie jest to przypadek odosobniony :D Pod klipsem ciekawy pipek dla lepszego trzymania materiały. Pudełko niezbyt urodziwe i nie wiem czy takie jak fabryka dawała :) Cóż, nóż ma pewnie z 16-27 lat :)

W benzie od CRKT oczywiście więcej jest CRKT niż CRK ;) ale fajny nóż z ciekawą historią.
Zastanawiam się jeszcze czy EDCować to "CUDO" :D Trochę mi jej szkoda. Zobaczy się :)
« Ostatnia zmiana: 13-12-2012, 22:13:24 wysłana przez porcelanowy »

Offline mathu

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #34 dnia: 25-11-2012, 16:16:48 »
I tak wygląda lepiej niż 90% nowych Spyderco i BM.

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (226)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #35 dnia: 25-11-2012, 16:29:30 »
A najwazniejsze że można jej używać jako lekkie EDC.
Do pracy przy cięciu czy krojeniu daje sobie świetnie radę.

No i nie wiem jak wasze ale moje cholernie ostra była jak przyszła.

Offline Mikko

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #36 dnia: 25-11-2012, 17:23:04 »
I tak wygląda lepiej niż 90% nowych Spyderco i BM.
Wnioski - wybiorę te pozostałe 10% BM i Spyderco niż tą wizualną kupę - co potwierdza bezlitosne porównanie z 913 na fotce. ;> Jak lubie ząbki, te są koszmarem.

Offline porcelanowy

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #37 dnia: 25-11-2012, 19:18:16 »
Powitoł
Forma mi się podoba. Ma urok enerdowskiej szkoły projektowania z tą garbo-rampą pod kciuk i otworem z CRK wyjętym :)
Natomiast brak choćby drugiego stalowego elementu w miejscu stoppina robi z tego noża nie lekkie EDC, a nóż do rozcinania kopert i robienia papu z wyłączeniem krojenia suszonej kiełbasy ;) Przy tym sanrenmu 763 wydaje się być pancerną konstrukcją ;) Fliknąć się tym boję :) Szkoda, bo klinga słusznych rozmiarów, rękojeść wygodna a wklęsły radził sobie dziś z sałatką całkiem przyzwoicie. Moja też ostra po pieronie i musiała taka z fabryki wyjść bo KT nie ruszona.

Offline porcelanowy

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #38 dnia: 13-12-2012, 21:21:56 »
Powitoł
Wylatuje więc nie mogłem się powstrzymać żeby benzy nie rozpołowić :)

Ktoś sprawę dogłębnie przemyślał  ;) Klips przykręcany do śrubki zagłębionej w gnieździe w tworzywie, a to co widać w okienku to stalowa taśma wtopiona w okładkę odpowiadająca za sprężynowanie blokady:

edyta: aaaa bo zapomniałem: żeby zablokować moją pierwszą trzeba dopchnąć kołek do stoppinu. Druga blokuje od normalnego otwarcia ale znowu od razu blokada zapada do końca, a ostrze minimalnie bardziej sprężynuje na blokadzie :) Tyle jeśli chodzi o precyzję odlewu :D

edyta2: skręciłem filmik obrazujący powyższe :)
Filmik z przedmiotowymi sebciami: pierwszą trzeba mocniej dopchnąć kołkiem żeby blokada zaskoczyła, druga blokuje się normalnie:

« Ostatnia zmiana: 17-12-2012, 23:01:12 wysłana przez porcelanowy »

Offline RNL

• Opinii: (58)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #39 dnia: 18-12-2012, 08:55:14 »
To jest nóż dla elektryka. W S&W911 też jest liners z tworzywa dopychany, co więcej, spiralną sprężynką. Myślę, że to właśnie idea cięcia kabla pod napięciem mogła przyświecać takim rozwiązaniom, szczególnie w nożu rescue.
„Good luck, Mr. Gorsky”

Pozdrawiam wszystkich frustratów z pieczątką :*