Reklama

Noże MediaJet

Zaczęty przez rotpin, 24-09-2013, 17:40:54

rotpin

Zapraszam do przeczytania i dyskusji na temat noży przekazanych do recenzji przez MediaJet, jednocześnie przepraszam za obsuwę terminu :)

http://forum.knives.pl/index.php/topic,153594.0.html


Mokry

Dzięki za konkretną i dobrze obfotografowaną reckę :)
Noże strasznie nie podobają mi się wizualnie, więc daruje sobie dalsze rozważania na temat ich właściwości ;)


kosma

Te noże nie są ładniejsze od Mory ! :D

Miałem je w łapach w Sztutowie w zeszłym roku (dużego na 100%, drugiego nie jestem pewien). Potwierdziłeś recką to co mówił Blacha, niestety nawet gdyby te noże miały kosmiczne osiągi i kosztowały bardzo mało to mnie do siebie nie przekonają, są zwyczajnie obrzydliwe :)

Wielkie dzięki za tekst i fotki !


Mario

To już kolejny złamany czubek na twoim koncie.  ;>
I znów przy wbijaniu w drewno.
:rotfl:


Franek Majcher

Test ok a nożyki pomimo swoich wad ładne są na swój sposób.
Przypatrzyłem się temu złamanemu czubkowi i zdaje się mieć duże ziarno ,może dlatego nie wytrzymał czubek.


Mattia

Witam,
pomimo niedoróbek mniejszy nóż zrobił na mnie dobre wrażenie choć specjalnie ładny nie jest.
Pozdrawiam


gregg13

Tak, to już jest poważne odkrycie archeologiczne  :D
Ani chybi Złota Łopata się należy  :rotfl:

Zaciekawiony recką @rotpin-a,

Cytat: rotpin w 24-09-2013, 17:40:54

Zapraszam do przeczytania i dyskusji na temat noży przekazanych do recenzji przez MediaJet,

http://forum.knives.pl/index.php/topic,153594.0.html

kupiłem nóż zwany welde damast wh04m, w recenzji jest to "Mały".

Tzw. "ślady po kuciu maszynowym" wyglądały... dość paskudnie, więc zostały zeszlifowane.

Zmieniłem też rękojeść, nie podobał mi się jelec oraz wystające, brzydkie nity. Dlaczego wystawały ? Raczej nie przez rozsychające się drewno ani przez rzucanie nożem... Prawdopodobnie brzeszczot wklejono w klocek, oszlifowano rękojeść i nawiercono otwory pod nity, które niestarannie zaklepano.

W moim nożu wyjście szlifu wykonane poprawnie,

symetrycznie, bez dziwnych "ząbków", widoczny jest też rdzeń z T10.

Rękojeść 115 mm z gruszy, jelec z głogu, przekładki z brzozy, w dupce otwory do założenia rzemyka na rękę...

Pochewka spod mojej ręki...

Podsumowując, to całkiem przyzwoity i nawet niebrzydki ( mnie się spodobał od pirsego spojrzenia  8D ) nóż w bardzo klasycznym, uniwersalnym i myśliwskim wyglądzie.

Zdjęcia byle jakie, bo pstrykać nie umiem  ;>

Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)

Krzysztofon

wreszcie wygląda  :D fajne to mocowanie linki, w ogóle ładne te Twoje zabawy w drewnie. Czemu tak mało ;)


gregg13

Cytat: Krzysztofon w 11-04-2018, 22:23:30

Czemu tak mało ;)

Czasu ciutki mało, obowiązków deczko za dużo, czasami chęci brakuje...  :(

... sie proza życia nazywa  ;> :rotfl:

Mojej Gadulińskiej  :-* muszę oprawić... morkę 2000  :),
czeka też moje lauri 95 PT, jakiś opinel mi chodzi po łepetynie...

No cienszki je żywot człeka  :rotfl:

Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)

Opal

Cytat: Krzysztofon w 11-04-2018, 22:23:30

wreszcie wygląda  :D fajne to mocowanie linki, w ogóle ładne te Twoje zabawy w drewnie. Czemu tak mało ;)

Zgadzam się :)
Też mnie zaciekawiło to mocowanie linki w dupce. Jak to zrobiłeś?

gregg13

@Opal,
no przeca to proste  :rotfl:

Wiercisz dwa pionowe kanały, w osi rękojeści, na  odpowiednią głębokość. Następnie w poprzek wiercisz duży otwór. Końce pionowych otworów, pod dużym pinem, należy połączyć półokrągłym kanalikiem w taki sposób, aby całość była na kształt litery U. Dobrze jest też wybrać nieco materiału ze spodu pina, łatwiej będzie przełożyć rzemyk lub linkę...

Skomplikowane  :kopara:  :question:

A gdzieżby tam  ;>

Na wszelki wielki coby wątpliwości rozwiać  :D

( Fatalna fota na szybko robiona klapkiem  :x )

Pomysł "pożyczony" od jednego z userów, a wygrzebane jakiś czas temu w czeluściach forumowych... A gdzie ?
Nie powiem za Chiny Ludowe i skarby tego świata  ;P

... bo nie pamiętam  :rotfl: :rotfl:

Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)

Opal

No tak. I zagadka wielkiego pina rozwiązana :)
Nie mów tylko, że dla potrzeb prezentacji upierdzieliłeś dupkę rękojeści ;) :rotfl:


gregg13

W życiu bym tego nie powiedział  :D :D

Spierdzieliłem poprzednią rękojeść, bo zachciało mi się zdobienia  :mad:

To se sobie zostawiłem na pamniontkę  :rotfl:

Cytat: junasz w 23-11-2022, 01:15:35Cóż... pesymizm to najlepsza filozofia. Pesymista niemal zawsze ma rację, a jak zdarzy się pomyłka - jest radośnie zaskoczony.  ;)