Autor Wątek: Togo - obsluga  (Przeczytany 32377 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline depravedsouls

• Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Jest OK, bycie białym.
Odp: Togo - obsluga
« Odpowiedź #40 dnia: 08-05-2015, 21:42:47 »
Kunbo dzięki za klipsy,miło,sprawnie,szybko,polecam.
Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

Offline leif ericsson

• Opinii: (25)
  • Użytkownik knives.pl
  • umiarkowany antyamerykanista
« Odpowiedź #41 dnia: 08-05-2015, 22:57:44 »
Zamówienie zrealizowane ekspresowo. No i oczywiscie fajne zniżki dla forumowiczów  :D

Offline nyx_arcana

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 18-06-2015, 17:11:33 »
Kurcze, czekam na zamówienie, mam numer przesyłki (miała wyjść w poniedziałek, wyszła podobno dziś), ale w systemie pocztowym nic się nie pojawia. Mam nadzieję, że przesyłka dotrze :)

Offline maba

• Opinii: (556)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 18-06-2015, 17:14:58 »
Zanim dane o przesyłce pojawią się w systemie Poczty może minąć sporo godzin od jej nadania, tak więc spokojnie, to nie powód do niepokoju ;P

Offline nyx_arcana

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #44 dnia: 18-06-2015, 17:19:16 »
Dzięki, będę monitorować :)

Offline nyx_arcana

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #45 dnia: 19-06-2015, 10:55:04 »
Właśnie odebrałam, wszystko cacy, nożyk śliczny i fajnie zapakowany, dziękuję!

Offline CanisLupus

• Opinii: (11)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #46 dnia: 22-06-2015, 10:21:27 »
Dostałem toola w otwartym blistrze(czyli towar o ogromnie obniżonej rynkowej wartości), bez uprzedzenia. Sprzedawca uważa że nie ma obowiązku ujawniać w ofercie takich informacji, bo sprzedaje towar a nie opakowanie. Polecam tą zasadę stosować również do igieł i prezerwatyw. Jestem zażenowany takim podejściem do klienta i handlu.
Cardio? Is that spanish?

Offline Astro

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Astro-pies Dżetsonów, by Lola
« Odpowiedź #47 dnia: 22-06-2015, 11:21:49 »
Dostałem toola w otwartym blistrze(czyli towar o ogromnie obniżonej rynkowej wartości), bez uprzedzenia. Sprzedawca uważa że nie ma obowiązku ujawniać w ofercie takich informacji, bo sprzedaje towar a nie opakowanie. Polecam tą zasadę stosować również do igieł i prezerwatyw. Jestem zażenowany takim podejściem do klienta i handlu.

Witam,
Dziwna sprawa, nietypowa dla Togo. Towar był zakupiony w regularnej cenie?
Pies Jestsonow;
By Lola

Online Testral

• Opinii: (49)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #48 dnia: 22-06-2015, 11:33:25 »
W sumie jakie to ma znaczenie? Skoro nie ma informacji o uszkodzeniu to towar ma być pełnowartościowy. Może miał to być prezent, może do postawienia na półce- to bez znaczenia.
Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

Offline Astro

• Opinii: (8)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Astro-pies Dżetsonów, by Lola
« Odpowiedź #49 dnia: 22-06-2015, 16:35:46 »
W sumie jakie to ma znaczenie? Skoro nie ma informacji o uszkodzeniu to towar ma być pełnowartościowy. Może miał to być prezent, może do postawienia na półce- to bez znaczenia.

Testal pytam ponieważ wiem że Togo czasami robi wyprzedaże a to wyjście z oferty, a to towar powystawowy. I w takich sytuacjach zdarza się że właśnie jest otwarty blister, mała ryska czy cokolwiek innego. I jako osoba znająca dobrze obsługę Togo myślę że to mogła być jedyna sytuacja która spowodowała powyższe zastrzeżenie. Ale może wstrzymajmy się do odpowiedzi CanisLupus zanim ocenimy sytuację. Lub odpowie druga strona.
Pies Jestsonow;
By Lola

Offline CanisLupus

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #50 dnia: 22-06-2015, 17:56:04 »
Sprzedawca uważa że nie ma obowiązku ujawniać w ofercie takich informacji, bo sprzedaje towar a nie opakowanie.
Na szczęście ten pan nie jest jedyną osobą pracującą w sklepie.

O 14:11 pani Barbara napisała "...Jeśli jednak nie chce go Pan, podeślę kuriera po przesyłkę..."

Ulżyło.
Cardio? Is that spanish?

Online Vigo

• Opinii: (225)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Scyzoryki to moje narkotyki! & LeatherMANIAK ;-)
« Odpowiedź #51 dnia: 22-06-2015, 19:53:00 »
Na szczęście ten pan nie jest jedyną osobą pracującą w sklepie.

O 14:11 pani Barbara napisała "...Jeśli jednak nie chce go Pan, podeślę kuriera po przesyłkę..."

Ulżyło.
Nazbyt wielka łaskawość ze strony pani Barbary, to że kupiony po za siedzibą firmy towar można odesłać na koszt sprzedawcy (swoją drogą idiotyzm pierwszej klasy) jeżeli się kupującemu odpodoba, akurat gwarantuje każdemu konsumentowi aktualnie obowiązujące prawo.
Kurier powinien przywieźć nieotwieraną sztukę w blistrze na wymianę plus jakiś drobiazg od firmy Togo w ramach przeprosin za zaistniałą sytuację, tak się załatwia takie sprawy w cywilizowanym świecie.  :idea:
« Ostatnia zmiana: 22-06-2015, 19:55:24 wysłana przez Vigo »

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #52 dnia: 22-06-2015, 19:53:03 »
To naprawde dla Ciebie taki problem czy co?

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #53 dnia: 22-06-2015, 19:56:05 »
To naprawde dla Ciebie taki problem czy co?

A jak wnosisz z tego co powyżej napisałem?

Offline mamcar

• Opinii: (519)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #54 dnia: 22-06-2015, 19:59:42 »
że kupiony po za siedzibą firmy towar można odesłać na koszt sprzedawcy ...

Jesteś pewien? A nie jest przypadkiem tak, że jak sprzedający zastrzeże, że ten koszt ponosi kupujący to tak jest?

Offline CanisLupus

• Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #55 dnia: 22-06-2015, 20:11:26 »
Nie na temat. Chodziło o brak informacji i złą reakcje w zaistniałej sytuacji. Reakcja się poprawiła, sprawa jest dla mnie zamknięta.
Wbrew pozorom kapryśny nie jestem i czy/kiedy można za darmo odsyłać towar, jak się ktoś rozmyśli(bez podstaw) nigdy mnie nie interesowało.
Cardio? Is that spanish?

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #56 dnia: 22-06-2015, 20:16:18 »
Jesteś pewien? A nie jest przypadkiem tak, że jak sprzedający zastrzeże, że ten koszt ponosi kupujący to tak jest?

Tak, masz rację jest tak jak napisałeś, ale koszty wcześniejszej wysyłki towaru do kupującego, przy zwrocie tego towaru, powinny już być zwrócone rozmyślającemu się kupującemu, żeby nie było ten przepis też uważam za wyjątkowe kuriozum, ponieważ koszty wszelkich przesyłek w przypadku odstąpienia od umowy powinien ponosić sprawca odstąpienia czyli kupujący.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #57 dnia: 22-06-2015, 22:05:22 »
koszty wszelkich przesyłek w przypadku odstąpienia od umowy powinien ponosić sprawca odstąpienia czyli kupujący.

Nie zgodzę się - czasem wysyłka jest droższa od towaru. Niektórzy sprzedawcy nie chcą wysyłać np. poleconym za kilka złotych ale za każdym razem wciskają kuriera (albo żądają kilkanaście zł za "pakowanie" list 5 zł + 10 za "karton"). Powiedzmy, że szukasz czegoś na szybko - w okolicy nie ma jest w internecie. Zamawiasz i przychodzi "prawie to co chciałeś" zapłaciłeś 25 zł z tego 15 za przesyłkę i 10 za towar - nie opłaca ci się odsyłać bo musiałbyś dołożyć jeszcze 5 zł a sprzedawca zwróciłby ci tylko 10 - czyli de facto odzyskałbyś 5 zł. Cenniki niektórych sprzedawców są tak poustawiane, że zwrot praktycznie mija się z sensem (doliczając czas, paliwo itp. będziesz do tyłu). Mogą sprzedawać gówno koloryzując opis i czuć się bezkarnie.
Forum offtopowo-polityczne: http://www.platformawymiany.fora.pl/index.php Prof. nieaktywny? Pisz PW!

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html

Online Vigo

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #58 dnia: 22-06-2015, 22:50:44 »
Nie zgodzę się - czasem wysyłka jest droższa od towaru. Niektórzy sprzedawcy nie chcą wysyłać np. poleconym za kilka złotych ale za każdym razem wciskają kuriera (albo żądają kilkanaście zł za "pakowanie" list 5 zł + 10 za "karton"). Powiedzmy, że szukasz czegoś na szybko - w okolicy nie ma jest w internecie. Zamawiasz i przychodzi "prawie to co chciałeś" zapłaciłeś 25 zł z tego 15 za przesyłkę i 10 za towar - nie opłaca ci się odsyłać bo musiałbyś dołożyć jeszcze 5 zł a sprzedawca zwróciłby ci tylko 10 - czyli de facto odzyskałbyś 5 zł. Cenniki niektórych sprzedawców są tak poustawiane, że zwrot praktycznie mija się z sensem (doliczając czas, paliwo itp. będziesz do tyłu). Mogą sprzedawać gówno koloryzując opis i czuć się bezkarnie.

Zasadniczo cwaniaków majstrujących przy kosztach przesyłki omijam szerokim łukiem oraz olewam letnim sikiem, ale solidnych handlowców ten przepis krzywdzi, bo niby dlaczego mają ponosić koszty czyjegoś niezdecydowania i tak mają zajęcie z  ogarnięciem papierologii takich zakupów bumerangów.

Offline demon

• Nóż w wodzie.
  • Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mój nóż jest częścią mnie - tą lepszą częścią ...
« Odpowiedź #59 dnia: 22-06-2015, 23:02:05 »
Zasadniczo cwaniaków majstrujących przy kosztach przesyłki omijam szerokim łukiem oraz olewam letnim sikiem, ale solidnych handlowców ten przepis krzywdzi, bo niby dlaczego mają ponosić koszty czyjegoś niezdecydowania i tak mają zajęcie z  ogarnięciem papierologii takich zakupów bumerangów.

Bo sprzedają w sieci :)

Klient jest kuszony (np. przez te wszystkie zasrane bannery w przeglądarkach) ale nie ma możliwości "zważenia w dłoni" produktu. Nie ma przymusu sprzedawania przez internet. Nikt nikogo (poza chciwością) taką możliwością nie kusi ;P

Forum offtopowo-polityczne: http://www.platformawymiany.fora.pl/index.php Prof. nieaktywny? Pisz PW!

Kupię nieprodukowane, nieużywane TULE LEATHERMANA: https://forum.knives.pl/index.php/topic,189500.0.html