Reklama

Co masz na obiad, śniadanie, kolacje :)

Zaczęty przez afro, 24-10-2012, 15:41:52

FORESTER1973

Cytat: Bernard_Szkurat w 06-05-2019, 20:13:27

@gribol Nie za krótko pieczone? Czy dłużej, ale w niższej temperaturze, że nie przypieczone po wierzchu?

@FORESTER1973 Wiesz, chcący spróbować, jak coś na prawdę smakuje, to tylko sól i pieprz.  :D Z drugiej strony, nie po to są przyprawy, by ich nie używać. Dobrą chwilę myślałem nad ''/jeżeli jest pieczone w kawałku/, nacinam i w jamki wkładam słoninę lub boczek.''. Jagnięcina jest wystarczająco tłusta. Raczej nie trzeba jej go dodawać. No jeśli już, to do nogi ewentualnie - faktycznie najchudsza powiedzmu część jagnięcia. Jakbym już miał coś takiego robić, to zachowałbym okrawki z innej części, nie boczek, a na pewno nie wędzony.

Wszystko się zgadza.
Pisaliśmy o udźcu :)
Podobnie robię dziczyznę.Nie używam mocno aromatycznych ziół i zieleniny bo nie lubię i "zabija " mi to właściwy smak.

Bernard_Szkurat

Polecam również pierś z jagnięcą. Tansza opcja, tłusta, ale smaczniejsza.


Jan Kowalski

gachas de avena brzmi ladniej niz owsianka ; ) a to dlatego ze przpis dostalem od pewnej Ekwadorki
myk polega na zakwaszeniu owsianki (po ostygnieciu) zagotowanej w wodzie, sokiem z cytryny
w celu wytworzenia srodowiska zasadowego, odstawiam to na min. 12h (ma sie wytworzyc blonnik)
a przed spozyciem zalewam cieplym mlekiem dodajac wczesniej co mam po reka, tutaj rodzynki, zurawina, banan


Raptorartur

Zakwaszasz sokiem z cytryny aby wytworzyć środowisko zasadowe...przybliżysz temat?

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Fred

Cytat: Raptorartur w 10-05-2019, 12:44:56

Zakwaszasz sokiem z cytryny aby wytworzyć środowisko zasadowe...przybliżysz temat?

:D
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

dziab

A druga rzecz - co to znaczy, że ma się wytworzyć błonnik?

"Wałbrzych - szary to też kolor!" :D
"Never let an anchor drop"

Jan Kowalski

Cytat: Raptorartur w 10-05-2019, 12:44:56

Zakwaszasz sokiem z cytryny aby wytworzyć środowisko zasadowe...przybliżysz temat?

moze nie wyrazilem sie dosc precyzyjnie ale

Cytat

Choć cytryny same w sobie są kwasowe (pH równe 3.5), to jednak ich działanie jest silnie alkalizujące, ponieważ zawierają alkaliczny związek dwuwęglanu sodu, który wchodzi w interakcję z kwasami metabolicznymi organizmu, powodując ustabilizowanie pH płynów ustrojowych organizmu na alkalicznym poziomie. Śmiało więc można powiedzieć, że cytryna odkwasza organizm.

Cytat: dziab w 10-05-2019, 13:04:48

A druga rzecz - co to znaczy, że ma się wytworzyć błonnik?

blonnik ktory bedzie szybciej gotowy do asymilacji przez organizm, jak ktos lubi zeby mu chrupalo pod zebami
moze sobie na wzor minimalistycznych synow Albionu zjesc porridge czyli owsianke zalana zimnym mlekiem


Raptorartur

Nie wiem skąd te bzdury wytrzasnąłeś. Soda i kwas cytrynowy, świetne połączenie.

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Jan Kowalski

#8128

spieral sie nie bede, z chemii bylem kiepski, medycyny nie konczylem
moze jak przyjdzie ktos bardziej kompetentny oceni czy to bzdura czy nie
bzdury zwykle 'wytrzaskuje' z tych samych miejsc co i Ty


Raptorartur

Widać, że z chemią Ci nie po drodze. Do weryfikacji takich pierdół nie trzeba być wyjątkowo kompetentnym ;)

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

colover

Aby nie rozpowszechniać takich bzdur jak tych o owsiane polecam przeczytać książkę:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4856923/wsciekly-kucharz-cala-prawda-o-zdrowym-jedzeniu-i-modnych-dietach

Bardzo ciekawa pozycja.


lobuz1


FORESTER1973

A co to za potrawka?
Leczopodobne cóś  :dodge:


lobuz1

Cytat: FORESTER1973 w 10-05-2019, 18:49:59

A co to za potrawka?
Leczopodobne cóś  :dodge:

Żona zrobiła takie leczo.


FORESTER1973

Uwielbiam wszelkie kombinacje , to jedyna potrawa,którą zawsze chętnie wciągnę i nie przeszkadza mi przewaga warzyw nad mięchem  :P


Bernard_Szkurat

@Jan Kowalski Apropo Albionu, Brytanii, przypomina mi się wędrówka po Szkocji, oraz gościnie w szkockim domu. Pokazano mi jak przyrządzić ichnią owsiankę, po tradycyjnemu:
Otręby/płatki owsiane zalać wodą dzień wcześniej. Następnego dnia ugotować, szybko mieszając, by się nie przypaliło. Wyjdzie z tego klucha. Lekko posolone, podawać z roztopionym masłęm na wierzchu, z miseczką mleka, gdzie nabraną porcję owsianki, łyżeczką oczywiście, się moczy.
W czasach, gdy próbowałem się zdrowo żywić, dość często przygotowywałęm.


baw

Otchłań czeka

mariaczi

Cytat: baw w 10-05-2019, 20:45:31

Gdyby nie te szparagi to bym uznał że jesteś w szpitalu.

EDC: LM Arc, Arkfeld Ti, GWG 2000, Samsung S23, Ti pen

[email protected]

Znam taki zestaw szpitalny,łyżka twarożku i kromka chleba. :rotfl:


baw

Cytat: mariaczi w 10-05-2019, 21:38:14

Gdyby nie te szparagi to bym uznał że jesteś w szpitalu.

Daj znaka, w którym szpitalu dają jajko w koszulce i wyciskany sok z pomarańczy to się na trochę położę :P

Otchłań czeka