Autor Wątek: [TUTEK]Prosta pochewka na necka, dla początkujących.  (Przeczytany 2269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ireabe

• Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
1. Przykładamy nożyk do kartki papieru odrysowując kształt ostrza. Dodajemy 1cm po obwodzie na 'wstawkę'. Warto chwilę posiedzieć przy projekcie, bo dobry wykrój to połowa sukcesu:

2. Wycinamy wstawkę i główny element. Na mizdrze odrysowujemy kształt wstawki i 'psujemy' skórkę w tym miejscu (ja użyłem nożyka) żeby klej miał się czego chwycić.

3. Smarujemy obie części klejem, czekamy aż wystygnie. Powinien być na tyle suchy żeby po przyciśnięciu palca nie przyklejał się do niego. Sklejamy elementy i sprawdzamy czy nożyk leży jak powinien.

4. Obrabiamy krawędzie używając papieru ściernego (lub dremelka), moczymy wodą i gładzimy drewnem.

5. Robimy rowek w miejscu gdzie będzie szew. Groover nie jest niezbędny, do zaznaczenia krawędzi można przecież użyć widelca!

6. Przebijamy się szydłem w miejscu gdzie będziemy zaczynali szyć. Od przodu i od tyłu (gdzie wyszło szydło) zaznaczamy odległości radełkiem.

7. Teraz możemy rozpocząć robienie dziurek szydłem bądź nawiercanie ich dremelkiem. Trzymając pochewkę w powietrzu przebijamy się od 'czoła' (czyli bardziej widocznej części) i staramy się trafić jak najbliżej kropki zaznaczonej radełkiem na tylnej części.

8. Jeśli używamy żelu, to powinniśmy pomalować nasze dzieło przed robieniem dziurek, bo zostanie w nich barwnik i pobrudzi nitkę. Ja to olałem, ale ostrożnie malowałem w miejscu dziurek. Wylewamy kropelkę żelu (ja użyłem dark brown) i nakładamy go na skórę. W zależności czy użyjemy szmatki, gąbki czy pędzelka uzyskamy inny efekt.

9. Teraz ścieramy nadmiar tan-cote'm

10. Jak już porządnie wyschnie możemy zabierać się za szycie. Wkręcamy pochewkę w imadło, między dwa kawałki skóry, a najlepiej w specjalnego drewnianego 'konika'. W zależności od grubości szytego elementu odmierzamy 3-4 krotną długość szwa. Zawsze lepiej wziąć trochę więcej niż później się martwić że zabraknie. Nawlekamy dwie igły i przebijamy się w miejscu pierwszej dziurki. Na zdjęciach poniżej pokazałem jak napinać nitki żeby nie przebić ich igłą w dziurce.

11. Zakańczamy szew z dwóch stron tak samo. Dopiero po porządnym zaciągnięciu po obu stronach przecinamy nadmiar i ostrożnie opalamy zapalniczką wystającego kikuta.

12. Pozostaje nam zrobić dziurki na nap. Najpierw zróbmy dziurkę po jednej stronie, dobrze napnijmy pasek na rękojeści i dopiero później odciśnijmy miejsce na dziurkę na drugim pasku. Montujemy nap.

Gotowe. Dbajcie o dobre oświetlenie (oczy oczami, ale bardzo wpływa to na jakość!).
Pozdrawiam, Abe :)
« Ostatnia zmiana: 16-02-2013, 08:11:13 wysłana przez ireabe »

Offline Klucha

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • WE COME FROM THE DARK
Odp: [TUTEK]Prosta pochewka na necka, dla początkujących.
« Odpowiedź #1 dnia: 16-02-2013, 08:36:21 »
Noo :D ładny tutek i dobre wejście  :)

Offline banax

• Opinii: (70)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #2 dnia: 16-02-2013, 09:08:34 »
Dzięki za tutka, na pewno się przyda  :). Widzę, że Głuchołazy to prawdziwe zagłębie skórorobów  ;).

Offline ireabe

• Opinii: (4)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 16-02-2013, 09:38:11 »
Nie, tutaj po prostu ciężko o pracę :D

Offline Hogg

• Opinii: (0)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 16-02-2013, 09:54:47 »
Świetny tutek, fajny projekt. Super, że pokazałeś dokładnie etap po etapie, co i jak zrobić. Dla takich początkujących jak ja to strzał w 10  :D