Autor Wątek: Killrathi Knives - opinie  (Przeczytany 12561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline killrathi

• Szef działu
  • Opinii: (251)
  • *
    • Killrathi Knives
Killrathi Knives - opinie
« dnia: 23-11-2012, 08:00:54 »
Idąc w stronę oczekiwań klienta zakładam ten wątek.
Można tu pisać swoje opinie o moich nożach które posiadasz, o kontaktach ze mną, jakości "obsługi", serwisu, jakości mojego hartowania, etc...

zapraszam.
« Ostatnia zmiana: 23-11-2012, 08:25:51 wysłana przez killrathi »

nie odpowiadam na priv? pisz na [email protected]

Offline kgrzesiek

• Opinii: (333)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Killrathi Knives - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06-2014, 15:22:38 »
Nie wiem czemu jestem pierwszy :-), ale kupiłem Zebrę z tego wątku: http://forum.knives.pl/index.php/topic,154669.0.html
Co do serwisu się nie wypowiem, bo nie musiałem korzystać.
Obsługa i kontakt zajebiście szybko, konkretnie, prosto.
Cena jak za custom z pochewką bdb.
Nóż otrzymałem z wyprowadzoną kt, ale nie wiem jak. Nie pytałem, bo po co. Ciął, ale szybko się skończył.
Postanowiłem wyprowadzić po 15 stopni na stronę. Trochę to trwało na diamencie. Nóż dużo pracował w kuchni domowej i polowej. Ciągle był ostry. Sądzę więc, że hart jest ok.
Coż mogę dodać? Niewiele. Kosa jest fajna i tyle.
Nabrała klimatu :-) Dzięki i zachęcam do zakupów u majkera.

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #2 dnia: 27-06-2014, 21:50:58 »
dzięki serdeczne za te parę zdań :)
Cieszę się że nóż pracuje i działa.

Offline eddieiron

• knifemaker
  • Opinii: (83)
  • *
  • WKMN
    • http://www.pwljm.pl/bhp-kedzierzyn-kozle/
« Odpowiedź #3 dnia: 27-06-2014, 21:58:29 »
Nie mam nic od kolegi killrathi ale po odpowiedziach zadawanych na różnych wątkach stwierdzam że daje konkretne pomocne odpowiedzi bez sarkazmów ,przytyczek i innych takich ,bardzo szanuje takich ludzi co pomagają młodym ,co dopiero zaczynają przygodę z nożami.A i bloog kolegi też jest super  i bardzo ciekawy  oraz pomocny przy zabawie  robienia noży .
https://forum.knives.pl/index.php?topic=158401.new#new

https://www.facebook.com/robert.tucholski.5
https://www.facebook.com/RTknives/
#rtknifemaker -instegram
Nie robię noży idealnych :)

Oaza spokoju robiący narzędzia tnące .

Offline kgrzesiek

• Opinii: (333)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 06-10-2014, 13:14:07 »
Troche się cięło to i troche się dopisze. Dla przypomnienia nóż był zrobiony na 15 stopni i używany jako kuchenniak z czego wywiązywał się wyśmienicie.
W ostatni weekend byłem u teścia, gdzie mam dostęp do narzędzi wszelkiej maści, ale na zakończenie sezonu letniego chciałem trochę się pobawić.
Przygotowałem pieczonki. Oczywiście nie tylko przy pomocy Killowego kuchenniaka lecz także i pionnera. Tzn pionnerem obierałem, a Killem kroiłem. Jak gar stał załadowany trzeba było poczynić ogień. Tutaj do akcji wkroczył "kuchenniak". Najpierw przygotował drzazgi na rozpałke. Później postrugałem troszkę większe patyki na dokładkę. Na koniec po raz pierwszy nóż ten zajął się batonowaniem desek suchych i wilgotnych, raczej małych obcinków konarów itp. Nie testowałem go za wszelką cenę, raczej bawiłem się rozsądnie wybierając grubość drew. Po zrobieniu dość sporego zapasu na dokładkę obejrzałem klingę. Nie było wyszczerbień kt, trochę smug powstałych na skutek ścierania patynki przez twardsze gałęzie, no i lekkie mikro ryski (jak od igły) na płazach powstałe na skutek trafienia na gwóźdź. Kt przy tym nie ucierpiała. Roboczo nóż był nadal doskonały. Jedyne co to nie zbierał papieru przy próbach cięcia w powietrzu.
W domu naostrzyłem nie zmieniając kąta i takie zdjęcia Wam pokażę podając link do albumu cobyście mogli sobie powiększyć.
Na miejscu nie miałem odpowiedniego sprzętu do robienia zdjęć przy świetne ogniska. Zresztą po co? Wyobraźcie to sobie sami i sami poczujcie zapachy wydobywające się z wnętrza garnka :-)

Podsumowując nóż od Killa jest świetny, wielozadaniowy i z klimatem, którego nie ma większość produkcyjniaków.
Dodam, że nie lubię batonowania. Do tego typu rzeczy służy siekiera. Ale chciałem się zabawić i tej zabawy nie zepsuła mi złamana klinga :-)

Oto fotki:  http://www.fotosik.pl/u/gregu76/album/1682738

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #5 dnia: 06-10-2014, 22:32:54 »
Dzięki :-)

Offline Jasiek

• Opinii: (306)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • każdy amator znajdzie swego potwora
« Odpowiedź #6 dnia: 16-11-2014, 16:33:20 »

Trzeci od lewej, nibyrambo4, w oplocie, by wrona003: donoszę, że OC wykonana przez Killa nie zostawia nic do życzenia. Jak widać, miał okazję popracować w towarzystwie i wypadł znakomicie.
http://forum.knives.pl/index.php/topic,132869.msg1594346.html#msg1594346

KT nieorginalna - mocno podniesiona.
duże rękojeści mają wielkie zalety

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #7 dnia: 16-11-2014, 17:06:01 »
Dzięki :-)

Offline Danesz

• Opinii: (12)
  • Nowy użytkownik
  • *
    • Moje koziki
« Odpowiedź #8 dnia: 16-01-2015, 21:03:39 »
Zamówiłem u pana Marcina klingę  dla siebie ( dokładnie tę sztukę http://customblades.eu/?22,klinga-model-2 ) . Kontakt - pierwszorzędny i błyskawiczny. Zamówienie w sobotę a we wtorek już miałem listonosza pod drzwiami...
I to mimo tego, że przez własne gapiostwo musiałem domawiać jeszcze jeden drobiazg. Ale p. Marcin reaguje dość szybko na korespondencję, dzięki czemu całość przyleciała jedną kopertą.
Klinga wykonana bardzo starannie z symetrycznym szlifem, wyglądająca  na lekko ogradowaną ( otwory pod piny lekko sfazowane , co się bardzo przydaje w trakcie montażu ), wstępnie podostrzona, z indywidualną metką  opisującą gatunek stali, grubość, długość całości oraz datę wykonania. Ogólnie, tylko brać się i kończyć.
 Na tym etapie, jestem zdecydowany dobrać jeszcze kilka ( może z czasem znacznie więcej ) sztuk, ponieważ jest to kawał solidnej roboty.
Dzięki wielkie i pozdrawiam.

Offline killrathi

• Szef działu
  • *
    • Killrathi Knives
« Odpowiedź #9 dnia: 17-01-2015, 10:17:06 »
Dziękuję :-)

Offline koksik

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (20)
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 24-04-2015, 12:43:44 »
Nie mam  (jeszcze) noza od Killrathi'ego ale chcialem podzielic sie uwagami: otoz jestem typem czlowieka, ktory zanim cokolwiek kupi truje przyslowiowa dupe zadajac setki pytan. Killrathi odpowiedzial na wszystkie moje (zgaduje, ze czasami glupie) pytania. Splacam moich nozowych wierzycieli I lece kupowac do Killrathiego bo oprocz fajnych nozy ma czas I cierpliwosc do upierdliwych gosci jak ja.
Bojownicy #hejtstop :)
'Dajcie koksikowi spokój, ma problem..od tego są lekarze' szenkx
'Od mojej rodziny to się jednak radzę odjebać, bo źle się skończy' szenx
'to ci kurwa nie odpuszcze' szenx
'koksik - spierdalaj' W.Irving
'..nich mi palant kłamstwa nie zarzuca' smutna_niespodzianka

Offline mateuszbo

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 29-04-2015, 12:21:27 »
Zamówiłem u Killrathi coś takiego: http://forum.knives.pl/index.php/topic,168762.0.html, dobry kontakt, szybko i sprawnie, przesyłka dotarła szybko po wpłacie kasy, a sam nóż................ BAJKA  8D, nie mogę się napatrzeć, i aż mi go szkoda ale przecież został stworzony do ciężkiej roboty  ;>
Dzięki Bardzo KILLRATHI

Offline Danesz

• Opinii: (12)
  • Nowy użytkownik
  • *
    • Moje koziki
« Odpowiedź #12 dnia: 20-05-2015, 13:05:13 »
Zamówiłem u p. Marcina trzy klingi. Wyobrażam sobie ile się na mnie nabluźnił :D
Ale tradycyjnie wyszedł obronną ręką, tworząc doskonałą  podstawę pod fajne noże.
Nadmienię że w sumie przyleciało do mnie już 5 kling z CustomBlades, wszystkie tak samo rewelacyjne.

https://scontent-ams2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11329964_1060510483976362_1811361177160978764_n.jpg?oh=dac1161278920fca455850be98225140&oe=55CD7CCD

Offline mikus

• Opinii: (122)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 27-05-2015, 21:13:56 »
To może i ja się wypowiem :) W przeszłości zamówiłem na CustomBlades dwie klingi typu bushcraft, zarówno wykonanie samych kling jak i ogólna jakość świadczonych usług (kontakt, czas realizacji zamówienia) pozostawiły w mojej łepetynie bardzo pozytywne wspomnienia. Klingi oczywiście oprawiłem, jedną z nich dość mocno (ale bez katowania) poużywałem i byłem na tyle zadowolony, że zdecydowałem się zamówić cały nóż u Pana Marcina. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę, i po raz kolejny banan od ucha do ucha zawitał na mojej twarzy :D Pomimo iż zamówiłem nóż typowo roboczy jakość jego wykończenia nie budzi żadnych zastrzeżeń: równiutkie wyjście szlifu, micarta fajnie obrobiona, nóż leży w ręce pewnie i wygodnie. Po prostu budzi zaufanie :)

Z czystym sumieniem polecam, nożydła od Killrathiego to naprawdę solidne narzędzia.
« Ostatnia zmiana: 27-05-2015, 21:54:55 wysłana przez mikus »

Offline koksik

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (20)
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 28-05-2015, 17:00:49 »
To może i ja się wypowiem :) W przeszłości zamówiłem na CustomBlades dwie klingi typu bushcraft, zarówno wykonanie samych kling jak i ogólna jakość świadczonych usług (kontakt, czas realizacji zamówienia) pozostawiły w mojej łepetynie bardzo pozytywne wspomnienia. Klingi oczywiście oprawiłem, jedną z nich dość mocno (ale bez katowania) poużywałem i byłem na tyle zadowolony, że zdecydowałem się zamówić cały nóż u Pana Marcina. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę, i po raz kolejny banan od ucha do ucha zawitał na mojej twarzy :D Pomimo iż zamówiłem nóż typowo roboczy jakość jego wykończenia nie budzi żadnych zastrzeżeń: równiutkie wyjście szlifu, micarta fajnie obrobiona, nóż leży w ręce pewnie i wygodnie. Po prostu budzi zaufanie :)

Z czystym sumieniem polecam, nożydła od Killrathiego to naprawdę solidne narzędzia.
A te cudo to co to???
Technikalia poprosze bo bardzo mnie sie podoba
Bojownicy #hejtstop :)
'Dajcie koksikowi spokój, ma problem..od tego są lekarze' szenkx
'Od mojej rodziny to się jednak radzę odjebać, bo źle się skończy' szenx
'to ci kurwa nie odpuszcze' szenx
'koksik - spierdalaj' W.Irving
'..nich mi palant kłamstwa nie zarzuca' smutna_niespodzianka

Offline mikus

• Opinii: (122)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #15 dnia: 28-05-2015, 18:18:43 »
A te cudo to co to???
Technikalia poprosze bo bardzo mnie sie podoba

Już odpowiadam :) Jest to kolejna odsłona Tura, stal nw1 grubości 4mm zahartowana do twardości 60 HRC, dł. kt 120mm, dł. całkowita 250mm. Niestety z powodu braku ubranka nie był jeszcze w lesie, za to w kuchni zdążył już trochę porobić. Ostrze pomimo słusznej grubości radzi sobie bez problemu z wszelkiej maści jedzonkiem, w tym również z okrytym złą sławą miękkim pomidorkiem :D

Offline koszmarnykarol32

• Opinii: (115)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 28-05-2015, 22:27:44 »
Bardzo fajny nóż w robocie to on się spisze wyśmienicie :D

Offline Wojto

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 06-06-2015, 00:28:09 »
No i ja też muszę dodać coś od siebie.
Przeglądając knifemakerów lub nożowników wpadły mi w oko klingi Killrathiego, zacząłem dopytywać się o rzeczy związane ze stalą, drewnem i innymi pierdołami które jako nowicjusz były mi nieznane, Killrathi za każdym razem udzielał wyczerpującej i zrozumiałej odpowiedzi. Jak już uzbierałem pieniądze na klingę to kupiłem i kilka dni później miałem ją u siebie :D Wykonanie, cena, wygląd i jakość klingi - fantastyczna! No ale tak porządnej klingi nie można oprawić w byle co! Dlatego zamówiłem drewienko Palisander które nie dość że ładne, to i jeszcze bardzo twarde... tak twarde (i śmierdzące końskim potem) że miałem zakwasy od szlifowania noża. Po długiej bitwie z drewnem klinga została oprawiona. Nóż nie dość że pięknie wygląda, to jeszcze jest bardzo wygodnie leży w dłoni - na szczególną uwagę zasługuje wgłębienie pod palec wskazujący i zgrubienie na "dupce" dzięki czemu ryzyko wypadnięcia noża z ręki jest niewielkie. Tak mi się spodobała zabawa w oprawianie klingi, że niebawem zamówię kolejną :)

Na temat stali się wypowiem jak poużywam noża, jeszcze go nawet nie naostrzyłem.

A oto zdjęcia ewolucji :D (mam nadzieję że mogę dać kilka zdjęć)

Jest to ta klinga:
http://customblades.eu/?22,klinga-model-2

Online depravedsouls

• Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Jest OK, bycie białym.
« Odpowiedź #18 dnia: 06-06-2015, 09:27:26 »
Oprawa wyszła świetnie,teraz ładny domek i zestaw super będzie.
Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

Offline szenkx

• Opinii: (10)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Tekst osobisty
« Odpowiedź #19 dnia: 06-06-2015, 09:54:48 »
Dawno, dawno temu dostałem głownie od Marcina i zrobiłem coś takiego:
Poszło w ramach preznetu, więc tylko takie słabe foto się stało.
Jigi są dla pedałów, prawdziwy mejker wali z ręki.

------------------------------------------------------------------
The bird of Hermes is my name eating my wings to make me tame.