Autor Wątek: Simonich Mid-Tech Knives Salish fotorecka - dużo zdjęć!!!  (Przeczytany 1658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adiblue

• Opinii: (336)
  • Mieszkaniec knives.pl
Stal S30V
Rękojeść G10
Pochwa kydex
Długość całkowita około 9cali(22cm)
Długość krawędzi tnącej 4cale(10cm)
Grubość klingi 0,16cala(4mm)
Grubość rękojeści 0,52cala(13mm)
Szlif płaski prawie pełny.
Szlif krawędzi tnącej na pierwszych fotach dziewiczy-nóż nie golił,a i z cięciem radził sobie średnio.Szlif jak widać średnio równy.Dziś pokilkudziesięciu minutach pracy ma równe 15stopni na stronę i goli pięknie.Krawędź wykończona paskiem do ostrzenia brzytew.Myślę,że z czasem i kolejnymi ostrzeniami zrobi się tam lusterko ;)
Nożyk troszke popracował,ale wciąż za mało by była to recka-póki co to tylko fotorecka będzie.I dlatego trafia do galerii :)
Miłego oglądania
Na początku w plenerze

<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia  ]</span>
bo hobby nie może być protezą życia, ale jego idealnym dopełnieniem!

Offline adiblue

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 18-06-2005, 14:05:07 »
teraz sesja w salonie :) niestety swiatło sztuczne i robilem fotki na dluuugich czasach +slaba matryca=widoczne "wypalone piksele"

A tu co by każdy mógł ocenić rozmiary dla porównania z....cygarem rozmiaru Corona ;)

No i wreszcie dziś robione fotki po przeprofilowaniu krawędzi-jak widac sam czubek z jednej strony jest jeszcze do poprawki,ale juz nie dzisiaj   %-6

I coby pokazać,że nozyk nie leży bezczynie kilka fotek nowonabytych rys   8)

I jeszcze w towarzystwie marszałka   ;)

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Czas pożegnać się z forum
« Odpowiedź #2 dnia: 18-06-2005, 15:03:30 »
Czas pożegnać się z forum
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 12:49:17 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline KrzysT

• weirdo
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • weirdo
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 18-06-2005, 15:21:32 »
Bardzo fajny. Prosty, elegancki, z klimatycznym bizonem ;)
Jakoś bardziej mi podchodzi niż Łoś (zresztą Łoś ma dla mnie za pękatą rękojeść)
Adiblue, napisz proszę, czy te rękojeść w Simonichu nie jest za płaska? Dobrze się trzyma?

K.

Offline adiblue

• Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 18-06-2005, 16:02:12 »
no to dobrze ze sie nie wahalem z zakupem ;)
Łoś jak na moje sredniej wielkosci lapy jest idealny!Pekata rekojesc pomaga w ciezkiej pracy.Można nim z powodzeniem rąbać czy ciąć grubą gumę bez uczucia zmeczenia dloni.A salish ma rekojeść obarczona kompromisem.Ma być przede wszystkim wygodny w codziennym noszeniu.Stąd rękojeśc jest dość płaska,ale np bardziej pękata niż w BM Nimravusie.Jesli chodzi o wygodę pracy tym nożem to cięcie i krojenie idzie pieknie.Na komfort rekojesci mozna sie uskarzac dopiero po dlugiej dlubaninie w drewnie,struganiu,ciosaniu czy rąbaniu.I nie chodzi tu o zmeczenie dloni,ale raczej o to,ze nie da sie wlozyc w prace max sily.A z rąbaniem to chyba nie dziwne  przy małej masie i wymiarach nożyka.Ale jest na to wystarczająco mocny-więc w jedną rękę nóż,a w drugą kawałek drewna i można noża uzyć do rozszczepienia nawet sporych pienków.Nóż jest naprawdę wygodny w noszeniu-od 3dni nie rozstaje sie z nim.Wszedzie ze mna chodzi-raz na teklok-u poziomo na pasku,a innym razem w spodniach na IWB.IMHO wygodniejszy jednak teklok.
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 18.06.2005r.- 16:21 ]</span>