Reklama

konkursowy

Zaczęty przez Yahoo, 05-12-2012, 00:09:13

Yahoo

Na zlotowy konkurs PiotraB takie coś powstało




stal to kuta D2, bawół, fibra i stabilizowany czarny dąb
wymiary orientacyjne bo nie pamietam

ostrze 250mm, grube na 2,7, wysokie na 56mm szlif conveks

"knife makers don't make mistakes, they make smaller knives"

MichaelD

www.youtube.com/user/710HS

Proszę o nie wysyłanie wiadomości prywatnych z pytaniem "jaki nóż kuchenny wybrać". Nie jestem alfą i omegą, a inni koledzy z forum mają tak samo obszerną  wiedzę. Najlepiej utwórz nową wiadomość tak aby wszyscy mogli się wypowiedzieć w zadanym przez Ciebie pytaniu.

franio1991

Gdyby tylko trafić 6 cyferek...  :<

Cytat: ahaswer w 21-09-2011, 20:56:10
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Komuś customowe przecinaki do Leathermana?

obol

stal zacna, materialy na rekojesci fajne, kilka stylistycznych smaczkow... dobra robota

oto ja, czyli brzydki, zły i szczery...

http://www.knives.pl/forum/index.php/topic,57901.msg149059.html#msg149059 - moj skladzik
34 PCK od 20 naszych Makerow :D

sawim

A można szczerze, czy tylko ohy i ahy dopuszczalne? Bo jeśli można, to bez szyjki będzie leciał na rękojeść. Ładny, ale nic więcej.

"Cofnij do tyłu..."

jabberwocky

Cytat: Yahoo w 05-12-2012, 00:09:13

Na zlotowy konkurs PiotraB takie coś powstało

I jak opinie po konkursie, że z ciekawości zapytam?
-Is there anything worn under the kilt?
-No, nothing worn, everything in perfect working order!

Yahoo

Cytat: sawim w 10-12-2012, 00:26:32

A można szczerze, czy tylko ohy i ahy dopuszczalne? Bo jeśli można, to bez szyjki będzie leciał na rękojeść. Ładny, ale nic więcej.

Oczywiście, że krytyka jak zawsze mile widziana :)

wywazenie miał na 3,5 cm od brody wiec nie poleci na rekojesc :)

Co prawda przy szyjce miałby pewnie z cm dalej ale to sie człowiek dowiedział po fakcie :)

Cytat: jabberwocky w 10-12-2012, 08:15:55

I jak opinie po konkursie, że z ciekawości zapytam?

to trzeba by pytać nowego właściciela bo po pokazie wróciłą do mnie tylko gotówka a nie nóz ;P

Piotr stwierdził że troszke za mocny conveks wyszedł, brakowało mu szyjki a poza tym to ze takie standardowe Gyuto tyle że z lepszą wykończeniówką.

Człowiek sie sporo dowie jak nożami pracuje zawodowiec :P

"knife makers don't make mistakes, they make smaller knives"

wojtekn

to troche jak by Kubica wypowaidał się o jakimś samochodzie w zastosowaniu do wyścigów F1 ;)
nie zrozumcie mnie źle ale Piotr zwyczajnie ma trochę inne kryteria i warunki pracy niż przeciętny "kucharz"

NIE ROBIE NOZY NA ZAMÓWIENIE
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy[pecado]
Cytat: Dagorn w 10-05-2006, 08:55:16
Nie każdy chce żeby jego wiedza (i niektóre kruczki podnoszące jakość i estetykę) wyszła, że tak napiszę - na jaw!