Autor Wątek: "Auriga" - nowe pochwy modularne z kydexu  (Przeczytany 6436 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PiterM

• Opinii: (96)
  • Użytkownik knives.pl
"Auriga" - nowe pochwy modularne z kydexu
« dnia: 23-07-2005, 14:16:24 »
Jakbym mógł nie pokazać dziełą moich rąk na Knives...  a więc tak: ostatnio sporo mam czasu na rozmyślanie w nocy (niecałe 2 tyg. temu zostałem tatusiem)  i tak sobie wymyśliłem, że czemu by nie zrobić jakiegoś modularnego kydexu? I tak powstał mój system "Auriga" (nie, nie od gwiazdozbioru, po prostu nazwa spodobała mi się niesamowicie już przy pierwszym oglądaniu "Alien Ressurection" więc czemu nie? Tylko nie bijcie... ). Składa się z pochwy, TekLoka, belt-loopa, linki do troczenia, płytki montażowej oraz pochwy Maxpedition 4" lub 5" (wchodzi tam jaiś Victorinox, multilool lub latarka). A w planach moduły na Zippo, krzesiwo, dużą ostrzałkę prętową, mini-kompas itp. oraz moduły "podwójne". A także pochwy z cordury i nylony wg. specyfikacji odbiorcy, i już obgaduję ten temat z osobą która być może będzie to szyła :) No a potem można sobie skomponować to, co jest na dany wyjazd / wypad potrzebne. Te dwie zrobiłem rzutem na taśmę, bo ostatnio miałem trochę zaległości w kydexach i musiałem już je zrobić.  Więc poniżej dla Chris Reeve Project I oraz MK.VI

Instagram: @piotr_ma

... a w kieszeni Sebenza

Offline bagnet

• Opinii: (224)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • jak feniks z popiołu
    • Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta Autoryzowany dystrybutor AustriAlpin, producenta klamer Cobra. Pasy, szelki, uprzęże, lonże i akcesoria na indywidualne zamówienie.
Czas pożegnać się z forum
« Odpowiedź #1 dnia: 23-07-2005, 14:52:33 »
Czas pożegnać się z forum
« Ostatnia zmiana: 10-09-2008, 13:31:45 wysłana przez bagnet »
Bayonet Belts - taktyczne pasy Bagneta

Przez moje ręce przeszło 147 fixedy, 132 foldery, 11 tooli, 19 siekierek, trochę scyzoryków.
Moje opinie są subiektywne, ale oparte na doświadczeniu, a nie na wymyślaniu.

Offline wysz

• włóczykij
  • Opinii: (9)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • zielony zmrol
    • Pieczenie w Dupie
(Bez tematu)
« Odpowiedź #2 dnia: 23-07-2005, 14:57:34 »
Wiesz co Piteru? Tak sobie umysliłem, że to świetny i bardzo uzytkowy patent, ale tylko i wyłącznie dla noży DUŻYCH. Po pierwsze - wiadomo, trzyipółcalak z ogromnym systemem montazowym to oczywiste nieprozumienie i przerost formy nad treścią. Po drugie - taka wielofunkcyjna hybryda wyglądałaby przy pasie wyjątkowo naroślowato i jestem pewien, że zaczepiałbym tym o każdy napotkany krzak. Po trzecie - kamizelka/uprząż taktyczna ma wystarczającą liczbę kieszeni by nie trzeba jej było rozbudowywać o kolejne wystające moduły.
System aż prosi się o przytroczenie do plecaka.
Bo to trochę tak jak z pochwami Blackhawka (GB) czy Spec-Ops (RAT7) - w pouchu nosiłem toola tylko i wyłącznie gdy nóż był przytroczony przy (lub nawet schowany w) plecaku. Inaczej ta wypchana kieszonka po prostu przeszkadza. Można tam wcisnąć ewentualnie małe krzesiwko lub Wiktora Spartana. Wszystko inne będzie zawadzać.
Jeśli mamy już ten nóż wygodnie umocowany przy plecunie to widziałbym taka Aurigę rozbudowaną do granic nieprzyzwoitości, rozbuchaną i barokowo wypasioną jak nieprzymierzając pochwy do Airkatów. Aż prosi się o kompas, latarke, gwizdek i krzesiwko. No cud mniud i malina. Czy dobrze kombinuję, że pomysł ma iść w kierunku stacjonarnej pochwy plecakowej a nie tradycyjnego dyndacza przypaskowo-bocznego? Bo inaczej mi się to nie widzi.

No i własnie - czy będzie imadło na krzesiwko? :)

Offline gacman

• Opinii: (7)
  • Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #3 dnia: 23-07-2005, 15:00:06 »
Hmmm jak dla mnie to niebardzo bo nielubie se dokladac do pochwy stuffu ....wyglada jak odstajacy garb ;) nie lepiej i wygodniej se jakos to na pasku rozmiescic/rozlozyc masy? ;)
Mozna tez poprostu przeciagnac sznurek przez dziurki w pochwie i szlufki w taktycznym piorniku ...jak ktos lubi ofcoz   ;)
In the name of God, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damntation. Amen.

Offline kali

• edgy
  • Szef
  • *
(Bez tematu)
« Odpowiedź #4 dnia: 23-07-2005, 15:07:35 »
ja ogolnie lubie jak najmniejsze pochwy, wynalazki typu Airkat do mnie nie przemawiaja. pochwa powinna byc jak najmniejsza, jak najwezsza, najlzejsza, dobrze trzymac noz, a bez noza znikac.
There are no tactical knives, only tactical minds
FP

Offline Akme

• Backpacker
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Backpacker
    • Akme on Picasa
(Bez tematu)
« Odpowiedź #5 dnia: 23-07-2005, 15:36:20 »
Poniewaz duze noze nosze wylacznie przytroczone do plecaka... tak tak, przy pasie to MAX 4"... system dla mnie BARDZO OK :)
Szwoleżer Crew - KNAK - Łoś Tracker Team

"Nam nad głowami rosną chmury, kłęby, dymy, grzyby, obłoki...
I jeszcze widzimy kontury rzeczy, kolorów boki"

Offline PiterM

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #6 dnia: 23-07-2005, 15:59:12 »
Wysz,  strzał w dziesiątkę... po prostu chodzi mi po głowie kydexowa pochwa w klimatach Yukon Airkat i to do samodzielnego skompletowania elementów. No i jasne, że do TUK2 od Rinaldiego to bym nie robił takiej :) Ale z drugiej strony zamykać się do najprostszych rozwiązań... to też nie dla mnie. No i jeszcze parę pomysłów mam...   8)

... a w kieszeni Sebenza

Offline burzum

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: 23-07-2005, 16:57:07 »
Piter,
 dobry pomysl. Dla mnie najwieksza wartosci maja systemy uniwersalne - dajace sie troczyc do wszystkiego na wszystkie sposoby. Jezeli tylko da sie zrobic tak, zeby utrzymac w pochwach (roznych) jednakowy system mocowania modulow (rozstaw, zatrzaski lub sruby) i mozliwosc mocowania modulow nie tylko do pochwy, ja chetnie zamowie komplet. Tyle, ze ja nie jestem "tactical" - sprzet trocze przewaznie do plecakow "foto" albo turystycznych. No i tez mam pare pomyslow :)

Piotr
Najlepszy nóż to ten, ktory mam przy sobie.
'Osobiste' nie zawsze oznacza 'ważne'.

Offline Kubek

• knifemaker
  • Opinii: (69)
  • *
  • Nożownik, dla niemców knifemaker
    • www.kubekknives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #8 dnia: 23-07-2005, 19:44:38 »
Mnie się pomysł podoba, i tak jak Wysz wspominał, to nie do EDC pomyślane jest. Nie znaczy to również, że tylko taktyczne noże mogą mieć taki systemik. Ja to widzę outdorowo. Do plecaczka przytroczona straszna kosa, ze wszystkim co człowiekowi w amazońskiej kniei potrzebne, a w kieszeni vicek, albo opinelek na wszelki wypadek.

Offline cromcruah

• knifemaker
  • Opinii: (7)
  • *
  • operator mopa
    • crom knives
(Bez tematu)
« Odpowiedź #9 dnia: 24-07-2005, 10:24:46 »
dobry pomysł swietne wykonanie. co z tego ze szerokie? biegając po krzakach plecak czy kurtka też przeszkadza a nikt goły nie lata. takie miejsce na latarke czy inne utensylia przy pochwie bardzo sie przyda.

RaF

• Gość
  • Opinii: (0)
(Bez tematu)
« Odpowiedź #10 dnia: 24-07-2005, 14:16:29 »
Praktyczne i estetyczne. Podoba się :)

Offline Kotwic

• Opinii: (37)
  • Mieszkaniec knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #11 dnia: 25-07-2005, 09:47:34 »
Cytat: kaligula
ja ogolnie lubie jak najmniejsze pochwy, wynalazki typu Airkat do mnie nie przemawiaja. pochwa powinna byc jak najmniejsza, jak najwezsza, najlzejsza, dobrze trzymac noz, a bez noza znikac.

Ja również tak podchodzę do wyposażenia, po prostu tylko to co niezbędne, taki "minimalizm"  :D

Ale bardzo deceniam Twoje dzieła i uważam, że jeżeli ktoś lubi/potrzebuje takiego sprzętu jaki robisz Piterze, to na pewno się ucieszy rozszerzonym asortymentem. Bo jakość i styl widać z daleka.  :p
Pilnikami noże tworzę.

Dom już mam, synów też, drzew już posadziłem wiele. Pochłonęła mnie praca, wobec czego brak mi czasu na robienie noży, fotografowanie i wędkowanie.
8/20

Offline PiterM

• Użytkownik knives.pl
(Bez tematu)
« Odpowiedź #12 dnia: 29-08-2005, 12:09:30 »
No to jeszcze w innym kolorku... Auriga Compact w wersjo OD-Green. Oczywiście do noszenia po mieście można odpiąć loop oraz kieszeń i założyć TekLok aby nóż jeździł wysoko na pasku, a za miasto po prostu złożyć całość do kupy :)

... a w kieszeni Sebenza

Offline burzum

• Opinii: (5)
  • Użytkownik knives.pl
  • **
(Bez tematu)
« Odpowiedź #13 dnia: 29-08-2005, 12:25:34 »
Piter,
 a nie chcesz potestowac systemu velcro 3m ? mowie o przemyslowych rzepach "grzybkowych", nie tkaninie z "haczykami". Przy wiekszej powierzchni trzyma bardzo mocno.  I tak troche off-topic o maxpedition - wszystkie narozniki sa tak sztywne i ostro zakonczone ? Mi sie zdarza poranic zmarzniete albo odmoczone lapska. Niby nic, a troche drazni.

pozdrawiam,

Piotr
Najlepszy nóż to ten, ktory mam przy sobie.
'Osobiste' nie zawsze oznacza 'ważne'.