Reklama

Zalewają Nas chińskie podróbki - jak odróżnić.

Zaczęty przez SPUN, 22-09-2013, 08:36:29

smutna_niespodzianka

Cytat: Calot w 27-01-2019, 17:27:02

OIDP na rękojeści wokół tego medalionu z nazwą noża powinien być jeszcze jeden rząd tych kostek, taki na niepełną wysokość, a na tej jest po prostu przerwa, ale dawno się tym tematem nie interesowałem.

żółte rączki prą do przodu, mój egz był dobrze tak zrobiony że przy słabym świetle forumowy specjalista od pająków się nabrał
dopiero porównanie z innym egz i liczenie owych ząbków dało do zastanowienia, a potem wyszły inne drobiazgi, w mojej opinii to jest podjebka


bieraj

#621

Nóż jak nóż - za  mało widać na tych fotkach.
Ale pudełko IMO jest typowo podjebkowe. W oryginalnym, pas biegnący pomiędzy częścią czarną a czerwoną, ma w miejscu zaznaczonym strzałką jasną krawędź. Tu tego nie ma, jak w większości "pająkowych" pudeł z ali.


Plan9

Cholera.
Myślałem, że pominąłem jakieś oczywistości...

花は桜木人は武士

Mariusz888

Co do powyższego pudełka to Endura Zome Green która przyszła do mnie z knifecenter ostatnio też ma pudełko bez jasnej linii w miejscu oznaczonym strzałką. Natomiast PM2 z CQB i Delica + Dragonfly, które przyszły z Knifecenter w tej samej paczce co wspomniana Endura jasną linię w tym miejscu mają. Moim zdaniem więc nie świadczy to o niczym, skoro nawet z pewnych źródeł pudełka są różne ;)


bieraj

O, dzięki za info. Ja takiego oryginału jeszcze nie widziałem.
Gdybyś znalazł chwilę, cyknij proszę i wklej w wątku jakąś fotkę porównawczą pudeł tej Endury i Delicy.


Emu

Paramili2 i Chef. Pozostałe 2 pudła wyglądają identycznie.


Mariusz888

Cytat: bieraj w 22-02-2019, 12:49:16

Gdybyś znalazł chwilę, cyknij proszę i wklej w wątku jakąś fotkę porównawczą pudeł tej Endury i Delicy.

Wstawiam - od lewej, PM2 / Endura / Delica


kgrzesiek

Te co ja mam obecnie są z białym paskiem. Może jest tak jak z tymi woreczkami, raz proste, raz bąbelkowe.
Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby w renomowanym sklepie pracował nie renomowany pracownik i wyprowadzał oryginały podkładając tanie podróby. Tym bardziej, że przesyłka szła za granicę.
Niemniej jak sam nóż nie budzi zastrzeżeń to olać pudełka :-)


Mariusz888

Nóż wygląda tak (fotki na szybko telefonem) - generalnie wygląda jak dla mnie na oryginalny i dobrze wykonany:


kgrzesiek

Jak dla mnie też wygląda dobrze :-) Czyli pudełkiem nie ma się co sugerować.


smutna_niespodzianka

1. camozome jeszcze nie podrabiają
2. w podjebkach napis na głowni nie jest laserem palony lub tłoczony(wgłębienie) a farbką malowany


Skorpio

Witam mam takie pytanie
https://m.olx.pl/oferta/scyzoryk-skladany-spyderco-v8-10-seki-city-japan-z-malym-ale-CID767-IDyVLXX.html#position=8&page=3
Myslicie że to podróbka?
Pare rzeczy mi sie nie podoba, szczególnie to ze sa nie wyraźne zdjęcia,  ale np. logo pajaczka jest jakieś takie żółte.
Mam jedną Harpie ale z początku lat 2000 w wersji z 1 pozycyjnym klipsem, bez pajączka i ciezko mi po tych zdjęciach to określić. Tych nowszych wersji Harpi, czyli z klipsem 4 pozycyjnym nie miałem w ręku.
Co koledzy i koleżanki  o tym sądzicie  ?
Pozdrawiam


bieraj

IMO jest szansa na oryginał. Sugeruje to zawarte w tytule i opisie V8 10.
Przez długi czas w japońskich folderach Spyderco, w oznaczeniu stali VG10 litera G była taka właśnie dość niewyraźna, można ją było pospiesznie odczytać jako B albo 8.

W kitajcach jest inaczej - tu widać w 0:34

https://www.youtube.com/watch?v=Dnn84nVQ9-w

Skorpio

Dzięki za odpowiedź.
Rzeczywiście tak jest z tym G w oznaczeniu VG-10. Wygląda trochę jak 8 czy B
A kolor pajączka nie jest zbyt żółty? Może przesadzam :/ ...


marcin90-70

Cytat: Skorpio w 11-03-2019, 13:13:12

Dzięki za odpowiedź.
Rzeczywiście tak jest z tym G w oznaczeniu VG-10. Wygląda trochę jak 8 czy B
A kolor pajączka nie jest zbyt żółty? Może przesadzam :/ ...

Ten nóż jest dojebany jak sandały Mojżesza a zdjęcia gorsze niż moje... Żółć pająka zwalal bym na słabe foty.
Sprzedam:
http://forum.knives.pl/index.php/topic,148745.0.html

Naprawiam wszelakie noże. Wegliki klade. Ostrze i dopieszczam.

Mój FB
https://m.facebook.com/KnifeHospital/

KnifeHospital-moje prace



Kamiotm

#637

Panowie według was ori czy fake? Kupiony z drugiej ręki. Okładki mam wrażenie że takie wyblakniete bądź przybrudzone. Nóż świeżo co  dostałem od kuriera. To mój pierwszy Spyderco więc nie mam porównania.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka


Masynissa


Kamiotm

:-( to lipa. Tak to jest kupować bez wiedzy.. no nic trudno.

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka