Autor Wątek: Cold Steel - doniesienia, nowości, plotki, ciekawostki  (Przeczytany 147984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakobym

• Opinii: (33)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Cold Steel - doniesienia, nowości, plotki, ciekawostki
« Odpowiedź #1360 dnia: 02-04-2020, 21:45:49 »
Ten Ranch Boss wpadł mi w oko, pomimo blokady jak w Vickach 111mm (slip-joint wspomagany liner lockiem) i braku klipsa. Za to piszą o dodawaniu pochewki z brązowej skóry. Old school.

Wpadły mi w oko jeszcze Facon i Woodsman Sax, ale tych dwóch z pewnością nie kupię, nie widzę u siebie dla nich zastosowania.

EDYTA: Zmienili jeszcze stal w Kudu. Z 4116 na 5Cr-cośtam. Ciekawe czy będzie różnica w użytkowaniu.
« Ostatnia zmiana: 02-04-2020, 22:27:48 wysłana przez jakobym »
Przewiduj.

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (128)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1361 dnia: 02-04-2020, 22:54:05 »
Ten Ranch Boss wpadł mi w oko, pomimo blokady jak w Vickach 111mm (slip-joint wspomagany liner lockiem) i braku klipsa. Za to piszą o dodawaniu pochewki z brązowej skóry. Old school.

Wpadły mi w oko jeszcze Facon i Woodsman Sax, ale tych dwóch z pewnością nie kupię, nie widzę u siebie dla nich zastosowania.

EDYTA: Zmienili jeszcze stal w Kudu. Z 4116 na 5Cr-cośtam. Ciekawe czy będzie różnica w użytkowaniu.
Jak 5coś tak z przodu to raczej zmiana na gorsze.
Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Offline horzuff

• Opinii: (191)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • empiryk organoleptyk
« Odpowiedź #1362 dnia: 03-04-2020, 09:15:22 »
Jak 5coś tak z przodu to raczej zmiana na gorsze.
A sprawdziłeś to jakkolwiek, czy tak o sobie mówisz? ;)

5coś to mniej więcej odpowiednik, tylko z dodatkiem manganu i krzemu, więc teoretycznie drobniejsze ziarno i udarność większa (ale tutaj mogłem nieco namieszać, już nie pamiętam tych tematów melonowych tak dobrze jak kiedyś)

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (128)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1363 dnia: 03-04-2020, 09:24:38 »
Z 5cuś miałem Gerbera. Krótko miałem. Nie dało się go naostrzyć bo się każdorazowo wywijał.
Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Online slayers dance

• Opinii: (12)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1364 dnia: 03-04-2020, 09:27:09 »
Tylko że 4116 jest niemiecka, a to 5cośtam chińskie, choćby po tym można przyjąć że zmiana będzie na gorsze.
Moim zdaniem.
A wy tu kurwa o ciasteczkach w Lidlu jak emeryci :special:

Offline horzuff

• Mieszkaniec knives.pl
  • empiryk organoleptyk
« Odpowiedź #1365 dnia: 03-04-2020, 11:37:45 »
Myślę, że problemem w tym gerberze nie była sama blacha, tylko fakt, że pchają to do największego dziadostwa i ciulowo to obrabiają cieplnie. Zobaczymy czy CS postąpi podobnie.

Offline Drifter

• Opinii: (35)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fire, walk with me
« Odpowiedź #1366 dnia: 03-04-2020, 12:27:36 »
Mogliby zostawić stare i sprawdzone Aus8 a nie eksperymentować z chińskim gównem

Offline ordo

• Opinii: (108)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1367 dnia: 03-04-2020, 19:04:52 »
AD-15 z czarną rękojeścią
Frenzy

/lista fajnych folderów, które mi się bardzo podobają, ale wiem, że bym ich nie nosił.

Ogólne wrażenia:

Pamiętam jakie Recon-1 zrobił na mnie poważne wrażenie, a tu co jeden to jeszcze potężniejszy.

Air Lite mi się kojarzy trochę z Air Rangerem, trochę z Bantamem. Cośtam się ludzie zainteresowali.

Widziałem już kiedyś jedną firmę, co robiła nóż z okładzinami jak od 1911, tu wyszło w sumie zgrabniej, tylko szkoda, że LL. Nie rozumiem, czemu ten karkołomny pomysł wraca.

SRK Compact to już się sprzedaje chyba nieźle.

Click N Cut - to teraz jeszcze Olfie zrobią konkurencję.

Pamiętam parę lat temu jak fani na BF narzekali, że CS poszedł w premium i nie mają co kupować, a tu CS zamiast tylko uciekać w coraz większe marże, podrzuca ciekawostki do budżetowej oferty.
Lynn to chyba jednak wie co robi i wierzy w to co robi, a nie tylko w to ile zarabia.

Online slayers dance

• Opinii: (12)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1368 dnia: 03-04-2020, 20:35:33 »
Jak tylko zobaczyłem SRK Compact , to pisałem że to będzie hit, teraz jak już go mam to zdanie podtrzymuje, świetny nóż.
Ten ranch bos też się fajnie prezentuje...
A wy tu kurwa o ciasteczkach w Lidlu jak emeryci :special:

Offline Piotr Bialy

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
« Odpowiedź #1369 dnia: 03-04-2020, 21:03:14 »
Ogólnie to duzo tych nowosci - dla kazdego cos miłego... Jednak w tym roku, nie ma  nozyka  ktory by wyszedl na pierwszy plan.

Offline hendaye

• Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1370 dnia: 03-04-2020, 23:44:16 »
Jak tylko zobaczyłem SRK Compact , to pisałem że to będzie hit, teraz jak już go mam to zdanie podtrzymuje, świetny nóż./.../

dziwne, że tak późno na to wpadli. ja tam wieszczę taką drogę: srk zainspirował s1, który ma taką samą kt jak pierwsze srk. falk po prostu skrócił ten monstrualny próg. a teraz s1 wrócił do cs jako wcielenie mini srk. i bardzo dobrze.

Offline Piotr Bialy

• knifemaker
  • Opinii: (8)
  • *
« Odpowiedź #1371 dnia: 17-04-2020, 21:51:26 »
 Widze, ze tutaj cisza. Chyba tym ktorzy lubia CS  izolacja nie daje mocy. A ja w ramach  braku zakupow, znalazlem zrodlo i wlasnie nadciaga CS 4Max Scout - przeplacony, wiec docenie go bardziej. Noz czeka przerobka, czyli postaram sie wystrugac jakies nowe okladki.W domu mam tylko micarte i slaby dostep do jakiegos fajnego G10 - pomysle. Na warsztacie mam akurat przerabianie Bucka i zaraz po nim  poleci 4 Max. Dodatkowo dokupilem za 10euro Kudu Lite, zamiast firmowego olowka.Sklep napisl, ze noze wyslane, wiec jest radosc, bo ten 4max Scout slabo dostepny w Europie....czekam. :D W planach Rajah 2, ale za czas jakis...chyba,ze pan lotto sie usmiechnie.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2020, 21:53:54 wysłana przez Piotr Bialy »

Offline hendaye

• Opinii: (38)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1372 dnia: 17-04-2020, 22:06:14 »
Widze, ze tutaj cisza. Chyba tym ktorzy lubia CS  izolacja nie daje mocy. /.../

no widzisz, zapomniałem. izolacja izolacją, a kosę testować trzeba: mini SRK świetnie wbija się w parkiet. na razie testowałem w jesionowy, ale jak pójdę do biura, to zobaczę jak w bukowy.

Offline maba

• Opinii: (602)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #1373 dnia: 17-04-2020, 22:06:43 »
A Air Lite ciągle tylko w militariach? Reszta polskich sklepów na kwarantannie, czy jak? :D

Offline Drifter

• Opinii: (35)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Fire, walk with me
« Odpowiedź #1374 dnia: 17-04-2020, 22:32:19 »
no widzisz, zapomniałem. izolacja izolacją, a kosę testować trzeba: mini SRK świetnie wbija się w parkiet. na razie testowałem w jesionowy, ale jak pójdę do biura, to zobaczę jak w bukowy.

Parkiecik w biurze? No nie oszczędzaj go i załatw drukarkę  :D

Offline grumic

• Opinii: (80)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #1375 dnia: 18-04-2020, 12:17:55 »
Od razu lodówkę :P Ja moim tylko postrugałem kołki do drzewek w ogródku i powiem Wam, że w suchą sośninę wgryza się przepięknie :D No ale to jednak dość marne wyzwanie :P

Offline rbb

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1376 dnia: 03-05-2020, 20:27:10 »
Jak tylko zobaczyłem SRK Compact , to pisałem że to będzie hit, teraz jak już go mam to zdanie podtrzymuje, świetny nóż.

Wiem, że dla Was jestem młody (choć wiekiem jestem zaawansowany) ale na temat SRK-C mam ciut inne zdanie.
Mam go oczywiście. Kupiłem. SRK nigdy nie miałem bo noże ponad 13 cm głowni mi nie podchodzą.
Jak za swą cenę niezły jest rzeczywiście, konkurencji nie ma, ale...to jest źle wyważony nóż. Jesli SRK miał też taką rękojeść to cieszę się, iż go nigdy nie nabyłem.
Piszę to posiadając kilka noży o takiej samej długości głowni. Czasem z gorszymi rękojeściami. Które są lepiej wyważone.

PS. Wie ktoś ile razy albo czym trzeba umyć pochwę od SRK-C by w końcu pozbyć się fabrycznego mazidła?

Offline marcin90-70

• Lechaim - za życie!!!
  • Opinii: (427)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Nie kupuje noży...
    • KnifeHospital na facebooku
« Odpowiedź #1377 dnia: 03-05-2020, 20:49:15 »
Wiem, że dla Was jestem młody (choć wiekiem jestem zaawansowany) ale na temat SRK-C mam ciut inne zdanie.
Mam go oczywiście. Kupiłem. SRK nigdy nie miałem bo noże ponad 13 cm głowni mi nie podchodzą.
Jak za swą cenę niezły jest rzeczywiście, konkurencji nie ma, ale...to jest źle wyważony nóż. Jesli SRK miał też taką rękojeść to cieszę się, iż go nigdy nie nabyłem.
Piszę to posiadając kilka noży o takiej samej długości głowni. Czasem z gorszymi rękojeściami. Które są lepiej wyważone.

PS. Wie ktoś ile razy albo czym trzeba umyć pochwę od SRK-C by w końcu pozbyć się fabrycznego mazidła?

Trzeba ją wywalić i zrobić kydex :D
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace

Offline rbb

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #1378 dnia: 04-05-2020, 14:09:25 »
Trzeba ją wywalić i zrobić kydex :D

Czy warto do tego noża?

Do ceny SRK-C faktycznie nie bardzo jest co kupić co byłoby konkurencyjne. Ale za niewiele więcej zaczyna się ogromny wybór bardzo dobrych noży.
Taki Mark I w naszym kraju koszmarnie drogi (normalnie 380, ale da się i za 300 kupić wersję czarną jak się poszuka) jest lepszym nożem. Sporo lepszym. Lepiej wyważonym, z lepszą rękojeścią.
Sprawdzony, bazujący na kształcie noży myśliwskich USA z lat 30-tych które naturalnie wyewoluowały do swego kształtu. Wystarczy wziąć oba noże w dłonie…
Sam obrys głowni w obu nożach jest identyczny. Dlatego kupiłem Compakta by przekonać się co jest wart.
Mark I ma wygodniejszy w normalnym użytkowaniu pełny szlif.
Jeszcze cena. Ja kupiłem niedawno za 220,- obecnie tylko za 250,- da się kupić Compakta.
To już nie jest połowa ceny Mark I. To tylko 50-100 zł mniej. Nawet większy SRK do niedawna był prawie 100 zł tańszy. Był jak Mora. Dobry bo tani...
A Mark I jest z zbliżonej, może ciut lepszej stali (1095). Produkowany w USA. No i marka też dla części ludzi się liczy.
Mam go więc rozumiem dlaczego jest tak chwalony. To mój ulubiony nóż, a mam ich ponad 30.
Gdybym stracił SRK-C kolejnego bym nie kupił. Też bym po nim nie płakał. Żadnych emocji nie wywołuje. Jeśli już to negatywne.
Gdybym stracił Mark I to kupiłbym natychmiast kolejny i nie zwracał uwagi na jego cenę.

Od ponad 10 lat mam Pendletona. Bardzo dobry nóż. Trwały, mocny, solidny.
Sprawdziłem, 325 zł kosztuje w tej chwili. Śmiem przypuszczać, iż to znacznie mocniejszy nóż od SRK-C.
Za niewiele więcej. Też wystarczy oba wziąć w dłonie i porównać. SRK-C rozczarowuje.

Nie wiem z którą stronę zmierza Cold Steel. Mają trochę dobrych fixów, ale z upływem czasu oferta jest coraz bardziej skromniejsza. Nic nowego nie ma, a to co zniknęło nie wraca.
Może robią za dobre noże? W przypadku Pendletona martwiło mnie po zakupie ile wytrzyma rękojeść. Okazała się zaskakująco trwała. A nie oszczędzałem jej.

Offline horzuff

• Mieszkaniec knives.pl
  • empiryk organoleptyk
« Odpowiedź #1379 dnia: 04-05-2020, 19:28:22 »
Jaki Mark 1, jakiej firmy? Oraz na jakiej podstawie 1095 jest lepsza niż sk-5?
« Ostatnia zmiana: 04-05-2020, 19:30:51 wysłana przez horzuff »