Autor Wątek: Ghandi20 - Na miecz-seax w klimatach postapo  (Przeczytany 28570 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ghandi20

• Opinii: (20)
  • Mieszkaniec knives.pl
  • Pogromca butelek.
Odp: Ghandi20 - Smocza na opinela
« Odpowiedź #460 dnia: 20-03-2019, 18:38:16 »
Jucht 3mm, SLAM 1mm, PALC, wosk pszczeli, bejca.

I choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę - bo jestem największym skurwysynem w całej tej dolinie!

Po wybuchu
Mastafari
Moje prace na FB

Offline noxos

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: Ghandi20 - Smocza na opinela
« Odpowiedź #461 dnia: 20-03-2019, 19:20:58 »
 8D  Może być też ,,rybia'' lub ,,szyszkowa''.  ;) :)

Offline ghandi20

• Mieszkaniec knives.pl
  • Pogromca butelek.
Odp: Ghandi20 - Drewniana na seaxa i skórzana na sztylet
« Odpowiedź #462 dnia: 07-04-2019, 07:11:16 »
Drewienko bukowe (przygotowane przez kolegę Andrzeja, dzięki :), opalane i lakierowane pół-matowym lakierem. Jucht 3mm, SLAM 1mm, PALC, wosk pszczeli. Elementy metalowe z patynowanego mosiądzu. Jeden z troków ma regulację długości.

Jucht 3.5, mm, imitacja węża, SLAM, PALC, wosk pszczeli, farba do krawędzi, Fiebings Leather Sheen. Elementy metalowe z patynowanego mosiądzu.

I choćbym szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę - bo jestem największym skurwysynem w całej tej dolinie!

Po wybuchu
Mastafari
Moje prace na FB

Offline noxos

• Opinii: (3)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #463 dnia: 07-04-2019, 11:20:23 »
 8D Extra robota!

Online Bernard_Szkurat

• Opinii: (1)
  • Użytkownik knives.pl
  • http://syriusztravel.blogspot.com/
    • Z nożami się łączy.
« Odpowiedź #464 dnia: 10-04-2019, 21:06:24 »
Pokaz, jak mozesz, identyczne zdjecie jak ostatnie ''skorzana na sztylet'', tylko, ze tej drewnanej.

Offline ghandi20

• Mieszkaniec knives.pl
  • Pogromca butelek.
« Odpowiedź #465 dnia: 15-04-2019, 21:36:17 »
@Bernard_Szkurat

Nie identyczne ale na lepsze nie mam na razie czasu...

Po wybuchu
Mastafari
Moje prace na FB

Online Bernard_Szkurat

• Użytkownik knives.pl
    • Z nożami się łączy.
« Odpowiedź #466 dnia: 15-04-2019, 22:10:55 »
Dziekuje. Swietna robota.

Offline ghandi20

• Mieszkaniec knives.pl
  • Pogromca butelek.
« Odpowiedź #467 dnia: 16-04-2019, 16:53:06 »
Dziekuje. Swietna robota.
Dzięki ale drewienko to dzieło mojego kolegi. Ja tylko skórki zrobiłem :)

Po wybuchu
Mastafari
Moje prace na FB

Online Bernard_Szkurat

• Użytkownik knives.pl
    • Z nożami się łączy.
« Odpowiedź #468 dnia: 16-04-2019, 17:05:36 »
Po prostu sie dopelniliscie..   :D

Offline ghandi20

• Mieszkaniec knives.pl
  • Pogromca butelek.
Odp: Ghandi20 - Na miecz-seax w klimatach postapo
« Odpowiedź #469 dnia: 03-06-2019, 06:47:56 »
Skóra bydlęca 5mm, SLAM 1mm, nity z drutu miedzianego 3mm i podkładek mosiężnych 3x7mm, olej kopytkowy, PALC, bejca. Montaż pod prawą i lewą rękę, na plecach (wymaga praktyki) lub klasycznie do pasa (zalecany:). I tak krótka historyjka:

Skradali się cicho przez pokryte suchymi zaroślami zbocze. Gdy wspięli się na szczyt przylgnęli do pokrytej brunatnym pyłem ziemi. 2 metry poniżej wzniesienia płonęło małe ognisko, nad którym skwierczał, nabity na patyk szczur. Obok ogniska leżał, zawinięty w koc, ten którego tropili przez cały dzień. Spojrzeli na siebie a ich tępe twarze wykrzywił grymas podłego uśmiechu. Bez słowa, bezszelestnie zsunęli się w dół. Jeden z nich doskoczył do posłania i szybkim ruchem wbił w nie długi nóż. Ostrze tępo wbiło się w coś twardego. Napastnik szybkim ruchem zerwał koc i ryknął z wściekłości, gdy jego oczom ukazał się pień zwalonego drzewa. Jego towarzysz odwrócił się szybko gdy usłyszał dochodzący zza pleców szelest. Było już za późno…

Sven zauważył ich około południa. Skradali się za nim w odległości mniej więcej kilometra. Nie dał nic poznać po sobie i kontynuował podróż, niespecjalnie się kryjąc. Po drodze udało mu się upolować wielkiego tłustego szczura. Zadowolony ze swoich umiejętności posługiwania się procą ruszył dalej. Gdy słońce chyliło się ku zachodowi przygotował obozowisko. Cały czas utrzymywał się na widoku, aby łupieżcy nie zbliżyli się zanadto. Gdy zaszło Słońce skrył się na zboczu wzniesienia przykrywając uzbieranymi wcześniej suchymi liśćmi. Miał niezwykle dużo szczęścia, gdyż prześladowcy niemal przeszli po nim kiedy zbliżali się do ogniska. Gdy ten wyższy odsłonił koc, Sven wstał i szybki ruchem wyszarpnął miecz z pochwy, zawieszonej na plecach…

Klinga świsnęła i wbiła się szyję łupieżcy niemal oddzielając głowę od reszty tułowia. Niestety zaklinował się między kręgami i wyszarpnięcie jej zajęło cenny czas. Drugi w tym czasie rzucił się na niego rozdziawiając paszczę wypełnioną brudnymi zębami. Wgryzł się w przedramię podróżnika, jednak nawet spiłowane w szpic zęby nie były w stanie przegryźć karwasza z grubej bydlęcej skóry. Sven kopnął go okutym buciorem w piszczel, w tym samym czasie wyszarpując miecz z truchła. Napastnik zatoczył się i upadł prosto na ognisko, rozsypując snopy iskier. Wojownik doskoczył do niego i wbił miecz w klatkę piersiową, między zebra, przybijając nim ciało do ziemi. Kilka konwulsyjnych ruchów zakończyło żywot łupieżcy. Sven wyjął miecz i wytarł o ubrania poległego agresora. Zaklął pod nosem, bo jego kolacja wpadła prosto w palenisko i nie nadawała się już do zjedzenia. Spojrzał na leżące obok ciało. – No cóż. – Mruknął pod nosem. – Nike ma co wybrzydzać. –

Po paru chwilach siedział obok strzelającego ogniska, nad którym skwierczała wesoło pokaźna sztuka mięsa…

Po wybuchu
Mastafari
Moje prace na FB

Offline majorbat

• Opinii: (16)
  • Użytkownik knives.pl
    • Opowieści łowieckie
Odp: Ghandi20 - Na miecz-seax w klimatach postapo
« Odpowiedź #470 dnia: 03-06-2019, 09:55:02 »
Zajebiście wyszło w komplecie :)
"Nie pokój, lecz miecz Wam przyniosłem...
Oto nadchodzi Sługa Boży, Młot na czarownice i Miecz w rękach Aniołów..."
Blog łowiecki
https://polowaczka.wordpress.com/