Reklama

Samuel Lurquin

Zaczęty przez rumcajs, 21-04-2012, 20:46:15

rumcajs

Podobno dawniej stal była kiepskiej jakości i przy tych gabarytach głownia miła tendencje do wyginania podczas pracy . Nakładka miła usztywnić całość

"Combat Knife is actually 10% weapon and 90% tool." Al Mar

mikus

Cytat: rumcajs w 17-09-2015, 13:00:31

Podobno dawniej stal była kiepskiej jakości i przy tych gabarytach głownia miła tendencje do wyginania podczas pracy . Nakładka miła usztywnić całość

To by wiele wyjaśniło. Co prawda obecnie stal jest (chyba ;)) lepszej jakości, ale przy tych gabarytach faktycznie może mieć to wpływ na poprawę wytrzymałości i usztywnienie całej konstrukcji.


Raptorartur

Przy tej grubości raczej ma to już niewielki wpływ.

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

brony_

Cytat: Raptorartur w 17-09-2015, 13:07:16

Przy tej grubości raczej ma to już niewielki wpływ.

Właśnie takie nakładki widywałem w grubych nożach bowie...
K O Ł O B R Z E G   ---> www.rezydencja.fajnewczasy.com

Raptorartur

Ciekawa sprawa. Mamy tam 7-8 mm stali i szeroką klingę. Zakładam, że stal dobrze obrobiona. Nie wyobrażam sobie zgięcia/złamania takiego noża. Prędzej pęknie tang.

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

karud

Cytat: rumcajs w 17-09-2015, 13:00:31

Podobno dawniej stal była kiepskiej jakości i przy tych gabarytach głownia miła tendencje do wyginania podczas pracy . Nakładka miła usztywnić całość

Biorąc pod uwagę, że te nakładki oryginalnie były zazwyczaj ze stopu miedzi (mosiądz, brąz, itp co wyszło) to szczerze wątpię... Spotkałem się z wyjasnieniem, że taka nakładka z materiału wyraźnie miększego niż głownia pozwalała na wychwycenie/zatrzymanie głowni przeciwnika zeslizgującej się po grzbiecie

zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка...

mikus

Cytat: karud w 17-09-2015, 13:59:15

Spotkałem się z wyjasnieniem, że taka nakładka z materiału wyraźnie miększego niż głownia pozwalała na wychwycenie/zatrzymanie głowni przeciwnika zeslizgującej się po grzbiecie

No to robi się coraz ciekawiej, w fajterze i takie zastosowanie jest wielce prawdopodobne, czemu nie :) Już mamy dwa praktyczne zastosowania tejże listwy, a jeśli założyć że ta się tym strugać krzesiwo to już będą nawet trzy :rotfl:


brony_

Pytanie jak to się zwie po angielsku i czy jest umieszczone w forumowej encyklopedii  :question: ;)

K O Ł O B R Z E G   ---> www.rezydencja.fajnewczasy.com

rumcajs

#28
Cytat: brony_ w 17-09-2015, 16:04:25

Pytanie jak to się zwie po angielsku   :question: ;)

brass parrying strip

"Combat Knife is actually 10% weapon and 90% tool." Al Mar

Sulejknives

Tak, Lurquin jest świetny, ale ten akurat nóż uważam za dość paskudny - poprzerastany na wszystkie strony, mocno trąci kiczem.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

Raptorartur

No i się wyjaśniło. Nóż rzeczywiście do pięknych nie należy.

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

karud

Cytat: sullit w 17-09-2015, 17:14:08

Tak, Lurquin jest świetny, ale ten akurat nóż uważam za dość paskudny - poprzerastany na wszystkie strony, mocno trąci kiczem.

W końcu oryginał zdaje się stworzono do filmu ...

zapraszam do sklepu www.birkashop.pl

жизнь, как посмотришь с холодным вниманьем вокруг –
такая пустая и глупая шутка...

Ceasar

Sorry, że odkopuje wątek ale zastanawiam się czy Sam Lurquin jeszcze tworzy noże?
Nie znalazłem ani Instagrama ani żadnej strony internetowej, a szukam noży w takich klimatach.
Ktoś może ma jakieś informacje kontaktowe? Może ktoś zamawiał u niego nóż ostatnio?


Sulejknives

Na Instagramie funkcjonuje jako wardog2079.
Cały czas działa.

"Na otworach i innych krawędziach bywają włoski". Mikko

https://www.facebook.com/Sulejknives/
Instagram: #sulejknives

Ceasar

Cytat: Sulejknives w 29-10-2020, 16:09:34

Na Instagramie funkcjonuje jako wardog2079.
Cały czas działa.

Dzięki wielkie.
Znalazłem instagrama i wysłałem wiadomość. Mam nadzieję, że wkrótce odpisze.


Giedymin

Ja mam kontakt z Samem. Cały czas robi noże i to dużo. Najlepszy kontakt to na pewno Instagram. Jednak czasem trzeba pisać kilka razy bo to zajęty człowiek i nie ogarnia wszystkiego a dziennie dostaje wiele wiadomosci. Trzeba sie jednak przygotować na dość wysokie ceny:) i długi czas oczekiwania. Oczywiście warto.

Hejo powoli odchodze od robienia nozy zlecenie. Bede robił głównie na sprzedaż. Jak ktoś chce być ma mojej mailing liście to pisać prosze, bedzie powiadomienie o dostepnych nowościach. [email protected]
https://www.facebook.com/Giedyminsbigblades/