Autor Wątek: top 4 Benchmade  (Przeczytany 2612 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukaszki

• Opinii: (36)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
top 4 Benchmade
« dnia: 25-06-2005, 21:55:21 »
wiem ze przynudzam, ale probuje sobie kupic jakiegos foldera BM i... od dłuższego czasu moge wybrac tylko jednego. Szczególnie że podoba mi się dużo z nowości. Po dlugim namysle wybralem moja top 4 na liście nowych zakupów:

732 Ares
635 Mini Skirmish
707 Sequel
420 Resistor

jak znam życie walka rozegra się między 635 a 732 bo szukam czegoś nie za ciężkiego i wygodnego do noszenia na co dzien ale i uniwersalnego. Za 635 przemawia konstrukcja, a za 732 wygląd+ergonomia. Resistor jest ciut gruby i ciężki, a 707... jakos sie jeszcze do konca nie przekonalem do malych folderow. A jakie są Wasze "topy"?

Endless tears
Forever joy
To feel most every feeling
Forever more

Offline Akme

• Backpacker
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Backpacker
    • Akme on Picasa
(Bez tematu)
« Odpowiedź #1 dnia: 25-06-2005, 23:00:14 »
Nie pamietam numerow ;) ale tak to mniej wiecej u mnie wyglada:
- Presidio (manual)
- AFCK (najchetniej z liner lockiem)
- Resistor
- Ares

No i Grip :)
<span class='smallblacktext'>[ Redagowany dnia 25.06.2005r.- 23:00 ]</span>
Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

Offline kangoo

• ~sługa psa swego~
  • Opinii: (84)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Venit summa dies et ineluctabile fatum
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 25-06-2005, 23:07:05 »
Żadem BM nie robi na mnie takiego wrażenia jak zielony Ares bez powłoki, combo ( nie pamiętam numeru ,wiem tylko ,że nie robią go już i że wywarł na mnie niesamowite wrażenie )  

PS - no nie zielony ,z zielonymi żyłkami :) .

Offline Borsoock

• Opinii: (3)
  • Świeża krew
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 25-06-2005, 23:42:08 »
Osobiście najczęściej EDCuję 530tkę i uważam ją za najwygodniejszy do noszenia folderek biurowo-miejski. Ale jeśli tylko 4 wymienione wchodzą w grę, to ciężko wybrać, bo to trochę konkurs piękności będzie ;-). Wszystkie z wymienionych to porządnie zrobione noże ale ja ani 635 ani 420 bym nie wziął bo najzwyczjniej mi się nie podobają strasznie (jeden ma obciachowy wiatraczek na rękojeści a drugi wygląda równie odpustowo jak jakiś nóż Batmana :-(  ) . Ares jest OK, a 707 to takie  "słodkie maleństwo". Przyznam się, że właśnie Sequel chodzi za mną od pewnego czasu, tylko cena w stosunku do wielkości mi się  niezbyt podoba , eeeech żeby miał tak 3,25 -3,5" to bym się ani chwili nie wahał!

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 26-06-2005, 09:10:27 »
A wszystkie obmacales?

Jesli przypadkiem nie, to obmacaj, byc moze Ci sie pare odpowiedzi na pytanie "czy akurat ten" same udzieli ;)

Ja mam troche kiepskie kwalifikacje na doradce do zagadnien typu "wybierz jeden noz BM" :D ale patrzyles na jakies 940/1/2/3?

Bo ostatnio Yahoowym sie bawilem i 94x ostatecznie trafil na moja liste zakupow.

Pytanie, do czego chcesz go uzywac i gdzie, bo do biura to np. Resistor bedzie troche nie bardzo, tak jak o PC chodzi, jak i o ciezar, tak, jak sam zauwazyles ;)

Rowniez 710 bym wzial pod uwage, skoro recurve Cie nie odstrasza.
Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline lukaszki

• Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 26-06-2005, 21:56:07 »
hmm jak zwykle wyrazilem sie nieprecyzyjnie i przez to troche namieszalem - to jest moje top 4 zakupow, a nie top 4 ze wszystkich folderow BM - Gripa nie wymienilem tylko dlatego ze juz go mam   :)

i pytalem tez o Waszych faworytow do zakupow, niekoniecznie z tych przeze mnie wymienionych tylko ze wszystkich folderow BM, ktorych (jeszcze) nie macie

no nie macałem wszystkich, ale Osborny zdecydowanie mi nie podchodzą moi faworyci to Elishewitz (btw czy BM sie wycofalo ze wspolpracy z nim?), Snody, McHenry & Williams no i Pardue - a Osborne na samym końcu,. O 710 też myślałem.... jako piątym, a może czwatym zamiast Resistora? a może zamiast Skirmisha?  kurcze takiego klasyka nie miec to wstyd  :)  a że na mojej liście must have jeszcze jest 220 i 42 to nawet nie bede mowil

ale faworyci na dzien dzisiejszy to chyba jednal Ares i Sequel oba plain
Endless tears
Forever joy
Forever more

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 27-06-2005, 09:33:28 »
Dokladnie tak to zrozumialem, jak piszesz - ze to zakup ma byc ;)

Elishewitz - PiterM pisal, ze sie z nim pozegnali cos w 2001 roku, na nozach juz od dawna nie ma dlatego jego logo.

Ja tam bym obmacal i decydowal na tej podstawie - jesli chcesz tego noza uzywac oczywiscie ;)

Offline lukaszki

• Mieszkaniec knives.pl
  • Fuck art let's kill
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 29-06-2005, 18:59:12 »
hmmm przez te parę dni lista moich faworytów ewoluowała - chcę foldera który będzie dość mały i lekki, ale nadawał się na edc w sytuacji kiedy nie chcę ze sobą targać Chinooka - no i wytypowałem 3:

Ares
Mini Skirmish
690

kieruję się w stronę Mini Skirmisha, ale nie jestem pewien co się najlepiej sprawdzi w tej roli. Wiadomo - Ares, ale przy okazji jest największy i najcięższy, z kolei 690 baaardzo mi się podoba, ale jednak jest najmniejszy z nich... więc teoretycznie zostaje 635   :) tylko że nie znam nikogo kto by go dał pomacać
Endless tears
Forever joy
Forever more

Offline wojtas13

• Opinii: (77)
  • Mieszkaniec knives.pl
    • www.acousticblades.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 29-06-2005, 23:16:12 »
Nie wg kolejności jak lubię ale moje typy:

Skirmish
Activator
Doug Ritter Grip
Sequel

IMO.

Offline Marecki

• Nonkonformista
  • Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • Mistrz Patelni
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 30-06-2005, 12:08:36 »
 Moje top 4 to
      - 806D2 Afck axis
      - 502 Presidio
      - 180 Outbounder
      - 210 Activator    
"Nóż nie hałasuje"

Łot ewer

punktG

MOCNE

Offline rybak

• fiddler on the roof
  • rybak
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 30-06-2005, 12:22:01 »
Trudny wybor, na "male EDC" wzialbym chyba Mini Skirmisha albo 690 bo Ares jest spory - chociaz z kolei w kieszeni sie go prawie nie czuje (tego to akurat mami uzywam, wiec moge cos wiecej napisac ;) dwa pierwsze tylko ogladalem dosc dokladnie).

690 nie mam niestety, nie robilem nic nim, ale kilka razy moglem sie pobawic troche.

Cial bedzie na pewno niezle, patrzac na klinge, nie gorzej, niz Ares, a dodatkowym atutem jest IMO swietna rekojesc - oczywiscie jak ktos ma wielkie pletwy to mu moze nie pasowac za bardzo - do tego noz jest bardzo elegancki i wcale nie tak delikatny, jak moze robic wrazenie.

Ciezko, ciezko...

Jakbym w Wawie mieszkal, to bym zajrzal do Swiata Nozy, a noz nozyki tam beda lezec ;)