Reklama

szybkie pytania dotyczące pochworóbstwa

Zaczęty przez nemesis, 24-12-2013, 07:26:13

na chwile

Ale w którym miejscu? Tam gdzie ktoś zaczął, czy z boku?

mialo byc na chwile, ale nie zostane chyba dluzej ;)

eddieiron

Tam gdzie zaczołem lekko po skosie w kierunku ostrza,jest tam trochę pusto ,o grubość ostrza


na chwile

O, to Ty robiłeś tę pochwę? Czemu do końca nie zrobiłeś? Wiesz, myślę, że ten otwór będzie za mały. Zastanawiam się, czy nie lepiej zrobić przelotowy w obydwu ściankach milimetr, czy dwa powyżej końca czubka, ale taki przez który woda swobodnie wypłynie. Ze 4-5mm.

mialo byc na chwile, ale nie zostane chyba dluzej ;)

eddieiron


Kozak

Wierć w poprzek - mniejsze ryzyko uszkodzenia niż przy rozwiercaniu tego co jest od spodu.
Jak na fotce ukradzionej od Kamila ( :-*)

Edyta: fi 3mm moim zdaniem wystarczy.


maiones

Zrób tak jak Kozak radzi, im bliżej czubka noża tym moim zdaniem lepiej.
Coś takiego jak na mojej pochewce z prawej

Miejsca tam zbyt wiele nie ale da radę to zrobić dremelkiem z małym frezem.
PS. Jeżeli nie masz dremelka to rozważ może przewiercenie pochwy na wylot przy czubku noża. Przecież funkcjonalności nie straci, może straci trochę na wyglądzie ale lepszy mały otworek na wylot niż trzymanie noża w syfie ;)


na chwile

#266

Tak mam zamiar zrobić jutro wiertarką, dzięki :)

Cytat: eddieiron w 19-08-2015, 15:54:34

Nie ja nie zrobiłem,chcę pomóc.

to o co kaman z tym?:
Cytat: eddieiron w 19-08-2015, 14:18:41

Tam gdzie zaczołem lekko po skosie w kierunku ostrza,jest tam trochę pusto ,o grubość ostrza

edzia: a w zasadzie to po co czekać? wygrzebałem wiertarkę i zrobione, 4mm w końcu i jest OK :)

mialo byc na chwile, ale nie zostane chyba dluzej ;)

Kozak

Cytat: na chwile w 19-08-2015, 22:12:43

to o co kaman z tym?:

Cytat: eddieiron w 19-08-2015, 14:18:41

Tam gdzie zaczołem lekko po skosie w kierunku ostrza,jest tam trochę pusto ,o grubość ostrza

Oj, taka stylistyka wypowiedzi Eddiego ;)

Ad rem - wyszło Ci bardzo ładnie; jeśli możesz pokaż całość z nożem w środku.


na chwile

W sensie, że bardzo ładnie wywierciłem dziurę? To nie moja zasługa, żona po prostu dobrze zaparła pochwę o stolik.

mialo byc na chwile, ale nie zostane chyba dluzej ;)

Kozak

Na fotce wygląda bardzo ok! :)

Cytat: na chwile w 20-08-2015, 11:50:17

(...)  To nie moja zasługa, żona po prostu dobrze zaparła pochwę o stolik.

Odważnie i szczerze  :rotfl:

Mikko

Wiercenie otworów w kydexie - szydło z Soldata/Soldiera/Pioneera robi robotę. ;)


Kozak

Cytat: Mikko w 20-08-2015, 12:02:27

Wiercenie otworów w kydexie - szydło z Soldata/Soldiera/Pioneera robi robotę. ;)

Jak nie masz wiertarki pod reką...  ;)

na chwile

Cytat: Kozak w 20-08-2015, 11:54:47

Odważnie i szczerze  :rotfl:

Rutyna. Po prostu wszystko, co dobre to zasługa mojej żony, możesz się jej zapytać, to Ci powie,
mialo byc na chwile, ale nie zostane chyba dluzej ;)

shs

Cytat: na chwile w 20-08-2015, 11:50:17

W sensie, że bardzo ładnie wywierciłem dziurę? To nie moja zasługa, żona po prostu dobrze zaparła pochwę o stolik.

Brzmi to trochę jakbyście dzieci robili, a nie dziurkę wiercili :-P.


maciokoki

przymierzam się do kupna materiałów na peirwszą pochwe... jakiej grubości powinna być skóra?


Zagończyk

A co to ma być za pochwa? Inną skórę się stosuje do małej pochewki, inną do dużej, inną do formowanej itd itp.

www.facebook.com/ZagonczykSkororob
www.facebook.com/CavalloRossoLeather
www.etsy.com/shop/CavalloRossoLeather

maciokoki

Cytat: Zagończyk w 21-08-2015, 15:46:49

A co to ma być za pochwa? Inną skórę się stosuje do małej pochewki, inną do dużej, inną do formowanej itd itp.

całkowita długość noża do jakiego bym używał tej skóry to 22-26 cm nie więcej... JUCHT (boki) 2mm wystarczy ?

mikus

Ja polecałbym Ci do takiego noża skórę 2,5mm lub ciut grubszą, aczkolwiek robiłem eksperymentalnie z juchtu 2mm i też było ok, obleciało jak to się mówi ;)


Zagończyk

Ja bym boków nie używał jeśli nie ma być mocno formowana, bo boki są bardzo rozciągliwe.
Gdybym ja robił pochwę na taki nóż (jeszcze w zależności od formy pochwy, jej konstrukcji itp) to pewnie bym użył karku 2,5-3 mm.

www.facebook.com/ZagonczykSkororob
www.facebook.com/CavalloRossoLeather
www.etsy.com/shop/CavalloRossoLeather

killrathi

czym się różni skóra wyprawiana roślinnie od tej chromowo?
da się odróżnić organoleptycznie?

dlaczego pytam. po raz kolejny zamówiłem skórę i to co dostałem to jakaś kpina... szmata a nie skóra, luźne, miękkie, nożyczkami da się kroić lepiej niż nożem... a podobno jucht bydlęcy 3mm. Szlag mnie trafia bo zamiast pochew to wyszedł jakiś wstrętny i miękki worek! Nawet oleju nie pije...


kontankt wyłącznie e-mail: [email protected]