Reklama

OSTRE RĄBANIE- czyli kto czym rąbie

Zaczęty przez FORESTER1973, 05-02-2013, 21:45:27

Jan Kowalski

kiedys tutaj juz wrzucalem swoja, rzemieslnicza, pochodzaca z Czarnego Dunajca
ta na zdjeciu jest mniejsza, mam jeszcze druga, wieksza
wytwarzal je jakis emerytowany kowal ale poniewaz mam je od ladnych kilku lat,
od gorali z Orawy ktorzy u mnie budowali, nie wiem czy tworca jeszcze zyje
ostatnio na forum pilarzy znalazlem jej zdjecie, ktos sobie je 'pozyczyl' ; ) bez pytania
@Trak to nie Twoj nick? ; ) http://www.pilarz.net.pl/index.php?topic=65646.0


Trak


Inshallah

W x7 czasem brakowało mocy do prac obozowych więc zanabyłem x10, mieści się do plecaka i znośną ma wagę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


donGÓRALesko

Cytat: Inshallah w 06-01-2019, 17:59:31

W x7 czasem brakowało mocy do prac obozowych więc zanabyłem x10, mieści się do plecaka i znośną ma wagę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Będziesz Pan zadowolony :D

Typ temperamentu: gniewny
Osobowość: paranoiczna
Czynności ekspresyjne: obronne
Funkcjonowanie interpersonalne: prowokacyjne
Styl poznawczy: podejrzliwy
Obraz ja: nienaruszalny



donGÓRALesko

Cytat: nielet w 19-02-2019, 16:26:18

To jakaś limitowana wersja ? Wyglądają super.

Była chyba na 365 lecie o ile mnie pamięć nie myli. Tylko głownie były lżejsze niż normalne

Typ temperamentu: gniewny
Osobowość: paranoiczna
Czynności ekspresyjne: obronne
Funkcjonowanie interpersonalne: prowokacyjne
Styl poznawczy: podejrzliwy
Obraz ja: nienaruszalny

FORESTER1973

Na 365lecie były ze srebrnymi głowicami a te to wersja Solid.
Głowice mają te samą wagę co odpowiedniki z serii "X".
Różnica jest taka,że na toporzysku nie mają tego silikonu niby poprawiającego chwyt a całe toporzysko jest z jednolitego tworzywa z "guzełkowatą" strukturą w miejscu chwytu i nie mają standardowych ochraniaczy na całą głowicę jedynie szczątkowy ochraniacz na samo ostrze.
W użytkowaniu mają ten plus,że ten silikon potrafi się oddzielić od toporzyska,łapie brud i ciężko się go czyści np z żywicy.


V_N_Cf

Witam.
Czy ktoś  pamięta wie gdzie znajdę  wątek , post z przeróbką taniej marketowej siekierki, którą wykonał jeden z kolegów?
Wrzucone były zdjęcia z realizacji , zdarcie czarnej farby , delikatna zmiana kształtu głowicy. Całkiem fajnie wyszło :).
Dzięki.
Pozdrawiam



V_N_Cf

Dzięki ale to jeszcze inny wątek/post był. Siekiera trochę stylizowana na indiańską z tego co pamiętam . Szukam dalej :)


bambusfly


V_N_Cf

Dzięki za zainteresowanie, ale to jeszcze nie to . Z tego co pamiętam to była przeróbka jakiejś nówki z marketu. Może uda się odnaleźć w odmętach forum. :)


Mad Boar


V_N_Cf

Tego z tactical.pl też już znalazłem , ale to nie to.  Gdzieś na forum powinien być. Powoli przebijam się przez wątki/tematy od 2016 roku. Możliwe że to był post w jakimś innym temacie o siekierach. Szkoda że zdjęcia po jakimś czasie znikają .  Gdybym znalazł to wrzucę.  Tak czy inaczej dzięki za zainteresowanie :)


PiterM

No i się jednak zdecydowałem... i jest Paps:

Instagram: @piotr_ma

... a w kieszeni Sebenza

V_N_Cf

#816

Świetna  :)

Porada, może komuś się przyda.  Mały trick jak usunąć plamy z  żywicy z rąk i narzędzi . Ja użyłem masła potem mydło aby zmyć tą maź. Tłuszcz wchodzi w jakąś reakcję z żywicą.   Możliwe że inne tez  się nadają. ale jeszcze nie testowałem.  Sposob podobno nie działa na odzież. 


piomic

Cytat: V_N_Cf w 11-05-2019, 22:34:23

jak usunąć plamy z  żywicy z rąk i narzędzi . Ja użyłem masła

Ale to jest jakaś wiedza tajemna w dzisiejszych czasach? Że rozpuszczalne w tłuszczach usuwasz tłuszczem?
Od gówniaka wiedziałem (nie mam pojęcia skąd, ot — z podwórka) że smołę i żywicę usuwa się masłem a masło mydłem.


partizan

Sobotnie zmagania z 5m3 brzozy z Hultaforsem.


V_N_Cf

@ piomic
Człowiek uczy się całe życie , Ty masz inna wiedze i doświadczenia, ja inne.
Dodatkowo ktoś wspominał o usuwaniu żywicy z Fiskarsa i ze w nowych potrafi odejść ta pomaranczowa cześć, która obecnie jest gumowa. Kiedyś trzonek był tylko malowany farba.
Także moim zadaniem fajny sposob może ktoś skorzysta.
Pozdrawiam