Reklama

szybkie pytania dotyczące pochworóbstwa

Zaczęty przez nemesis, 24-12-2013, 07:26:13

maiones

Cytat: fenei w 06-04-2015, 19:20:22

Witam. Tak się przymierzam do zrobienia pochewki na Vicka, kawałek skóry niby jest, ale jest mała problemacja. Z "drugiej strony" skóra ma takie drobne włoski. Jadę to papierem ściernym, podgalam :D, a one nadal są. Zaprasować tego się nie da. Ogólnie rzecz biorąc różne cuda wyczyniałem a włoski jak były tak są. No i tak się zastanawiam czy jest jakiś sposób aby sobie z tym poradzić... .
Hebelka do balsy niestety nie posiadam a pasowałby idealnie.

Maszynka do golenia z ostrzem? Jakieś inne pomysły?
Hilfe :dodge:

Namocz i głaskaj delikatnie jakimś obłym gładkim narzędziem (najlepiej w jednym kierunku), jak już wygłaskasz to odłóż na bok i nie ruszaj aż do wyschnięcia. Później weź jakieś mazidło do impregnacji(tłuszcz itp.) i posmaruj - powinno być ok.
Wydaje mi się, że najlepsze efekty w opanowaniu mizdra(-y :?) daje pasta floreal.

Bury

#141

Jakiej grubosci skórę najlepiej uzyc na uszycie portfela.

Cytat: Krug w 24-03-2018, 12:21:04
Brzydkie to są murzynki. Noże mają być użytkowe.
NIE ROBIĘ NOŻY NA ZAMÓWIENIE !


koksik

Czy do impregnacji/przyciemnienia pochwy moge uzyc oleju lnianego (ktory mam) czy musze kupowac olej kameliowy?


Zagończyk

Olej lniany jest olejem wysychającym i na dłuższą metę skórze szkodzi.
Lepiej użyć oleju kostnego, kopytkowego itp. Generalnie tłuszczy niejełczejących  niewysychających.

www.facebook.com/ZagonczykSkororob
www.facebook.com/CavalloRossoLeather
www.etsy.com/shop/CavalloRossoLeather

koksik

chcialem uzyc oleju lnianego do zmiany koloru skory na gore i tak poloze palc . Czy tak bedzie ok?


Krzysztofon

#145

Razem z synem zaczynamy zabawę ze skórą, i od tego wątku chyba trzeba było zacząć.

Dokładność formowania, szycia musimy sami wypracować, ale barwienie to problem - nie znalazłem na forum kilku informacji (może źle szukałem) :

- zdarzają się źle wybarwiające się plamki - myślałem o jakimś odtłuszczaniu, ale nie chcę schrzanić skóry.
- barwimy bejcą, próbowałem wacikami, pędzlem, na zwilżona skórę, ale równomierność żadna, nawet nie wygląda to źle ale chciałbym kiedyś uzyskać równy kolor.
- jakich farb i techniki użyć do dwukoloru (jasny i na to ciemne elementy? jedno wysycha i obok drugie? )


Kozak

Nie znam się to się wypowiem  ;)

Cytat: Krzysztofon w 26-04-2015, 13:51:56

- zdarzają się źle wybarwiające się plamki - myślałem o jakimś odtłuszczaniu, ale nie chcę schrzanić skóry.

Zmiany w gęstości/fakturze lica, garbniki, blizny. Odtłuszczanie niewiele daje a może uszkodzić lico :( W miarę radzą sobie dedykowane do skóry farby a idealnie to omijać skórę z takimi skazami.

Cytat: Krzysztofon w 26-04-2015, 13:51:56

- barwimy bejcą, próbowałem wacikami, pędzlem, na zwilżona skórę, ale równomierność żadna, nawet nie wygląda to źle ale chciałbym kiedyś uzyskać równy kolor.

Ciężko pokryć równo skórę bejcą (aerograf). Zrezygnuj z niej na rzecz dedykowanych do skóry farb.

Cytat: Krzysztofon w 26-04-2015, 13:51:56

- jakich farb i techniki użyć do dwukoloru (jasny i na to ciemne elementy? jedno wysycha i obok drugie? )

Farby wybierz z np. oferty juchcik.pl. Malujesz od najjaśniejszego do najciemniejszego koloru czekając  aż poprzednia warstwa wyschnie.


Krzysztofon

Kozak,
Wielkie dzięki, szybko i skutecznie... bez paru mądrych ludzi z Forum trudno ruszyć z miejsca...
Szukam farb do skór. Mam zamiar wreszcie uderzyć też do Birkashop po podstawowe narzędzia... podoba mi się to coraz bardziej  :)


Toffik

Wcześniej było pytanie co do tego kompletu: http://juchcik.pl/pl/p/Zestaw-startowy-ekonomiczny-plus/211. Czy jednak na pewno wystarczy na poczatek? Bo trudno się chyba obejść bez groovera, czy edge bevelera. A może da się zastąpić te przyrządy innymi? Podsumowując czy mam kupować do zestawu wcześniej wspomniane narzędzia czy sam zestaw wystarczy? Z góry dzięki.  :)


pitersek

groover zastąpisz na sam początek cyrklem, którym zaznaczysz przebieg szwu, a po zrobieniu otworów przestrzenie między nimi możesz na mokro wgnieść choćby śrubokrętem na końcu otwieracza do puszek victorinoxa - stosuje tę metodę w miejscach gdzie nie ma wygodnego dojścia grooverem i daje dobre efekty. Edge beveler zastąpisz... papierem ściernym :) też z powodzeniem. Na dłuższą metę obie metody są zbyt czasochłonne ale na próbę jak najbardziej się nadają, moim zdaniem ni musisz kupować narzędzi. Zwłaszcza, że każde z nich osobno kosztuje więcej niż cały zestaw startowy.


Toffik


Hickock

Jak zamontować do pochwy takie knopiki?


pitersek

Cytat: Hickock w 06-05-2015, 15:37:35

Jak zamontować do pochwy takie knopiki?

Jakie knopiki? W ostatnich pięciu postach nie widzę knopika, więc napisz proszę do czego się odnosisz.
Ogólnie knopik w pochewce = dziurka w skórze + śrubka w dupce ;)

jackdaniels11

Wiem, że gdzieś są u nas... Czasu brak na szukanie bo idę na brydża.
Potrzebuję dokładnego tutka odnośnie tłoczenia wzorów w skórze.
Nie musi być z naszego forum-im dokładniejszy tym lepszy.
Z góry podziękował :)
Nagroda dla zwycięzcy-kawałki strusia, węża, słonia, hipopotama na wstawki lub paski do zegarka z moją wysyłką dla autora najlepszego tutka(jeśli z naszego forum)  i znalazcy... :)
Termin?
krótki-06.00 piątek 8 maja.
Bo później trza iść do pracy :)

Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

katz

Skóry różne: http://katzs-leathers.tumblr.com
Sprzedam

PGK swoich i świadków nigdy nie zostawia.

jackdaniels11

Katz wygrał :)
Masta jako autor topicu -takze :)
Poprosze adres na PW i info jakie chcecie skórki.

Nie lękaj się chodzić ciemną doliną bo jam jest częścią Tej Siły, która Zła pragnąc - Dobro wszelkie czyni...

Krzysztofon

Cytat: Hickock w 06-05-2015, 15:37:35

Jak zamontować do pochwy takie knopiki?

OK, to chyba ten u mnie.

Nie mam zakuwacza,  a knopiki mam nitowane - więc w mojej to wyglądalo tak : główka knopika w otwór (np nakrętka mosiężna umieszczona w imadle, na to skóra z otworkiem trochę mniejszym niż nit, a potem nit knopika i młotek.. a jak masz skręcane to jeszcze łatwiej ..


Hickock

Dziękuję. Właśnie o to mi chodziło,  ale zdjęcia zapomniałem wstawić.


depravedsouls

Prosta pochwa z abs'u będzie podobnie trwała do tej z kydexu?

Czasy inne - pomidorka nie tnie , oj a 500 stów dałem . Tam się żyło nożem i nikt nie biadolił . Orcanus

soballa

Hartowanie niemal wszystkiego, do 65 cm maks, do 20cm w pionie, "nierdzewki" w folii, marketingowe wymrażanie do -80 ;), selektywne hartowanie też- zapraszam ;)