Autor Wątek: [Tutek] Jak uszyłam buty średniowieczne  (Przeczytany 23883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AS skiper

• knifemaker
  • Opinii: (175)
  • *
  • If I dare I already won
Odp: [Tutek] Jak uszyłam buty średniowieczne
« Odpowiedź #20 dnia: 03-06-2013, 19:36:47 »
ładny wyrób, tylko kweste historycznosci to bym poruszył. Nie jestem pewien co do szycia przez srodek stopy (bo sie spotkałem ale raczej było to uzupelnieniebrakujacego kawałka wykroju cholewki a nie zaprezentowany wyrzej sposob szycia).

Sproboj szyć w poł skory. Igła przechodzi od dołu skory (przeciwna do lica) i wychodzi w połowie grubosci skory. Buty szyte były na wywrotke i ten sposob szycia zapewniał to ze szwy sie nie przeciarały (czasami dawano pasek skorzany miedzy cholewke i podeszwe, on dodatkowo chronił szew). Zapietek tez w taki sposob sie wszywało. Dopasowany kawałek skory sie dziurkowało (albo podczas szycia). Igła wchodziła w poł skory w cholewce na piecie i doszywała zapietek.
Łaczenie cholewki  zazwyczaj było od wewnetrznej strony stopy cholewki w 98% z jednego kwałka - chyba ze jakies braki to doszywano kawałek, szwem wewnetrznym albo w poł skory - nie widac szwu od strony lica. szyło sie na dwie igły co zapewnieało mocny szew i dobre docisniecie kawałkow skory do siebie.

zdolnosci masz duze - kiedys widziałem prezentowane przez Ciebie buty na innym forum (chyba ze mi sie cos pomieszało). Teraz tylko poszukaj wykrojów, wzorów i technik szycia i bedziesz robiła Swietne HISTORYCZNE obuwie. teraz to luzna stylizacja :D.

ps jesli chcesz jakies wskazówki to pisz, moze znajde jakies stronki. Kiedys szyłem butki historyczne, na koncie mam z 15 par jak nie wiecej, no i bawiłem sie w odtwórstwo

Offline Sziva

• Opinii: (3)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 05-06-2013, 10:53:05 »
Dzięki za rady :)

Te buty, to jedyne jakie uszyłam, a szyte były według wskazówek mojego brata, więc problem historyczności nie leży po mojej stronie :winky:
« Ostatnia zmiana: 05-06-2013, 14:53:31 wysłana przez Sziva »

Offline AS skiper

• knifemaker
  • Opinii: (175)
  • *
  • If I dare I already won
« Odpowiedź #22 dnia: 05-06-2013, 13:33:03 »
w takim układzie moj bład :D

ale jak wczesniej pisałem swietna robota tylko nie koniecznie historyczna :D

Offline Arwil0

• Opinii: (17)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
  • Pzdr Arek
« Odpowiedź #23 dnia: 06-06-2013, 09:20:13 »
Nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

Offline Dziad Lesny

• w cywilu: Piotr
  • knifemaker
  • Opinii: (13)
  • *
  • maszynista w Iron Owl Knives
    • Moje rękoczyny
« Odpowiedź #24 dnia: 06-06-2013, 09:27:15 »
Drobiazg

(PS. chyba nawet czekałem, czy podziękujesz, więc dziękuję za przywrócenie wiary w kindersztubę)

Offline irekkowal

• Opinii: (27)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 20-06-2013, 09:42:15 »
Też bym takie chciał :)