Reklama

Chętni na bańkę Cactus Juice'a?

Zaczęty przez siersciak, 20-03-2014, 18:28:15

siersciak

Przymierzam się do sprowadzenia ze stanów Cactus Juice'a.
Tak wszyscy pieją nad nim, że chyba wypada sprawdzić jak to działa.

- W przypadku zamówienia 1gal ( 3,79L) koszt jest taki: (dolara liczę jako 3,00 zł)
90$ / 3,79L + przesyłka 80,0$(sic!)   = 170$ > ok 510 zł za 1 galon

- Gdyby zamówić w kilka osób:

np. we trzy.
3 x 90$/ 3,79L + przesyłka 125,0 $  =  395$ > ok 395 zł za galon

np. w 5 osób:

5 x 90$/ 3,79L + przesyłka  125$(nadal) =  575$ > ok 345 zł za galon !!!
Czy ktoś byłby chętny żeby być jednym z kilku i podzielić się kosztami przesyłki? Jak będzie kilku chętnych to mogę poprowadzić transakcję.
Gdzieś czytałem, że ktoś miał problem z cłem, jeżeli ktoś wie coś więcej to proszę napisać.
Nie męcz się, weź większy młotek.

malkontent

Liczyłeś już cło i vat? Bo przy czymś takim szanse, że je naliczą są bliskie 100%.

Jamall wspominał, że zamówił w stanach Cactusa i już dłuższy czas leży na cle.


siersciak

Nie doliczyłem.
Z tego co znalazłem to, o ile to jest coś na bazie MMA to stawka cła to 6,5%(link na dole)więc bez tragedii. A VAT pewnie 22%. Nadal będzie taniej w kupie... Jak Jamall potwierdzi jakie to są sumy to będziemy mogli rozliczyć to na nowo. Dzięki za odzew malkontent!
http://isztar.mf.gov.pl/isztar/taryfa_celna/web/browsetariffi2_PL?expandelem=390610&Year=2014&Month=03&Day=20&Country=&issection=n&checkfinal=y&impexp=#POS

Nie męcz się, weź większy młotek.

adniem21

jeden baniaczek mogę przygarnąć jak byś zamawiał to zaluknij na barwniki


Jamall

Wczoraj otrzymałem 2 baniaki - JUŻ ;)

Jedak nie pomogę z kosztami z uwagi na mocno kombinowaną przesyłkę.
W żaden sposób nie jest to miarodajne z tym co może nastąpic w oficjalnym kanale.

Sok + 3 do 13% cła + shipping i od tego wszystkiego 23% Vatu.

Tak cza liczyć.

(Koszt Soku x 1.13 + shipping) x 1.23 = koszt całkowity. Cła od wysyłki nie naliczają - "ludzkie Pany" ;)

Akceptować, kupować i dać na tacę(a dużo) to może będzie taniej - z naciskiem na może ;)

J


siersciak

to rekalkulujemy:

90$ * 1.13(cło) = 101.7$ + przesyłka 80,0$ = 181.7$ > ok 545.1 zł * 1.23 = 670,43 zł za galon ( 176,89 zł'l)

3 x 90$ * 1.13 = 305$ + przesyłka 125,0 $  =  430 $ > ok 1290 zł * 1.23 = 1587,07 zł  > 1587,07/3 = 529,0 zł za galon ( 139,57 zł/l)

5 x 90$ * 1.13 = 508$ + przesyłka 125,0 $  =  633.5 $ > ok 1900.5 zł * 1.23 = 2337,61 zł  > 2337,61/5 = 467,52 zł za galon ( 123,35 zł/l)

umiarkowanie tanio, ale chyba bez tragedii...

tak sobie liczę w bardzo prymitywny sposób, że jeżeli przyrost masy jakiego możemy się spodziewać to np. 40%. To dla klocka o wymiarach 4x4x15, 40% jego masy zajmuje żywica, a resztę drewno, przyjmując że żywica ma taką samą gęstość co drewno(bez porów), to będzie zajmować 40% objętości ( mogę tak?). Obj. klocka to 240cm3, z tego 40 % to 96cm3. 1 galon to 3790cm3, więc przy takich założeniach można by ustabilizować 1 galonem ok 39 klocków 4x4x15... wyszłoby około 15 zł od klocka. Czy to bez sensu?

Nie męcz się, weź większy młotek.

kos

Jestem zainteresowany, piszę się na galonik/ew połowę.
Pozdrawiam

Pozdrawiam Krzysiek

kno3

Pewnie się orientowaliście, ale nie zaszkodzi spytać. Czy ktoś pytał Polskie firmy o cenę metakrylanu metylu?
np. :
http://www.plexi-heko.pl/oferta.html

Albo jakby ktoś się chciał bawić, to Sękowski opisał, jak z PMMA zrobić MMA  ( "Z Tworzywami Sztucznymi Na Ty") poprzez suchą destylację polimeru (300-350 stopni), później monomeru (97-100 stopni), podobno wychodzi. Oprócz tego trzeba załatwić sobie stabilizator ( np. hydrochinon, inaczej samo spolimeryzuje po czasie) i inicjator polimeryzacji ( np. Nadtlenek benzoilu).

W każdym razie spytam na forum chemicznym, czy ktoś nie ma na sprzedaż.

siersciak

#8

z niebaś spadł, jeśli to działa i jest tanie :D
Wysłałem już pytanie do HEKO o ilości handlowe i cene MMA (jest na dole w odczynnikach chemicznych) Jakby się udało i byłbyś w stanie podpowiedzieć jakie trzeba dodać ilości tych stabilizatorów to możemy się pobawić. Dam znać co odpiszą.

edit:
Super książka, dzięki kno3! ( o MMA jest od 137 str)
Wydaje się proste, Sękowski pisze:
'Do ćwierćlitrowej kolbki szklanej wlej 110ml oczyszczonego metakrylanu metylu, po czym wsyp 0,1 g nadtlenku benzoilu. Potrząsaj kolbką aby płyn wymieszać, i to tak długo, aż cała porcja dodanego katalizatora rozpuści się w polimerze.' potem grzej i do formy...
to jeszcze trzeba ten hydrochinon opanować.
dobra, znalazłem ile tego hydrochinonu się daje, zwykle od 50 do 250 ppm (parts per million) czyli mało.

a tu jest metakrylan metylu za 117,- za 1l, to podobnie do tego co wyżej (18 euro za 1L) albo jak paraloid(PMMA) ok 90zł za kg.
https://pl.vwr.com/app/catalog/Product;jsessionid=7YT3Cj21C3od3sb0OoFZjg**.node1?article_number=25600.296

Nie męcz się, weź większy młotek.

adniem21


kno3

Mam nadzieję, że HEKO sprzedaje od razu z inicjatorem w osobnym opakowaniu.
Ciekawi mnie jedynie jak z trwałością MMA po dodaniu choćby nadtlenku benzoilu, ile to w zwykłej temperaturze może wytrzymać. O cactus juice piszą, że do pół roku można przechowywać.
Tutaj jak w laboratorium to robią studenci:
http://www.nw.pwr.wroc.pl/wp-content/kursy/zimowy/ppjwtc/PPJwTC%20-%20cwiczenie%204.pdf

zawsze też można próbować z chin ściągać:
http://www.alibaba.com/showroom/price-methyl-methacrylate.html
większość ma minimalną ilość w tonach,  ale niektórzy mają po 1 litrze

siersciak

#11

No i pięknie, HEKO jest gotowe sprzedać ilości ok 10kg MMA ( czyste oryginalne robione przez jakąś europejską firmę) za ok 30 zł/kg netto. Dzisiaj mam dostać konkrety na maila, to od razu wrzucę też tu. MMA od nich jest stabilizowane 5 -10ppm i można użyć nadtlenku benzoilu jako startera... wygląda miodnie.

Pytałem też o MMA z odzysku, i czy jest różnica w cenie, Pan powiedział że jakbyśmy brali cysternę to będzie, natomiast w takich ilościach to bez różnicy. Jeżeli w tym Cactus Jusie nie ma jeszcze czegoś magicznego(ale się nie zapowiada) to chyba możemy zrobić Polish Oak Juice za jakieś 4 dychy za kilo.
Dogadam się z facetem, zrobię próbę i dam znać co z tego wyszło, jak ktoś chętny to możemy zamówić razem.

W związku z obiecującą tańszą alternatywą chyba możemy chwilowo zawiesić sprowadzanie kaktusa ze stanów, dzięki za odzew! :>

edit:
nadtlenek benzoilu można kupić w Leroy w dziale z klejami za 5zł.
Nie męcz się, weź większy młotek.

adniem21

Jestem chętny nawet na 5 kg, tylko zpytaj czy mają aktywator w sprzedaży czy musimy gdzieś jeszcze szukać?


piotrbati

nadtlenek benzoilu można kupić w Leroy w dziale z klejami za 5zł

Czyli to ten utwardzacz do novola?

40zl/kg? Wezme i 5kg po testach.
Gdyby bylo mozna to jakies pol litra chetnie bym przetestowal


octobear

Też chętnie wejdę w temat. Mogę testować, mam pompę próżniową i inne dobra.


siersciak

No i pięknie.

'Witam

Metakrylan metylu w postaci monomeru mozemy zaproponowac wlasciwie w kazdej ilosci, od detalu po hurt.

Surowiec to oryginal, pochodzi z Europejskich fabryk.
Cert. jakosci oraz karta ch. w zalaczniku.

Cena dla ilosci 10kg to 30zł netto / kg (EXW)

Mozemy zaproponowac transport kurierem DHL w cenie 35zł netto (przedpłata) lub 38zł netto (pobranie)'

W karcie charakterystyki dodatkowo:

czystość 99,9% MMA, robione we włoszech.
'Obecność inhibitora polimeryzacji: p-metoksyfenol (eter monoetylowy hydrochinonu) lub hydrochinon
Produkt jest stabilny, jeśli stężenie inhibitora pozostaje w zakresie: 10 - 20 mg/kg'
Temperatura magazynowania: < 30 °C

No to testujmy Panowie. :>
Tylko się zastanawiam czy lepiej wziąć od nich np 30 kg jedną paczką a potem między sobą porozsyłać czy jak każdy sobie zamówi pod dom. Bo trzeba by dokupić do tego pojemniki mniejsze i ponadawać przesyłki, chyba będzie więcej zachodu niż pożytku. Może już niech każdy zamówi do siebie bo tu się raczej nie oszczędzi, i porównamy sobie co komu powychodziło. A jak ktoś będzie chciał 0,5L to mu się wyśle.

kontakt do handlowca w HEKO

Tomasz Kukowski
Specjalista ds Handlowych

HEKOŸ
Zakład Produkcyjny nr 2
ul. Chemików 1
32-600 Oświęcim

tel: 33 445 81 77
fax: 33 445 81 78
kom: 607 245 587
e-mail: [email protected]
www.plexi-heko.pl

Nie męcz się, weź większy młotek.

piotrbati

Masz u mnie normalnie... No cos dostaniesz jesli na Zlocie sie pojawisz, za ten research.
:)


Jamall

Jeśli dostanę z litr gotowca na próbę porównam produkt z Kaktusem, którego mam 2 bańki.

Na próbę dam 3 letnią czeczotę brzozy 12x40x120 mm - dodatkowo suszoną 24 h w 80 C.

Czas nasączania w max próżni 12 mikronów 120 min - wygrzewanie w 100C.
Ważenie przed i po zakończeniu procesu.

Nie posiadam twardościomierza do drewna, ale pewnikiem znajdę dojście do zakończenia prób.

I jak znajdzie się??

J.


siersciak

Ja zamówiłem 5kg, więc na pewno się znajdzie :) dam znać jak dojdzie, to się dogadamy gdzie to do Ciebie wysyłać. Pewnie będzie u mnie w połowie przyszłego tygodnia.

Nie męcz się, weź większy młotek.

kno3

Cieszy, że jednak dobry miałem pomysł  :D  Jak będzie wychodzić to będzie się dużo bardziej opłacać nawet jakby sieciowało po dodaniu katalizatora bez grzania w ciągu kilku.
To teraz tylko opanować technologię przesycania i polimeryzacji i mam nadzieję, że będzie ładnie. Po angielsku można znaleźć jakieś doświadczenia amatorów z MMA. No i lepiej rozrabiać tyle ile potrzeba, w obawie przed samorzutną polimeryzacją.