Autor Wątek: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C  (Przeczytany 42168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rotpin

 • Moderator
 • Opinii: (129)
 • *
 • Wiadomości: 2557
 • Płeć: Mężczyzna
Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« dnia: 26-09-2012, 15:28:39 »
Dawno, dawno temu w odległej galakty.... Ej to nie tak miało iść, nie tak.

Jakby nie było w zamierzchłych czasach, kiedy odkryłem MagięStali na budo a potem knives.pl kupiłem swój pierwszy porządny folder. Była to emka 21 ze stajni CRKT, najbardziej wówczas polecany nóż na forach. Kosztowała 320PLN, a tak 6 czy 7 lat temu to były duuuże pieniądze zwłaszcza jak na pierwszy poważny nóż. Kupiłem i przyszła, z porażającą jak na moje wyobrażenia ostrością. Goliła! I to jak, w ciągu kilku chwil miałem ogolone przedramię a ile było zabawy w demonstrowaniu ostrości „normalnym” ludziom. Wcześniej golić to goliły jedynie polsilvery i to nie wszystkie i nie zawsze. Ale żeby nóż?! O tym to jedynie się czytało w książkach Maya czy Wernica. Nie muszę pisać, że wpadłem po uszy.

Niedługo później pierwszy porządny fixed CS Master Hunter i też goli!!! Jak się można spodziewać po dość krótkiej chwili (jak się cięło wszystko co popadnie i wszędzie gdzie popadnie) ostrość spadła do poziomu hmmm kuchenniaków sprzed ery wnożowienia. Ale te to wiadomo renomowana firma Stainless i były ostrzone laserowo więc oczywiste, że ich ostrzyć nie było trzeba ;)

No dobra stępiłem to trzeba naostrzyć ale człowiek bogaty w wiedzę z forum wie, że do punktu dorabiania kluczy nosić nie można bo popsują nóż albo i co gorszego. Co zatem zrobiłem? Znalazłem mały kamyczek Victorinoxa i po naukach internetowych zacząłem smyrać raz z jednej raz z drugiej strony i znowu i znowu... tak przez dłuższą chwilę. I co się okazało, tępy nóż stał się jeszcze bardziej tępy a w dodatku malowniczo porysowany. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że potrzebuję baczność! „systemu”, spocznij!. I tak począwszy od kieszonkowych Gatco, system prowadnicowy Lansky'ego przez Triangle i podstawkę od Stn z diamentami przerobiłem prawie wszystkie dostępne na rynku systemy ostrzące. I mimo, że obecnie ostrzę z ręki to systemów się nie pozbyłem i nadal od czasu do czasu się nimi posiłkuję.

I tu, po tym przydługim wstępie na scenę wchodzi system który mam przyjemność zaprezentować w ramach redakcji knives.pl. Mianowicie chińskiej produkcji ostrzałka Taidea T0918COstrzałka przyszła do mnie w ładnym kolorowym pudełeczku z nadrukowaną na nim krótką informacją w kilku językach, niestety bez wersji polskiej. I tu pojawia się pierwszy zgrzyt – chodzi o kąty ostrzenia. Na stronie taidea.pl i mediajet.pl (http://taidea.pl/katalog?produkt=1188) jest informacja o 15 i 20' na innych stronach pojawia się 18 i 24' . A na pudełku, które jest u mnie 18 i 22' ?!Nie wiem który zapis jest prawdziwy. Ustawiając obok siebie oba systemy tj Triangle na 20' i Taidea na 18' nie widać specjalnej różnicy.  Zakładając jednak, że prawdziwy jest opis na pudełku można spodziewać się małych problemów. Najbardziej rozpowszechnione systemy mają bowiem 15-20-25' na stronę (Triangle ma 15 i 20, Lansky 20 i 25 stopnia) i jeśli noże były ostrzone na tych systemach to przeprofilowanie zwłaszcza twardej stali z 20 na 18 czyli o 2' może wywołać stan frustracji ;P
W praktyce jednak jeśli chodzi o 18' nie zauważyłem trudności w ostrzeniu noży ułożonych na systemie Spyderco.

Jakby nie było po wyjęciu zestawu z opakowania naszym oczom ukazuje się drewniana a w zasadzie bambusowa podstawka z nawierconymi otworami na pręty. Same pręty umieszczone są na spodzie w „nóżkach” podstawki, w nawierconych w tym celu otworach.Sprytnie utrzymywane są w nich na zwykłych sprężynkach. Siedzą na miejscu bardzo pewnie i nawet gwałtowne ruchy nie powodują ich wypadnięcia. Minusem tego rozwiązania jest ewentualne upuszczenie całej ostrzałki na ziemię, wtedy pręty są mocno narażone na uszkodzenie.  Podstawka jest słusznej szerokości i wygodnie się ją przytrzymuje w dłoni. Dodatkowym plusem są „nóżki” dzięki którym cała dłoń zaciska się na podstawce a nie jak w systemie Spyderco czy Lansky'ego jedynie przytrzymuje od góry.
W zestawie znajdujemy także pleksiglasową osłonę, która po przykręceniu do podstawki chroni dłoń przed skaleczeniem podczas ostrzenia. A o to stosunkowo łatwo zwłaszcza ostrząc szybko i do tego długie noże.W zestawie mamy dwa rodzaje prętów z aluminy. Czerwone (medium)do ostrzenia zgrubnego i białe (fine) do wygładzania krawędzi tnącej.Jakiej są gradacji nie jestem do końca pewien. Polski przedstawiciel tego nie podaje, jedyną informację znalazłem na stronie http://www.ecwant.com/p_1932177_ceramic-kitchen-knife-sharpener.htm a tam jest mowa o 800 i 300. Odczuwalnie są bardziej porowate od brązowych prętów Triangla.

Niewątpliwym plusem jest ich długość. Mają one 230mm i są o dobre 5cm dłuższe od tych w Triangle.
Pręty mają przekrój okrągły co ma swoje wady i zalety. Z jednej strony duża powierzchnia ścierna, po zapchaniu porów ceramiki wystarczy pręt delikatnie obrócić i możemy dalej ostrzyć. Takich obrotów zanim pręt całkowicie się zapcha możemy zrobić kilkadziesiąt.Z drugiej jednak strony okrągły przekrój pręta wymusza szczególną dbałość o czubek noża. Możemy bowiem szybko doprowadzić do jego zaokrąglenia. Trzeba uważać aby kończyć ruch dokładnie na końcu KT czubka lub milimetr, dwa przed albo liczyć się z koniecznością wyprowadzania czubka na nowo na płaskim kamieniu co pewien czas.  

Jak to się sprawdza w praktyce ? Aby to sprawdzić trochę się pobawiłem.

Na pierwszy rzut poszedł zwykły kuchenniak z Ikei, seria bodajże 365. Przeciętniak jakich w przeciętnych kuchniach pełno. Tępy jak ... rękojeść noża  ;) Krawędź tnąca została zlikwidowana podczas wycinania brzegów trawnika. Wcześniej nóż ostrzony był z ręki na bliżej nieokreślony kąt.Ustawiłem pręty czerwone na 18 stopni i się zacząłem ostrzyć. Pręty zbierały z miłym dla ucha chrobotem zdzieranej stali przez pierwszych kilkadziesiąt pociągnięć. Po tym czasie zaczęły się ślizgać i trzeba było je delikatnie (o kilka mm) obrócić i tak było co kilkadziesiąt pociągnięć. Chcąc przyspieszyć ostrzenie mocno dociskałem KT do pręta (to nie diamenty, nie zetrą się) ale tu uwidocznił się mankament systemów tego typu. Mianowicie pręty ruszały się w obu płaszczyznach. Minimalnie na boki (co ma minimalny co prawda ale jednak wpływ na kąt ostrzenia) i znacznie bardziej w kierunku przód-tył. Przy mniejszym nacisku noża ruchy były mniejsze ale nadal wyczuwalne.

Po mniej więcej 15 min pracy na głowni pojawił się zarys KT i nóż z oporami, szarpiąc zaczął ciąć kartkę papieru. Po kolejnych 5 minutach kartki ciął już płynnie a od tego momentu 30 pociągnięc na stronę wystarczyło aby zaczął golić. To IMO całkiem dobry wynik czasowy jak na ceramikę.
Trzeba pamiętać, że to ostrzałka w zasadzie do podostrzania noża a nie do wyprowadzania nowej krawędzi tnącej.W trakcie ostrzenia noża z Ikei dwa razy czyściłem kamienie za pomocą proszku do szorowania i gąbki na mokro. Efekt,w ciągu kilku minut kamienie zostały przywrócone niemal do pierwotnej formy. Pozostały jedynie ledwie widoczne szare ślady.
Przy drugim myciu czyszczenie odbyło się odczuwanie szybciej i tak było już podczas kolejnych czyszczeń, kwestia dotarcia prętów.
Oprócz proszku do czyszczenia czyściłem też pręty na sucho gumką do ścierania ołówka. Szybko i skutecznie, szybciej niż na mokro i mam wrażenie że z lepszym efektem (nie było widać szarych smug)Następnie nadeszła kolej na coś lepszego. 22cm Victorinox fibrox, najczęściej używany w kuchni, ostrzony z ręki. Ostry ale bez przesady, papier tnący bez oporów nie golący. Po 30 pociągnięciach na stronę na czerwonych prętach i kolejnych 20 delikatnych głaśnięciach na białych zaczął ciąć luźno wiszący papier toaletowy.Kolejne próby to poprawienie ostrości fabrycznej nowego Hultaforsa. Kupiony w Jula, niby szlif scandi ale wyraźnie złamany na końcu krawędzi tnącej. Nie golił. Po 20 pociągnięciach na stronę na białych już tak i to jak :)
Z podobnej stali używana w ogródku i przy domu Mora classic. Mocno stępiona, nie tnąca papieru a wcześniej ostrzona z ręki, nie wiem na jaki kąt ale bliżej 15 niż 20'. Przywrócenie ostrości golącej zajęło ok 50-60 pociągnięć na stronę.


 
Oprócz małych noży pokusiłem się o naostrzenie czegoś większego a mianowicie maczety Cold Steel'a, stal 1055. Używana wcześniej i ostrzona etapami na króciutkich diamentach allegrowych na 20'. W wakacje wycięła pole chaszczy na sąsiedniej działce, często ryła w ziemi i znacznie się stępiła. Ustawiłem czerwone pręty na 22' i zacząłem ostrzyć. Z uwagi na  dłuższe niż w innych standardowych systemach pręty bez większych problemów dało się przeciągać po nich całą długością krawędzi tnącej. Po +/- 80 pociągnięciach na stronę maczeta zaczęła ciąć papier i na tym poprzestałem.
Podostrzałem też Ka-bara heavy bowie z 1085 ostrzonego na 20'. Dość ostry, ciął papier, ostrzony wcześniej na 20' na stronę na Trianglu. Doprowadzenie do ostrości golącej od płynnego cięcia papierów zajęło ok 20 pociągnięć na stronę.

W tych dwóch ostatnich przypadkach ostrzenie zajęło myślę sporo mniej czasu niż normalnie z uwagi na zwiększenie kąta ostrzenia. W efekcie zrobił się minimalny back belvel na krawędzi tnącej. Gdyby sytuacja była odwrotna i z wcześniejszych 22' przechodzić na 20 zajęło by to znacznie więcej czasu.

Chcąc bardziej ustandaryzować szybkość ostrzenia zrobiłem małe porównanie.
Wziąłem kilka noży z różnych stali. Wszystkie oprócz 5.11 naostrzone do stanu golenia na Triangle/podsawce Stn'a z diamentami z allegro. Każdy z noży przejechałem pięć razy z +/- taką samą siłą po szyjce szklanej butelki. W efekcie każdy z nich przestał ciąć papier.
Ostrzyłem do momentu ponownego odzyskania zdolności golenia na czerwonych prętach. Co 30 pociągnięć na stronę sprawdzałem na kartce, jak nóż zaczynał ciąć papier to co 10 czy goli.
Oto rezultaty.

Victorinox Pionieer, scyzoryk Ostrzenie od momentu umyślnego stępienia na szklanej butelce do ostrości golącej to ok 60 pociągnięć na stronę. Ostrzyłem jedynie na prętach czerwonych.

Kershaw Nerve combo z 8Cr13MoV. Ostrzony po całej długości KT. Ząbki w combo są wypukłe i spokojnie dają się ostrzyć na płaskich kamykach, na okrągłych prętach też. Nóż EDC-owany, używany do wszystkiego począwszy od posiłków na kartonach i działce skończywszy. Chcąc aby golił przy zwykłym użytkowaniu trzeba go 1-2dni ostrzyć. Przy stępieniu na butelce ostrza wystarczyło przejechać 60-70 razy na stronę aby odzyskać zdolność golenia. Jak porównywałem do diamentów z allegro trzeba było wykonać 2-2,5 więcej pociągnięć na prętach.

5.11 z 154CM, kiedyś ostrzony na systemach, potem z ręki i wyszło, że na kąt powyżej 20' na stronę. Aby doprowadzić do 18' Taidea poświęciłem 15min intensywnego tarcia na czerwonych prętach
S30V w Umnazummanie i Sebenzie wymagała ok 100 pociągnięć na stronę aby odzyskać zdolność golenia.

AUS 8 w Rat model 1 to ok 70 pociągnięć.

Opinel z węglówki najszybciej bo po 50 pociągnięciach już golił aż miło.

Nimravus ze 154CM zajął z testowanych stali najwięcej czasu, bo ok 140 pociągnięć. Dodatkowo w tym przypadku stal najbardziej się ślizgała po kamieniach.

Enzo z D2 ok 100 pociągnięć na stronę

Tlim Bushcraft z NC6 ok 80 razy

Zdaję sobie sprawę, że testy nie będą w 100% miarodajne ale dają ogólny pogląd na temat podostrzania noża po normalnym stępieniu prodczas EDC-owania.

Czas na krótkie podsumowanie. Czy opisywana Taidea jest dla wszystkich? Oczywiście nie. Za ułamek kwoty potrzebnej do jej zakupu osoby potrafiące ostrzyć z ręki osiągną takie same jak nie lepsze efekty na tanich kamieniach z marketu czy diamentach z Lidla. Ale dla osób niezainteresowanych tematem nożowym, czyli przeciętnych Kowalskich w kuchni, ewentualnie początkujących fanów stali jest ekonomicznym i bardzo dobrym systemem pozwalającym łatwo i przyjemnie naostrzyć nóż. A o to chyba chodzi?!


ostrzyć każdy może jeden lepiej drugi ...  ;P


Sprzęt do testów dostarczył MediaJet.pl
« Ostatnia zmiana: 26-09-2012, 19:27:48 wysłana przez rotpin »

Offline Prosty

 • Opinii: (79)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 1239
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #1 dnia: 26-09-2012, 16:00:23 »

doklejam swoją reckę żeby w jednym miejscu wszystko było:


Z ciekawości zakupiłem sobie V-kę od taidei.Trochę już się nią pobawiłem to i podzielę się wrażeniami.

ostrzałka wygląda tak:


ma kąt 18 stopni:oraz 24 stopnie:dwie gradacje prętów:które są długie na 23,5 cm (obok pręt od spyderco triangle)


pręty chowa sie w podstawce:


strzałkę sam sobie domalowałem co by wiedzieć gdzie spręzynki są:


i pudełko jest:jest też osłona na rękę ale jej nie używałem to i na fotografię się nie załapała.


Po 1,5 miesiąca uzywania stwierdzam co następuje:
Pręty różowe zbierają lepiej niż brązowe/szare w trianglu czy lanskim. Te taidea mają niższa gradację, czuć nawet w dotyku (są bardziej szorstkie)
Pręty białe taidea też są bardziej szorstkie niż białe triangla (umieścił bym je coś po środku między szarymi a białymi triangla).
Co za tym idzie ostrzenie bardziej stępionych noży na taidea jest dużo szybsze. Dodatkowo dzięki długości prętów wygodniej ostrzy się długie noże.
Ostrzyłem noże na lansky turnbox, ostrzyłem na spyderco triangle i na taidei i mówię wam  "długość ma znaczenie"

Czyszczenie prętów mleczkiem cif przebiega tak samo jak u konkurencji.

Otwory w podstawce mogły by być odrobinę ciaśniejsze, pręt wchodzi luźno i można go odchylać we wszystkie strony, tak samo zresztą jest w lanskym i spyderco, z tym że przy dłuższych prętach taidea widać to wyraźniej. W ostrzeniu to jednak nie przeszkadza.
Jak już przy otworach jesteśmy to pokusiłęm się o zmierzenie rzeczywistych kątów jakie są wykonane. Pomiar robiłem poziomicą cyfrową, dokładność 0,1 stopnia.
i tak dla deklarowanych 18 stopni wyszło mi 19,1 stopna jeden pręt i 19,8 stopna drugi pręt
dla deklarowanych 22 stopni wyszło mi po 24,2 z każdej strony.
dla porónania zmierzyłem spyderco triangle tylko deklarowane 20 stopni wyszło po 20,4 stopnia z każdej strony. kąta 15 nie zmierzyłem. Nie miałem też do porównania lanskiego który też ma otwory wiercone w drewnie i różnie to może być z ich rzeczywistymi kątami.

co wynika z moich pomiarów ? a no nic :)  czy ostrzałka ma 19 czy 20,4 stopnia niczego nie zmienia w finalnym efekcie ostrzenia. I tak raczej nie trzymam noża idealnie prostopadle do podłoża przy każdym pociągnięciu. Może przy przejściu z jednej ostrzałki na drugą, mogło by się okazać że trzeba zrobić parę przeciagnięć więcej ale przecież normalni ludzie mają w domu jedną ostrzalkę typu "V" a nie pięć, tak ? :)  


Podstawka wykonana całkiem ładnie, schowek na pręty działa fajnie, tylko strzałkę sobie domalowałem żeby bez zastanowienia wiedzieć w którą stronę wciskać.

Ostrzyłem głównie tanie nierdzewki, noże typu fiskars takumi, victorinox fibrox, chińskie foldery (spydeco tencious, sanrenmu), z lepszych stali miałem do dyspozycji tylko D2 i tutaj też ostrzałka zbierała ładnie. Po 1,5 miesiąca używania nie zauważyłem aby pręty zbierały lepiej czy słabiej niż na początku. jest tak samo.

Generalnie ostrzałka warta uwagi. Od teraz zapytany co kupić w rozsądnej cenie (czytaj nie spyderco tirangle) poelecę właśnie taidea. Do tej pory polecałem lansky turnbox/turnbox deluxe ale taidea kosztując tyle samo co deluxe bije go o głowę.

Jak ktoś jeszcze ma Taidea T0918C to niech podzieli się wrażeniami

pzdr
http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,137572.0.html
« Ostatnia zmiana: 27-09-2012, 08:27:05 wysłana przez Prosty »

Offline InQuizitor

 • Oj tam, oj tam!!!
 • Opinii: (121)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 10000
 • Płeć: Mężczyzna
 • Nikt nie spodziewa się Kieleckiej Inkwizycji!!!
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #2 dnia: 26-09-2012, 16:37:31 »
Good job men  :kosunia:

Ale Sebe ostrzyć na chińskiej ostrzałce, to już profanacja  ;)

Offline banax

 • Opinii: (67)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 1953
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #3 dnia: 26-09-2012, 16:40:07 »
Dzięki za jeszcze więcej rzuconego światła na sprzęt i ogrom włożonej pracy  :D.
 Patrząc na Twoje zdjęcia zmieniłbym plexi na np. pręt wsuwany do otworu wywierconego pod kątem. Przykręcanie osłony przed każdym użyciem wkurzało by mnie, a i otwór pod wkręt szybko szlag trafi. A kto rezygnuje z osłony ten...  ma pocięte palce.

Offline maba

 • Opinii: (487)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 12993
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #4 dnia: 26-09-2012, 16:53:28 »
Świetna recka! :)

Najpierw rynek zalały niezłe chińskie folderki, teraz czas na ostrzałki..

P.S. Tylko usuń w pierwszym zdaniu jedną przed "w", i w trzecim CRTK na CRKT ;P

Offline MsbS

 • Opinii: (23)
 • Użytkownik knives.pl
 • ****
 • Wiadomości: 797
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #5 dnia: 26-09-2012, 17:06:09 »
Dobra recenzja. Gdybym nie miał Turnboxa, pewnie wziąłbym chińszczyznę dla dłuższych prętów.

Offline Glaca

 • Zetka jest lepsza niż setka.
 • Opinii: (150)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 1843
 • Płeć: Mężczyzna
 • Pies to świnia
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #6 dnia: 26-09-2012, 17:49:51 »
Dzięki za opis.

Ciekawi mnie bardzo rzeczywista gradacja prętów zgrubnych. 300 to naprawdę niska gradacja - z tego co pamiętam brązowe od triangla mają coś koło 800.

No i chińczycy się nie postarali.
SRM 710 jest jakieś 50 razy tańszy od Sebki a ten system kosztuje tyle co Lansky i tylko 3x mniej niż triangle ;)
« Ostatnia zmiana: 26-09-2012, 19:41:20 wysłana przez Glaca »


MAJSTER ===>

Offline mamcar

 • Opinii: (484)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 5419
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #7 dnia: 26-09-2012, 18:44:10 »
Cholera serio goliły po pręcie 300?   :dodge:
U mnie nawet po białym trianglu robią to opornie, dopiero skóra sprawia że golą ochoczo   :(

Offline Łosiek

 • Opinii: (8)
 • Użytkownik knives.pl
 • ***
 • Wiadomości: 301
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #8 dnia: 26-09-2012, 18:56:11 »
Cholera serio goliły po pręcie 300?   :dodge:
U mnie nawet po białym trianglu robią to opornie, dopiero skóra sprawia że golą ochoczo   :(

Po brązowych TurnBoxa noże golą aż miło.
Wiara nie daje odpowiedzi, tylko blokuje zadawanie pytań. - Frater Ravus

Offline rotpin

 • Moderator
 • Opinii: (129)
 • *
 • Wiadomości: 2557
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #9 dnia: 26-09-2012, 19:27:28 »
Dzięki za pozytywny odbiór :)

@Prosty
Bardzo dobry pomysł. Im więcej opinii tym lepiej, wyedytuj swojego posta i wklej swoją tekst to razem nie zginą w odmętach forum.

@InQuizitor
Nie było żadnego ryzyka, a w dodatku dość nisko hartowana S30V CRK nie sprawia poważniejszych problemów z ostrzeniem o ile są zachowane kąty ;P

@banax
Pleksy wcale nie odkręcam. Jak przykręciłem tak stoi, mi nie przeszkadza, Żonie już trochę ;)

@maba
Dzięki :) już poprawiam.

@Glaca
Czy jest to rzeczywiście gradacja 300 nie wiem, szukałem ale jedyne informację które znalazłem były na podanej stronie.

@mamcar
Po czerwonych prętach tutaj czy brązowych Triangle nóż goli bezproblemowo. Kwestia techniki ostrzenia.


Offline Mattia

 • Opinii: (33)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 1394
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #10 dnia: 26-09-2012, 19:55:03 »
Dzięki za ciekawą recenzję, jak widać chińska konkurencja nie śpi i robi postępy. Mamy niezłe noże Sanrenmu, są też całkiem dobre ostrzałki TAIDEA.
Pozdrawiam

Offline Pawka

 • Opinii: (0)
 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 37
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #11 dnia: 02-01-2013, 06:21:36 »
Wie ktoś gdzie można ją aktualnie kupić? Wszędzie dostępność: brak. Aktualny brak itd. Wolałbym zamówić coś co jest na stanie a nie czekać nie wiadomo ile. PozdrawiamPM
« Ostatnia zmiana: 02-01-2013, 06:27:47 wysłana przez Pawka »

Offline mediajet

 • mediajet.pl
 • Opinii: (9)
 • *
 • Wiadomości: 81
  • ostrzałki
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #12 dnia: 02-01-2013, 10:27:55 »
będzie dostępna w drugiej połowie stycznia - już płyną do Polski

pozdrawiam
Blacha
www.mediajet.pl: ostrzałki Taidea, noże kuchenne i myśliwskie

Offline Pawka

 • Opinii: (0)
 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 37
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #13 dnia: 02-01-2013, 10:56:07 »
A dzięki, pozostaje czekać na dostawę.  :cry:

Offline mar_kow

 • Opinii: (39)
 • Użytkownik knives.pl
 • ****
 • Wiadomości: 835
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #14 dnia: 02-01-2013, 12:10:03 »
Dzięki za reckę. W najbliższym czasie czasie będę coś kupić do ostrzenia. Na razie ostrzę z ręki i powiem szczerze nieźle nawet to wychodzi. Znaleziony kamień o bardzo wysokiej gradacji wykańcza ostrza na brzytew. Trzeba się tylko uważnie pilnować kąta. Zapuszczone, tępe ostrza wymagają precyzyjnej pracy z ręki inaczej efekt będzie gorszy niż wyjściowy...

Offline gadjo

 • Opinii: (0)
 • Świeża krew
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #15 dnia: 02-01-2013, 22:54:39 »
Fajne recenzje, więc dzięki za ich publikację. A gradacja różowych to 400, a białych 1000.

Offline tap

 • Opinii: (78)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 6558
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #16 dnia: 02-01-2013, 22:58:55 »
Może jest odpowiednik tej ostrzałki do ostrzenia "ząbków" (łezka, trójkąt) - coś podobnego do Spyderco Triangle?

Offline mediajet

 • mediajet.pl
 • Opinii: (9)
 • *
 • Wiadomości: 81
  • ostrzałki
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #17 dnia: 03-01-2013, 11:37:16 »
niestety nie ma
są albo diamentowe pręty albo ceramiczny "dog bone" o przekroju "łzy" właśnie zarówno do małych ząbków jak i do dużych "kuchennych"

pozdro
Blacha
www.mediajet.pl: ostrzałki Taidea, noże kuchenne i myśliwskie

Offline tap

 • Opinii: (78)
 • Mieszkaniec knives.pl
 • *****
 • Wiadomości: 6558
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #18 dnia: 03-01-2013, 11:53:17 »
OK, dzięki za odpowiedź....

Offline ups5

 • Opinii: (0)
 • Świeża krew
 • *
 • Wiadomości: 1
Odp: Recenzje Redakcyjne - ostrzałka Taidea T0918C
« Odpowiedź #19 dnia: 04-01-2013, 14:39:55 »
będzie dostępna w drugiej połowie stycznia - już płyną do Polski

pozdrawiam
Blacha

Witam.
Czy jak już przypłynął te ostrzałki to można prosić o informację. Chciałem zakupić taką dla siebie i brata.

Pozdrawiam
Michał