Autor Wątek: Trip  (Przeczytany 18891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Renifer

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Trip
« Odpowiedź #20 dnia: 01-05-2013, 00:27:23 »

Widzę,że czytasz inne wątki na forum niż ja ;)
Uważam,że pisanie w wątku autorskim,o tym że autor powinien zrobić inaczej coś niż zrobił,jest nieeleganckie,używając eufemizmu.
Zaś dyskusja na temat szlifu "jedynie słusznego", powinna toczyć się w innym wątku.
Aha...
To w którym wątku mamy poddawać krytycznemu osądowi zaprezentowany nóż bo jak rozumiem to w autorskim poklepujemy się po plecach...
Była już o tym dyskusja i to burzliwa - gro głosów makerów brzmiało że konstruktywnej krytyki się nie boją i poczytają z równym zainteresowaniem co głosy pozytywne.
Więc konstruktywnie podajemy w wątpliwość zamiłowanie Tlima do szlifu scandi.
Ja rozumiem prostszy proces wytwórczy, rozumiem Timie że skoro schodzą to po co robić inaczej ale może by tak zastanowić się nad jakimś płodozmianem...
Szczególnie jak ma być węgiel w powłoce, już o tym było w temacie forumowca...
NINDŻA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKA!

Offline swider

• foto-nożownik
  • Opinii: (97)
  • Użytkownik knives.pl
    • Nienożowy blog zdjęciowy.
« Odpowiedź #21 dnia: 01-05-2013, 00:36:06 »
Czy on ma położony chrom lub cuś w podobie?
Tysz chciałbym wiedzieć. :)
„Co zrobisz, gdy ktoś ci przystawi nóż do szyi, a ty akurat dostaniesz czkawki?” — Allan Stewart Konigsberg.
Sporadycznik autorski — nienożowy blog zdjęciowy (no dobra… czasem coś ostrego u mnie zagości ;)).

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (527)
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #22 dnia: 01-05-2013, 00:37:35 »
Ten nóż z pełnym płaskim byłby zajebisty, a tak... kolejne budżetowe brzydactwo  :'(
I w przeciwieństwie do jetrona, wcale nie uważam, że dyskusja o designie noża na forum nożowym jest czymś nieeleganckim, na stronie tlima, owszem, ale tu?
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline jetron

• Lubię Mad Dogi :)
  • Opinii: (770)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Chcę mieć tylko 3 noże:2 fixy i folder!
« Odpowiedź #23 dnia: 01-05-2013, 00:47:21 »
Po pierwsze:
 nie mam monopolu na rację.
Po drugie:
Ja też nie lubię scandi i nie kupuję,ale nie mówię makerom jak mają robić.Mówię,że mi się podoba,albo nie,a to jest mała różnica.Nie ma nic wspólnego z "klepaniem się po plecach".
Po trzecie:
do mówienia makerowi,jaki szlif ma zrobić,uprawnia mnie jedynie,jednostkowe zamówienie jakie mu składam.

Nie podoba się scandi? To zamówcie sobie płaski.

Offline roko

• Opinii: (10)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 01-05-2013, 01:01:22 »
1 cm dłuższy i pełny płaski - wtedy byłby super.
A w takiej formie jak teraz jakoś nie widzę dla niego użytku, no nie wiem do czego 7 cm grubego na 3 mm ostrza z takim klinem.
« Ostatnia zmiana: 01-05-2013, 01:06:03 wysłana przez roko »

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (225)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #25 dnia: 01-05-2013, 01:10:19 »
Uważam,że pisanie w wątku autorskim,o tym że autor powinien zrobić inaczej coś niż zrobił,jest nieeleganckie,używając eufemizmu.
Nie ma w tym nic złego.
Bo pokazując coś poddaje to coś pod krytykę jakby nie było.
Dział jest chyba po to, żeby prac makera nie szukać na forum a nie po to by było poklepywanie po pleckach i z pewnoscią nie jest to dział dealerski.

Mówię,że mi się podoba,albo nie,a to jest mała różnica.
A tu było nawet lepiej. Bo było rozwinięcie "nie podoba się" z uzasadnieniem. Czyli na plus.

do mówienia makerowi,jaki szlif ma zrobić,uprawnia mnie jedynie,jednostkowe zamówienie jakie mu składam.
Idąc tym tropem nie można by wyrazić żadnej opinii dopóki się nie kupi. A to nie o to chyba chodzi.

Nie podoba się scandi?
Ale narzekać na Vicki to możemy wszędzie ?  ;>

Po pierwsze:
 nie mam monopolu na rację.
Ot i doszliśmy do senda.  ;)

Nawet nie musiałby być pełny płaski. Tak choć na 2/3 i już inny wygląd. Bo przy takim konkusku to pewnie różnicy się aż takiej nie odczuje. Raczej wrażenia estetyczne w grę wchodzą.
Mimo wszystko moim zdaniem projekt dość spójny choć mógłby być ładniejszy.

Offline jetron

• Lubię Mad Dogi :)
  • Opinii: (770)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Chcę mieć tylko 3 noże:2 fixy i folder!
« Odpowiedź #26 dnia: 01-05-2013, 01:18:35 »
Po Vickach można jechać wszędzie,bo to tania masówka,a nie custom :)

@ Mario

Nie każdy pisze "Mam racje i ch.. "  (Czy jakoś tak)  :rotfl:
« Ostatnia zmiana: 01-05-2013, 01:26:59 wysłana przez jetron »

Offline wieniek

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #27 dnia: 01-05-2013, 03:55:40 »
Jak zauważyliście Koledzy to nożyk nazywa się "TRIP" czyli "wyprawa" i został wymyślony z myślą o Babeczce która ma przejść 1700 Km po polskich szczytach (link umieszczony przy zdjęciach). Z namiotem na plecach i z zamiarem spania na trasie a nie w kwaterach - znaczy się prawie , że BUSHCRAFT. Wymyślił ktoś lepszy szlif do takich akurat zastosowań?

Zaczęliście dyskusje pomijając kontekst w jakim powstał ten model...Takie lanie wody z biciem piany, a taka dyskusja bardziej pasuje do wątku kulinarnego...
Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Offline maba

• Opinii: (490)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #28 dnia: 01-05-2013, 03:59:48 »
Gdyby nie to, że jest w normalnej sprzedaży to bym się nawet z Tobą zgodził ;)

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (216)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #29 dnia: 01-05-2013, 07:40:31 »
Maba a jakie ma znaczenie, że zrobiłem więcej noży pod dane założenie, że jeden jest giftem a reszta mogą kupić inni?

Panowie i ewentualne Panie :)

Ja wiem że macie racje :)

Wiem też że nie każdemu chce się tu wypowiadać, ma czas na to, czy ochotę komuś coś udowadniać ,więc zakładam ,że to nie jest wyłączny głos "ludu".
Pozwólcie więc, że puki co będę się trzymał tego co mi jeden z kupujący właśnie Tripa napisał = "każdy ma swój gust i potrzeby".

Jedni robią takie noże, drudzy inne i moim zdaniem właśnie to jest fajne.

Zrobiłem coś koło 1000 noży z płaskim, pewnie z połowę tego z wklęsłym, trochę z convexem, teraz robię takie jakie robię.
Za jakiś czas pewnie zrobię inne. Pewnie kwestią czasu jest to kiedy np. taki Trip powstanie z płaskim, 2/3, wklęsłym czy innym szlifem, okładką zieloną czy różową, w chromie czy nierdzewce.
Lecz teraz jest jaki jest i same komentarze raczej nie zmienią tego że będzie inny;)

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #30 dnia: 01-05-2013, 07:44:08 »
Ależ oczywiście, że nie zmienią, tak jak również stwierdzenie:
Lecz teraz jest jaki jest i same komentarze raczej nie zmienią tego że będzie inny;)
nie zmieni tego, że jest paskudny jak kupa łosia (też bushcraftowa)  :rotfl:
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline tap

• Opinii: (80)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #31 dnia: 01-05-2013, 07:47:30 »
gdyby nie niskie szlify w seriach z piaskowaną mikartą to pewnie juz dawno miałbym kilka noży od tlima... 

Offline tlim

• Szef działu
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #32 dnia: 01-05-2013, 07:48:00 »
Ależ oczywiście, że nie zmienią, tak jak również stwierdzenie:nie zmieni tego, że jest paskudny jak kupa łosia (też bushcraftowa)  :rotfl:

Nie ma to jak owa konstruktywna krytyka :)

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #33 dnia: 01-05-2013, 07:54:44 »
Ale po co mam uprawiać konstruktywną krytykę, skoro jedyną odpowiedzią makera jest "robię takie i chuj" ? :)
Ja doskonale zdaję sobie sprawę z ekonomicznych podstaw robienia takich szlifów, filozofii "bushcraftu" nie potrzebuję żeby usprawiedliwić beznadziejność takiego rozwiązania, więc czego oczekujesz? Że będę przekonywał makera z Twoim stażem, że nożyk tej wielkości jest "nożem podręcznym" i jako taki służy raczej do precyzyjnych prac i własności tnące są ważniejsze niż wytrzymałość? Doskonale o tym wiesz.
Dlatego ograniczę się może do mało konstruktywnego, ale treściwego "brzydki jak kupa" :)

Offline tlim

• Szef działu
  • *
  • dżemdźwiedź
« Odpowiedź #34 dnia: 01-05-2013, 08:06:26 »
więc czego oczekujesz?

Mniej napastliwego tonu?

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #35 dnia: 01-05-2013, 08:18:31 »
Oj, delikatny się zrobiłeś, a stwierdzenie "brzydki jak kupa" jest być może grubiańskie, ale nie napastliwe :) To tak, jakbym nazwał Twoją odpowiedź "robię jakie robię" pogardliwą :)
Użyję porównania kulinarnego, kiedyś robiłeś soczyste befsztyki, teraz, od jakiegoś czasu raczysz nas tylko hamburgerami. Ekonomicznie, McDonalds zarabia z pewnością więcej niż dobra restauracja, natomiast dla smakoszy, trochę żal.

Offline tlim

• Szef działu
  • *
  • dżemdźwiedź
« Odpowiedź #36 dnia: 01-05-2013, 08:30:16 »
Oj, delikatny się zrobiłeś, a stwierdzenie "brzydki jak kupa" jest być może grubiańskie, ale nie napastliwe :) To tak, jakbym nazwał Twoją odpowiedź "robię jakie robię" pogardliwą :)
Użyję porównania kulinarnego, kiedyś robiłeś soczyste befsztyki, teraz, od jakiegoś czasu raczysz nas tylko hamburgerami. Ekonomicznie, McDonalds zarabia z pewnością więcej niż dobra restauracja, natomiast dla smakoszy, trochę żal.

Zawsze taki byłem :)

Może to kwestia interpretacji.
Dla mnie "robię jakie robię" to stwierdzenie faktu.

A idąc za Twoim porównaniem kulinarnym, to kiedyś słyszałem jakie to soczyste piękne befsztyki, aż szkoda zjeść, mało kto więc do restauracji przychodził skonsumować i można było ją albo zamknąć albo zmienić menu. 

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #37 dnia: 01-05-2013, 08:40:52 »
Nie zrozumiałeś mnie, jako przedsiębiorca rozumiem i podziwiam Twoją strategię, jako miłośnik noży, niekoniecznie :)

Offline tlim

• Szef działu
  • *
  • dżemdźwiedź
« Odpowiedź #38 dnia: 01-05-2013, 08:45:56 »
Nie zrozumiałeś mnie, jako przedsiębiorca rozumiem i podziwiam Twoją strategię, jako miłośnik noży, niekoniecznie :)

:)

Offline Trollsky

• troll warsztatowy
  • Kierownik
  • Opinii: (100)
  • *
    • Trollsky Custom Knives
« Odpowiedź #39 dnia: 01-05-2013, 08:49:29 »

260zł - czyli dosyć srogo jak na takiego pyrdka :jezor:

micarta, dobrze zahartowana weglowka - wydaje mi sie ze to mało jak za noz uznanego nie tylko w Polsce makera