Reklama

Killrathi Knives - opinie

Zaczęty przez killrathi, 23-11-2012, 08:00:54

killrathi


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

tomek35


bronuś67

Dzisiaj listonosz przyniósł w paczce od p. Marcina Bobra ełckiego w mikarcie. To świetny nóż na edc do lasu i nie tylko. Pochewka do nożyka wykonana ze skórska również świetna i kolorystycznie koresponduje z okładkami.
Dzięki Marcinie.


jem muchy

#23

 :) Wykonanie i wysyłka błyskawiczna klinga pierwsza klasa taka jakiej szukałem. :) :)
Teraz tylko oprawić zostało w czeczotkę.  :)


gryf1986

No cóż, mogę tylko i wyłącznie wypowiadać się o współpracy z Panien Marcinem w samych superlatywach :D polecam każdemu kto by sobie wymarzył jakiś nożyk czy to z asortymentu Killrathiego, czy własny  projekt do wykonania. Kontakt pierwsza klasa, odzew natychmiastowy, zwięźle treściwie bez problemów. Jakość wykonania mojego customa stoi na bardzo wysokim poziomie :D Dla mnie Mega Człek ;)


Danesz

Ja w sumie nie powinienem się odzywać w tym wątku ... Nabrałem trochę żelastwa od Marcina i nigdy nie było żadnego kłopotu z niczym. Wręcz przeciwnie. Marcino podpowie, doradzi. Tylko na nasiadówę nad eliksirem Polmosa nie można go namówić. :D


bronuś67

Słowny chłopak z Marcina jest. Obiecał mi nóż pod choinkę i słowa dotrzymał.
A, że nie daje się namówić na polmosbunga, to zaleta. Na trzeźwo szlify lepsze wychodzą.


shilach

Nie mam jeszcze opini o żadnym Twoim nożu Marcinie, ale już niedługo zamówie nessmuka Twojego dzieła i z tego co wiem nie będę żałował  :D Pozdrawiam


Granado

Chłop do rany przyłóż.

Pozdrawiam, Krzysztof

tap

.. i jakie pyszne winko prezentuje... ech... :)


SoDek

#30

Drogą wymiany... dawno temu trafił do mnie nóż z 1 strony od "kgrzesiek"

Zapomniałem napisać, a może coś pisałem, ale nie w tym temacie... nie pamiętam.  ;-) Jako że dziś go ostrzyłem to mi się przypomniało.

Nóż jest używany przez moją mamę do "cięższych prac". 100% w kuchni. Stal nabrała solidnej patyny, rudej nie widać. Jest myty czasem wycierany, ale w 90% po prostu myty i odkładany jak inne nierdzewne noże. Moim zdaniem pojawiła się taka fajna patyno-hamono-oksydo warstwa czegoś, po milionach litrach krwi, mięsa i warzyw, że ruda tego nie rusza.

Mama w tygodniu, tak szczerze, przerabia około 30kg mięsa, nie liczę warzyw. Całe główki kapusty, całe świniaki, cielaki, barany, dziczyznę, gęsi, kaczki i co tylko chcecie. Lubi ten nóż bo jest grubszy od reszty kuchenniaków i nie boi się, że się wykrzywi.

Zdjęć nie będę wrzucał, bo jak go używam to zawsze mam całe upierdolone ręce, a nie będę jak 90% naszych forumowiczów mył rąk i robił zdjęcia przy robocie. Toć to tylko nóż.  :rotfl:

Ostatnio obrobiłem nim 4 całe świńskie łby. Wyrywanie szczęk, wycinanie oczu, uszu i inne fajne rzeczy jakie się robi przy głowie,  :rotfl:

Rękojeść o dziwo drewniana, ale bardzo solidnie się trzyma nic nie puchnie, nie pęka.

EDIT:

Jako, że akurat dzisiaj rezyduję u rodziców to cyknąłem na szybko zdjęcia, jednak jakieś malutkie kropeczki rudej są... no ale to co?  ;P


kgrzesiek


mskowronldz

Dopisuje się do opinii, gdyż mam już dwa noże od Marcina (Bóbr i Tuareg).
W obydwu przypadkach projekty bardzo udane i świetnie pasują na EDC (jak dla mnie oczywiście).
Jakość wykonania oceniam bardzo wysoko!
Sprawy techniczne typu kontakt, zamówienie, czas realizacji itp. oczywiście bardzo miło i  bez zastrzeżeń  :)
Dziękuję  :kosunia:


mrspockpl

Ja również zamówiłem klingę u Pana Marcina. Wysłałem szablon dogadaliśmy szczegóły i po 2-ch tygodniach paczka była u mnie. Super kontakt i jakość wykonania. Weekend spędziłem na robieniu okładzin i pochwy, świetnie się przy tym bawiłem, serdecznie polecam. A poniżej przedstawiam gotowy nożyk:


carl

#34

Witam po raz pierwszy
od jakiegoś czasu posiadam dzieło Marcina popracowałem juz nożem przy kilku polowaniach i nie tylko ....i znalazłem jeden minus ....muszę zamówić jeszcze jeden go dobre ostrze


tomek_68

Witam
Długo zastanawiałem się czy napisać o rzeczy, która lezy mi na wątrobie od bardzo już długiego okresu czasu.
Jednak postanowiłem...niestety Marcinie ale moja opinia odnośnie twojego podejścia do mnie jest bardzo ale to bardzo negatywna. Zlałeś mnie po całej długości, pierwszym razem kiedy w okolicy końca 2015 roku zapytałem cię e-mailowo o możliwość wykonania noża twojego autorstwa, którego fotkę znalazłem w internecie i kolejny raz gdy wysłałem e-maila na adres firmowy z zapytaniem o możliwość wykonania noża konkretnie pod zamówienie dnia 10-go lipca tego roku.
Przypomnę o co chodzi:
Pierwszy raz po kilkukrotnej wymianie e-mailowej  gdzie na każde pytanie odpowiadałeś z coraz dłuższą zwłoką poprosiłem abyś podał mi numer telefonu gdyż taka rozmowa znacznie szybciej przyspieszy sfinalizowanie ewentualnego zmówienia. Na co odpowiedziałeś, że preferujesz kontakt e-mailowy...OK. i mimo moich kolejnych pytań o technikalia noża już nigdy odpowiedzi nie otrzymałem...
Co do kolejnego przypadku to jak już napisałem wcześniej 10-go lipca tego roku napisałem kolejne zapytanie. Jak obiecujesz na stronie firmowej wyczytałem info. ze odpisujesz w ciągu max. 2 dni??? Dzisiaj mamy 14 październik i zero odpowiedzi. Co do czasu realizacji zamówień kupionych w sklepie tez można mieć pewne zastrzeżenia.  Zapamiętaj, że tylko dobry kontakt i logistyka z potencjalnym klientem da obu stronom satysfakcję. Ja jestem bardzo rozczarowany...

ps. jeśli w moich pytaniach gw ciebie były zawarte banalne sformułowania to tylko dla tego, że w tamtym okresie dopiero rozpoczynałem przygodę z nożami ręcznie robionymi i o wielu rzeczach nie miałem bladego pojęcia...


Swirek89

może jeszcze nie doszedł do Twojego maila

Instagram: @znozemprzezswiat
http://znozemprzezswiat.pl/

killrathi

Do sprawy z 2015 sie nie odniose. Nie mam juz maili z tego okresu.
O ile dobrze lacze nick z forum z adresem mailowym to...
Faktycznie na zapytanie dot. Wyceny noza z lutego 2017 sie nie odnioslem... Moze zapomnialem... Moze nie bylem zainteresowwny wykonaniem.
W kwestii tempa realizacji zamowien ze sklepu. Domonujac zakupu zaakcetowal Pan regulamin ktory mowi ze zamowienie zostanie zrealizowane w ciagu 5 dni robocsych od dnia ksiegowania wplaty na koncie. Zamowie ie zlozone 10 lipca zostalo wyslane 13 lipca.

Aczkwiek dziekuje za opinie. Kazda jest cenna


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]

tomek_68

Cytat: killrathi w 14-10-2017, 11:00:47

Do sprawy z 2015 sie nie odniose. Nie mam juz maili z tego okresu.
O ile dobrze lacze nick z forum z adresem mailowym to...
Faktycznie na zapytanie dot. Wyceny noza z lutego 2017 sie nie odnioslem... Moze zapomnialem... Moze nie bylem zainteresowwny wykonaniem.
W kwestii tempa realizacji zamowien ze sklepu. Domonujac zakupu zaakcetowal Pan regulamin ktory mowi ze zamowienie zostanie zrealizowane w ciagu 5 dni robocsych od dnia ksiegowania wplaty na koncie. Zamowie ie zlozone 10 lipca zostalo wyslane 13 lipca.

Aczkwiek dziekuje za opinie. Kazda jest cenna

Tak na zakończenie tematu, jeśli nie byłeś zainteresowany wykonaniem wystarczyło odpowiedzieć np temat nie aktualny mam dużo zleceń. A najlepiej nie pisać, że odpowiadamy w ciiągu max. 48h ...i po temacie...


K60

#39

Witam wszystkich po raz pierwszy.

Chociaż jestem stałym bywalcem forum od wielu lat , ale jakoś nigdy nie znalazłem czasu, żeby coś napisać... (wiem.., wiem.., jestem leniwy jak truteń.. ) :-))
Ale teraz zostałem posiadaczem 2 noży puukko od Killrathiego i tak się nimi cieszę,  że muszę o tym napisać.

Zamówiłem 2 noże u Killrathiego, czekałem trzy miesiące na realizację (niestety kolejka marzących o nożu od Killrathiego była taka długa i nadal rośnie..)
Wkurzałem się, że Kill nie odpowiada od razu na moje kolejne maile (bo człowiek to czasami uważa się za tak ważnego..,
że myśli, że inni powinni reagować błyskawicznie na każde pstryknięcie palcami).
W końcu do mnie dotarło... , że albo Killrathi będzie robił noże, albo będziemy tracić jego czas na pisanie maili..

No i..., żeby nie przedłużać, noże przyszły idealnie takie jak zamówiłem.
1. puukko klasyczne w czeczocie - zrobiony dla mojej żony, która stwierdziła
"..wiedziałam, że będzie fajny, ale nawet nie przypuszczałam , że aż tak piękny..."
Wykonanie perfekcyjne,  lekki.., piękny nożyk.., świetnie leży w dłoni..., wszystko spasowane, żadnej szczeliny...,
a mosiężna tarczka to mistrzostwo świata (no i co ważne w kolorze złota, więc prawie biżuteria dla kobiety :-)))  )
Nie ma niczego na co  można kręcić nosem..., no i chlastacz niesamowity.., co prawda przeciął tylko kilka warzyw ,
ale  przepłynął przez nie  jak miecz samuraja..
2. puukko większe,  oprawione w G10 - zrobiony dla mnie, przyłożyłem go do rysunku który wysłałem Killrathiemu i... kurna jest identyczny.
Wykonanie SUPER, HIPER EKSTRA LUKSUS... :-)))

Miałem w życiu sporo różnych ostrości (produkcyjniaków i customów), ale naprawdę jestem pod duużym wrażeniem.

Noże można zobaczyć na fotkach.
Jedna w wykonaniu Killrathiego (zarypana bezczelnie z facebooka), druga moja z dużym vickiem dla porównania.

https://imgur.com/a/17et9

Pozdrawiam serdecznie wszystkich
Krzychu