Autor Wątek: szybkie pytania dotyczące pochworóbstwa  (Przeczytany 59646 razy)

Offline pitersek

• Opinii: (58)
  • Mieszkaniec knives.pl
Odp: szybkie pytania dotyczące pochworóbstwa
« Odpowiedź #440 dnia: 27-04-2016, 13:12:32 »
Z wykańczaniem krawędzi to jest, jak mawia przyjaciel Szabas "temat river" ;).
http://leatherworker.net/edging.htm
Tu masz fajny opis jak można to zrobić, przy czym wg moich doświadczeń jest on modyfikowalny w wielu kierunkach. Musisz poeksperymentować, ale można fajnie przypalić krawędź tylko kawałkiem szmatki, a potem skrawkiem starych jeansów i parafiną ze świeczki.

Czy się wyrobi - zależy jak uformowałeś i jak ciasno zszyjesz. Ja mam naleśnika na Soga Flasha II zrobionego 3,5 roku temu, od tego czasu niemal codziennie na pasku i klika jak klikał na początku, nie za bardzo coś się nie poluzowało. A formowany był z cienkiego boku 2mm. Może to kwestia wosku bo użyłem mieszanki pszczelego z carnubą i wyszło super. Po zdjęciu widać, że szyjesz bardzo blisko zagięcia, gdybyś zostawił nawet 1mm odstępu to już skóra mogła by pracować. Plus formowałeś na nożu, który na dole jest szerszy niż w środku - to powoduje przewężenie, przez które ciężko przejść tej szerokiej dupce (widać to na drugiej focie u Ciebie). Wtedy tym bardziej trzeba zrobić tak, żeby skóra miała jak się odkształcić. Ja wywaliłem raz naleśnika uformowanego tak, że nie dało się po zszyciu właśnie wyciągnąć noża... Zdarza się, kwestia wyczucia  :D

Z impregnacji w warunkach domowych to tak jak maiones pisze - specyfiki obuwnicze choć cudów się nie spodziewaj niestety. Zawsze będzie trochę gorzej niż dedykowane...

Pozdro :kosunia: :)

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Opinii: (131)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #441 dnia: 27-04-2016, 18:01:45 »
dziękuję Panowie za odpowiedzi. Okazało się, że w szafce na buty leży jakiś krem Palc bezbarwny - pojechałem tym i faktycznie przyciemniło troszkę ale generalnie jest ok. Nie będę walczył z tym, że ciasno trzyma - może faktycznie się wyrobi a jak nie to nie wyciąga się znów tego noża tak co 5 minut żeby się z tym nie dało żyć. Ogólnie ten ranger chyba i tak nie zostanie moim EDC bo mimo tego, że mi się podoba to jest za duży i mało poręczny na biurowe potyczki. Szkoda, że materiał wyjściowy czyli skóra jest taki drogi bo to fajna sprawa i bardzo mi się podoba ta zabawa - chociaż widzę, że jeszcze daleka droga do tego żeby moje produkty były choć na akceptowalnym społecznie poziomie.   
Świat jest za piękny, żeby marnować czas na cienkich leszczy
--------------------------------------------------
A psy i tak fajniejsze Marcinu...

Offline dragosani

• Opinii: (153)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #442 dnia: 03-05-2016, 11:30:05 »
Jakbym chciał zamknąć pochewkę na mały scyzoryk zamknięciem na knopik (przez knopik rozumiem mosiężny pręcik zakończony kulką) to robię w częscie zamykającej otworek mniejszy niż srednica kulki i małe rozcięcie, tak?
jak jest z żywotnoscią takiego rozwiązania, polecacie czy nie?
bo styl mi się podoba, ładne to jest ale mam watpliwości czy będzie dobrze trzymać a i czy się nie wyrobi za bardzo po jakimś czasie.
Bazarek
Leatherman Juice XE6, Zik 1943: https://forum.knives.pl/index.php?topic=185162.0
pas taktyczny Tasmanian Tiger, Lornetka BPC5 8x30: https://forum.knives.pl/index.php?topic=191185.0

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #443 dnia: 03-05-2016, 12:06:11 »
Trzymie jak "gupie" . Mam takie rozwiązanie w dwóch kondomach do Vicków i jest, jest...jest...

Offline dragosani

• Opinii: (153)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #444 dnia: 03-05-2016, 12:27:21 »
dzięki i dzięki za privy ze szczegółami Puchu ;)
Bazarek
Leatherman Juice XE6, Zik 1943: https://forum.knives.pl/index.php?topic=185162.0
pas taktyczny Tasmanian Tiger, Lornetka BPC5 8x30: https://forum.knives.pl/index.php?topic=191185.0

Offline Walat

• Opinii: (0)
  • Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #445 dnia: 04-05-2016, 20:13:13 »
Witam. Mam do was 4 krótkie pytania. Czy warto kupować sprzęt do szycia żeby uszyć sobie jedną pochwe do noża? Jakie filmiki na YouTube polecacie żeby się poduczyć odnośnie szycia? Jaką stronę polecacie z artykułami do szycia takie jak naprzyklad juchcik? Warto kupić zestaw startowy z juchcika czy lepiej osobno kupować gdzieś indziej? Błagam o odpowiedź i pozdrawiam.

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #446 dnia: 04-05-2016, 20:49:26 »
Do jednej pochwy wystarczy Ci to co masz w domu i co ma w domu w kosmetyczce Twoja kobieta lub matka  :D

Offline Walat

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #447 dnia: 04-05-2016, 20:53:43 »
W sumie igłę i dratwe kupię wszędzie tylko gorzej z czymś do robienia dziur, skórą i woskiem.

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #448 dnia: 04-05-2016, 21:08:57 »
Skóry nie zastąpisz to fakt ale jak masz starą raportówkę z PRL-u w domu to już masz materiał na pochwę - wiem, że mnie skóroroby rozjadą ciężkimi czołgami zaraz ale ja swoje pierwsze pochewki w tego właśnie szyłem i są do dziś - nawet da się je od biedy formować ;) . Zamiast dratwy możesz użyć nici co są w każdym bławatnym a nazywają się bodajże Tytan - zwykłe cienkie nitki a ja nie byłem w stanie statycznie bez szarpania zerwać pojedynczego splotu a siły trochę mam. Pierwszego kapcia na Vicka zszyłem właśnie tą nitka złożoną cztery razy. Trzymie jak szatan. Dziurki wywiercisz cieniutkim wiertłem, poznaczysz ślady pod nie widelcem :) , a rowek wytniesz maszynką do skórek swojej kobiety :) - tylko, żeby nie widziała bo wtedy będziesz dymał do drogerii po nową :P Przyda się też suwmiarka jako narzędzie do odmierzania równych krawędzi, nożyk do tapet do cięcia skórki i papier ścierny do nadania krawędziom ostatecznego kształtu. Staaarryyy... DIY rulezz :D :D

Offline Walat

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #449 dnia: 04-05-2016, 21:57:33 »
Zamiast radełka i szydla wezmę widelec i gwóźdź a zamiast nici dratwe. Skórę mam ze starej torby listonosza. Dzięki za radę.Mam jeszcze dwa z większych problemów i mam nadzieję że jakoś doradzicie. Jak zaczynać szwy i jak kończyć bo nigdy nic nie szyłem a drugie to najgorsze dla mnie czyli jak wyciąć kształt pochwy w skórze, słyszałem że można jakoś na kartce najpierw.

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #450 dnia: 04-05-2016, 22:03:49 »
Szyj na dwie igły - odchodzi Ci problem zaczynania. A koniec ? Normalnie się przytapia slam w dziurkach na koniec ale jak masz zamiar szyć dratwą to utnij ja możliwie blisko dziurki i kapnij kropelkę cyjanoakrylu - tylko ostrożnie żeby skóry nie ubabrać - jak zastygnie też będzie trzymać. Gwóźdź to średni pomysł - otwory możesz wywiercić cieniutkim wiertłem - fi1,5 chyba czy nawet mniej. Kształt pochwy to tylko Twoja fantazja - możesz formować, możesz uniwersalną robić. Są nawet na forum opisy jak się za to zabrać.

Offline Walat

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #451 dnia: 04-05-2016, 22:14:07 »
Czemu średni gwoździem??  A dałbyś linka bo ciężko mi się na forach cokolwiek szuka. Będe wdzięczny.

Offline MarqsBlack

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #452 dnia: 04-05-2016, 22:25:11 »
Bo gwóźdź nie jest na tyle ostry aby łatwo przebił skórę zobacz jak wygląda szydło a jak gwóźdź
"SIC PARVIS MAGNA" - "Wielkość od skromnych początków"

Offline Walat

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #453 dnia: 05-05-2016, 09:02:05 »
To szydlo może kupię w pasmanterii bo nie mam. Dziury po szydle wystarczą na szycie dwoma igłami dratwą??

Offline puchbeary

• Małomiasteczkowy gbur
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #454 dnia: 05-05-2016, 11:05:31 »
Zależy jakiej igły użyjesz.

Offline Walat

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #455 dnia: 05-05-2016, 21:20:15 »
Planuję kupić jakąś do skóry w pasmanterii.

Offline MarqsBlack

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #456 dnia: 05-05-2016, 22:37:25 »
Stary zajrzałeś na juchcik.pl zestaw startowy ma wszystko co potrzebujesz i jeszcze spory kawałek skóry, nie wykosztujesz się a będziesz miał wszystko co potrzeba łącznie z chemią do skóry. Zobacz sobie

Offline Olczyk

• Opinii: (2)
  • Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #457 dnia: 22-05-2016, 22:17:46 »
Takie pytanie jaka jest wasza opinia co do pochewki kydex czy skóra ( obligatoryjnie ), kiedy rękojeść jest wykonana z drewna. Mam nóż z rekojescią z czeczoty, skóra mi nie podchodzi i zastanawiam się nad wpakowaniem go w kydex.

Offline Kozak

• WKMN
  • Opinii: (39)
  • Mieszkaniec knives.pl
« Odpowiedź #458 dnia: 23-05-2016, 15:26:59 »
Takie pytanie jaka jest wasza opinia co do pochewki kydex czy skóra ( obligatoryjnie ), kiedy rękojeść jest wykonana z drewna. Mam nóż z rekojescią z czeczoty, skóra mi nie podchodzi i zastanawiam się nad wpakowaniem go w kydex.

Olej konwenanse - ważne, żeby Tobie podobało się :D

Offline MarqsBlack

• Świeża krew
  • *
« Odpowiedź #459 dnia: 23-05-2016, 19:34:31 »
Jeśli skóra ci nie podchodzi to pakuj w kydex,  tobie ma się podobać