Autor Wątek: Tlim "nóż forumowy" - jest szansa na produkcję?  (Przeczytany 17629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jamesbond

• Hardcore is the only way I know.
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Knives.pl keyboard operator task force BRAVO.
Odp: Tlim "nóż forumowy" - jest szansa na produkcję?
« Odpowiedź #40 dnia: 10-05-2013, 08:36:59 »
Projekt bardzo ciekawy i myślę, że warto zrobić jego krótką serię. Zresztą, czy musi mieć tytuł noża forumowego? Mario podesłał fajny pomysł.

Jestem ciekaw czy Tlim mógłby podać progi cenowe w zależności od ilości zainteresowanych. Jeśli powie, że np. przy conajmniej 50 chętnych cena noża wyniesie tyle i tyle, i Wy się na tą cenę zgodzicie, to można przeprowadzić zapisy, deklarujące chęć kupna. Gdy zbierze się określona liczba chętnych, wtedy każdy chętny wpłaca zaliczkę/całą kwotę. Tylko zapisy "o popyt potencjalny" nie mają sensu, bo znowu będzie kilkadziesiąt chętnych a jak przyjdzie co do czego to będzie pustka.
EDC: PM2 + DC4 + Climber/Soldat + Seiko OM + SC600 MK II
Tactical Redneck Club! ;>
W tak głębokiej dupie nie byliśmy od czasu wprowadzenia wsparcia dla IE8.

Offline wolfun

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (19)
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: 10-05-2013, 11:00:06 »
Ja jestem za - tylko kto podejmie się zbierania ewentualnej kasy i organizacji, bo to myślę że jest w tym przypadku największy problem - mamy Mistrza, pomysł i teraz potrzebny  potrzebny Menago :) całego biznesu.
PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia  :P

Forum rządzi, Forum radzi, Forum nigdy Cię nie zdradzi......... chyba że przy wstawianiu zdjęć.

Offline jamesbond

• Hardcore is the only way I know.
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Knives.pl keyboard operator task force BRAVO.
« Odpowiedź #42 dnia: 10-05-2013, 12:40:21 »
Napisałem do Tlima, zobaczymy.
EDC: PM2 + DC4 + Climber/Soldat + Seiko OM + SC600 MK II
Tactical Redneck Club! ;>
W tak głębokiej dupie nie byliśmy od czasu wprowadzenia wsparcia dla IE8.

Offline homer

• Opinii: (110)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #43 dnia: 11-05-2013, 05:53:26 »
Nadal pozostaje kwestia szlifu. Jak wiadomo, "chromy" Tlima rdzewieją na krawędzi tnącej. Wynika to z prostej zależności iż taka przerwana powłoka sprzyja wzmożonej rdzewności na granicy przerwania jej ciągłości. W przypadku niskiej kt jest to niezauważalne, gdyż taka ciągle używana część robocza nie ma kiedy korodować. Inaczej ma się sprawa, gdy tak jak tutaj, powinno ostrzyć się po całym szlifie, zdzierając chrom z powierzchni jakichś 5 mm, tj. z całej tego szlifu powierzchni. Będzie po prostu rdzawo i nieładnie a chrom w tej sytuacji mija się z celem. Alternatywą jest złamanie tego szlifu i coraz bardziej siekierowata kt z każdym ostrzeniem, ale o tym już wcześniej pisałem. Przemyśl proszę Tlimie podniesienie tego szlifu raz jeszcze, bo nie jest to kwestia lubię/nie lubię tylko zwyczajny mankament.

Offline Swirek89

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (33)
  • **
  • Nóż jest dla ludzi z pełną głową:)
« Odpowiedź #44 dnia: 11-05-2013, 09:15:51 »
Nadal pozostaje kwestia szlifu. Jak wiadomo, "chromy" Tlima rdzewieją na krawędzi tnącej. Wynika to z prostej zależności iż taka przerwana powłoka sprzyja wzmożonej rdzewności na granicy przerwania jej ciągłości. W przypadku niskiej kt jest to niezauważalne, gdyż taka ciągle używana część robocza nie ma kiedy korodować. Inaczej ma się sprawa, gdy tak jak tutaj, powinno ostrzyć się po całym szlifie, zdzierając chrom z powierzchni jakichś 5 mm, tj. z całej tego szlifu powierzchni. Będzie po prostu rdzawo i nieładnie a chrom w tej sytuacji mija się z celem. Alternatywą jest złamanie tego szlifu i coraz bardziej siekierowata kt z każdym ostrzeniem, ale o tym już wcześniej pisałem. Przemyśl proszę Tlimie podniesienie tego szlifu raz jeszcze, bo nie jest to kwestia lubię/nie lubię tylko zwyczajny mankament.

A może po prostu zrezygnować z chromu?  Obniży to koszty produkcji zarazem. Co o tym myślicie?

Offline homer

• Opinii: (110)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #45 dnia: 11-05-2013, 20:25:34 »
A może po prostu zrezygnować z chromu?  Obniży to koszty produkcji zarazem. Co o tym myślicie?
Wiesz jak rdzewieje łożyskówka na szyi pod koszulką latem?

Offline horzuff

• Opinii: (185)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • empiryk organoleptyk
« Odpowiedź #46 dnia: 12-05-2013, 00:55:29 »
Poza tym spora część funu w tym nożu, to właśnie ten twardy chrom. Inaczej można by sieknąć jakąś nierdzewkę czy coś, jak Tlim pisał w wątku o forumowcu, finansowo taniej...

Offline Swirek89

• Grupa Pomorska
  • Opinii: (33)
  • **
  • Nóż jest dla ludzi z pełną głową:)
« Odpowiedź #47 dnia: 12-05-2013, 08:19:51 »
Wiesz jak rdzewieje łożyskówka na szyi pod koszulką latem?
     Tu to sie zgodze :D