Reklama

Chętni na bańkę Cactus Juice'a?

Zaczęty przez siersciak, 20-03-2014, 18:28:15

kroko

Nie radzę tego robić w zamkniętym pomieszczeniu,jak zaczynałem przygodę z MMA to zrobiłem to w piwnicy,w ciągu godzony było administracja i pogotowie gazowe,matko jak to capi :) .Dobrze że nie zawołali straży pożarnej bo bym miał przerąbane do końca mojej służby.Klocki nawet po wygrzaniu śmierdzą nadal,no i z jakości nasączania też nie byłem zachwycony(za duża gęstość).


siersciak

     Dzięki kno3 za pomysł z tymi półproduktami! :>
Właśnie odebrałem paczkę, 5L MMA na stole. Mogę rozesłać ze 3 x 1L do chętnych testerów.
Za 5l i przesyłkę dałem 227.55(przesyłka 43 zł), to wychodzi po 45,51,- za 1L, nie wiem ile będzie kosztować puszczenie tego dalej kurierem albo pocztą, ale pewnie wyjdzie około 60,- za całość.
Jak kto chętny do piszcie i podajcie mi na PRIV adresy to poprzelewam to do jakichś butelek i Wam wyślę w poniedział. Jak wyślę to dam znać ile kosztowało z przesyłką.

Póki co Piotrbati i Jamall pisali, że są chętni, prześlijcie mi adresy do siebie jeżeli nadal jesteście. Jeszcze ktoś się na litra załapie...
Jak z warszawy to możemy się umówić osobiście.

Nie męcz się, weź większy młotek.

Sadowski25

#22

Czekam na wyniki prób :winky:

Bo do Oświęcimia mogę podjechać autem w 15 minut niecałe. :jezor:

Pokombinuje nad dojściem do Retinolu 90C ( de facto sprzedawany w USA jako Cactus Juice podobno)

Hartowanie blanków z węglówek i niskostopowych.
W powłoce lub bez,  tylko w oleju.

kno3

Ja bym poczekał na próby. MMA stosuję się nawet do stabilizacji drewna do instrumentów, a lepkość wg tabel ma mniejszą od cactus juice czy wody.

Odors from the monomer are often prominent, and are due to excessive water in the impregnated wood (>10%), or improper curing. Drying (40 C) can remove such odors.

chociaż kroko pisał, że wygrzewanie nie pomogło. W każdym razie jeśli nie będzie wychodzić i jeśli skołuję jakieś tanie źródło próżni to postaram się odkupić/kupić litr i samemu popróbować, tylko warunki najprędzej będę miał w lipcu/sierpniu.


piotrbati


siersciak

Czołem,
dzięki za adresy, kupiłem butleki z Colą, zaraz wypiję i do końca tygodnia wyślę Wam próbki.

Próbowałem coś z tego sam zrobić ale jeszcze mi nie wyszło. Zgodnie z Sękowskim, trzeba dodać aktywatora (nadtlenek benzoilu np.) w ilości 0,1 g na 110 ml MMA, potem nagrzać do ok 80 st i jak zacznie żelować to odstawić w ciepłe miejsce na kilka dni.
Jeszcze nie czekałem kilku dni, więc zobaczę co z tego wyjdzie, ale po samym wypiekaniu tego nie widzę szczególnych zmian. Nie będzie tak łatwo :> Jest jeszcze możliwość dodania sproszkowanego pleksi do tego... popróbuję.

co do Cactus Juice'a to znalazłem, że:
'Curtis of TurnTex states there is *NO* MMA in the Cactus Juice'

swoją drogą ciekawy wątek o stabilizacji :
http://www.britishblades.com/forums/showthread.php?144871-Methacrylates-and-vacuum-wood-stabilising-Cactus-Juice-from-Turntex-(USA)

Przesycanie drewna jest cudowne, zasysa to jak szalone - widać po wzroście masy i po obniżeniu poziomu cieczy przy zdejmowaniu podciśnienia.
jak coś wyjdzie to dam znać.

Nie męcz się, weź większy młotek.

Jamall

Cytat: siersciak w 01-04-2014, 19:01:48

co do Cactus Juice'a to znalazłem, że:
'Curtis of TurnTex states there is *NO* MMA in the Cactus Juice'

Hmmmmmmmmmmmm, to ze strony Pana Curtisa:

Technical Data

UNCURED PROPERTIES

Composition/type: methacrylate monomers
Appearance/Color: translucent, amber liquid
Viscosity @25ºC : 5-10 cP
Specific Gravity: 1.03
Flash Point: >200ºF
Vapor Pressure: Florescence Yes

CURED PROPERTIES

Appearance: hard, translucent,plastic
Hardness Shore D (ASTM D2240): 75-85

CURING METHOD

Cactus Juice is heat cured at temperatures between 80ºC -96ºC, (177º F -205º F ). Cactus Juice cures when the temperature of the resin within the blank reaches 90º C for a minimum of three minutes.  The typical small shop method for curing is in a counter top toaster oven until internal blank temperature reaches the cure temperature  for five minutes or more. This usually take 1-1.5 hours for a typical small batch of 10 pen blanks.  Blanks with large cross section areas or larger batches of blanks may require longer processing times to achieve the required cure temperature.

SERVICE TEMPERATURE RANGE

Cactus Juice is formulated from the highest quality monomers to maximize the service operating range of the polymer. Cactus Juice is recommended for continuous service from –54ºC, (-65ºF) to 189ºC, (372ºF).

STORAGE

Cactus Juice is easy to store and will exhibit an approximately 6 month shelf life under proper storage conditions. The resin should be stored in its original container and away from direct sunlight or other sources of UV light.  Storage temperatures should be maintained below 27ºC (80ºF).  Storage in a refrigerator is recommended.


siersciak

Jak rozumiem to chodzi Ci o ten fragment z 'Cactus Juice is formulated from the highest quality monomers' ?

[/size]Jest dużo różnych monomerów, które mogą tam siedzieć zamiast MMA. Zresztą zgodnie z tym co pisał Sękowski to MMA powinno trochę dłużej sieciować niż 3 minuty. Może tam jest po prostu jakieś inne badziewie.

[/size]A może by mu zaproponować współpracę i zrobienie filii w europie...

Nie męcz się, weź większy młotek.

trumfel

Z której książki Sękowskiego?

Pozdrawiam i dzięki :D


siersciak

 'Z tworzywami Sztucznymi na Ty', Stefan Sękowski, taka książka dla małych modelarzy...

Nie męcz się, weź większy młotek.

siersciak

Próbki MMA posłane do chętnych we wtorek, powinny dojść do końca tygodnia.
Równolegle zacząłem też rozmawiać z producentem żywic na bazie modofenu, może uda się go trochę 'rozrzedzić', dam znać jak coś wyjdzie z tych pertraktacji.

Nie męcz się, weź większy młotek.

adniem21

Udało się komuś coś za stabilizować a dokładnie pytam o utwardzenie mma?


siersciak

u mnie z drewnem się jeszcze nie udało, ale w weekend może zdążę spróbować to utwardzić bez drewna, tak żeby dostać samo pleksi... nie taka prosta sprawa.

Nie męcz się, weź większy młotek.

adniem21

I jak testerzy udało się coś utwardzić?


siersciak

nie miałem czasu się tym zająć przez święta i długi  weekend, ale temat jest na liście, jak coś się uda to dam znać. Czekam też na wieści w sprawie tego rzadkiego modofenu... będę pisał jak się coś wykluje.

Nie męcz się, weź większy młotek.

adamc1

Gdybyście montowali jakiś wspólny zakup cactusa to pisze się na galon.
[email protected]


siersciak

pięknie, dzięki za odzew. dopisuję do listy.

1. siersciak
2. adniem21
3. kos

Nie męcz się, weź większy młotek.

adamc1

Też zamówiłem 5kg mma o aktywator zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)
Adam


adniem21

z jakim aktywatorem zamówiłeś?


adamc1

#39

Hmm gość z heko powiedział żeby dopisać + aktywator w zamówieniu to dopisałem