Autor Wątek: Trip  (Przeczytany 18833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
Odp: Trip
« Odpowiedź #40 dnia: 01-05-2013, 09:44:02 »
Pewnie, powinien kosztować tyle co Mora  :rotfl:

BTW
Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie pokazałeś tego projektu na nóż forumowy, tylko tamten pogięty wynalazek  ;-P
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline swatch

• Opinii: (13)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #41 dnia: 01-05-2013, 09:50:58 »
Kompletnie nie rozumiem, dlaczego nie pokazałeś tego projektu na nóż forumowy ;-P

I to jest dobre pytanie :).

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (216)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #42 dnia: 01-05-2013, 10:05:51 »
Może dlatego że dopiero wczoraj go skończyłem? ;)

Offline Fred

• knifemaker
  • Opinii: (25)
  • *
    • se bloguje ;)
« Odpowiedź #43 dnia: 01-05-2013, 10:11:09 »
Może dlatego że dopiero wczoraj go skończyłem? ;)

Eee, to naciągany argument ;)
Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje - Stefan Kisielewski

Offline Mario

• Rat Fan
  • Redaktor
  • Opinii: (225)
  • *
  • MTPN
« Odpowiedź #44 dnia: 01-05-2013, 10:37:16 »
Sam bym na niego glosowal :)
Sprzedam
Znów polaki biedaki szukają dziury w całym.

Offline Renifer

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #45 dnia: 01-05-2013, 11:37:59 »
Tlimie skoro już tu jesteś - czy on ma położony chrom tudzież coś innego w ramach powłoki?
Wygląda jak by miał, a na stronie nie podajesz informacji...
NINDŻA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKA!

Offline tlim

• Szef działu
  • Opinii: (216)
  • *
  • dżemdźwiedź
    • Tlim knives - ostrza, noże myśliwskie, damast, laminaty, nessmuk knives, fallout knives, stal
« Odpowiedź #46 dnia: 01-05-2013, 22:26:13 »
Powłok brak.

Offline milord

• knifemaker
  • Opinii: (79)
  • *
  • http://dudeism.com/
« Odpowiedź #47 dnia: 01-05-2013, 22:34:17 »
No, nie moge nie napisac!  ;-P
Tlim juz raz w jakims swoim watku wytlumaczyl dlaczego szlif scandi, i wytlumaczyl to z sensem.  :idea:
JA do pewnych prac lubie plaski, do pewnych konweks, a do wiekszosci prac w terenie sprawdza sie najlepiej scandi i chu..  ;>
To jest moje jeb.. wieloletnie doswiadczenie w terenie - i widac ze nie tylko moje -  nie przy biurku glaszczac luksusowe kosalki i smyrajac nimi po jablkach,
czy strugajac patyki do kielbasy.  ;> ;>
Dla mnie pisanie ze szlif scandi = brzydal,
a plaski = pikny kozik, to pierdo..nie.  ::)

Ciekawe dlaczego jebane skandynawy setki lat "jada" na takich szlifach i maja tak wysoko rozwinieta kulture nozowa!?!
I to taka funkcjonujaca jako "nóz to narzedzie".
A moze by którys z "kolegów pro-szlif-plaski" pouzywal w terenie w tym samym czasie dwóch opcji szlifu do tych samych prac przez dluzszy czas?
Ale widze, ze sa ludzie, którym wylacza sie myslenie, jak widza szlif scandi  ;-P

Kompletnie nie kleje toku myslenia??

Rowery górskie sa z dupy, bo maja grube opony - ladne rowery, to tylko kolarzówki. Ten sam szajs.

Rozumiem, ze sa upodobania i podobaja sie noze ze szlifem pelnym plaskim  - mi tez. Ale odbierac racje bytu szlifowi scandi, bo "mi" sie nie podoba, to ...

W skrócie - meczy mnie juz ta inkwizycja na szlif scandi.  :special:
A moze to tylko dlatego, zeby powstala przciwwaga do nurtu "buszkraft" -He? Jak jest?  :D
... ale to zakrawaloby troche na pozowana przekore  fazy pokwitania.

... oby nozyk sluzyl kolezance w swojej praktycznosci.  :winky:
Zdrówka!  :kosunia:

Offline Renifer

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #48 dnia: 01-05-2013, 23:05:22 »
Powłok brak.
Dzięki. Bez powłoki to trochę nawet, imho bo nie bardzo lubię scandi, ma sens. Jak bym chciał mieć bardziej fancy (jak mawiają hamerykanowie) more to bym sobie nabył. Cuś w sobie ma, nie da się ukryć.
NINDŻA NIE MOŻE BYĆ MIĘNTKA!

Offline WAR

• Szef
  • Opinii: (517)
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #49 dnia: 01-05-2013, 23:25:33 »
Jaaaasne milord, scandi najlepsze i chuj. Przypomnę "denko od puszki" Verca, też zrobisz nim wszystkie rzeczy w terenie  ;>
Oczywiście, kontekst regionalny to kompletna bzdura, nie? I coś, co sprawdza się w warunkach skandynawskich będzie uniwersalne w każdym zakątku globu?
I tak, w większości wypadków, szczególnie w połączeniu z "technicznymi" materiałami, szlif scandi czy też bushcraft wygląda IMO jak kupa. W przypadku większości "naturalnych" skandynawów, ratują je ładne rękojeści. Klinga zazwyczaj dalej wygląda jak kupa  ;-P

There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline milord

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #50 dnia: 02-05-2013, 00:02:13 »
Ups! To na Twój odcisk nadepnalem!?  ;-P
"kupa", "ladne", "najlepsze" wszystko pojecia wzgledne.
Wiec to sranie w banie.  :D

A co do kontekstu regionalnego  - owszem jest taki.
Ale to ostatecznie tez sranie w banie -  region mial i ma wplyw na rozwój cech i wygladu.
Ale konkretne narzedzia do konkretnych zadan stworzone, wsio im rybka, czy wioter zawieje, czy mu zimno, czy deszczyk pada.
Czy pólnoc, czy poludnie.
Ostatecznie wszystko preferencje i przede wszystkim przyzwyczajenia uzywajacego!
Stad tez IMHO pisanie powyzszym tonem na temat szlifów jest nieadekwatne do Twojego zwykle logicznego myslenia.  ;>
Jeszcze Ci sie percepcja estetyki pozmienia klika razy w zyciu i "kupa" stanie sie "zlotem"  :winky:
Tak ma kazdy, wiec nie wiem po co argumentowac mniemanym wygladem "kupowatym".  :D

Ale luz, szanuje pojecie kupy innych. Nie kupuj kupy!
Ja tez tego nie robie!  ;-P
D. nocy!  :winky: :kosunia:

Offline jurek_kw

• Opinii: (28)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #51 dnia: 02-05-2013, 00:17:27 »
Wygląda? O tym właśnie pisał Milord, że zacytuję: "nie przy biurku glaszczac luksusowe kosalki i smyrajac nimi po jabłkach"...
Do wyglądania jest sporo noży na tym globie, a to czy jest ładny to zawsze jest subiektywne.
Mam sporo noży z takim i takim szlifem - spójrzcie sobie w lustro i powiedzcie, czy kiedy będziesz szedł zbudować coś na szlaku z drewna, w błocie, wodzie to zabierzecie pięknego Fantoni czy Tlima? Po ostatniej interwencji w sosnowym lesie, kiedy akurat miałem ze sobą ulubiony i ładny nóż kolegi Yahoo, który potem wyglądał jakby go koń wys...ał bo cały był oblepiony błotem i żywicą - wiem, że ładne noże z reguły leżą w szufladach. I nieważne jaki mają szlif.

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #52 dnia: 02-05-2013, 00:24:09 »
je je je je, ciekawe ilu nabywców noży milorda utytłało je przy pracy w terenie  :rotfl:
I polecam cytat z pecado:
koń roboczy nie musi być uwalony gównem po samą grzywę, żeby był roboczy
There are good atheists and bad atheists. There are good believers and bad believers. A cunt is a cunt and no god has ever changed that.

Offline Sarna

• Opinii: (39)
  • Użytkownik knives.pl
« Odpowiedź #53 dnia: 02-05-2013, 00:38:10 »
Cóż, najfajniejsze w tym wątku jest chyba to, że większość komentarzy brzmi mniej więcej "nie mam noży od tlima, bo coś tam, ale wiem że napewno się nie sprawdzą w terenie". Mam zaledwie dwa noże tlima, więc chyba fanboyem nie jestem, ale hmm, bushneck jest moim EDC od niespełna roku (ojej, scandi na necku, przecież to nie ma sensu!) i wcale nie zapowiada się, by w najbliższym czasie miało to ulec zmianie, obozowca (w drewnie, bo też fanem tych micart nie jestem) mam krócej, bo niespełna 2 miesiące, ale też jest to jeden z najwygodniejszych noży jakie miałem okazje używać.
Jasne, może się wam to nie podobać, możecie uważać że nie sprawdzi się w terenie ale.. maker nie ma obowiązku, tylko dlatego że są głosy na nie, przestać robić takie noże. Co więcej, gdyby faktycznie ogółowi się nie podobały i ogół uważałby je za nieprzydatne, tlim pewno po prostu by ich nie robił, choćby z tego powodu, że nie miałby na nie chętnych.
Do krytyki czy wyrażenia opinii wszyscy mają prawo i od tego forum jest. Nie wiem po prostu skąd oczekiwanie, że 10 osób powie 'nie rób już scandi' spotka się natychmiast z odpowiedzią 'ok, przepraszam to się nie powtórzy'. Tym bardziej, że tlim nie mówi 'nie zrobię nic innego, mam rację i tyle', a raczej 'teraz robię scandi, niebawem będę robił co innego', w czym tak naprawdę macie problem?

A co do noża, na taka wyprawę jak najbardziej się sprawdzi, choć sam bym go nie kupił, bo po prostu mi się nie podoba (i jakoś nie planuję pisać 'tlim, co to za okładki, kto to kupi, rób drewniane')
A przytoczenie cytatu z pecado nieszczególnie w temacie, co jak co, ale nawet najtańsze serie noży tlima nie są wykonane niestarannie.

Offline jurek_kw

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #54 dnia: 02-05-2013, 00:54:19 »

Z cytatem się zgadzam niekiedy - natomiast nie po to przytaczałem sytuację, żeby cytat o koniu był meritum sprawy. Chodziło mi o to, że nie miało wtedy znaczenia jaki nóż ma szlif i jak w tej chwili wygląda. To było meritum, bo wokół tego się toczy dyskusja.

Ja jestem użytkownikiem noża, który w ogóle jest połączeniem "problemu" - klinga Tlima oprawa Milorda  :D  Nawet często go zabieram ale jako dodatek, bo jest nieduży, chociaż w niektórych pracach już się sprawdził. Przy nich jednak nie uwalił się po grzywę...

Widzisz nie lubię takich osobistych wycieczek - ja na ten przykład nie pytam czy ktoś noży Pawulona, którymi zawsze się zachwycam, używa do prac w terenie. Bo nie o tym ta rozmowa i nie po to, żeby komuś dowalać mniej lub bardziej. Po prostu każdy szuka tego co mu odpowiada i kupuje to co mu odpowiada.
« Ostatnia zmiana: 02-05-2013, 00:58:34 wysłana przez jurek_kw »

Offline WAR

• Szef
  • *
  • Incomunicado
    • Blade Brothers Poland
« Odpowiedź #55 dnia: 02-05-2013, 01:13:54 »

ja na ten przykład nie pytam czy ktoś noży Pawulona, którymi zawsze się zachwycam, używa do prac w terenie.
Przepraszam, ale to Ty zrobiłeś pewne założenie:
wiem, że ładne noże z reguły leżą w szufladach
które jest kompletnie bez sensu :)
U mnie w skrzyneczce (nie mam szuflady) leżą noże ładne, brzydkie i kompletnie nijakie, a używam tego, który aktualnie noszę  ;-P
Również stwierdzenie
Cóż, najfajniejsze w tym wątku jest chyba to, że większość komentarzy brzmi mniej więcej "nie mam noży od tlima, bo coś tam, ale wiem że napewno się nie sprawdzą w terenie"
jest równie prawdziwe jak tłumaczenia ministra Rostowskiego w sprawie OFE  ;>  Noży tlima przeszło przez moje ręce naprawdę sporo, i jakieś swoje doświadczenia terenowe z nimi mam. Wyższości szlifu scandi nie odnotowano  ;>

Offline jurek_kw

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #56 dnia: 02-05-2013, 01:45:16 »
Masz rację z tym założeniem pod warunkiem, że o używaniu nie mówimy w przypadku strugania jabłek  :D  Ja nie chce w ogóle przekonywać nikogo do swojej racji czy taki czy taki szlif. Sam nawet nie mam takich preferencji, bo używam scandi, płaskiego i convexa i w tym co robię, nie muszę takich preferencji posiadać. Trochę noży mam w posiadaniu i z reguły mam pod ręką taki jaki jest potrzebny, a jeśli nie to robię tym co mam  :)  Oczywiście noże, którymi nigdy pracował nie będę też mam - dlaczego, chyba nie muszę tłumaczyć nikomu na tym forum  :)

Chodzi mi tylko o takie wpisy typu "kupowaty" czy "ciekawe ile osób używa noży Milorda do prac w terenie" itp. Bo po co mówić komukolwiek, komu akurat taki się podoba, że ma "kupowaty"? Chodzi mi o styl dyskusji. Można się nie zgadzać z tym czy z tamtym ale po co ściągać dyskusję do takiego poziomu? Czy wypowiedzenie swojego zdania czy krytyki musi od razu kończyć się słowami kupowaty czy ch..wy? Wtedy to już nie jest już tylko dyskusja.

Dobra, idę spać, już się nie wymądrzam, bo niczemu to nie służy :) Swoją drogą WAR - Androida od Ciebie chętnie bym przygarnął, chociaż nie wiem do czego bym go używał  :)  Chyba do strugania jabłek  :winky:  Ale podoba mi się i już.

Dobrej nocy.

Offline milord

• knifemaker
  • *
« Odpowiedź #57 dnia: 02-05-2013, 08:05:01 »
je je je je, ciekawe ilu nabywców noży milorda utytłało je przy pracy w terenie  :rotfl:
Tez sie nad tym gesto zastanawiam!?  :D
A klingi sa przeciez z premedytacja "kupowate" zeby nie bylo szkoda je uzyc!  :rotfl:
Wyższości szlifu scandi nie odnotowano  ;>
Widocznie nieodpowiednio je uzywales!  ;-P :*

No ale bez jaj teraz - calkiem powaznie i bez  checi "podjudzania".  :)
Rzucanie dogmatami jest bez sensu.
Kazdy uzywa takie kosalki, jakie jemu najbardziej w danej chwili odpowiadaja lub jakie w danej chwili ma pod reka.
I tu sie konczy cala filozofia.  :idea:
Wszystko preferencje i osobiste pojecie estetyki.
Kazdy maker robi nozyki, takie jakie uwaza za odpowiednie.
Nurt nurtem i nie ma co kwiczyc, ze musi byc inaczej, bo jest chujowo.
Mamy aktualnie nurt "bushcraft" i jest ok. Nie schodzimy na psy, tylko sie rozwijamy.

(provocation-mode on.   ;-P )  Np. Nurt "noze z damastu" jest IMHO z dupy, bo po chu w dzisiejszych czasach damast? (provocation-mode off)
Ale to etap rozwoju "naszego" swiatka nozowego - ma swoja racje bytu, a moje zdanie przciez nie zmieni nurtu, tylko dlatego,
(provocation-mode on.  )  ze móglbym uwazac nurt "damastowy"  za etap rozwoju na poziomie "Pakistan klepie damasty". (provocation-mode off)

(Oczywiscie wedlug mnie - zeby dogmatu nie bylo  ;-P )

Offline jurek_kw

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #58 dnia: 02-05-2013, 12:24:31 »
Milord ranny ptaszek z Ciebie :)

Offline Campo

• Opinii: (146)
  • Użytkownik knives.pl
  • Ryzyk Fizyk
« Odpowiedź #59 dnia: 02-05-2013, 13:50:00 »
Piękny nożyk na krótkie wypady, a scandi pasuje do niego w mojej opinii idealnie.
Zdrówka C
Przestałem o nich myśleć taką naturę mam...