Reklama

moja kolekcja

Zaczęty przez jelopano, 09-03-2012, 19:12:02

lawenda1975

Piękny. Jak zawsze kolejny egzemplarz Twojej kolekcji budzi we mnie (pozytywną) zazdrość. :)
Pewnie akurat do tego to już przywykłeś, bo tu wszyscy Ci "zazdraszczą", w większym lub mniejszym stopniu. :)
Super, że się udało nabyć w okazyjnej cenie - gratuluję i życzę dalszych, równie udanych nabytków.

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

jelopano

Dzięki!
Szczerze mówiąc nie chodzi mi o "zazdraszczanie:)" tylko popularyzację tematu białej broni orientalnej. Nie chcę nikogo kłuć w oczy. Ja to jestem mały pikuś/amator. W Polsce jest pełno prywatnych kolekcjonerów białej broni, którzy skrupulatnie ukrywają swoje zbiory. Literatury - jak na lekarstwo! Jeżeli się do czegoś przydam to super! Jakby co zapraszam do wirtualnego muzeum bo na razie nic nie zapowiada, żebym zmienił pasję.. ;)
Kiedyś to wszystko jeszcze dobrze obfotografuję i opiszę.

русский военный корабль, иди на хуй!!!

lawenda1975

Obfotografuj koniecznie. :)
Ja o "zazdraszczaniu" czysto żartobliwie, zawsze z wielką ciekawością czytam Twoje wpisy i oglądam kolejne egzemplarze. Myślę, że podobnie jak spora część Forum.
Przyznam o wielu to nawet nie miałem pojęcia, że istnieją.

A właśnie, jak wygląda nasz rodzimy rynek takich kolekcji? Są jacyś bardziej znani zbieracze, którzy udostępniają zbiory? Albo tacy o których wiadomo, że maja różne cudeńka ale pokazują tylko kumplom na zamkniętych imprezach?

Może kiedyś też wydasz taki album. :)

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

Sulejknives

To jeden z najlepszych wątków na forum. Z przyjemnością i pożytkiem tu zaglądam.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

jelopano

Czasami kolekcjonerzy organizują wystawy prezentując część kolekcji. Czasami je sprzedają - jak taki jeden który jej częścią wyposażył cały dział broni orientalnej muzeum w Malborku. Albo wydają albumy. Albo wystawiają część broni anonimowo. Ale z zasady pilnie strzegą swoich skarbów (co w sumie nie dziwi - łakomy kąsek dla złodziei). Jak wreszcie wrócę na łono ojczyzny to spróbuję przeniknąć do jakiegoś "bractwa" (bardziej z chęci kontaktu z innymi zapaleńcami niż ze względu na skromny zbiór. Jedna porządna karabela lub husarka z XVII w. pewnie jest warta tyle co te całe moje żelastwo :(). A kto i co w jakim mieście zbiera najlepiej wiedzą właściciele porządnych sklepów z antykami (czasami podpytuję o popyt ;-)

русский военный корабль, иди на хуй!!!

jelopano

ps. do moderatorów
jak dojdę do 100 000 wejść na tym wątku to dacie mi jakiś medal???:)

русский военный корабль, иди на хуй!!!

smutna_niespodzianka

Cytat: jelopano w 05-11-2019, 21:17:25

ps. do moderatorów
jak dojdę do 100 000 wejść na tym wątku to dacie mi jakiś medal???:)

Ta, w nagrodę będziesz zobligowany częściej tu pisać (czytaj: szybciej poszerzać swoją kolekcję cud eksponatów).
Dla mnie jak zwykle bomba, super wątek muzealno edukacyjny :)


piomic

Cytat: jelopano w 05-11-2019, 15:10:37

Kiedyś to wszystko jeszcze dobrze obfotografuję i opiszę.

Kiedyś zaczyna się dziś. Ja wiem że nigdy nie ma czasu ale też kilka rzeczy odkładałem na później i teraz żałuję bo z różnych powodów już nigdy tego później nie będzie.

jelopano

Tu nie chodzi o lenistwo czy brak czasu ale o czasowy brak dostępu do części egzemplarzy. Poza tym zdjęcia musi zrobić ktoś kto się na tym zna (ja nie mam do tego ręki:(

русский военный корабль, иди на хуй!!!

piomic

Cytat: jelopano w 09-11-2019, 08:42:44

Tu nie chodzi o lenistwo czy brak czasu ale...

Rozumiem, u mnie też były trudności obiektywne a nie lenistwo. A teraz najwyżej świeczkę mogę zapalić. Czas ucieka, serio.

jelopano

Chciałem się pochwalić nowym nabytkiem książkowym! Biały kruk - pierwsza na świecie kompleksowa monografia poświęcona białej broni Afganistanu. "Biała broń Afganistanu XIX - początku XX wieku" Dmitrija Miłosierdowa. 3 kilowy album na pięknym kredowym papierze. 567 stron. Setki fotografii egzemplarzy broni, rycin z epoki i starych fotek kolonialnych. Opisy broni rdzennej, sprowadzanej, zdobycznej, użytkowanej i regulaminowej. Historia Afganistanu i konfliktów z uwzględnieniem wykorzystania białej broni. Porady w zakresie identyfikacji i określania wieku. Nakład - tylko 600 egzemplarzy! Będę uzupełniał opisy w moim muzeum ;)
Moje fotki trochę kiepskie (na szybko robione), ale w oryginale - genialne!

русский военный корабль, иди на хуй!!!

jelopano

русский военный корабль, иди на хуй!!!

jelopano

русский военный корабль, иди на хуй!!!

jelopano

русский военный корабль, иди на хуй!!!

lawenda1975

Gratuluję nabytku. :)

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

LordDisneyland

Bardzo interesująca publikacja, wypada pogratulować....i od razu o coś zapytać :) Czy są tam ukazane jakieś tubylcze modyfikacje brytyjskich bagnetów?

...A p o c a t a s t a s i s N o w...

jelopano

W treści cos tam mi mignęło o bagnetach, ale nie doczytałem w jakim charakterze. Jest o przeróbkach szaszek, angielskich składanych noży i nepalskich kukri (które były wytwarzane w Afganistanie) ale bagnety nie cieszyły się chyba popularnością wśród tubylców posługujących się głównie bronią odprzodową. To 600 stron - dopiero zacząłem czytać:)

русский военный корабль, иди на хуй!!!

lawenda1975

Ale będziesz pamiętał, żeby wrzucić jeszcze parę fotek z tych 600 stron??
:)

Co Ty tak z tym nożem wszędzie chodzisz?
Przecież i tak Cie nie zgwałcą!

LordDisneyland

#798

Dzięki za odpowiedź.

I przyłączam się do Lawendowego apelu  ;)

PS- składana kosa/sierp zrobił/a na mnie spore wrażenie... :shades:
...A p o c a t a s t a s i s N o w...

jelopano

Książka jest genialna! Na jej podstawie udało mi się zidentyfikować pewien egzemplarz broni, należący do kolegi, który opublikował zdjęcie ponad rok temu. Okazało się, że ma dość rzadki, nietypowy i cenny nabytek. Jak się zgodzi to poproszę, żeby opublikował tu jego zdjęcia a ja zrobię opis. Bo warto:)

русский военный корабль, иди на хуй!!!