Autor Wątek: Krajowe wody kolońskie - sporo fot  (Przeczytany 45187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaburnik

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
Krajowe wody kolońskie - sporo fot
« dnia: 17-07-2012, 00:13:42 »
Polecam poczytać co u brzytwiarzy na brzytwa.org:
http://brzytwa.org/forum/index.php?board=35.0
:-)

Offline homer

• Opinii: (110)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Krajowe wody kolońskie - sporo fot
« Odpowiedź #1 dnia: 18-08-2012, 07:04:20 »
Ano poczytałem sobie i postanowiłem zgłębić temat wód krajowych osobiście. Na wstępie darowałem sobie te relikty komunistyczne które koledzy brzytwiarze uznali za niegodne uwagi (Derby, Fiord, Consul) bądź trącące myszką jeśli chodzi o dzisiejsze upodobania zapachowe (Wars). O reszcie wyrażali się mniej lub bardziej pozytywnie, zatem trochę zakupów i testujemy. Najpierw Przemysławka, kupa tradycji, produkowana jeszcze przed wojną, potem w poznańskiej Pollenie Lechii a odkąd nie robi się tam wód przez spółkę Synteza. Prawdziwy zapach retro z dominującą cytrusową nutą. "Śliczny" flakonik ;-), no dobra, zlewam się nią czasem dla funu ale to jak nigdzie nie wychodzę, do pracy bym się nie odważył, dyszkę jednak można dać by poczuć ten klimat ;). Woda Kolońska firmy Kulpol to kiepska imitacja niemieckiej 4711, nie ma o czym mówić. Lepiej już prezentuje się inny kulpolowy produkt - Admiral, akceptowalne opakowanie, niezły zapach, tylko jego trwałość mogłaby być większa. W dalszych zapachowych podróżach bezkonkurencyjnie i zasłużenie panowała już krakowska firma Miraculum. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem i dowodem na to, że za komuny też można było stworzyć ciekawy zapach jest marka Brutal Classic. Widziałem Brutala czasami w kioskach, ale nigdy nie przyszłoby mi do głowy to cudo kupować - błąd, ciekawy, nieco oldschoolowy ale wyraźnie męski zapach, no i cena - kilkanaście pln-ów. Prawdziwym odkryciem jednak okazała się nowa linia wód toaletowych Miraculum. Wzornictwo w końcu nie odstające od produktów zachodnich marek. Naprawdę ciekawe zapachy: Black gładki i zmysłowy, za to Red dość ostry, pieprzowy - ten bardzo mi pasuje. Nie miałem okazji jeszcze wąchać linii zielonej. Z Miraculum mam jeszcze jedną EDT, Chopin (nie dostawioną do foty) - tu dla odmiany zapach jest "dystyngowany", taki do koszuli wizytowej. Podkreślić muszę, że zapachy Miraculum są naprawdę trwałe, biją w tym używaną przeze mnie dotąd niemal czterokrotnie droższą Versace Fraiche. Cena, poniżej 40pln/100ml. Miraculum red na pewno zostanie ze mną na dłużej :)

Dodam jeszcze, że inne krajowe wody, np La Rive czy Kanion trzymają zapach góra kilkanaście minut, zatem nie warto.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2012, 07:15:54 wysłana przez homer »

Offline Martini

• Al Bundy
  • Opinii: (14)
  • Użytkownik knives.pl
  • Artysta znany niegdyś jako Chelsto.
« Odpowiedź #2 dnia: 18-08-2012, 13:38:14 »
Fajny opis, dzięki. Warsa lubiłem, jak byłem młodszy to ojcu podpieprzałem, byle czymś pachnieć ;P
... Przeca noże do zabawy som :)...

Offline katz

• Kierownik
  • Opinii: (126)
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
« Odpowiedź #3 dnia: 18-08-2012, 16:39:38 »
Zapomniałeś o Prastarej.
Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 18-08-2012, 23:43:26 »
Zapomniałeś o Prastarej.
Bo Prastara była produkowana przez Florinę i po jej przejęciu przez Bielendę dział wód toaletowych zlikwidowano. Szkoda wielka, mój ojciec używał Prastarej i pamiętam, że zapach był bardzo ciekawy a wiklinowa buteleczka naprawdę ładna.
« Ostatnia zmiana: 18-08-2012, 23:54:12 wysłana przez homer »

Offline Vick

• sheathmakers
  • Opinii: (66)
« Odpowiedź #5 dnia: 19-08-2012, 19:04:12 »
Ciekawostka.

Jako że nie widziałem Cię nigdy ogolonego, zatem zakładam że nie sprawdzałeś jak wpływają łagodząco po goleniu?

Czy zaobserwowałeś pozytywny wpływ na wyrywanie lachonów?  :shades:

Ciekawy jestem jak oceniłby te wody "przeciętny wąchacz" w perfumerii gdyby schować buteleczki i podsunąć mu pod nos tylko nasączone papierki, czy wyczułby nutę komuny, czy też nie odróżniłby ich od produktów zgniłego konsumpcjonizmu?

Homcio, muszę Cię dokładnie obwąchać przy najbliższej okazji  ;)

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 19-08-2012, 20:23:27 »
Wydaje mi się, że Brutal by niejednego zaskoczył przy takim teście, o Miraculum Red nie wspominając.
He he, Wena obwąchuje mnie codziennie, więc jestem przyzwyczajony :D

Offline PiotrXXX

• lubię "klimat"...
  • Opinii: (37)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #7 dnia: 19-08-2012, 21:06:33 »
A propos Brutala to zakupiłem niedawno i w "firmie" pojawiło się pytanie co tak ładnie pachnie - padły nazwy markowych zagranicznych wód - niebardzo chciałem sie przyznać, ale jak zdradziłem, że to Brutal to było lekkie zdziwienie  ;)
Nic nie będzie takie jak kiedyś...

Miecz nigdy nie jest zabójcą. To jest narzędzie w ręce zabójcy.
                                                                       ( Seneka )

Offline blackram

• Niespotykanie spokojny człowiek
  • Opinii: (27)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nóż to narzędzie przydatne wszędzie
« Odpowiedź #8 dnia: 20-08-2012, 13:10:27 »
Czy zaobserwowałeś pozytywny wpływ na wyrywanie lachonów?  :shades:

Podobno woda kolońska działa na panie akurat dokładnie odwrotnie, więc lepiej uważać ;)

Mam takie pytanie, właściwie na jakie partie ciała należy stosować wodę kolońską ? I co z tymi które nie mają atomizera - naciera się nimi jak płynem po goleniu ? W ogóle można wody kolońskie normalnie używać zamiast płynu po goleniu, czy są za ostre ? Wiem że pytam o podstawowe rzeczy, ale odkąd pamiętam zawsze używałem dezodorantu...

Homer - fajna "recka" tych wód, chyba skuszę się na któreś "Miraculum" niedługo :)
"Kpił zawsze z ludzi, którzy nosili przy sobie wielofunkcyjne scyzoryki; teraz zrozumiał, że to oni mieli rację, nie on" - Andrzej Makowiecki, "Wino i krew"

Offline RNL

• Opinii: (54)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #9 dnia: 20-08-2012, 13:52:34 »
Mam takie pytanie, właściwie na jakie partie ciała należy stosować wodę kolońską ?

Jak sama nazwa wskazuje, właściwa lokalizacja to kolon.
„Good luck, Mr. Gorsky”

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 20-08-2012, 14:01:39 »
Ale chyba nie na twarz tego dezodorantu używałeś? ;)
Przez lata wodę kolońską używało się właśnie jako płyn po goleniu a oldschoolowcy robią to do dzisiaj. Tradycyjny sposób użycia - wylewasz na wewnętrzną część dłoni i policzkujesz się intensywnie :D Żeby pachnieć dłużej warto też zastosować parę babskich tricków, czyli skropić się w miejscu silniejszego przepływu krwi, tj na skroniach, karku i za uszami, nie pomijając uszu.
Idę do łazienki na łyka przemysławki ;)

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 20-08-2012, 14:04:03 »
Jak sama nazwa wskazuje, właściwa lokalizacja to kolon.
:rotfl: :rotfl: Miłego używania :D

Offline blackram

• Niespotykanie spokojny człowiek
  • Opinii: (27)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nóż to narzędzie przydatne wszędzie
« Odpowiedź #12 dnia: 20-08-2012, 14:29:22 »
Mnie się właśnie zawsze zdawało, że wodą kolońską to się skrapiano też na ciele, ewentualnie ubranie - przed wynalezieniem wód toaletowych i dezodorantów, takie dwa w jednym. Czyli najwyraźniej po prostu pokręciło mi się z wodą toaletową :special:
"Kpił zawsze z ludzi, którzy nosili przy sobie wielofunkcyjne scyzoryki; teraz zrozumiał, że to oni mieli rację, nie on" - Andrzej Makowiecki, "Wino i krew"

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 20-08-2012, 14:45:36 »
Drzewiej było dokładnie tak jak piszesz, tym bardziej że higiena w dzisiejszym znaczeniu to zjawisko dość młode, od początku XXw jakoś. Wcześniej przez stulecia ludzie śmierdzieli jak kozy :D Gdzieś już to Wam pisałem, że jeszcze w poradniku młodej gospodyni z początku poprzedniego stulecia właśnie była wzmianka iż bieliznę (wtedy grubą, barchanową) należy prać wiosną i latem, bo w zimie słabo schnie :D
« Ostatnia zmiana: 20-08-2012, 14:49:32 wysłana przez homer »

Offline kaburnik

• Opinii: (1)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: 21-08-2012, 23:15:54 »
Świetny artykuł o "Przemysławce" - wodzie kolońskiej z grodu Przemysława - tutaj:
http://czasgentlemanow.pl/2012/08/zapach-przedwojennego-gentlemana-przemyslawka/

Offline katz

• Kierownik
  • Opinii: (126)
  • *
  • Ordo Theutonicus
    • Moje skóry
« Odpowiedź #15 dnia: 21-08-2012, 23:51:07 »
Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 22-08-2012, 02:09:53 »
To zupełnie co innego, stara mydlarnia czy coś tam podobnego chce pojechać na legendzie, do czego nie mają żadnego prawa a ta woda to wg opinii używających to chujnia.

Offline Mikko

• Opinii: (32)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Oregońsko-Radykalny obóz fosforobrązowców
« Odpowiedź #17 dnia: 22-08-2012, 02:18:38 »
Homer, patrząc na avatar to zastanawiające gdzie Ty sie golisz, wcierasz tę wodę i chyba wolę nie wiedzieć. ;P

Offline ptr

• Opinii: (507)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • .
« Odpowiedź #18 dnia: 22-08-2012, 02:20:01 »
Homer, patrząc na avatar to zastanawiające gdzie Ty sie golisz, wcierasz tę wodę i chyba wolę nie wiedzieć. ;P

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
.

Offline homer

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 22-08-2012, 02:25:35 »
Wody kolońskie służą dziś bardziej do pachnienia, do golenia wymyślono już bardziej dedykowane specyfiki. ;>