Reklama

Zalewają Nas chińskie podróbki - jak odróżnić.

Zaczęty przez SPUN, 22-09-2013, 08:36:29

Mikko

Ktoś zdjął farbę z klipsa. Widać po fotkach.


franio1991

cóż...
Marzyłem o gładkiej a tu wpadła taka w cenie bardziej niż zadowalająca.
Jak dojdzie to pochwalę się w odpowiednich wątkach ;) Dzięki!

Cytat: ahaswer w 21-09-2011, 20:56:10
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Komuś customowe przecinaki do Leathermana?

rybak

Cytat: Testral w 02-07-2020, 19:49:59

Ale chyba zębatych nie podrabiali. Ciężko jednak te zęby Sydercowe dobrze podrobić.

Dobre oko Kolegi.

Wszystkie "inspiracje", albo "podobne", jakie widzialem, albo mialem w reku, maja takie zabki dziwne, glebsze i gestsze niz Sydercowe, albo Benchmadowe, czesto wystaja tez poza linie krawedzi.

Nie wiem, jak w podrobkach, bo nie zglebialem tematu jakos bardzo.

Ale te tu wygladaja jak oryginal.

Jakigoś mje Ponie Buoze stwuozył, takigo mje mos... ن
--------------------------------------------------------------
The legacy is more intimidating, than any opposition...

franio1991

Cytat: ahaswer w 21-09-2011, 20:56:10
Rozmawiajmy, a nie obrzucajmy się gównem jak małpy.
Jeden multitool to stanowczo za mało!!!
Komuś customowe przecinaki do Leathermana?

mariuszs

Witajcie. Z jakiego Spyderco jest skopiowany Ganzo G734?


Testral

Rise and rise again, until lambs become lions.
ZT 0770CF - nóż idealny!

ZEUS

Nie uzywamy obrazkow w podpisie na tym forum.

Raku

To nie ktoś od nas?

Military było pomarańczowe S30V i Rex-45 (to drugie w pivocie ma śrubki z obu stron), ale nie jestem pewien co do oryginalności powyższego.


ZEUS

O rexie wiem. S30 tez bylo.. ostatnio oszust przerobil mnie na duuze pieniadze na OLX wiec jestem juz mega ostrozny. Dla mnie dziwne ze gosc ktory mowi ze jest kolekcjonerem nie wystawia nic tutaj lub allegro... :/ Moze wszystko byc ok ale mam watpliwosci

Nie uzywamy obrazkow w podpisie na tym forum.

Raku

Cytat: ZEUS w 11-08-2020, 11:49:03

O rexie wiem. S30 tez bylo.. ostatnio oszust przerobil mnie na duuze pieniadze na OLX wiec jestem juz mega ostrozny. Dla mnie dziwne ze gosc ktory mowi ze jest kolekcjonerem nie wystawia nic tutaj lub allegro... :/ Moze wszystko byc ok ale mam watpliwosci

Mnie raz sklep na Allegro podróbę Para2 sprzedał :] Na szczęście nie robili problemów ze zwrotem kasy ;)


gribshift

Wrzuć może w hity i kity linka, może ktoś zna gościa, a tam chyba więcej ludzi zagląda. No chyba, że ktoś podkupi, ale mało prawdopodobne :)

Kto gorszy w dżudo,
ten krwawi dużo.

Vigo

#691

Ta oranżadowa Militarka, moim zdaniem wygląda legitnie, poniżej foto mojej sztuki i tej z olx-a:

i naklejka pudełka:

Narzędzia WERA, WIHA, BAHCO, KNIPEX, itp.: https://forum.knives.pl/index.php?topic=165495.msg1714279#msg1714279

Calot

Dolna to fake, wyjście szlifu inne i brak schodka.

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

Rourke

Cytat: Calot w 16-08-2020, 17:19:04

Dolna to fake, wyjście szlifu inne i brak schodka.

Pudełko w tym zestawie było na pewno oryginalne i to od sprint runa z 2009 roku. W 2010 tą samą pomarańczową Militarke zrobili już bez limitacji, ze względu na popularność. Myślisz, że gościu byłby aż takim arcychujem, że dałby oryginalne pudełko od noża (który pewnie posiada) i dorzuciłby do zestawu fejka?
Pytam bez złośliwości.

"-Nie jestem może człowiekiem wrażliwym, ale jakoś wolę zapach lasu i łąki od smrodu rozkładających się ciał."

bieraj


Calot

Cytat: Rourke w 16-08-2020, 18:09:10

Pudełko w tym zestawie było na pewno oryginalne i to od sprint runa z 2009 roku. W 2010 tą samą pomarańczową Militarke zrobili już bez limitacji, ze względu na popularność. Myślisz, że gościu byłby aż takim arcychujem, że dałby oryginalne pudełko od noża (który pewnie posiada) i dorzuciłby do zestawu fejka?
Pytam bez złośliwości.

Nie mam pojęcia, nawet w linka nie wchodziłem. Wszystkie PM jakie widziałem były ostrzone do końca, nie było tępego przy samym wyjściu szlifu. Może coś zmienili w procesie produkcyjnym, jeśli sądzisz, że to oryginał, nie wiem.

The air smelled of limited life expectancy.
X-Clacks-Overhead: GNU Terry Pratchett

mercano

#696

Tą dolną z tego postu:
https://forum.knives.pl/index.php/topic,153520.msg2694442.html#msg2694442
posądzałbym o bycie podróbką po porównaniu struktury G-10 na obydwu fotkach.
Jest też różnica w użytej czcionce - vide litera "E" w słowie "Earth".


edit: dodałem link


Rourke

Cytat: bieraj w 16-08-2020, 18:32:29

GJ to lipiec 2010

Ta Militarka z lipca 2010 jest kolegi Vigo, który wrzucił fotkę swojego pudełka. Kilka postów wyżej jest sedno sprawy o którą się tutaj rozchodzi, czyli link z Olxa wklejony przez kolegę Zeusa, z pomarańczową Mili datowaną na maj 2009.

"-Nie jestem może człowiekiem wrażliwym, ale jakoś wolę zapach lasu i łąki od smrodu rozkładających się ciał."

bieraj

Czyli nie doczytałem -  dzięki za wyjaśnienie :)


kali

#699

Dla mnie górna wygląda na podróbkę, bo głownia ma ślad po cięciu na matrycy, Spyderco nie tnie głowni na prasach.
Zawsze bazuję na różnicach technologicznych, a to tną inną technologią, a to ząbki nacinają inaczej, itd.
Aha - nie wiem która jest która, bo link już nie działa a pogubiłem się w opisach ;)

There are no tactical knives, only tactical minds
FP