Reklama

B88 - Bushcraft AEB-L in Reindeer

Zaczęty przez Jamall, 25-10-2013, 20:29:29

Jamall

Bushcraft AEB-L in Natur Reindeer mit fibren przekładken.

B88 - Bushcraft in Reindeer.

Stal AEB-L 3,5 mm - OC by Jamall z wymrażaniem pomiar 61 HRC

Okładziny z renifera (niewybielane - życzenie klienta ma być naturalnie)
Piny mozaikowe 8 mm by Jamall, linehole mosiądz 8 mm.
Przekładki z fibry 1 mm.
Wymiary 230 mm, KT 115 mm na 12 stopni, rękojeść 115 mm.

Stal posiada naprawdę genialne właściwości tnące. Sam węgiel i chrom - to kwintesencja stali na noże.

Foty:






malkontent

Czy tylko u mnie foty nie banglają?


kolec7


Aleks

Nie tylko u ciebie, Jamall krzesłem dostaniesz, fajny opis, człowiek czeka bo myśli że mu kompa albo neta muli, a tu fotosów nima xD

Mój dział: https://forum.knives.pl/index.php/board,368.0.html

Wszyscy mają... no to mam i ja:

FB

Jamall

Wymieńcie se przeglądarki, a nie tak od razu za krzesło się łapać ;)

Zdjęcia banglają - serwer knives cos szwankował - cza se przeładować stronę i będzie git.

Działanie potwierdził naczelny Moderator - baaaaczność ;)

Do oglądania marsz ;)

J.


DEVGRU

U mnie banglają i powiem wam,ze całkiem ładny nożyk.

Jak to jest, zabić człowieka?
Nie wiem.Ja zabijałem tylko wrogów.

Tuurtel

Najładniejszy, ze wszystkich buszków jakie pokazywałeś.

NIE MA BOGA JEST MOTÓR

TCT

Cytat: Tuurtel w 26-10-2013, 11:07:15

Najładniejszy, ze wszystkich buszków jakie pokazywałeś.

+ 1
TCT Leather

fortis


rębosz

Ładny , ale 61 HRC to chyba troszkę dużo jak na buszka  :? zresztą nie wiem bo się nie znam  ;-P
Pzdr.

Cywilizacja to nieskończone stwarzanie potrzeb , których nam nie potrzeba .
----------------------------------------------------------------------
Bycie coraz starszym ma swoje zalety. Nie widzisz liter z bliska, ale poznajesz idiotów z daleka .

Aleks

Fotki już hulają :D Nożyk bardzo ładny.

Mój dział: https://forum.knives.pl/index.php/board,368.0.html

Wszyscy mają... no to mam i ja:

FB

kolec7

No dobra, teraz coś widzę :-)

Standardowo, jak na Jamlla przystało, czyli kwintesencja busza no i piękne wykończenie i materiały niczego sobie...


LUCYFER

A jednak dałeś radę z renem. Fajnie wyszło.

Wzywam posłańców przeznaczenia! - niech uderzą z ponurym zachwytem w ofiarę, którą wybrałem. Milczący jest ten ptak, co żywi się mózgiem tego, co mnie prześladuje, a jego  agonia niech odbędzie się w skomleniu i bólu, i niech będzie to ostrzeżeniem dla tych, co mego jestestwa nienawidzą...

stasio111

Cytat: Jamall w 25-10-2013, 20:29:29

Stal posiada naprawdę genialne właściwości tnące. Sam węgiel i chrom - to kwintesencja stali na noże.

A jaka jest w porównaniu do D2? D2 ma więcej węgla więc w sumie powinna ciąć agresywniej...

Jamall

Cytat: stasio111 w 26-10-2013, 22:23:22

A jaka jest w porównaniu do D2? D2 ma więcej węgla więc w sumie powinna ciąć agresywniej...

Proszę zdefiniuj agresywniej...
Że niby ma się rzucać na papier czy włosy?
Mówisz o czymś co usłyszałeś lub przeczytałeś.
Agresja w cięciu to pojęcie czysto subiektywne - jak chcesz je pomierzyć?
Zgrzytem stali o karton?

Weź dwa noże - takie same (na ile to możliwe) i potnij książkę telefoniczną na paski - być może jakieś zdanie na temat agresji w cięciu sobie wyrobisz.

Wykonałem noże z 50HF, 50HS, NC6, NCV1, O1, D2, AEB-L, N690, 420C, NZ3, O2, A2, M2 w różnych rozmiarach, kątach szlifu, grubości ostrza i KT.

M2 bije wszystko na głowę - ale to insza inszość.
Jak spiwoła pywna dama - TO NIE JA BYŁEM HARTOWNIKIEM - ja tylko pobawiłem się pilnikiem.

Dodatkowym plusem AEB-L w stosunku do D2 jest jej nierdzewność ;) Jak dla mnie to ważny "+".

Słowo nie wiem, która stal ma większą, a która z nich mniejszą agresję cięcia - nie ma miary tej własności stali.
Niejednokrotnie pisałem - nie mam czasu testować własnych noży, nie mówiąc o cudzych.
Chętnie kiedyś oddam nóż z AEB-L w moim wydaniu i mojej OC pod test.

Tego noża już nie mam - nie zdążył ostygnąć jeszcze, a już jechał na pocztę ;)

No offence ;)

J.


InQuizitor

Jakby jeszcze szlif był wyższy.......

;P

Michał P.

Cytat: Jamall w 26-10-2013, 22:45:47

Proszę zdefiniuj agresywniej...
Że niby ma się rzucać na papier czy włosy?
Mówisz o czymś co usłyszałeś lub przeczytałeś.
Agresja w cięciu to pojęcie czysto subiektywne - jak chcesz je pomierzyć?
Zgrzytem stali o karton?

Weź dwa noże - takie same (na ile to możliwe) i potnij książkę telefoniczną na paski - być może jakieś zdanie na temat agresji w cięciu sobie wyrobisz.

Wykonałem noże z 50HF, 50HS, NC6, NCV1, O1, D2, AEB-L, N690, 420C, NZ3, O2, A2, M2 w różnych rozmiarach, kątach szlifu, grubości ostrza i KT.

M2 bije wszystko na głowę - ale to insza inszość.
Jak spiwoła pywna dama - TO NIE JA BYŁEM HARTOWNIKIEM - ja tylko pobawiłem się pilnikiem.

Dodatkowym plusem AEB-L w stosunku do D2 jest jej nierdzewność :winky: Jak dla mnie to ważny "+".

Słowo nie wiem, która stal ma większą, a która z nich mniejszą agresję cięcia - nie ma miary tej własności stali.
Niejednokrotnie pisałem - nie mam czasu testować własnych noży, nie mówiąc o cudzych.
Chętnie kiedyś oddam nóż z AEB-L w moim wydaniu i mojej OC pod test.

Tego noża już nie mam - nie zdążył ostygnąć jeszcze, a już jechał na pocztę :winky:

No offence :winky:

J.

Adam podpisuje sie pod tym postem obiema rękami:) ta agresywność dawno mnie ciekawiła już, super to podsumowałeś.


Franek Majcher