Autor Wątek: narzekania na PCK ciag dalszy... czyli ja vs Yahoo  (Przeczytany 9804 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
narzekania na PCK ciag dalszy... czyli ja vs Yahoo
« dnia: 15-11-2012, 04:46:48 »
  W dziale No bullshit kolega AlexP rozpoczal rozmowe o PCK. Zeszlo mi kilka dni na przewalenie 2x stron watku i wyluskaniu z niego tego co najwazniejsze. Dla mnie ten temat jest ciekawy, delikatny, wkurwiajacy, zabawny... Chyba jako jeden z niewielu od samego poczatku czynnie wspieralem idee PCK. Mialem dosc bliski kontakt z pionierami i pamietam czasy gdy rozmowy o nowym nozu prowadzone byly przy piwie albo herbacie, a produkt powstawal doslownie na naszych oczach. Z iloma naszymi makerami mialem do czynienia ?? latwo sprawdzc w moim podpisie bo do dzis w mojej kolekcji jest ponad 30 pck od okolo 20 makerow. Kiedys moje zalozenie bylo proste: miec 1 noz od kazdego Polskiego makera, niekoniecznie noz jaki mi sie w 100% podoba, ale jaki mi danego makera symbolizuje. Czy sie udalo ?? mysle, ze do jakiegos momentu tak. Patrzac wstecz moge powiedziec, ze mam bowie od Kruga zrobione w jego stylu tylko wg moich ogolnych zalozen (stal, szerokosc klingi, pochwa). Moge powiedziec, ze jestem posiadaczem jednego z pierwszych projektow Bony i jednego z niewielu bowie jakie zrobil. Mam stary damst Tlima i jakis wynalazek od Jumbo. Mam noz Dagorna wg jego projektu, ktory pokazal, ze reczne wykonczenie moze stac na najwyzszym poziomie. Mam noz Kubka z czasow kiedy bardzo malo pokazywal, a ten dodatkowo powstal jako ''special''. Mam nieszczesliwego Konusa by Seiken z 1wszej serii no i mam noz Ciulkwensa, ktory zrobil sam dla siebie i ktory nigdy nie mial pojsc do ludzi  :D Mam kilka nozy od chlopakow, ktorzy juz zabawe w stali odpuscili i choc nigdy nie osiagneli jakosci na miare dzisiejszej ''mlodziezy'' to kiedys byli WIELCY. Dlaczego opuscilem ta sciezke zbieracza?? Powodow bylo kilka. Jednym z wazniejszych byl kontakt z makerami. Co mnie rozni od przecietnego klienta to to, ze przewaznie mam wizje produktu jaki chce otrzymac. Nie boje sie projektowac bo wiem czego szukam. Wyslalem zapytanie w sprawie jednego z projektow do Bony, rozmowa byla mila. Okazalo sie, ze cos podobnego mialo wkrotce powstac no i powstalo... tyle, ze ja sie o tym dowiedzialem z forum jak juz noz byl gotowy i lezal na bazarku. Wyslalem dawnoooooooo zapytanie do Tlima z innym projektem... odpowiedzi nigdy nie otrzymalem. Byly historie jak z Mrozikiem gdzie za moj projekt zapalacilem z gory, potem czekalem z rok, doplacalem a na koniec musialem sobie po niego pojechac przez pol Polski. Gdyby kolega Killrathi zajrzal do wlasnego dzialu to by zobaczyl, ze o jeden z jego wlasnych projektow dopominam sie co jakis czas od 2008 roku  :heart: Bylo sporo korespondencji z Lotarem, byla pomoc w projektach i kilka obietnic, ktore skonczyly na bazarku zanim mialem okazje je wogole zobaczyc... Generalnie po kilku wpadkach uznalem, ze albo biore co mi sie spodoba, albo nie marnuje czasu na wysylanie zapytan. Kilka osob zapracowalo na to, ze wyrobilem sobie opinie o ''polish custom'' i choc nie mozna generalizowac to mnie nie stac na to, zeby kazdego nowego makera sprawdzac pod tym katem. :shades:

Dlaczego pisze o tym w dziale Yahoo ?? bo z tym Panem historia byla i jest zupelnie odwrotna. Tak szalona, ze az niewiarygodna. W Polskiej mentalnosci jest narzekac, a wszelkie pozytywy traktowac tylko jako odstepstwa od reguly. Moja przygoda z Yasiem zaczela sie jakies 10 lat temu. Gdzies w poznanskiej kawiarni ja, yasio i jumbo... Potem byla wizyta u Y w domu, pierwsze moje szkice i chyba moj 1wszy pck wykonany doslownie na moich oczach w yasiowej piwnicy i hartowany w slynnej juz poznanskiej hartowni gdzie musialem sie osobiscie wkradac tylnym wejsciem, zeby go odebrac  :rotfl: tak powstal NECK, czyli moj projekt i wykonanie Yasia. Czy byl bez wad ?? O nie... zrobiony z tego co bylo pod reka, szlif plaski kladziony na szlifierce stolowej, gruba KT i do dzis bez pochwy  :rotfl: Czy to wazne ?? nie bo tak to jest, ze kazdy z nas ma juz min 10 nozy i glupi ten kto szuka graala  ;-) potem byl konkurs Knives (nie bylem jeszcze adminem i nawet go nie pamietam). Wizyta u yasia i ooooo nowy noz na wyjsciu.
Bylo tez gdzies sporo moich projektow na papierze i moje 2m stali zamienione w noze, ktore sie rozeszly po swiecie. Jeden, ktory przypomina RATa zanim jeszcze sie RAT po swiecie rozbujal lezy chyba do dzis u Rybaka. Kurde jak sobie przypomne jak kupowalem z Kroko 1cm grubosci blache z D2, zeby ja chwile potem oddac na pociecie i magnesowke, a ostatecznie odebrac jako 4mm plaskowniki... tak to bylo CUSTOM po Polsku :rotfl:

Co bylo potem?? Zostawilem u Yasia na jakis czas Beckera, a ze rozmowa byla akurat o Razelach to przy nastepnej wizycie dostalem 2 niespodzianki... Mialem sie pojawic na zlocie Knives w 2008 roku, wiec potrzebowalem noza na konkursy. Rozmowa, rysunek korekty i jest... trawiony w chlorku gdy przygotowywalismy kolacje i ostrzony nowiutkim tormekiem jak juz ja zjedlismy. 10 cali masywnej klingi zawitalo u mnie w domu. Pozniej bylem przejazdem przez Poznan, doslownie w biegu nie udalo mi sie odebrac moich nozy od yasia, a ze spotkalismy sie pod miastem na parkingu to Yasio wyciagnal spod siedzenia jakis pakunek i wreczyl mi go z usmiechem... BOOOM i mam 1wsze w zyciu tanto. PM od Yasia "co tam?", odpowiedz ''nie moge chodzic na silke, wiec nuda'', pytanie ''daj adres''.... i tak to juz jest z Yasiem. Czlowiek pisze do niego ''hey mam pomysl'' a on odpisuje ''daj rysunek''.

Co chcialem powiedziec tym watkiem ? Ktos narzekal na nudne projekty PCK, wiec odpisuje, ze znam makera co zrobi wg zlecenia. Ktos napisal, ze jakosc hartowania kuleje, wiec odpisuje, ze Yasio hartuje w instytucie, wiec jak oni nie dadza rady to juz nikt nie da  ;) widzialem sporo blankow od naszych czolowych makerow, ktore ten zaklad odwiedzaja. Ktos narzekal na jakosc wykonania, wiec odpisuje, ze jakosc jest conajmniej dobra. Kazdy maker ma inna reke, wiec nie ma co generalizowac. 20 mln Polakow umie ugotowac zupe i 20 mln w 100% odpowiada tylko ich wlasna. Yasiowa jakosc wykonania mi odpowiada. Padam na kolana jak widze kogos kto ponad projekt noza przeklada fakt, czy noz przyszedl scary sharp. Dobry noz to dobry projekt, prawidlowa obrobka cieplna oraz poprawne wykonanie - dla mnie dokladnie w tej kolejnosci. Kto ta kolejnosc odwaraca widac, ze jest kolekcjonerem albo snobem i zapomnial co sie nozem robi... U Yasia mam gwarantowany p2 i 3 w kazdym produkcie, a p 1 biore na siebie lub zdaje sie na konserwaryzm autora. No i na koniec cena... obecnie posiadam 6 nozy Yahoo, mam tez kilka, ktore dostalem od niego w prezencie m.in Military s30v, customy od Guldana, Kimera i kilka nienozowych zabawek. Wszystko razem kosztowalo mnie okragle 0 tak ZERO i jeszcze raz ZERO. Czesto najpierw cos dostawalem potem kombinowalem jak sie odwdzieczyc i znow cos dostawalem... ot taki z niego czlek.

Jesli mialbym na cos pomarudzic to widze tylko 2 problemy:

- konserwatywne acz poprawne projekty m.in rybki i kuchenniaki. Yasio jest full time makerem, wiec nie experymentuje, a raczej robi male serie nozy w roznym wykonczeniu. Ot ogladam i mowie tak, nie , tak, nie, nie, nie... np. Braciszki jako projekt marza mi sie do dzisiaj

- terminy - przy mojej ostatniej wizycie w warsztacie az mi opadla kopara. Na scianach, na stolach, w kartonach walala sie chyba 100tka blankow na roznym etapie wykonczenia. Gdybym chcial (a chce i to bardzo) cos u Yasia zamowic to bym sie mocno bal gdzie to moje zelaztwo wyladuje. Jeden z moich pierwszych projektow gdzes 8 lat temu ''wsiunkl'' przy przeprowadzce na etapie blanka i juz nie wyplynal  :rotfl: Mam nadzieje, ze Yasio zleconym projektom daje jakis priorytet  ;P

PODSUMOWANIE: chcesz sobie kupic PCK to masz do wyboru mase makerow gdzie mniejwiecej WIDZISZ co bierzesz. Chcesz zamowic PCK wg swojego projektu, albo specyfikacji to Yasio jest jednym z niewielu polskich makerow, ktorzy sie tego podejma. Forma i materialy o ile ich koszt/dostepnosc nie zabija nie powinny byc problemem. Oczekujesz przyzwoitego wykonania i poprawnego hartowania? Yasio to zapewnia. Nie chcesz przeplacac ? Zaplytaj, potarguj sie, przemysl, czy nie chcesz innej tanszej opcji, potarguj sie znowu  :shades: Ja uniwersalnie przeliczam koszt zwyklego ''stal+okladziny'' na 100 pln za cal klingii. Pochewka to przy fixedach mus, wiec milo jesli maker ja dorzuca w koszcie albo po koszcie :) Wiem, ze przynajamniej od jakiegos czasu Yasio tak robi.

moje dalsze plany z PCK:
- wejsc w posiadanie noza od Trolla. Niewazne jak duzy byle byl kuty i w jego stylu. Mam nadzieje, ze Troll nie ulegnie i nadal bedzie robil swoje nawet jesli to niezbyt oplacalne. Kowal to kowal i w moich oczach to jest ''magia stali''

- wejsc w posiadanie wiekszej ilosci nozy Ciulkwensa. Genialna ergonomia i ''no bullshit'' makera. Gdyby nie moje zle doswiadczenia zyciowe to juz bym sie wpisywal na liste oczekujacych. A tak to chce, ale wole poczekac az juz cos bedzie do wziecia od reki. Compack bowie z paznokciowym g10 to ideal noza roboczego. :shades:

- wejsc w posiadanie noza Cubixa. Walic ergonomie, chce cos malego, ale w technologi NASA, czyli tytan, wegliki, tryt... Kuba to nowa era i przeciwienstwo naszych kowali. Zamienil skórzany fartuch na bialy kitel  :rotfl:

- trafic na noz Kota w klimatach hudson bay.
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline wat93

• knifemaker
  • Opinii: (50)
  • *
    • WK Knives
Odp: narzekania na PCK ciag dalszy... czyli ja vs Yahoo
« Odpowiedź #1 dnia: 15-11-2012, 09:33:00 »
posłodził Jaśkowi, posłodził...  :D

też miałem mniejszą lub większą styczność z Yahem zarówno jako z człowiekiem tak z makerem i jego nożami ale nie przeczytałem tu czegokolwiek co byłoby nieprawdziwe.

I pewnie właśnie za to ludzie kochają Jaśka :D
Zapraszam!
http://www.wkknives.cba.pl/
https://www.facebook.com/WK.Knives
Cytat: Franek Majcher
Sam uważam ,że najlepszy nóż to ten którego jeszcze nie zrobiłem więc zawsze jest co poprawiać

Offline MSc04

• Realista i zlosliwiec
  • Opinii: (31)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Demoniszcza!
    • MSc - the truth is (out) there
« Odpowiedź #2 dnia: 15-11-2012, 09:41:16 »
True, true. Yasiu rzondzi ;)

Generalnie zawsze robi tak, jakby sam chcial to uzywac. Poza tym zawsze dostosowuje sie do woli klienta (no, chyba ze postanowi go przekonac, ze zmiana byla by sluszna). Jestem w 100% zadowolony ze wszystkich jego nozykow. Jesli ktoregokolwiek sie pozbylem, to tylko dlatego, ze mi sie znudzil i lezal samotnie...
"The belief in a supernatural source of evil is not necessary; men alone are quite capable of every wickedness." - Joseph Conrad

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (100)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #3 dnia: 15-11-2012, 10:01:47 »
Obol fajny tekst. Jak go czytałem to mi sie przypominały moje początki w 2006  i łezka sie w oku zakreciła.
I bez wazeliny powiem ze Yahoo był osobą która na pierwszy zlocie u Lubka wyciagneła do mnie bezinteresownie dłon , gdy nie wiedziałęm nic o szlifowaniu a zapał był taki ze na silnik tasmówki który parzył miałem ochote oddać mocz zeby szybciej ją zchłodzić i zeby znowu mozna było krzesac iskry.

I tego Yahowi nie zapomne, zresztą Guldanowi i Jumbo tez nie . Od tego czasu duzo sie podziało, z Jasiem nie widuje sie juz tak czesto bo obaj jestemy badzo zapracowanymi facetami ale jego wkładu w moje początki nigdy nie zapomne.

Dobra koniec bo pojdzie fama ze dupowłaz ze mnie i pewnie napisałem to wszystko zeby miec znizke na nastepnego kuchenniaka od Janusza B.

Offline Lubek

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 15-11-2012, 10:09:55 »
Ja się tam obiektywnie na temat Jasia nie wypowiem bo za dobrze się znamy. Jest to jednak jeden z niewielu polskich twórców, którzy są elastyczni i są w stanie podjąć się każdego projektu (prawie - wieśniak skandynawa nie chce mi zrobić). Do tego Jasiu powala różnorodnością prac - kuchenniak, edc, bowie, nóż na grzybki - do wyboru do koloru. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Ja tam jestem wielkim fanem tego Pana.
"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

Offline paproch

• Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mathu, wróć!
« Odpowiedź #5 dnia: 15-11-2012, 10:36:52 »
Co wynika z tekstu Obola?

Parafraza: Znam się z Yahem 10 lat, jest moim przyjacielem, świetnie się rozumiemy i dobrze mnie traktuje.

Co sobie ma pomyśleć zwykły klient?

Parafraza: Jestem nestorem polskiego knife-makingu a mimo to niektórzy knife-makerzy mnie zlewają.

Co sobie pomyśli zwykły klient, który chce po prostu kupić nóż na normalnych rynkowych zasadach?
By z krwi naszej życie wzięła Ta
Co jeszcze nie zginęła

Offline Lubek

• Opinii: (14)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #6 dnia: 15-11-2012, 11:13:05 »
Nie do końca rozumiem co chcesz powiedzieć. Co ma pomyśleć klient? Może to że Jasiu swój chłop jest i idzie się z nim dogadać?
"Organizm żywy zwany człowiekiem do funkcjonowania potrzebuje węglowodorów" -Lubek

"I just want something i can never have"  -Trent Reznor

Organizator dwóch najbardziej żenujących zlotów w historii Knives.

KKK - Kelly Kettle Klan

Offline kooniu

• Whipmaster
  • Moderator
  • Opinii: (11)
  • *
    • kooniowe baty
« Odpowiedź #7 dnia: 15-11-2012, 11:24:39 »
mam podobne doświadczenia z Yasiem choć nigdy nie poznaliśmy się osobiście , ale mam też takie z Pi, Papsem, Pitmanem więc nie jest żle na tym świecie :) przynajmniej Koonie nie maja żle  ;P
" border="0

robię drogo ale za to bardzo chujowo ;)
Cytat: bataki
.... Nie ma noży idealnych bo gdyby były to ktoś by już je robił. I tyle. ...

Offline paproch

• Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Mathu, wróć!
« Odpowiedź #8 dnia: 15-11-2012, 11:57:32 »
Nie do końca rozumiem co chcesz powiedzieć. Co ma pomyśleć klient? Może to że Jasiu swój chłop jest i idzie się z nim dogadać?
Obol chciał Yahowi laurkę wystawić.

Ale z jego postu wynika, że liczą się znajomości a i one czasem nie wystarczą (podał Tlima, Killa).

Obol nie napisał, że mimo jego (wymyślam) trudności komunikacyjnych i braku sprecyzowanych oczekiwań Yahu w mig pojął o co chodzi i mimo, że wcześniej nie mieli ze sobą nic wspólnego, to potraktował go znakomicie i profesjonalnie, czego wszystkim klientom życzę.
By z krwi naszej życie wzięła Ta
Co jeszcze nie zginęła

Offline killrathi

• knifemaker
  • Opinii: (245)
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 15-11-2012, 12:19:58 »
Gdyby kolega Killrathi zajrzal do wlasnego dzialu to by zobaczyl, ze o jeden z jego wlasnych projektow dopominam sie co jakis czas od 2008 roku  :heart:

killrathi czasami zagląda do swojego działu... i tak na szybko znalazł tylko jeden wpis dot. owego noża:
kurde to juz 4 lata jak czekam na reinkarnacje tego projektu  :cry: jak dla mnie to wciaz jedna z twoich najciekawszych kling choc rekojesc mogla by byc inna  :shades:

na podstawie którego nie potrafie stwierdzić czy jest to już zamówienie, czy może jednak nie... zdecydowanie bardziej czytelne są dla mnie prywatne wiadomości choćby o treści podobnej do:
"cześć, zrobisz mi taki....? na kiedy? ile? "itp. itd...
których kolega obol do mnie nie wysłał... z wyjątkiem PW z 02.09.2008 gdzie dostałem info że wcięło fotki i czy mógłbym wstawić jeszcze raz oraz z 09.09.2008 gdzie prosi mnie o sfotografowanie klingi na płask.

więc to trochę nie tak jak kolega obol pisze...

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (533)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #10 dnia: 15-11-2012, 12:58:29 »
A dla mnie najlepszym makerem jest cubix, może dlatego, że nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów, niczego mi nie odmówił, nie robił problemów ze sprzedażą, kiepskie warunki serwisu mnie nie obchodzą, bo serwisuje u kogoś innego, noże robi technicznie doskonałe, no i mają wspaniałe zdjęcia. Jedyną łyżką dziegciu jest fakt, że projekty od strony użyteczności są generalnie spartolone, ale to w sumie drobiazg  :rotfl:
P.S. Tak, to zamierzona ironia  ;>
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline soballa

• knifemaker
  • Opinii: (51)
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 15-11-2012, 13:01:01 »
WAR strikes back!  8D ;P
Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)

Offline obol

• Opinii: (17)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • beyond reality - love & hate
« Odpowiedź #12 dnia: 15-11-2012, 15:06:47 »
Obol chciał Yahowi laurkę wystawić.

tak dokladnie to chcialem zrobic. Dawno temu na tym forum kazdy wiedzial kto jest kto. Kazdy wiedzial jaki styl ma dany maker. Wielu makerow mialo swoich wiernych kibicow. Znam jednego co mial kolekcje chyba ze 30 nozy Bony i malo kto o tym wiedzial. Dzis mamy okolo 100 ludzi co dlubia w stali i nie tylko. Ja sam juz nie wiem kto jest kto i nawet ich prac nie rozpoznaje. Makerzy nowego pokolenia sa tylko nickami z forum. W innym temacie o PCK pojawila sie informacja, ze my klienci jestesmy sobie winni bo nie ma feedbacku z naszej strony, ze nowy klient gubi sie i nie wie co i u kogo moze zamowic i czego oczekiwac. Mialem kontakt z wieloma makerami. Z czescia z nich rozmowy byly ogolne, wiekszosc nie przejawiala jednak wiekszego zainteresowania robieniem czegos pod zamowienie. Problem ze mna jest taki, ze malo kto mnie widzial i chyba malo kto kojarzy, wiec i moje zapytania na nikim wrazenia nie robily. Kupowanie gotowych PCK to zadna filozofia. Cos jak zakupy w sklepie on line. Widzisz co jest i wierzysz, ze ci w miare podejdzie. Placisz i czekasz na paczke. Jak nie przypasuje do reki to nie ma co winic makera tak jak nie mozna winic BM, CS i innych firm. Schody zaczynaja sie w momencie gdy chcemy cos swojego, dla siebie i wg wlasnych wymagan. Ilu mamy makerow, ktorzy sie tego podejmuja ?? Chyba wlasnie pod tym ''moj'' kryje sie ''custom''. Jak ugotuje garnek zupy wg mojego widzimisie i sprzedam go sasiadom to bedzie polish custom pomidorowa ?? Custom to cos dopasowanego pod klienta i dla klienta. Wkurwia mnie ze, od jakiegos czasu kazdy noz zrobiony w PL to juz custom. Zwykly marketing i tyle. Jak maker robi pod siebie to jest ''custom'' pod jego wymagania, ale nie custom dla ogolu. Tu pieje do opisanej historii Yetiego gdzie sie okazalo, ze po prostu projekt choc moze fajny nie zostal zrobiony pod jego reke i tyle. Gdzie tu wina makera ?? No fakt material okladzin byl custom. Jak kupie Spyderco kiwi to mam Salowi na forum pojechac, ze mi nie podpasowal, czy wziasc na klate, odsprzedac i poszukac czegos innego ?? Mam powiedziec, ze projekt jest do d.. czy maker? Slowo custom w dzisiejszych realiach juz niewiele znaczy. 10 lat temu moglem z duma powiedziec, ze projekt byl moj, stal byla od Kroko, piny od Nazira, gaciarta od Kruga, szlifowal Yahoo, hartowal X (nie pamietam imienia) z instytutu a pochew dorobil Verc...

Sa watki w stylu poznaj swojego makera, wiec ja z checia opisuje moje doswiadczenia z makerem, ktorego najlepiej poznalem. Nie urodzilismy sie przyjaciolmi, a zostalismy dobrymi kumplami wlasnie przez wspolna pasje. Przez rysunki, rozmowy o projektach, przez zloty i wzajemne zaufanie. Jesli mi sie udalo (i kilku innym tez) choc w PL od wielu lat nie mieszkam zachowac z nim dobry kontakt to mysle, ze wielu nowych klientow tez nie ma sie czego obawiac i moze podarzac ta sama sciezka. Yasio ma polityke otwartych dziwi, lubi wspierac nowych makerow i takie ja mam z nim doswiadczenia. Dla odmiany od nieustannego marudzenia o naszych zlych makerach postanowilem napisac cos milego  :D

Kill wiem, ze nie robisz pod zamowienie, wiec nigdy do tego nie parlem. Pierwszy noz powstal jako wprawka i to bardzo bardzo udana jesli chodzi o klinge, wiec z niecierpliwoscia czekalem na remake. Dlaczego po prostu nie zamowilem opisalem juz wyzej. Dla mnie to stres oczekiwania, a dla makera robiacego dla funu presja spelnienia czyichs wymagan. Zdarza sie jednak, ze maker sam wyraza zainteresowanie i wtedy rozmowa jest szybka. Moja rozmowa z Krugiem: fajne bowie, szkoda ze rekojesc nie jest inna. Odpowiedz na PM: jaka chcesz i na kiedy?? Kilka miesiecy pozniej noz lezal u mnie w domu. Ostatnia rozmowa z Donem: zobacz ten projekt. Ja:fajny. Don: chcesz?, z podaniem terminu i ceny. Wtym przypadku nie zaklikalo i tyle :shades:
oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

Offline chief

• Opinii: (20)
  • Użytkownik knives.pl
  • Tomek
« Odpowiedź #13 dnia: 15-11-2012, 16:35:32 »
Co wynika z tekstu Obola?

Parafraza: Znam się z Yahem 10 lat, jest moim przyjacielem, świetnie się rozumiemy i dobrze mnie traktuje.

Co sobie ma pomyśleć zwykły klient?

Parafraza: Jestem nestorem polskiego knife-makingu a mimo to niektórzy knife-makerzy mnie zlewają.

Co sobie pomyśli zwykły klient, który chce po prostu kupić nóż na normalnych rynkowych zasadach?

A taki zwykły klient dostaje od Yasia pożądny nóż za dobrą cenę, według własnych wytycznych i często z miłym bonusem. Ja za małą obsuwę w terminie dostałem od Yasia necka z D2.

Offline slawol

• sheathmakers
  • Opinii: (110)
  • If you only knew the power of the Dark Side !
« Odpowiedź #14 dnia: 15-11-2012, 16:42:05 »
to ja też się dołożę do wazeliniarstwa  :D

te kilka koślawych noży które zrobiłem to tylko dlatego że Yasiu wpuścił mnie do warsztatu, pokazał co i jak (dzięki temu nie są kompletnie koślawe i krzywe :rotfl: ) dał stal i materiał na rękojeści

wszystko za free , nie chciał nawet buzi  :rotfl:

Zupę swojej kobiety chwal zawsze,choćby przesolona lub przypalona była.Gdy dwakroć zupę taką pochwalisz,piwo dostaniesz i pokój będzie z Tobą :-)

Offline szachar

• Opinii: (13)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 15-11-2012, 17:39:55 »
A ja tam mam nożyk Jasia i ładny i się z nim dogadałem i narzekać nie będę.
Se z chłopem casem przez telefon pogadamy i u Lubka się spotkamy i fajny chop z niego hej. ;)

Offline flybig69

• odmieniec
  • Opinii: (132)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 15-11-2012, 18:09:37 »
dołączam do fan klubu Jasia!!!

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (225)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #17 dnia: 15-11-2012, 18:15:48 »
, nie chciał nawet buzi  :rotfl:
W sumie się nie dziwię.
Też bym nie chciał  :D

dołączam do fan klubu Jasia!!!
To i ja się dołączę.

Offline piotrokonski2

• Opinii: (671)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #18 dnia: 15-11-2012, 18:18:34 »
A dla mnie najlepszym makerem jest cubix, może dlatego, że nie utrzymuje z nim żadnych kontaktów, niczego mi nie odmówił, nie robił problemów ze sprzedażą, kiepskie warunki serwisu mnie nie obchodzą, bo serwisuje u kogoś innego, noże robi technicznie doskonałe, no i mają wspaniałe zdjęcia. Jedyną łyżką dziegciu jest fakt, że projekty od strony użyteczności są generalnie spartolone, ale to w sumie drobiazg  :rotfl:
P.S. Tak, to zamierzona ironia  ;>
Te od Cubixa mam i uzywam. Wierz mi , da sie  :) A jakość taką jak Cubix to prezentuje tylko Marcins. Mam na myśli dokładnośc wykończenia.
Jasia noże cenie bardzo i kilka w szufladzie leży :)Aha i człek z Niego naprawdę"ludzki" :)
http://img842.imageshack.us/img842/8201/201110quartz3.jpg
http://img594.imageshack.us/img594/7137/chifin2.jpg
http://img19.imageshack.us/img19/4265/2cmk2.jpg
http://img686.imageshack.us/img686/2940/auraiiwip1.jpg
http://i49.tinypic.com/2mq7wh4.jpg

Offline rumcajs

• Moderator
  • Opinii: (33)
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 16-11-2012, 10:34:34 »
A jakość taką jak Cubix to prezentuje tylko Marcins. Mam na myśli dokładnośc wykończenia.
że niby Cubix i Marcins maja wyższy poziom wykończenia niż Yahoo ?
Bzdura kolego . Inny styl ,inne techniki wykonania - nie można ich wprost porównywać.
Yahoo nie robi taktycznych folderków a Cubix japońskich kuchenniaków  .

“Combat Knife is actually 10% weapon and 90% tool.” Al Mar

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (533)
  • *
  • Incomunicado
    • WAR's Shop of Knives
« Odpowiedź #20 dnia: 16-11-2012, 10:46:50 »
Te od Cubixa mam i uzywam. Wierz mi , da sie  :)
Ależ wierzę, jak to kiedyś vercu udowodnił, denka od puszki też da się używać  :rotfl:
Co do noży Jasia, są wygodne, czasem mniej lub bardziej dopracowane, ale niemal zawsze wygodne. Generalnie, do używania, a nie do szuflady.
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline rybak

• bedzie dobrze...
  • rybak
  • Opinii: (52)
  • *
  • sapere aude
    • Ostre miejsce w sieci
« Odpowiedź #21 dnia: 16-11-2012, 17:28:17 »

Bylo tez gdzies sporo moich projektow na papierze i moje 2m stali zamienione w noze, ktore sie rozeszly po swiecie. Jeden, ktory przypomina RATa zanim jeszcze sie RAT po swiecie rozbujal lezy chyba do dzis u Rybaka.

Mowisz o tym?

To mialbyc tak wlasciwie "fixed griptilian", Jasiu mnie pytal wtedy, jakie rekojesci mi najbardziej "leza" - powiedzialem mu ze gripek i mini afck.
"Fixed mini-afck" tez nadal mam.

A tak BTW to nie leza, bo tego semitro-rato-gripka ;) mialem ostatnio w robocie nawet, a drugi byl w kuchni niedawno w uzytku.

Pochewki obie mi Krug zrobil swego czasu.
Jakigos mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن

Offline piotrokonski2

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #22 dnia: 16-11-2012, 17:47:17 »
że niby Cubix i Marcins maja wyższy poziom wykończenia niż Yahoo ?
Bzdura kolego . Inny styl ,inne techniki wykonania - nie można ich wprost porównywać.
Yahoo nie robi taktycznych folderków a Cubix japońskich kuchenniaków  .

Noży od Jasia miałem (mam ) sporo a wiele przechodzi mi przez ręce z racji tego że robię trochę pochew kydexowych.
Na pewno prezentują inny styl , to widzi każdy. Co do jakości wykończenia kolego to chyba nie miałes mozliwosci porównania skoro twierdzisz że nie ma różnicy.
« Ostatnia zmiana: 16-11-2012, 17:53:32 wysłana przez piotrokonski2 »

Offline rumcajs

• Moderator
  • Opinii: (33)
  • *
« Odpowiedź #23 dnia: 16-11-2012, 19:39:09 »
Robiłeś kydexy do Jasiowych kuchenniaków ?  ;>
Musiałbyś pomacać kuchenny set jakie to czasami Jasiu robi na prezenty ślubne dla bogatych ludzi   ;)
“Combat Knife is actually 10% weapon and 90% tool.” Al Mar

Offline piotrokonski2

• Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 16-11-2012, 19:53:08 »
Robiłeś kydexy do Jasiowych kuchenniaków ?  ;>
Musiałbyś pomacać kuchenny set jakie to czasami Jasiu robi na prezenty ślubne dla bogatych ludzi   ;)

Nie robiłem i żałuję ;)
Wiem że Jasiu robi super noze, pisałem to już wczesniej. Do tego tez jest super gościem bo poratował mnie bezinteresownie w chwili gdy potrzebowałem kydexu i nitow. Nawet obecnie wspólnie z Nim dogrywamy pewne zakupy.
Natomiast nie podoba mi się ciagłe "picie" do Cubixa.
 Jeszcze sprostuje to co powiedziałem na temat dokładności wykonania. Moje opinia dotyczy noży które miałem lub tylko przez moje ręce przeszły. Wszyscy wiemy że piękne noże wykonuje Bona, Karud, Pawulon i kilku innych. To już jest  liga artystów i na jej temat sie nie wypowiem, bo po prostu nie znam z "widzenia" ;) Jakoś nikt do kydexowania nie chce przysłać ;-)

Offline Tayniak

• Opinii: (158)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #25 dnia: 16-11-2012, 21:17:56 »
...Musiałbyś pomacać kuchenny set jakie to czasami Jasiu robi na prezenty ślubne dla bogatych ludzi   ;)
Oj tam, bogatych od razu ;P

A, żeby tak do rzeczy. Jasiu jest okej. Znamy się prywatnie, ale był okej, kiedy się prywatnie nie znaliśmy. Robił mi parę rzeczy, inne rzeczy mi posprzedawał (a niekiedy - ku wielkiemu zaskoczeniu - podarował). Nie zamieniłbym go na innego mejkera.
Over the hills and far away.

'You like to think you control the odds, by your judgment and by your skill; and it's not exactly true.' Joe Simpson

'I’ll vote for who I want, drink what I want, support those I choose to support and believe what I find reason to believe.' Alex Hollings